IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Да, точно това казвам, всички заключения за имунитет на вече преболедували са само предполагаеми. Няма нито едно точно проучване за това и реално е невъзможно да бъде направено, защото никой не тества 100% от населението си постоянно, за да има ясни проценти на това кой как го изкарва един или два пъти. Вземи България при най-вероятно поне 3 милиона изкарали го имаме данни само за 400 хиляди. Как точно ще определиш какъв е риска от реинфекция като си нямаш идея всъщност дори и колко са го изкарали 1 път. По никакъв начин не можеш да откриеш и каква част от тези 400 хиляди доказани изкарали го, колко са хванати първия път, и при колко първия път е минало като настинка и не е разбрал, а втория си е докарал двустранна бронхопневмония.

    Това е е просто информация, която липсва. И то не само у нас а навсякъде по света. Бройките на доказани повторни заболявания се определят само за хора на които са секвенирали вариантите на вируса и двата пъти. А не на хора които са били с позитивни ПСР тестове два пъти. В България вече почнаха да секвенират вируси - но не мисля че го правят на повече от 100 човека на месец. Каква точно информация ти дава тогава ако кажат че има 0 бройки доказани реинфекции в България. Точно никаква информация, защото вероятността на един и същ човек да са секвенирали вируса през няколко месеца реално клони към 0. Т.е. очакваната бройка на реинфекции в България е всъщност 0. Дори и реално да са 50%.
    Понеже пиша от телефона и без очила съм кратък. Малко си противоречиш- хем казваш за огромен брой, хем че нямаме статистика. Аз не съм склонен да приема тезата ти за огромен брой на този етап. Дано времето не ме опровергае.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

      Обърни внимание на факта, че в миналото, когато човечеството не е имало познанието на науката е залагало на емпирични подходи за извеждане на съответни изводи.
      Така е. И средната очаквана продължително на живота е била около 30 години

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        1% бе миналата есен. С минаването на време от момента на заразяване този процент се вдига. За това и пуснах за онези проучвания в САЩ и Катар, където дават защита при изкарване същата като при ваксинираните. И то си е нормално защитата от изкарване да е много близо до защитата при ваксина. И двата начина на добиване на имунитет реално правят едно и също - предизвикват имунен отговор. Колко ще е траен този имунен отговор отново ми изглежда да е сходно като срок от време за един и същ човек.
        Обърни внимание на факта, че в миналото, когато човечеството не е имало познанието на науката е залагало на емпирични подходи за извеждане на съответни изводи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

          Исках да отбележа, че това което ми даде като аргумент относно имунитета на преболедувалите, чрез тази статия, не ми се стори коректен. Още повече, че заключенията са само предполагаеми.
          Да, точно това казвам, всички заключения за имунитет на вече преболедували са само предполагаеми. Няма нито едно точно проучване за това и реално е невъзможно да бъде направено, защото никой не тества 100% от населението си постоянно, за да има ясни проценти на това кой как го изкарва един или два пъти. Вземи България при най-вероятно поне 3 милиона изкарали го имаме данни само за 400 хиляди. Как точно ще определиш какъв е риска от реинфекция като си нямаш идея всъщност дори и колко са го изкарали 1 път. По никакъв начин не можеш да откриеш и каква част от тези 400 хиляди доказани изкарали го, колко са хванати първия път, и при колко първия път е минало като настинка и не е разбрал, а втория си е докарал двустранна бронхопневмония.

          Това е е просто информация, която липсва. И то не само у нас а навсякъде по света. Бройките на доказани повторни заболявания се определят само за хора на които са секвенирали вариантите на вируса и двата пъти. А не на хора които са били с позитивни ПСР тестове два пъти. В България вече почнаха да секвенират вируси - но не мисля че го правят на повече от 100 човека на месец. Каква точно информация ти дава тогава ако кажат че има 0 бройки доказани реинфекции в България. Точно никаква информация, защото вероятността на един и същ човек да са секвенирали вируса през няколко месеца реално клони към 0. Т.е. очакваната бройка на реинфекции в България е всъщност 0. Дори и реално да са 50%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Ами не, това реално не е важно за държавата, а и за обществото като цяло.

