IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Престани накрая с тези тези глупости.

    Видя се, че пролетта щото се ръсеше със захар и минахме леко. Населението после се разпаса - няма лошо за лятото - видя се, че лятото вируса се държи по друг начин. И после хоп като дойде есента разпасването продължи и за нула време удесеторихме резултатите.

    Така че мерките напролет си бяха навременни и точни, ако ги нямаше - април щеше да ти е като ноември.
    Витанов, същите ги плещеше и март-април месец - да изровя ли твои мнения, които са крайно неадекватни. Иначе те разбирам де, и аз да бях на хранилка на герП, и аз щях да ги славославя, само дето никога няма да падна толкова ниско, че да съм на хранилка на герП. Въпрос на вкус, а някои все още го имаме - казват, че първият признак на ковидиотията било липсата на вкус. Някои го разборат в прекия смисъл, други, като мен, в преносния. Бъди здрав!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
      Няма да се ваксинирам. Ще разчитам на естествения имунитет след като вече се заразих с вирусът.
      Хах...рибата е в морето, ние тигана слагаме. Когато дойде време ще го мислим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        Навремето хората пак са подхождали с недоверие към ваксините.

        Добре обаче че са си слагали, иначе можеше да умираме още от т.н. изчезнали болести.

        А иначе днес и Модерна каза че нейната ваксина дава 95% сигурност да не се разболееш и очакват до Нова година да пуснат 20 милиона, ако получат одобрение.

        Демек за сега имаме 3 ваксини без да броим руската.

        И нашите учени от БАН казват, че скоро ще са готови и ще почнат изпитания. Демек към лятото-есента може да има и българска ваксина.
        Мен точно тия 5 % до 100 ме притесняват ..... щото в тия 5 % май е заровено кучето за бъдещите отрицателни ефекти и предразположения за други болести или отключването на нови такива .... демек гаранция франция дет вика манго

        Коментар


        • Няма да се ваксинирам. Ще разчитам на естествения имунитет след като вече се заразих с вирусът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ок, Берти, знаеш, че уважавам мнението ти, освен в някои залитания, но и ти влизаш в клуба на оплаквачките, които все чакат нещо да се случи след седмица, месец, два и така вече 8 месеца. Ми не се случва бре, не се случва и толкова. Но, разбира се, това е щото ръсим със захар и правителството е взело мерки, без мерки - ехеее, по 1000 трупа на ден и то само в София, башкЪ другите градове, села и паланки
            Престани накрая с тези тези глупости.

            Видя се, че пролетта щото се ръсеше със захар и минахме леко. Населението после се разпаса - няма лошо за лятото - видя се, че лятото вируса се държи по друг начин. И после хоп като дойде есента разпасването продължи и за нула време удесеторихме резултатите.

            Така че мерките напролет си бяха навременни и точни, ако ги нямаше - април щеше да ти е като ноември.

            Коментар


            • Навремето хората пак са подхождали с недоверие към ваксините.

              Добре обаче че са си слагали, иначе можеше да умираме още от т.н. изчезнали болести.

              А иначе днес и Модерна каза че нейната ваксина дава 95% сигурност да не се разболееш и очакват до Нова година да пуснат 20 милиона, ако получат одобрение.

              Демек за сега имаме 3 ваксини без да броим руската.

              И нашите учени от БАН казват, че скоро ще са готови и ще почнат изпитания. Демек към лятото-есента може да има и българска ваксина.

              Коментар


              • Не
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Според мен тази зима ще стане ясно дали Ковида ще го причислим към групата на сезонния грип или към групата на морбилито и туберколозата.
                  Дано да си остане към категорията на грипа, но нещо имам неприятното усещане, че като теглим чертата след месец два - статистиката ще покаже друго.

                  Факт е, че хората масово 'не се поглеждат' и не си откриват хронични заболявания, но ковида 'взима' животи там, където иначе ще си карат с години постарому. Пак ти казвам преди да видим статистиката след месец или два не можем да го пишем 'просто грип'.
                  Ок, Берти, знаеш, че уважавам мнението ти, освен в някои залитания, но и ти влизаш в клуба на оплаквачките, които все чакат нещо да се случи след седмица, месец, два и така вече 8 месеца. Ми не се случва бре, не се случва и толкова. Но, разбира се, това е щото ръсим със захар и правителството е взело мерки, без мерки - ехеее, по 1000 трупа на ден и то само в София, башкЪ другите градове, села и паланки
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Според медицинската наука за епидемия може да се говори, ако броят на заразените надхвърля 200 души на 10 000 население.
                    В момента ти имаш 66 000 активни случая на базатa PCR, което пък ще рече, че ако елеминираме фалшивите резултатаи я има, я няма 10-15К реални случая с НЯКАКВИ симптоми. Броя заразени на 10 000 е много под 30, да не говорим къде е числото 200!
                    При все това, че се намираме в "ПИК"...

