IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Аз ли съм скаран с МАТЕМАТИКАТА ВЕ.
    Айде да се пробваме КОГАТО ИСКАШ еле па за статистика, регресионен анализ, корелации ....
    И това е за минали събития. От 10 години ЗНАМ кои усилия и процеси до какво ще доведат.
    За учЕните - всички са на каишка, който плаща той поръчва музиката, баш като соц. изследвания.
    ПР пландемията е ПЛАТЕНА, ДИРИЖИРАНА и учените НЯМАТ ДУМАТА освен да анализират и контролират процеса как върви за КУКЛОВОДИТЕ за да няма фалове.
    И досега ВСИЧКО е плавно и гладко - само за 2-3 години макс всичко ще приключи - овцете (5-6 милиарда) ще са маркирани и вкарани в кошарата.
    Евала им правя - ние за 100к работници не можем да направим дигиталната промяна вече 4 години !?!?!
    Да ти припомня ли когато се гъбаркахме с тебе и ти като овца се върза, опитвайки се да направиш идеалната случайност още "по-случайна", и така всъщност вкара зависимости, които ние лесно ги разгадахме. Тоест ти си гола вода в областа на Теорията на вероятностите, и това е доказан факт. Самите ти разсъждения и постинги, свързани с вероятности, също доказват, че си гола вода в този аспект.

    През годините във форума ти си обявявал, че имаш поне 10 различни професии, но явно те гони деменцията и забравяш кога какво ли лъгал. Тоест освен всичко друго си и лош лъжец, щом толкова лесно те хващаме в лъжа. Да ти извадя ли твои постинги, в които твърдиш, че си инфекционист - ха-ха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Стига се изживява като гениален учен и гениален пророк. Не осъзнаваш ли, че си смешен. Живееш в дълбока самозаблуда, но по-лошото е, че се пениш във форума по всички теми, и дори сам си вярваш. Да беше казал, че си Наполеон, щяхме да го възприемем малко по-сериозно ...
      Тик-так, тик-так.. на твое място бих се радвал на малкото оставащ живот, вместо да кисна тука.. може да съм смешен, сега но след 5 години аз ще се смея последен графеновият оксид не прощава! аз съм по-умен от всички тук взети заедно
      Last edited by raydalio; 24.07.2021, 12:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        А сега по-сериозно. Основният проблем на всички антиваксъри е това, че са скарани с математиката, статистиката и логиката. В резултат на това те живеят в дълбоки самозаблуди, плод на тоталното им невежество в тези области от науката. Четат из интернет разни информации и дезинформации, но мозъкът им не е в състояние да направи критична преценка и да отсее истината от измамата.

        Този проблем го има не само с коронавируса, но и с всички останали сфери от науката и живота. Затова и учените по света са се дистанцирали от всички простотии, пишещи се в интернет, и вярват само и единствено на официалните научни изследвания, използващи научен подход, и публикувани в научни издания с висок импакт фактор.
        Аз ли съм скаран с МАТЕМАТИКАТА ВЕ.
        Айде да се пробваме КОГАТО ИСКАШ еле па за статистика, регресионен анализ, корелации ....
        И това е за минали събития. От 10 години ЗНАМ кои усилия и процеси до какво ще доведат.
        За учЕните - всички са на каишка, който плаща той поръчва музиката, баш като соц. изследвания.
        ПР пландемията е ПЛАТЕНА, ДИРИЖИРАНА и учените НЯМАТ ДУМАТА освен да анализират и контролират процеса как върви за КУКЛОВОДИТЕ за да няма фалове.
        И досега ВСИЧКО е плавно и гладко - само за 2-3 години макс всичко ще приключи - овцете (5-6 милиарда) ще са маркирани и вкарани в кошарата.
        Евала им правя - ние за 100к работници не можем да направим дигиталната промяна вече 4 години !?!?!
        Last edited by bota156; 24.07.2021, 11:46.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

          Като пукнеш след 4-5 години ще има да викаш ейй тия от инвестора ме предупредиха,ама аз си го набодах..
          Стига се изживява като гениален учен и гениален пророк. Не осъзнаваш ли, че си смешен. Живееш в дълбока самозаблуда, но по-лошото е, че се пениш във форума по всички теми, и дори сам си вярваш. Да беше казал, че си Наполеон, щяхме да го възприемем малко по-сериозно ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            А сега по-сериозно. Основният проблем на всички антиваксъри е това, че са скарани с математиката, статистиката и логиката. В резултат на това те живеят в дълбоки самозаблуди, плод на тоталното им невежество в тези области от науката. Четат из интернет разни информации и дезинформации, но мозъкът им не е в състояние да направи критична преценка и да отсее истината от измамата.

