IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честито ни началото на края на КОВИД 19 ...! ( да се готвим за КОВИД 21)
    Мангъров пак е прав !
    Трети стадий на разработката на ваксината ( ваксините ) ще се провежда в движение...( даже Кънчев хъката - мъката го призна, може би ще залеби някой лев с изпитанията в ПУ). 1000 човека извадка е малко - трябва да са поне 10000....( но струват много пари...) Най - вероятно ще задължат лекарите да си правят изследвания в самите болници и да си описват симптомите...
    Има и изключение - "Луи Пастъор" не предлагат ваксина преди да я изпитат през всички стадии... Щот си знаят работата...

    Дано всичко мине нормално, щото по метрото се говорят доста неприятни казуси, а във форумите на имунолозите направо се пишат....( но ние си имаме тук един български лев, дето е пръв специ сред инвеститорите и последен в ... )

    пп Що Турция си поръчала 50 млн ваксини от Китай, когато турчин е създал една от европейските ваксини...? Не разбирам....

    Коментар


    • Мангъров дълго време не го харесвах и не споделях неговите виждания / за стаден имунитет чрез преболедувани, сухи съчки и т.н./, но за ваксините споделям почти изцяло казаното от него с изключение на препоръката застрашените ми близки от вируса да ги ваксинирам.... никакъв шанс.... докато мъглата се разсее....
      https://dnes.dir.bg/obshtestvo/manga...ksiniram-audio

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Доц. Мангъров: Всички, които се ваксинират, участват в третата фаза на проучване

        Аз кат прос военен не моа да разбера как така хем има много случаи на повторно заразяване в рамките на 5-6 месеца, пък хем има ваксина (дето е направена за 5-6 месеца), която създава имунитет.
        Как така тея учЕни я направиха тая ваксина, как разбраха, че е безопасна и как така са сигурни, че пущината създава имунитет?
        Кат проз военен, тва което си пропуснал е че има случаи на повторно заразяване но няма МНОГО случаи на повторно заразяване. Също кат проз военен си пропуснал че че човешкото тяло не е танк дето натиснеш копче стреля, не натиснеш - не стреля. Хората са различни и имунитета при едни ще е по-траен, при други по-не...и така. Целта не е толкова аз да се ваксинирам и да знам че никога няма да се разболея, целта е да се ваксинират достатъчно хора, да се създаде колективен имунитет и вируса да изчезне.

        А това как са сигурни че била безопасна, ти как си сигурен че ако скочиш от деветия етаж няма да ти пораснат криле? Няма как да си но все пак имаш сериозни подозрения благодарение на натрупан опит. Няма как ваксината да е гарантирано 100% безопасна за 100% от хората, но все пак тия дето са я правили поразбират нещо от биология и са я тествали вече на доброволци и са решили че ако до 1 месец не си умрял, значи най-вероятно всичко е ок. Верно хубаво е да имаме дълги тестове продължаващи с години ама дотогаз държавата все затворена ли ще стои? А и умните учени колкото и да тестват, все ще се намери един прозт военен да пита "Ама как да съм сигурен че на седмата година от ваксината няма да ми порасне трето ухо?". Миии...няма как.

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	447.JPG
Views:	1
Size:	48.9 КБ
ID:	3694769

          Click image for larger version

Name:	556.JPG
Views:	1
Size:	50.5 КБ
ID:	3694772







          Ryanair винаги е била боклуджива компания.
          Затова и никога не съм пътувал с тях.
          Бяха споменали, че няма да изискват ваксина за европейските пътувания.
          Долен загатващ маркетинг, новината ще обиколи Европа.
          Естествено, могат да се оправдаят, че нямат предвид тяхната компания, а че просто ваксините "идват" във страните и живота се връща към нормалното и поради това, резервирайте свободно за лятото.
          Last edited by hazard; 28.12.2020, 14:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            Според по-нови проучвания ваксината увеличава потенциала за мутиране на хората.

            И стига сте тормозили др.Лев да ви търси разни статии и да ви ги превежда. Можете и сами да си отсеете най-същественото от тук и там.
            Хапсулютну

            Click image for larger version

Name:	5712560_800.jpg
Views:	2
Size:	97.5 КБ
ID:	3694761




            Attached Files

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Според по-нови проучвания ваксината увеличава потенциала за мутиране на хората.

              И стига сте тормозили др.Лев да ви търси разни статии и да ви ги превежда. Можете и сами да си отсеете най-същественото от тук и там.
              Да уточним - на хората или на вируса ? Ако е за хората може ли един линк, че ми е любопитно да прочета как става номера ?
              Левчо по темата няма нужда нищо да ми превежда , но на Гигов вероятно има защото той дискредитира сериозно анти /този вирус/ ваксърската позиция с явно неверни твърдения смесени с други подкрепяща тезата за неяснотите около ваксината.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                За голяма част от въпросите ти има отговори при това безспорни и не лоши / Левчо ако чете и му се пише може да разясни/, обаче има и някои несигурни и неизвестни моменти дори за създателите на ваксината, камо ли за тестерите кат назе . Няколко години след третата фаза ще има и повече яснота по неясните моменти....
                На теория масовото ваксиниране би трябвало да помогне в много направления. Според мен най-същественото е ограничаването на потенциала за мутиране на вируса....
                Според по-нови проучвания ваксината увеличава потенциала за мутиране на хората.