            Kaк да не е важно като неколкократно ще стесни кръга на нуждаещите се от ваксина?

            След подобно изясняване неминуемо ще има и губещи страни. Да не се окаже наистина че изградилите естествен имунитет са доживотно или за дълъг период защитени, а ваксиниращите се ще се ваксинират доживотно всеки 6 месеца?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Това ми е тезата по принцип, изкарването на вируса предпазва, но не се знае какъв е процента на предпазвване. Което всъщност казват и в това проучване, а и във всяко друго свързано с реинфекции. Никой не знае колко предпазва, какви са факторите от които зависи създаването на имунитет и така нат. При ваксините си има ясни проценти - и те варират но са ясни.

              Иначе ми изглежда съвсем нормално, ако някой който е изкарал първия път вируса и е оцелял да е много по-вероятно да оцелее и втория път. Може да го изкара по-леко, може да го изкара пак така, може и да го изкара по-тежко, но шансовете му да оцелее са определено много по-високи от на някой, който никога не е го е изкарвал

              Цялото ми писане днес в тази тема е за тези които не са го изкарали. Тяхно решение да не се ваксинират е като дефиниция за глупост. Никой не може да ме убеди, че човек, който не го е изкарал и не иска да се ваксинира има акъл и за 5 стинки.
              Исках да отбележа, че това което ми даде като аргумент относно имунитета на преболедувалите, чрез тази статия, не ми се стори коректен. Още повече, че заключенията са само предполагаеми.
              Реагирах на тезата за огромен брой, което поне засега не се наблюдава
              Last edited by neptun266; 24.07.2021, 16:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                Аз и затова питах, защото Равновесие споменава за огромен брой.
                1% бе миналата есен. С минаването на време от момента на заразяване този процент се вдига. За това и пуснах за онези проучвания в САЩ и Катар, където дават защита при изкарване същата като при ваксинираните. И то си е нормално защитата от изкарване да е много близо до защитата при ваксина. И двата начина на добиване на имунитет реално правят едно и също - предизвикват имунен отговор. Колко ще е траен този имунен отговор отново ми изглежда да е сходно като срок от време за един и същ човек.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Ако си го карал симптомно, повторното заразяване е под 1%.

                  Т.е. естествения имунитет е доста по-добър от този придобит чрез ваксинация, което е и логично.

                  Но това не значи че не можеш да повториш с фатален изход, просто вероятността е много малка.
                  Аз и затова питах, защото Равновесие споменава за огромен брой.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                    Хе, хубаво е да не цитираш избирателно.
                    Currently, there is limited knowledge about the T-cell response to SARS-CoV-2 infection.


                    Since most acute viralVaccine result in protective immunity,100 it is likely that substantial T-cell and B-cell responses develop to SARS-CoV-2 and result in clearance of the viral infection.101 It is expected that some T-cells and B-cells will be retained long term as immunological memory and provide protective immunity against future infection with SARS-CoV-2.



                    Заключения за предполагаеми резултати на ваксините
                    Това ми е тезата по принцип, изкарването на вируса предпазва, но не се знае какъв е процента на предпазвване. Което всъщност казват и в това проучване, а и във всяко друго свързано с реинфекции. Никой не знае колко предпазва, какви са факторите от които зависи създаването на имунитет и така нат. При ваксините си има ясни проценти - и те варират но са ясни.

                    Иначе ми изглежда съвсем нормално, ако някой който е изкарал първия път вируса и е оцелял да е много по-вероятно да оцелее и втория път. Може да го изкара по-леко, може да го изкара пак така, може и да го изкара по-тежко, но шансовете му да оцелее са определено много по-високи от на някой, който никога не е го е изкарвал

                    Цялото ми писане днес в тази тема е за тези които не са го изкарали. Тяхно решение да не се ваксинират е като дефиниция за глупост. Никой не може да ме убеди, че човек, който не го е изкарал и не иска да се ваксинира има акъл и за 5 стинки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Използвай гугъл.