            Този проблем го има не само с коронавируса, но и с всички останали сфери от науката и живота. Затова и учените по света са се дистанцирали от всички простотии, пишещи се в интернет, и вярват само и единствено на официалните научни изследвания, използващи научен подход, и публикувани в научни издания с висок импакт фактор.
            Като пукнеш след 4-5 години ще има да викаш ейй тия от инвестора ме предупредиха,ама аз си го набодах..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Обещанията за ефекта от ваксините се оказаха, както много предполагаха, силно преувеличени.

              Но не разбирам след като ваксините свеждали цялото преживяване до нивото на лек грип, то за какво са допълнителните ограничения. Срещу грипа такива никога не е имало, а за ваксинираните шансът да попаднат в болница и да умрат би трябвало да е много по-нисък отколкото от грип.

              Имаш ли обяснение? Не ми се вярва да е само загриженост за неваксинираните

              Предполагам че винаги е по-добре да залагаш на сигурно. Особено па Израел - там са свикнали да са предпазливи и да се лишават. Съответно не мрънкат много.

              Т.е. освен неваксинираните има възрастни със слаба имунна система където ваксината не действа.

              В УК обаче отвориха въпреки високия брой ново заразени. Не знам дали са отворили, но казаха че ще отварят.

              Ще се разбере до 1-2 седмици как ще се развият нещата.

              Коментар


              • Yale doctor calls out CDC for committing large scale medical fraud and hiding covid cases among the vaccinated

                In a recent interview with Fox News’ Laura Ingraham, Dr. Harvey Risch of the Yale School of Medicine called out the CDC for committing wide-scale medical fraud. When the covid-19 vaccines were launched under emergency authorization, the CDC changed the covid-19 testing guidelines for the fully vaccinated, lowering the cycle threshold count of the PCR test ONLY for the vaccinated. Epidemiologist exposes CDC’s testing and vaccine fraud

                “Some months ago, the CDC stopped counting breakthrough cases … the large numbers of cases in people who had been vaccinated,” said Dr. Harvey Risch “So, of course, those cases don’t register for the CDC’s counts, and so the great proportion [of cases] that they’re claiming are in unvaccinated people,” Risch said. “And that fallacy is why the U.S. and the CDC’s count is different than Israel or the UK. It’s a fallacy.”
                PCR test fraud and falsely-advertised vaccines continue to destroy people’s lives

                In many cases, these covid-19 tests are fraudulently calibrated at over 30 or 40 cycle thresholds to produce a “false positive” covid-19 diagnosis. The tests do not decipher dead viral debris from infectious viral debris and can report a false positive reading even though someone has recovered from the infection and has immunity. A more accurate diagnosis is produced using a PCR cycle threshold of 17, confirmed using symptom-specific criteria, and also backed up by another test called Sanger Sequencing. However, most states were not transparent with the number of cycle thresholds used to generate covid-19 cases, and they did not use medical standards to properly diagnose the cause of medical emergencies. ...........

                https://www.naturalnews.com/2021-07-...cal-fraud.html

                Коментар


                • А сега по-сериозно. Основният проблем на всички антиваксъри е това, че са скарани с математиката, статистиката и логиката. В резултат на това те живеят в дълбоки самозаблуди, плод на тоталното им невежество в тези области от науката. Четат из интернет разни информации и дезинформации, но мозъкът им не е в състояние да направи критична преценка и да отсее истината от измамата.

                  Този проблем го има не само с коронавируса, но и с всички останали сфери от науката и живота. Затова и учените по света са се дистанцирали от всички простотии, пишещи се в интернет, и вярват само и единствено на официалните научни изследвания, използващи научен подход, и публикувани в научни издания с висок импакт фактор.
                  Last edited by Mateev; 24.07.2021, 11:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
                    Който познава починал от ваксина да ми хареса коментара.
                    Хайде престани с простотиите. Ако форума имаше отрицателни лайкове, досега да си получил хиляди.

