IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес от прозореца на трамвая реших да броя на тротуарите двукраките, носещи маски, и хората, не носещи маски. Да подчертая, на тротуарите, където не се изискват маски.

    Резултат 248:248.

    Свърших броенето, че щях да си изпусна спирката за слизане.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


      ПОстоянно ме провокирате да се връщам... Откъде се връщам? Как да си призная, като ще кажете, че не съм сериозен и по тая причина - не щете да се занимавате с мен....

      Добре, де - сериозно! Чета те в други теми и правя някаква аналогия... Хем си ти, хем пък - не си ти... Разбира се, тук сме анонимни...

      Та, преди да поема (за някъде си - да не прозвучи зловещо...), се сещам, че говорих с един човек, на една пейка... Много ми прилича на теб, но и се различава сериозно от теб ... Не го познавам, но по силата на някакви обстоятелства - трябваше да говорим с него... После аз заминах за Швейцария и повече не сме се виждали с тоя човек...

      До тук е ясно. Не познавам тоя човек и дори да го срещна на улицата - не бих го познал...

      Какво ми направи впечатление тогава? Той се показа като много съобразителен и практичен човек. Много добър, загрижен баща... Хем имаше някаква вътрешна красота, хем пък и оная убеденост на човек, който уверено преодолява мизерията, която ни заобикаля в света.

      Абсолютно адекватен човек - за мътните времена, в което живеем...

      ..............

      Отново намирам потвърждение за подобни качества!

      Да! Нещата остават записани (някъде) в нета... това не е конспиративна теория! Дори самите МатеевЦИ, не само се надяват на това, а са убедени в това! . Иначе, за тях би било огромна загуба на време - по цял ден - в безплодни спорове тук, ако това не им носеше - я пари, я имидж (което е пак пари), я друга форма на пари!

      Харесвам разсъжденията ти! Креативните хора си личат! Живот и здраве! (другото са подробности)
      Не съм бил аз. В моето село пейки няма :-)
      Освен това не вярвай много на селски чиляк кат мен , бивш келнер и настоящ брокер на социал.....Преди дочувах по нещо в селската кръчма-хоремаг, сега в бюрото по труда.... и толкова... Няма капацитет за повече....
      Във форума има купища авторитети , бизнесмени и т.н. .... елит....:-) На тях требе да се вярва ....
      Зная само, че да се случва всичко това с вируса и ваксината ....бързането .... нещо не знаем щото не може да е само за едни пари, които дори не са хич много ! Няколко компании щели да правят 20-30 млрд на година оборот от ваксина....нека да са 100 млрд .... Тва е нищо на фона на кеша дет се върти по света.... Трябва да е по-голяма играта :-) И няма начин простосмъртни кат нас да разберат каква е докато мача не свърши и не го обявят по новините...:-) На този фон правим нескопосани опити със завързани очи да намерим пътя....:-)
      Ако сме живи и здрави може след десетина години да разберем кое какво е било :-)
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.12.2020, 18:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
        Няма не искам, няма недей ! Всички ще ви ваксинирам ! Аз съм з****й :-)
        Има доста нф романи в които се описва подобно бъдеще. Науката и техническите постижения в момента позволяват да има много добър контрол над населението и в същото време няма нужда от голяма част от него.... скоро и отличен.....Дали ще се развиват разни теории на конспирациите с вируси или ваксини е все тая . Някой/и с достатъчно власт ако поиска би могъл да реализира някоя от тях....технически е възможно....:-)
        Цензура, меки мерки, по-твърди мерки или дори принуда за най-опърничавите биха могли да се използват в близките години докато се постигне желаният процент ваксинирани....
        Чудя се какво ли ще се измисли след като по-голямата част от населението не иска да се ваксинира въобще , малка част някога когато станат по-ясни нещата / аз съм в тази група/ и много ама много малка част е съгласно веднага без каквито и да е условия и информация / на сляпо/... Трябва да е нещо наистина разтърсващо за да обърне обществените нагласи....Дано не е нов щам който да достигне 7-те % на Матеев....
        Чака ни нов свят , който ще е по-рестриктивен от времената преди 30 години..... Дано да е за добро.
        И не забравяйте, че всичко написано в нета остава завинаги записано някъде за анализи от ИИ...:-)

        ПОстоянно ме провокирате да се връщам... Откъде се връщам? Как да си призная, като ще кажете, че не съм сериозен и по тая причина - не щете да се занимавате с мен....

