IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
    https://pharmafiles.substack.com/p/t...-collapses-due

    ​​​​​​https://www.reuters.com/world/asia-p...ce-2023-01-08/
    Thai king's daughter remains unconscious weeks after collapsing

    Dr Thiravat Hemachudha, chief of the Thai Red Cross's Emerging Infectious Diseases Health Science Centre, declared the COVID vaccine unsafe."
    https://www.bangkokpost.com/thailand...e-heart-issues

    Expert warns of mRNA jab link to acute heart issues

    An emerging disease expert has voiced concern over the apparent link between a spate of heart-related symptoms among recipients of vaccines made using the mRNA technique, saying even though the risk is...

    All these 25 cases of heart conditions were confirmed in autopsies carried out within a week after an mRNA vaccination, he said.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Намери ли си грешката, че не ми се възползва от нея (аз също често бъркам като бързам)
      ха ха - бързаш да не изпуснеш ОТРИЦАТЕЛНИТЕ ЦЕНИ НА ТОКА ЛИ ВЕ?
      Или па бустерчето
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Какъв бас искаш - знаеш, че съм на линия
        Намери ли си грешката, че не ми се възползва от нея (аз също често бъркам като бързам)

        Коментар


        • https://pharmafiles.substack.com/p/t...-collapses-due

          ​​​​​​https://www.reuters.com/world/asia-p...ce-2023-01-08/
          Thai king's daughter remains unconscious weeks after collapsing

          Dr Thiravat Hemachudha, chief of the Thai Red Cross's Emerging Infectious Diseases Health Science Centre, declared the COVID vaccine unsafe."

          Коментар


          • Тая събота 14 до 29 Януари, продължават китайските празници за Новата Година дето се пада 22ти.
            Ще обикалят из страната си и по света, да видим коя страна първа ще обяви повишени Ковид заразявания.
            И, какво, всяка зима ще се занимаваме със Китай ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Точно така Данните са от Евростат - едва ли могaт да се намерят по-достверни. А използвам ексес морталити, защото е най-достоверно, иначе стават едни интерпретации с/от ковид, с/от вакса и т.н. Има го и като екселска табличка, ако ти се играе да смяташ и да ми търсиш грешки

              Събраните проценти могат да се разделят на броя месеци и да се получи средномесечният ръст за периода, който ни интересува (приблизително де, ще избяга на коя стотна от процента, но не ми се занимава за нея).
              Така е по-правилно Груйчи(имам предвид усреднен годишен %). Щото по принцип работим с понятия като смъртност и екстра смъртност на годишна база. А вече годишните проценти може да се събират за да се получи натрупаната смъртност за целия период.(примерно 3 години). Иначе може и механично събиране на месечните проценти както си предложил, но тогава трябва да вземаме данните за смъртността на месечна база, което лично на мен ми е по-тегаво. А ако смесим нещата - механично събрани месечни проценти и ползваме годишна смъртност за база ще изтрепем населението за нула време.

              Предполагам, че поради това пояснение satz ти предлага бас

              P.S. По-интересно е дали тази тенденция ще се запази. Предстои да разберем.
              Last edited by neptun266; 09.01.2023, 15:21.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                Ако са механично събрани, то с Грую най-много да спечеля още някой бас.
                Какъв бас искаш - знаеш, че съм на линия
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                  Събрани месечни проценти на excess mortality rates за 2022 като гледам
                  Ако са механично събрани, то с Грую най-много да спечеля още някой бас.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                    Събрани месечни проценти на excess mortality rates за 2022 като гледам
                    Точно така Данните са от Евростат - едва ли могaт да се намерят по-достверни. А използвам ексес морталити, защото е най-достоверно, иначе стават едни интерпретации с/от ковид, с/от вакса и т.н. Има го и като екселска табличка, ако ти се играе да смяташ и да ми търсиш грешки

                    Събраните проценти могат да се разделят на броя месеци и да се получи средномесечният ръст за периода, който ни интересува (приблизително де, ще избяга на коя стотна от процента, но не ми се занимава за нея). По-важното е, поне за мен, че:

                    1. Няма никакво значение какъв е процентът ваксинирани, ексес моратлити зависи основно от региона (държавите от ЦИЕ си бяха с най-висока смъртност в света и през 2019, 2018 и там която година се сетите назад, като в топ 20 са само държави от ЦИЕ и африкански), т.е. здравна система, заболяло население, правилно хранене, висок стандарт и т.н., като държавата с 0 ковид мерки, която всички фон дер лайНени и умнокрасавци се разбиха да псуват - Швеция, всъщност е най-ниското ексес морталити в ЕС. Слочаенос?
                    2. Няма никакво обяснение защо през 2022 имаме такъв ръст в допълнителната смъртност точно в държавите с най-висока степен на ваксинация. Е, има де, ама то не е политкоректно (и дано не е вярно)
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      Може ли пояснение?

                      Аз го приех за число на милион. А то според теб е?
                      Допълнителна обща смъртност ли?
                      Събрани месечни проценти на excess mortality rates за 2022 като гледам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        ...


                        Cyprus 257,
                        Malta 182,4
                        Iceland 182,3
                        Greece 170,5
                        Finland 151,1
                        Portugal 121,7
                        Spain 120,4
                        Estonia 119,2
                        Austria 116,8
                        Switzerland 116,5
                        Netherlands 112,3
                        Poland 111,6
                        Germany 111,1
                        Ireland 110,4
                        Norway 109,2
                        Bulgaria 101,9
                        Може ли пояснение?

                        Аз го приех за число на милион. А то според теб е?
                        Допълнителна обща смъртност ли? %-ти ли? от какво %-ти?