                И стига сте тормозили др.Лев да ви търси разни статии и да ви ги превежда. Можете и сами да си отсеете най-същественото от тук и там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                  Може да запишеш няколко чакащи от семейството.

                  Познай какво търсене (и продажби) "на ред" може да настане! (както, когато се чакаше преди време за автомобил)...
                  Записал съм ама някои не спадаме в подходящите за ваксиниране групи та ще се наложи да поизчакаме :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    Доц. Мангъров: Всички, които се ваксинират, участват в третата фаза на проучване

                    Аз кат прос военен не моа да разбера как така хем има много случаи на повторно заразяване в рамките на 5-6 месеца, пък хем има ваксина (дето е направена за 5-6 месеца), която създава имунитет.
                    Как така тея учЕни я направиха тая ваксина, как разбраха, че е безопасна и как така са сигурни, че пущината създава имунитет?
                    За голяма част от въпросите ти има отговори при това безспорни и не лоши / Левчо ако чете и му се пише може да разясни/, обаче има и някои несигурни и неизвестни моменти дори за създателите на ваксината, камо ли за тестерите кат назе . Няколко години след третата фаза ще има и повече яснота по неясните моменти....
                    На теория масовото ваксиниране би трябвало да помогне в много направления. Според мен най-същественото е ограничаването на потенциала за мутиране на вируса....

                    Коментар


                    • Доц. Мангъров: Всички, които се ваксинират, участват в третата фаза на проучване

                      Аз кат прос военен не моа да разбера как така хем има много случаи на повторно заразяване в рамките на 5-6 месеца, пък хем има ваксина (дето е направена за 5-6 месеца), която създава имунитет.
                      Как така тея учЕни я направиха тая ваксина, как разбраха, че е безопасна и как така са сигурни, че пущината създава имунитет?
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Ваксината е само с връзки..., а за останалите има списък на чакащите. Моят номер щял да излезе някъде след 5 до 10 години....:-) Освен ако не се девалвират ваксиноточките междувременно :-)

                        Може да запишеш няколко чакащи от семейството.

                        Познай какво търсене (и продажби) "на ред" може да настане! (както, когато се чакаше преди време за автомобил)...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          И за това ли ще има опашки. Неприятно. Не казаха ли че сме били платили или поръчали прекалено много ваксини. Нещо към 13 мил. по спомен? Може да греша. 10 г. ако чакаш ... направо се губи смисъла от чакането, вируса дотогава сам може да си иде
                          Те опашките са 2 и разнопосочни. Едната за слагане на ваксина, а другата за отлагане :-)
                          Ако вируса изчезне за 10 години то смисъла от чакането е бил идеален:-)
                          Като гледах първите 2-3 месеца ми се струва, че получените ваксини няма да са достатъчни за предвидените да се ваксинират и ще има опашки.....:-) , но и затова натиска за ваксиниране е умерен.... все още.... Няма достатъчно ваксини за целта.... После като дойдат повечето, които е невъзможно да се използват в 6-месечният им срок на годност / няма да има кой да ги сложи на съгласните/ натиска и рестрикциите ще се засилят.
                          Тези 13 милиона са от няколко ваксини и не знам как са подредени във времето и с одобренията и т.н. възможно е да получим основната част от тях когато вече ще има нов щам на вируса на който ваксината не работи..., но нали ще сме ги платили и ще се ядат....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ваксината е само с връзки..., а за останалите има списък на чакащите. Моят номер щял да излезе някъде след 5 до 10 години....:-) Освен ако не се девалвират ваксиноточките междувременно :-)
                            И за това ли ще има опашки. Неприятно. Не казаха ли че сме били платили или поръчали прекалено много ваксини. Нещо към 13 мил. по спомен? Може да греша. 10 г. ако чакаш ... направо се губи смисъла от чакането, вируса дотогава сам може да си иде

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              В Пловдив свършили ваксините. Пратете им от софийските, ако се намират излишни - Да не се хаби матряла
                              Ваксината е само с връзки..., а за останалите има списък на чакащите. Моят номер щял да излезе някъде след 5 до 10 години....:-) Освен ако не се девалвират ваксиноточките междувременно :-)

                              Коментар


                              • В Пловдив свършили ваксините. Пратете им от софийските, ако се намират излишни - Да не се хаби матряла

                                Коментар

                                Working...
                                X