IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • A study from the Cleveland Clinic that tracked cases in healthcare workers who were either vaccinated or previously had COVID-19 found that the rate of reinfection is essentially the same as if they had been vaccinated.

    Another studyTrusted Source from Qatar similarly found that the chance of reinfection is similarly low among those who previously had COVID-19 and those who were vaccinated.

    Though these studies show reinfection with variants is rare, it’s important to note they were conducted earlier this year and were not conducted in locations with a high circulation of the delta variant.

    https://www.healthline.com/health-ne...n-remains-rare

    Коментар


    • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

      От къде вземаш тази информация? Може ли повече конкретика с числа и/или линкове?
      От единствената клетка в главата?
      Ако е толкова заразен делтата що НЯМА СЛУЧАИ в БГ а е от 3 месеца тука !?!?!
      Дори при зверските локдауни миналата година стигнахме 350 а сега само 100-на случая без НИКАКВИ МЕРКИ.
      3-та есенна вълна има всички шансове да е затихваща - демек по слаба от 1-ва и 2-ра или 2500-3000 заразени и 100-на починали макс
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

        От къде вземаш тази информация? Може ли повече конкретика с числа и/или линкове?
        Аз мога да дам линк и според него има САМО 149 случая на повторно разболели се към момента в СВЕТА. Някои са фатално. Всеки един е описан подробно....
        Не знам дали този линк не е антиваксърски излезе ми от търсачката в гугъл, та ако има друг такъв с надежден източник ще ми е много интересно....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

          От къде вземаш тази информация? Може ли повече конкретика с числа и/или линкове?
          Използвай гугъл.

          Буквално първия резултат

          https://www.dovepress.com/cellular-a...xt-article-ITT

          However, adaptive immune responses to human coronaviruses may fail to occur,102–104 and thus protective immunity may not develop.105 Failure to develop long-term immunity might be due to an insufficient CD4+ T-cell response, and consequently an inadequate neutralizing antibody response.106,107 Accordingly, it is important to understand all aspects of T-cell and B-cell responses to SARS-CoV-2, including their link with mild and/or moderate versus severe disease. This knowledge would aid in the development of vaccines or other therapeutic modalities.
          Last edited by ravnovesie; 24.07.2021, 15:29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            има огромно количество хора, които са го изкарали доказано веднъж и след това при повторно заразяване са го карали по-тежко или дори фатално.
            От къде вземаш тази информация? Може ли повече конкретика с числа и/или линкове?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              И по тази причина не виждам нищо по-важно от разработване на евтин и достъпен тест за клетъчен имунитет. Все пак има ли нещо по-важно от това да знаеш какъв процент от населението е реално защитено? Това включва естествено и ваксинираните. По някаква причина, вероятно свързана с моето невежество в материята, никой не си дава особен зор да разработва тестове. Преди няколко месеца се споменаваше една фирма, оттогава насам нищо.
              Ами не, това реално не е важно за държавата, а и за обществото като цяло. По какъв начин ще достигнеш до имунитет си е лично решение вече - след наличието на ваксини.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Изобщо не е ясно каква част от хората развиват клетъчен имунитет
                И по тази причина не виждам нищо по-важно от разработване на евтин и достъпен тест за клетъчен имунитет. Все пак има ли нещо по-важно от това да знаеш какъв процент от населението е реално защитено? Това включва естествено и ваксинираните. По някаква причина, вероятно свързана с моето невежество в материята, никой не си дава особен зор да разработва тестове. Преди няколко месеца се споменаваше една фирма, оттогава насам нищо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  много зависи как ще пуснат учениците, защото според мен оттам ще дойде бурното разпространение. Децата не могат да спазват адекватни мерки и са приносители на вируса вкъщи. Мисля, че ако се опита с дистанционна форма за обучение поне за 5+ клас нагоре , това ще забави разпространението и ще даде въздух на системата. То голямата драма е с малките,че родителите трябва да ги пазят дома и това пък натиска работните места.
                  Не мисля че това е целта изобщо. Не само в България, а в цяла Европа. Целта е да се получи стаден имунитет без да се препълват болниците. Това може да стане или със силно ваксиниране или с много хора които го изкарват - но под прага на препълване на болниците. Болниците няма да се препълнят и ваксинираните няма да се увеличат много в България. Така че остава варианта с хората които не искат да се ваксинират да го изкарат - и каквото сабя покаже.