        Добре, де - сериозно! Чета те в други теми и правя някаква аналогия... Хем си ти, хем пък - не си ти... Разбира се, тук сме анонимни...

        Та, преди да поема (за някъде си - да не прозвучи зловещо...), се сещам, че говорих с един човек, на една пейка... Много ми прилича на теб, но и се различава сериозно от теб ... Не го познавам, но по силата на някакви обстоятелства - трябваше да говорим с него... После аз заминах за Швейцария и повече не сме се виждали с тоя човек...

        До тук е ясно. Не познавам тоя човек и дори да го срещна на улицата - не бих го познал...

        Какво ми направи впечатление тогава? Той се показа като много съобразителен и практичен човек. Много добър, загрижен баща... Хем имаше някаква вътрешна красота, хем пък и оная убеденост на човек, който уверено преодолява мизерията, която ни заобикаля в света.

        Абсолютно адекватен човек - за мътните времена, в което живеем...

        ..............

        Отново намирам потвърждение за подобни качества!

        Да! Нещата остават записани (някъде) в нета... това не е конспиративна теория! Дори самите МатеевЦИ, не само се надяват на това, а са убедени в това! . Иначе, за тях би било огромна загуба на време - по цял ден - в безплодни спорове тук, ако това не им носеше - я пари, я имидж (което е пак пари), я друга форма на пари!

        Харесвам разсъжденията ти! Креативните хора си личат! Живот и здраве! (другото са подробности)
        Last edited by безимeн; 14.12.2020, 15:48.

        Коментар


        • Няма не искам, няма недей ! Всички ще ви ваксинирам ! Аз съм з****й :-)
          Има доста нф романи в които се описва подобно бъдеще. Науката и техническите постижения в момента позволяват да има много добър контрол над населението и в същото време няма нужда от голяма част от него.... скоро и отличен.....Дали ще се развиват разни теории на конспирациите с вируси или ваксини е все тая . Някой/и с достатъчно власт ако поиска би могъл да реализира някоя от тях....технически е възможно....:-)
          Цензура, меки мерки, по-твърди мерки или дори принуда за най-опърничавите биха могли да се използват в близките години докато се постигне желаният процент ваксинирани....
          Чудя се какво ли ще се измисли след като по-голямата част от населението не иска да се ваксинира въобще , малка част някога когато станат по-ясни нещата / аз съм в тази група/ и много ама много малка част е съгласно веднага без каквито и да е условия и информация / на сляпо/... Трябва да е нещо наистина разтърсващо за да обърне обществените нагласи....Дано не е нов щам който да достигне 7-те % на Матеев....
          Чака ни нов свят , който ще е по-рестриктивен от времената преди 30 години..... Дано да е за добро.
          И не забравяйте, че всичко написано в нета остава завинаги записано някъде за анализи от ИИ...:-)

          Коментар


          • Англо-американските разузнавания обявиха война на независимите медии

            14.12.2020, 08:54 Уитни Уеб 4291
            /Поглед.инфо/ Британските и американски разузнавателни агенции "превръщат истината в оръжие" за да смажат колебанията относно ваксината, докато и двете нации се готвят за масово ваксиниране. Съвсем скоро те обявиха "кибервойна", която ще се води от арбитри на истината, захранвани от изкуствен интелект, които ще борят независимите източници, които предизвикват официалните наративи.
            Само през последната седмица, структурите на националната сигурност на Съединените щати и Обединеното кралство дискретно дадоха да се разбере, че кибер инструментите и онлайн тактиките, които се използваха във "войната срещу тероризма" след 11.09.2001 година, сега ще се префасонират.

            Новата им употреба ще бъде срещу информационни източници, които промотират "ваксинационно колебание" и информация свързана с Ковид-19, която е против официалните държавни наративи.

            Нова киберофанзива беше започната в понеделник от ключовата британска разузнавателна агенция - "Правителствен комуникационен център".

            Тя има за цел да таргетира уебсайтовете, които публикуват съдържание, което се смята за "пропаганда", която повдига притеснения относно държавно спонсорираното развитие на Ковид-19 ваксини от мултинационалните фармацевтични компании.

            Подобни усилия са на път и в Съединените щати, където американската армия неотдавна финансира подкрепяна от ЦРУ фирма, която е пълна с бивши антитерористични служители.