                    Иначе ще кажа на тъпите антиваксъри защо в Израел много от заболелите са ваксинирани - ами защото в страната процентът на ваксинираните е огромен. Ако процента на ваксинирани достигне до 100%, то тогава и новозаболелите ще са 100% ваксинирани. Елементарно, Уотсън, но някои малоумници четат статистиката както дявола чете евангелието.

                    А тази простотия, че всеки ваксиниран щял да умре до няколко години, е буквално върхът на олигофренията. Просто нямам думи...
                    Last edited by Mateev; 24.07.2021, 11:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Каква възраст, бе. Това е огромна извадка, статистическата грешка клони към нула, извода се вижда и с просто око, без дори да смяташ, ако не си тъп антиваксър. Научил няколко термина, ама акъла му все толкоз - не знае къде и как да ги прилага. Ако отчетем и възрастта в Англия 79.4 и 83.1 години, а в Русия 68.2 и 78.2, то числото 21 би нарасло още доста.
                      https://www.worlddata.info/life-expectancy.php
                      При ваксинираните англичани болните са с 5 години по-възрастни и те пак се справят 20 пъти по-добре - да не говорим, че и в Англия много от умиращите са сигурно някакви задръстени антиваксъри.
                      40 починали огромна извадка?
                      Това да не ти е избори с 1000 извадка да става. Тя е 100 пъти проверена и подобрена (включително умишлено за конкретна партия). Освен това има поне 3-4 пъти повече от които да избират по 10-на критерия а не ЕДИН.
                      Аре помисли си колко трябва да е за да е представителна при Вълново изменение от 5-6 седмици. Че с 1 седмица грешка в тайминга и НЯКОЛКО ПЪТИ ПО РАЗЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ.
                      Делтата е уж от МАЙ в БГ - ние се справяме НАЙ-добре ?
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Който познава починал от ваксина да ми хареса коментара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          И вътре има пълния текст на това че с ваксини няма само да минем, пак трябва и маски и ограничения.
                          Обещанията за ефекта от ваксините се оказаха, както много предполагаха, силно преувеличени.

                          Но не разбирам след като ваксините свеждали цялото преживяване до нивото на лек грип, то за какво са допълнителните ограничения. Срещу грипа такива никога не е имало, а за ваксинираните шансът да попаднат в болница и да умрат би трябвало да е много по-нисък отколкото от грип.

                          Имаш ли обяснение? Не ми се вярва да е само загриженост за неваксинираните
                          Last edited by analog; 24.07.2021, 10:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Някакъв мним "доктор" приказва някакви глупости... по тролския антиваксърски сайт "thebulgariantimes.com", то само като го видя този сайт и вече знам какво ще кажат. А ако гарантирано не "умрем" до няколко години от ваксината, тогава какво... доктора ще си "изгори ли дипломата" ?!... както щеше да направи Мангъров (по повод друго грешно предвиждане), но не го направи.
                            Хайде да се хванем на бас за 10 000 евро (левът ще го затрият) че след 4 години ще умреш ако изгубиш близките ти ще ми ги платят

                            Коментар


                            • Успях да открадна една доза файзер след като подкупих джипито ми.. занесох я на приятел микробиолог и той ми потвърди това,което казаха испанците - във ваксината има графенов оксид. Естествено на неграмотните ковидари това не им говори нищо.. но след 4-5 години ще усетят ефекта някои дори го усетиха преждевременно

                              Коментар


                              • Ето ви поредната статия за това дали и колко са ефективни ваксините и в какво точно.

                                https://www.timesofisrael.com/israel...-delta-strain/


                                Само че я прочетете цялата, не само заглавието. И вътре има пълния текст на това че с ваксини няма само да минем, пак трябва и маски и ограничения. А не само отделни цитати от него.

                                What we see is that the vaccine is less effective in preventing transmission, but it’s easy to overlook that it’s still very effective in preventing hospitalization and severe cases. It’s still excellent, very good in preventing severe cases and death, but less so in preventing transmission. And this is why we can’t rely on vaccinations alone, but also need Green Passes, testing, masks, and the like.

                                Коментар

                                Working...
                                X