                  държавата е направила каквото зависи от нея - осигурила е ваксини. Който не иска да се възползва от това си е негово решение. Негово решение което реално означава аз искам да се заразя. Това негово решение си е ок що се отнася до всяко едно правителство в Европа. Излиза доста по-скъпо да се лекува болен, отколкото да се сложи ваксина, но в крайна сметка живеем в демокрация. Нищо чудно и евтаназията да разрешат скоро, така че не виждам някакъв проблем с това който иска да си рискува живота да го направи, ако хората около него които не искат да си рискуват живота могат да се предпазят от чуждата глупост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Сигурно все пак отново ще наложат някаква форма на локдаун, просто за да не полудеят доста хора. Но формално погледнато няма да е нужна. Ако пък повече хора почнат да се ваксинират, то няма да има никаква нужда от локдаун. За съжаление не виждам особено преобладаване на здрав разум в българите, така че не вярвам че процента на ваксиниране ще се вдигне много.
                    много зависи как ще пуснат учениците, защото според мен оттам ще дойде бурното разпространение. Децата не могат да спазват адекватни мерки и са приносители на вируса вкъщи. Мисля, че ако се опита с дистанционна форма за обучение поне за 5+ клас нагоре , това ще забави разпространението и ще даде въздух на системата. То голямата драма е с малките,че родителите трябва да ги пазят дома и това пък натиска работните места.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Сигурно все пак отново ще наложат някаква форма на локдаун, просто за да не полудеят доста хора. Но формално погледнато няма да е нужна. Ако пък повече хора почнат да се ваксинират, то няма да има никаква нужда от локдаун. За съжаление не виждам особено преобладаване на здрав разум в българите, така че не вярвам че процента на ваксиниране ще се вдигне много.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ако делтата е по-бързо разпространяваща се (по-заразна) както казват, ударът по системата ще е бърз и мощен.
                        англичаните мисля си ваксинираха (натиснаха поне) възрастното население и вероятно затова оставиха да се разгори огъня да си направят стадния имунитет лятото.

                        при нас не знам как ще протече, но един локдаун ще фалира доста народ.
                        Ами по мои сегашни сметки пика ще се получи пак края на октомври и ноември. Реално делта варианта е над два пъти по-заразен от първоначалния щам - който ни удари миналия октомври, но пък 50% от хората имат защита - което сваля потенциалната скорост на заразяване пак до първоначалния вариант. Така че няма да има разлика в темповете на препълване на болниците спрямо предишните пикове.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Ще издържи, неваксинираните + неизкаралите го са под прага при който здравната система се срива. При 3 милиона потенциално тежко каращи го общото натоварване на здравната система ще е към 40 до 50 хиляди хоспитализирани за целия период, което прави пиковото хоспитализиране на ден под това което бе през април. Починалите ще са към 10000 общо - ако съдем от предишните пикове около половината от тях неотчетени, което отново достта под предишните пикове. И това ако няма никакви мерки.

                          Така че реално мерките не са нужни - който е решил да си играе руска рулетка с живота, може да бъде поне успокоен че за него кислород и място за интубация ще се намери.
                          ако делтата е по-бързо разпространяваща се (по-заразна) както казват, ударът по системата ще е бърз и мощен.
                          англичаните мисля си ваксинираха (натиснаха поне) възрастното население и вероятно затова оставиха да се разгори огъня да си направят стадния имунитет лятото.

                          при нас не знам как ще протече, но един локдаун ще фалира доста народ.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Статията е от вчера - какви 80% ?! В Израел са вече на 39% и върви надолу.
                            Има данни към днеяна дата са официално 149 човека които са повторно разболели се в цял свят / не искам да коментирмм , че някои не са били оздравели просто от тях/ Засега / при тези щамове не повтаря. Клетъчният имунитет от САРС е от 20 години наличен. Това че след 6 месеца няма да имам антитела не ми дреме - имам клетъчен имунитет завинаги.... Естественото преболедуване да не ви е куца ваксина бре ?!
                            Иначе няма изследвания по много причини и първата е нежеланието на заинтересованите лица да се види колко хора са с естествен имунитет, колко държи. Искат да го ЗАМАЖАТ дори като ги карат да се ваксинират.... и после тези хора не боледуват ама не заради ваксината....обирайки лаврите. Комедия за която никой не иска да говори....