            Тези служители, които седят зад окупацията на Ирак и надигането на така наречената "Ислямска държава" ще разработват алгоритъм на изкуствен интелект, който има за цел да удря по новите уебсайтове, кои


            Inteресна статия за който му се чете

            Коментар


            • От днес - в-к 24 часа :

              Проф. Кунчев :

              Под 9 на сто от медиците - едва 21 424 души, са дали съгласие да се ваксинират


              https://www.24chasa.bg/novini/article/9315573

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                Интересно интервю с проф. Костов https://www.youtube.com/watch?v=RfiSG9VlQmc
                В момента всички са се фокусирали и говорят за ваксиниране, но липсва информация по медиите какви ще са видовете ваксини и как човек би могъл да прецени по-подходяща за неговото състояние...

                Съни, мислех да не пиша, за да имам възможност да изживея /поне/ спокойно дните, които ми остават като човек, който е скептично настроен към сериозният въпрос за използването на прибързано хвърлени на пазара ваксини...

                Няма какво да се лъжем: "безплатните" стоки - винаги са се оказвали - какво? - сама ще си отговориш на този въпрос... Пожелавам нещата да бъдат добре приети и без усложнения от всички, които се ваксинират...

                Очевидно - дамите ще сте, които сте "по-безстрашните" - поне, за да успокоите хората, които се литкат от вида МатеевЦИ...

                Въпреки, че...

                Ти сама разсъждаваш, че "липсва информация... и как човек да прецени, коя от ваксините е "подходяща" за състоянието на конкретен човек"...

                Тук има много неясноти, които взаимно се преплитат и, които заслужават внимание:

                ПО УСЛОВИЕ - това се коментира многократно - производителите СА "освободени от отговорност" при търсенето на отговорност - вероятно за искове при странични ефекти... Фактът, че няма 5-10- годишните изследвания за влиянието на ваксините върху различни групи хора, обединени по някакви признаци "най-общо - здравословно състояние", съпътстващи заболявания, възраст /то е ясно - и професорът го каза ЕДНОЗНАЧНО, че млади хора, които залагат на възпроизводствените си функции, бременните, групата - до 15-годишна възраст - НЯМА и НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се ваксинират.../ И това е много показателно за сериозните колебания между медиците, а и професорът си го каза - НЯМАМЕ ЯСНОТА по много от механизмите - и да - говореШЕ убедено, че той ще се ваксинира... Да, ще се ваксинира, защото познава СОБСТВЕНОТО СИ СЪСТОЯНИЕ! /едва ли това негово състояние съвпада с това, на неговите пациенти/...

                Съни, мисля, че някъде беше споменала, че ти се налага да мислиш и вземаш решение в тая посока... Не мога да давам съвети никому и нямам право на това... Всеки решава индивидуално... /залогът може да е голям - и в двете посоки, а и зависи от много фактори - общо състояние.../...

                .................................................. ................

                Аз, например, ако трябва да избирам - между двете алтернативи: забрана да излизам в чужбина и - възможността, да съхраня възпроизводствените си функции - може и чоп да се наложи да хвърлям...

                .................................................. ..................

                Този линк, не зная вече дали го четох тук, в някоя от темите, защото те станаха толкова много...

                https://www.otizvora.com/2020/12/127...#comment-41781

                Коментар


                • Интересно интервю с проф. Костов https://www.youtube.com/watch?v=RfiSG9VlQmc
                  В момента всички са се фокусирали и говорят за ваксиниране, но липсва информация по медиите какви ще са видовете ваксини и как човек би могъл да прецени по-подходяща за неговото състояние...

                  Коментар


                  • Vaccine News: It was officially announced by Peru health authorities on Friday that the government has temporarily suspended clinical trials of a COVID-19 vaccine made by Chinese drug giant Sinopharm after detecting neurological problems in one of its test volunteers.   It was reported that a participant had developed a neurological condition known as Guillain-Barre syndrome.   The Per...

                    Коментар


                    • 2021 година ще бъде много по-лоша от 2020-а, но поне ще бъдат прокарани разделителните линии и битката ще стане по-ясна за всеки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        Oсвен, ако лицемерите във Брюксел не приемат такъв Закон, дотогава във ЕС е нормално да не се погазва основния ЕС принцип - свободно движение на хора.
                        Извън ЕС е друга бира.
                        Понеже авиокомпаниите сега са удавници за сламки и приемат с радост всеки заем от Държавата, с радост ще обявят всяка глупост, която има кажат.
                        Понеже, да се даде ход на хорото, и другите да се сещат, мисля, първата в ЕС ще е Луфтханза.
                        И в най-лошия случай, остават други форми на придвижване.