                        Ако е обща смъртност то прага ти за сравнение с ковида е над 10000/млн
                        (дай да пишем в бройка на милион, че постоянно обяснения трябват с %-тите, пък и АУУУ тетануса тръгна да убива с 333% повече, тоя месец жертвите са 4 а не една )

                        пп

                        нещо не намирам числа като твоите
                        Click image for larger version

Name:	cowid.jpg
Views:	1
Size:	42.7 КБ
ID:	4009098






                        https://ourworldindata.org/grapher/e...GR~CYP~ISR~DEU

                        пп
                        вируса си го има, има и нови и ще има и още по-нови и винаги е било така, пръкването на чумата едва наскоро получи обяснение - мутацийка брат на нещо безвредно и сме у лево.
                        Last edited by satz; 09.01.2023, 12:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Явно, съвсем я изостави тази тема - това, дето съм ти го написал, е много над 500-1000/милион или 0,5-1 промил, и е надсмъртност. Примерно, ако си имал смътност от 11 промила, както е у Германия, с 20% отгоре на месец, отлиташ на 13 промила, или с над 2000/милион горничка. И това след ковида и с изключително добре работеши ваксини - добре ли е? Та у наше село можеш да речеш, че се е сбърндал сценарият на Мангъров и сухите клечки са дали фира, та затива в последните месеци сме под средния тренд, ама на Запад? там какво става и защо е тая допълнителна смъртност?

                          Всяка от посочените по-горе държави е с допълнителна смъртност НАД желаният от теб 1000/милион - нещо да кажеш?
                          те не са писани че са умрели от ковид значи няма проблем.
                          От ФАКСИНА абсурд - от таквоз ни един не е умрял
                          Last edited by X_Y; 09.01.2023, 11:25.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            "Следователно за всички флуктуации до около 500-1000/млн. са достатъчни за обяснение само несработилите ваксини + ковид"

                            Koe от това не разбираш?

                            Къде в изброено от теб имаш нещо над 1000 че да му обръщаме внимание?
                            Явно, съвсем я изостави тази тема - това, дето съм ти го написал, е много над 500-1000/милион или 0,5-1 промил, и е надсмъртност. Примерно, ако си имал смътност от 11 промила, както е у Германия, с 20% отгоре на месец, отлиташ на 13 промила, или с над 2000/милион горничка. И това след ковида и с изключително добре работеши ваксини - добре ли е? Та у наше село можеш да речеш, че се е сбърндал сценарият на Мангъров и сухите клечки са дали фира, та затива в последните месеци сме под средния тренд, ама на Запад? там какво става и защо е тая допълнителна смъртност?

                            Всяка от посочените по-горе държави е с допълнителна смъртност НАД желаният от теб 1000/милион - нещо да кажеш?
                            Last edited by X_Y; 09.01.2023, 11:25.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              .... Що така мрат ваксинираните, нали вече няма вирус?


                              Cyprus 257,
                              Malta 182,4
                              Iceland 182,3
                              Greece 170,5
                              Finland 151,1
                              Portugal 121,7
                              Spain 120,4
                              Estonia 119,2
                              Austria 116,8
                              Switzerland 116,5
                              Netherlands 112,3
                              Poland 111,6
                              Germany 111,1
                              Ireland 110,4
                              Norway 109,2
                              Bulgaria 101,9
                              "Следователно за всички флуктуации до около 500-1000/млн. са достатъчни за обяснение само несработилите ваксини + ковид"

                              Koe от това не разбираш?

                              Къде в изброено от теб имаш нещо над 1000 че да му обръщаме внимание?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Дания и Норвегия на практика се опазиха от тотална зараза.
                                Ваксините не действат на 100%, дори и 95% не им дават,отделно имат и към поне 5% неваксинирани

                                Следователно за всички флуктуации до около 500-1000/млн. са достатъчни за обяснение само несработилите ваксини + ковид
                                всичко което е под 100/млн. не бих го поглеждал, освен ако не показва голяма динамика.

                                При нас спада на смъртността сега, е просто защото който умря-умря! Вече няма кой. (поне пет пъти е писано)
                                Ако дойде много променен вирус - всичко отначало - Се ля ви на таз планета!

                                Ще можем да кажем,че ваксините са били грешка, едва когато Дания Норвегия Израел натрупат поне 5555/млн.ковидни мъртви ,
                                и ще сме сигурни в това, при реализация от тях пак на поне 10000/млн извънредни и/или ковидни+извънредни
                                (вредната ваксина да е любезна поне да догони безвредния ковид в България )

                                Всякакви подскачания: аууу там са 5/млн по-зле от нас!!! - са просто вопиюща веселба
                                Малко таблички за размисъл




                                ламБата светка ли? Що Швеция с 0 мерки е с най-ниска допълнителна смъртност? Що Кипър, втората най-ваксинирана държава в ЕС е с толкова висока смъртност? Що високата смъртност зависи основно от региона, а не от нивото на ваксинация и тн?

                                и малко размисъл - ето допълнителната смъртност от началото на годината (събрал съм я, както е и за периода 01.20-10.22 - общо). Що така мрат ваксинираните, нали вече няма вирус?


                                Cyprus 257,
                                Malta 182,4
                                Iceland 182,3
                                Greece 170,5
                                Finland 151,1
                                Portugal 121,7
                                Spain 120,4
                                Estonia 119,2
                                Austria 116,8
                                Switzerland 116,5
                                Netherlands 112,3
                                Poland 111,6
                                Germany 111,1
                                Ireland 110,4
                                Norway 109,2
                                Bulgaria 101,9
                                Last edited by Грую Груев; 09.01.2023, 10:30.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X