                            Да съгласен съм че ще има много болни - у нас половината население е потенциален клиент на делтата. Останалата половина има естествен имунитет и не е в играта. Поради измамите с ваксините много хора ще са с навирени носове и няма да спазват и най-елементарни мерки и се опасявам, че може да си прав , че ще е най-големият връх за нас до момента.. Дано да грешим.
                            Проучването в Израел обхваща предимно хора ваксинирани преди повече от 6 месеца. Точно от това проучване давам 30%. Проучванията в UK обхващат предимно хора ваксинирани преди по-малко от 6 месеца - там числото е 80% предпазване.

                            Клетъчният имунитет е вероятен - не сигурен. Изобщо не е ясно каква част от хората развиват клетъчен имунитет, тъй като има огромно количество хора, които са го изкарали доказано веднъж и след това при повторно заразяване са го карали по-тежко или дори фатално. Със сигурност доста хора развиват, но не всички и няма яснота какъв е процента на защита.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Ами не са ти правилни цифрите. Ваксините предпазват от заразяване по настоящите проучвания между 80% ако са поставени по-скоро от 6 месеца до 30% ако са поставени по-отдавна от 6 месеца. При неваксинираните, но изкарали го няма статистики. По простата причина че се ловят само между 1 на 10 заразени като в България и дори UK и 1 на 2 заразени в държавите, които тестват адски много. За това реално няма проучвания за това какъв имунитета на всички, които са го изкарали. И данните до момента говорят, че за тези за които има данни, 6 месеца след изкарването му има отново голям шанс да се заразят.

                              Тъй като делта варианта е брутално по-заразен от останалите щамове и защитата срещу зазавяне предлагана от ваксините и от изкарване е много много под прагът необходим за стаден имунитет, то третия пик ще е брутално по-висок като бройка на заразени от предишните пикове. Реално следващите месеци, никой няма да бъде пропуснат от вируса. Целият въпрос е как ще го изкара.
                              Статията е от вчера - какви 80% ?! В Израел са вече на 39% и върви надолу.
                              Има данни към днешна дата са официално 149 човека които са повторно разболели се в цял свят / не искам да коментирам , че някои не са били оздравели просто от тях/ Засега / при тези щамове не повтаря. Клетъчният имунитет от САРС е от 20 години наличен. Това че след 6 месеца няма да имам антитела не ми дреме - имам клетъчен имунитет завинаги.... Естественото преболедуване да не ви е куца ваксина бре ?!
                              Иначе няма изследвания по много причини и първата е нежеланието на заинтересованите лица да се види колко хора са с естествен имунитет, колко държи. Искат да го ЗАМАЖАТ дори като ги карат да се ваксинират.... и после тези хора не боледуват ама не заради ваксината....обирайки лаврите. Комедия за която никой не иска да говори....

                              Да съгласен съм че ще има много болни - у нас половината население е потенциален клиент на делтата. Останалата половина има естествен имунитет и не е в играта. Поради измамите с ваксините много хора ще са с навирени носове и няма да спазват и най-елементарни мерки и се опасявам, че може да си прав , че ще е най-големият връх за нас до момента.. Дано да грешим.
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.07.2021, 15:00.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                трета вълна ще има и очаквам наесен да има пак локдауни.. здравната система няма да издържи.
                                Ще издържи, неваксинираните + неизкаралите го са под прага при който здравната система се срива. При 3 милиона потенциално тежко каращи го общото натоварване на здравната система ще е към 40 до 50 хиляди хоспитализирани за целия период, което прави пиковото хоспитализиране на ден под това което бе през април. Починалите ще са към 10000 общо - ако съдем от предишните пикове около половината от тях неотчетени, което отново достта под предишните пикове. И това ако няма никакви мерки.

                                Така че реално мерките не са нужни - който е решил да си играе руска рулетка с живота, може да бъде поне успокоен че за него кислород и място за интубация ще се намери.

                                Коментар

                                Working...
                                X