                        Проблемите на авиокомпаниите са малко по-сложни от това дали да возят неваксинира.

                        Цялото общество сме в една лодка.

                        Аз след като се ваксинирам ще продължа да се пазя докато тази гадост не изчезне или не намалее драстично.

                        Та предполагам и бизнеса на авиокомпаниите (а и не само техния бизнес) ще се възстанови когато повечето хора се чувстват спокойни че няма да го хванат. Демек няма да има 100% възстановяване докато това нещо си заразява.

                        В тоя ред на мисли си мисля, че следващите 2-3-4 години ще бъдат подобни, докато това не отшуми по естествен път. Периодични заключвания, лятото който има пари иху-аху. После пак като тая есен, но в по-мек вариант, щото ще имаме опит, па и ще има някои ваксинирани, дето ще намалят товара.

                        Така че свиквайте това е новото нормално.

                        Коментар


                        • Чи те всичките ваксини са неефективни при възрастните хора.
                          Все пак те са с най-слаба имунна система.
                          Как ваксината ще накара слабата имунна система да стане силна и добие толкова много антитела ?
                          Ваксините за грип са неефективни, понеже имунната система на старците не може да пребори вируса.
                          Ваксината няма как да засили имунната им система, затова са ефективни на 30-60%.
                          Всичко е комерсиализация.
                          Друго е да активираш силната имунна система на дете да произведе антигени на морбили.
                          Не съм сигурен, когато някой е ваксиниран за Ковид, дали пак не заразява, когато срещне вируса и докато организма му се пребори със вируса за няколко дена.
                          След ваксинирането, ще казат че някой е умрял от пневмония, грип и инфаркт, а не със Ковид, ама сега е обратно.
                          И китайците и Файзер експериментират със много доброволци във Бразилия, дето има много слънце, витамин Д, йодни пари и чист въздух, що ли ? Да имат по-добри резултати за пред публиката.
                          Last edited by hazard; 13.12.2020, 10:06.

                          Коментар


                          • New Jersey State Lawmaker: Coronavirus Vaccine Should Be Required for Children

                            A New Jersey state lawmaker believes that the coronavirus vaccine should eventually become mandatory for children and revealed that it has been a topic of discussion among legislators.

                            State Sen. Joseph Vitale, a Democrat, revealed that officials have been discussing making the coronavirus vaccine mandatory for school-age children in the future.

                            “When it is that a vaccine is appropriate for children, I believe it ought to be included in that list of vaccines that are required for children,” Vitale said, according to MSN.
                            https://www.breitbart.com/politics/2...-for-children/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                              при пътуващите - ще процъфтява черната борса на документи за имунизация/...
                              Oсвен, ако лицемерите във Брюксел не приемат такъв Закон, дотогава във ЕС е нормално да не се погазва основния ЕС принцип - свободно движение на хора.
                              Извън ЕС е друга бира.
                              Понеже авиокомпаниите сега са удавници за сламки и приемат с радост всеки заем от Държавата, с радост ще обявят всяка глупост, която има кажат.
                              Понеже, да се даде ход на хорото, и другите да се сещат, мисля, първата в ЕС ще е Луфтханза.
                              И в най-лошия случай, остават други форми на придвижване.
                              Last edited by hazard; 12.12.2020, 18:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                                Там е работата, че хората, които са решили да се ваксинират - дават път ПЪРВО на настроените срещу ваксината! /не говоря за лекари и полицаи, защото там леко ще "убедят" антиваксърите... Не зная как биха убедили МангърА - той си ходи без маска в Инфекциозното и преди месеци си взел някаква маска - за метрото..., зер 300 кинта са си това...

                                Застават тия, които ще се ваксинират - на амбразурата с призива: Всички, или - никой! Ще ви спрем привилегиите /здравните осигуровки, които си плащаме сами!/, няма да пътувате... Ама не знаят по какви причини ще е това, щом те самите са се ваксинирали и са постигнали защитата си от вируса /по техните разсъждения/...

                                Най-вероятно робуват на известната сентенция: "Я не сакам мене да ми е добре! Сакам на Вуте да му е зле!"

                                При подобна логика - не зная кой изобщо би се ваксинирал?

                                /при пътуващите - ще процъфтява черната борса на документи за имунизация/...

                                И тогава! Ако се окаже, че никой не се заразява... /друга тема!/
                                Начи караме по системата - Ваксината е ного яка ! Вземи я ПЪРВО ТИ ! :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X