                    ЕПИДЕМИЯ НЯМА!!! ЗАЩОТО ПРОСТО НЯМА!!! Не случайно има квота на заразени, за да се обяви такава!

                    Колкото и една ябълка да се нарича "круша", крушата си е круша, а ябълката си е ябълка!
                    Не броя на заразените, а броя на болните.
                    Има голяма разлика мужду двете.

                    В епидемиологиятаепидемия (от старогръцки: επι, epi – „над“ и δεμος, demos – „народ“) e налице, когато нови случаи на определено заболяване, при определена популация и през определен период, значително надхвърлят обичайното и очакваното, и е налице масово разпространение на заболяването[1].


                    А заболяването е болест.
                    Заболяването е болестно състояние, болест (на лат.morbus).

                    А болестта се определя първо от наличието на симптоми и
                    Представлява дълбоко и трайно отклонение от нормалната жизнена дейност на организма, съпроводено със структурни и функционални изменения в него.[1]

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Настоявам си че не е баш така, 1 тон епидемиологични проучвания по цял свят ме подкрепят.

                      Или искаш и да спорим че смъртността е всъщност 0.3%, а не 3% както би излязло ако стоиш на твоето ?
                      Ти защо си мислиш, че смъртността в статистката за грипа от 0,02% е само на базата на официалните случаи! Да не се окаже, че ако се взимат официалните случаи, които са потвърдени само, тя да иде на 1-2%..... Нали се сещаш....

                      Принципно, може да приемем твоето твърдение, ако надуем и за грипа...

                      Така, че тук въпроса е не до догадки, а до стандарти! А стандарта е ясен 200 на 10 000 е епидемия и нищо друго!

                      И ако при грипа нямаме абсурда на "безсимптомно болен", фактически целия абсурд на PCR позитивизма може да се окаже, че е едно голямо заблуждение!

                      Така, че нашите отправни точки трябва да са ясни! Болен означава човек със симптоми! Епидемия означава 200 на 10 000!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Баш си е така, колега,
                        Настоявам си че не е баш така, 1 тон епидемиологични проучвания по цял свят ме подкрепят.

                        Или искаш и да спорим че смъртността е всъщност 0.3%, а не 3% както би излязло ако стоиш на твоето ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Берти, надявам се, че правиш разлика между задължителните и доказали се ваксини, като тези срещу морбили, тиф и т.н. и незадължителната ваксинация против грип, която се прави ежегодно. Щото това е грип - искате или не, това не е чума, не е едра шарка, не е туберкулоза, а грип. И от грип се умира, но не и в библейски пропорции, като от чума!
                          Според мен тази зима ще стане ясно дали Ковида ще го причислим към групата на сезонния грип или към групата на морбилито и туберколозата.
                          Дано да си остане към категорията на грипа, но нещо имам неприятното усещане, че като теглим чертата след месец два - статистиката ще покаже друго.

                          Факт е, че хората масово 'не се поглеждат' и не си откриват хронични заболявания, но ковида 'взима' животи там, където иначе ще си карат с години постарому. Пак ти казвам преди да видим статистиката след месец или два не можем да го пишем 'просто грип'.

                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            сори, че ще прозвучи хардхор, но на всички антиваксъри бих им спрял достъпа до болници, спешна помощ и тн.
                            да ходят по врачки и знахари.

                            имам познати, които упорито не си ваксинират децата , но като тръгне морбили по ромуляните треперят...

                            че е химия химия е, но антибиотиците и 'яките' препарати в развития свят са една от основните причини за удължаването на средната продължителност на живота + добрата диета разбира се.
                            Берти, надявам се, че правиш разлика между задължителните и доказали се ваксини, като тези срещу морбили, тиф и т.н. и незадължителната ваксинация против грип, която се прави ежегодно. Щото това е грип - искате или не, това не е чума, не е едра шарка, не е туберкулоза, а грип. И от грип се умира, но не и в библейски пропорции, като от чума!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • сори, че ще прозвучи хардхор, но на всички антиваксъри бих им спрял достъпа до болници, спешна помощ и тн.
                              да ходят по врачки и знахари.

                              имам познати, които упорито не си ваксинират децата , но като тръгне морбили по ромуляните треперят...

                              че е химия химия е, но антибиотиците и 'яките' препарати в развития свят са една от основните причини за удължаването на средната продължителност на живота + добрата диета разбира се.

                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                НО, при наличие на достатъчно надеждни данни че евентуалната налична ваксина ще бъде ефикасна и безопасна.
                                Нали. От СЗО стига ли? Че от ООН-то по-нагоре е само Господ. Или да не сме максималисти и е достатъчно Меркел да го каже по телевизора. А с ваксините за свинското грип какво стана, че не помня. И тях ги пускаха "безплатни".

                                Сериозно ли си мислиш, че някой ще те пита дали искаш или не?

                                Коментар

                                Working...
                                X