                      Буквално първия резултат

                      https://www.dovepress.com/cellular-a...xt-article-ITT

                      However, adaptive immune responses to human coronaviruses may fail to occur,102–104 and thus protective immunity may not develop.105 Failure to develop long-term immunity might be due to an insufficient CD4+ T-cell response, and consequently an inadequate neutralizing antibody response.106,107 Accordingly, it is important to understand all aspects of T-cell and B-cell responses to SARS-CoV-2, including their link with mild and/or moderate versus severe disease. This knowledge would aid in the development of vaccines or other therapeutic modalities.
                      Хе, хубаво е да не цитираш избирателно.
                      Currently, there is limited knowledge about the T-cell response to SARS-CoV-2 infection.


                      Since most acute viralVaccine result in protective immunity,100 it is likely that substantial T-cell and B-cell responses develop to SARS-CoV-2 and result in clearance of the viral infection.101 It is expected that some T-cells and B-cells will be retained long term as immunological memory and provide protective immunity against future infection with SARS-CoV-2.



                      Заключения за предполагаеми резултати на ваксините или преболедували?

                      По ми е интересна конкретна
                      ​​​статистика
                      Last edited by neptun266; 24.07.2021, 16:12.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                        Тука имам една лека забележка, която е споменава всеки един по-сериозен източник.

                        Че първо са ваксинира възрастните и най-уязвмите хора. Съответно не е ясно дали това се дължи на фактора време или на фактора възрастни с неработеща имунна система.
                        Аз за това гледам основно реални резултати в UK. Там ясно се вижда че въпреки огромния ръст на заразявания хората в болниците и починалите са в общи линии по-ниски от тези и при нормален грип. Ако съдим по общата смъртност в UK и процента на ваксинирани там изкарали го + ваксинирани са много близо до 100% от населението. И резултатите са очевидно добри.

                        В България е доста по-трудно да се сметне колко са предпазени, защото ваксинираните са много малко и е напълно възможно голяма част от тях да се припокриват с вече изкарали го. В най-лошия случай да има 3 милиона които не са предпазени по никакъв начин което не мисля че е много възможно, в реалистичния да са към 2 милиона, в оптимистичния около 1 милион.

                        А потенциално заразените са 5 милиона по 0.5 - за някаква среднна стойност на защита от ваксини и на изкарване + тези 2 милиона които не са го изкарали и не са ваксинирани. Така потенциално разпръскващите вируса така да се каже са огромна бройка и е много силно вероятно голяма част от тези които не са ваксинирани или не са го изкарали да се зарази.

                        . Хората които не са го изкарали до сега най-вероятно живеят доста изолирано, при тях няма да се получи този висок експоненциален растеж. Ще се заразяват за по-дълъг период време и така натиска върху болниците ще е много по-нисък от този при предишните пикове

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Ето малко данни от сериозни източници:

                          https://www.eurekalert.org/pub_relea...-tls031821.php

                          test data from almost 2.5 million people were assessed to determine reinfection rates throughout the epidemic, not just during the second wave. Only 0.48% (138/28,875) of people who had previously tested positive for COVID-19 caught it again at least three months late
                          Among people who had COVID-19 during the first wave between March and May 2020, only 0.65% (72/11,068) tested positive again during the second wave from September to December 2020.


                          Или тук:

                          https://www.nature.com/articles/d41586-021-00071-6

                          Или тук:

                          https://www.statnews.com/2021/04/07/...ill-seem-rare/


                          Ако изглеждам леко пристрастен сори, но тези данни от под 1% ми изглеждат в зоната на грешните тестове.... На практика поне към момента реинфекцията е изключителна рядкост....
                          така де преболедуване пази 99,38%, ваксината 38,99% .
                          Все секс ама айде да не съм от надупената страна
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Ако си го карал симптомно, повторното заразяване е под 1%.

                            Т.е. естествения имунитет е доста по-добър от този придобит чрез ваксинация, което е и логично.

                            Но това не значи че не можеш да повториш с фатален изход, просто вероятността е много малка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Ами не са ти правилни цифрите. Ваксините предпазват от заразяване по настоящите проучвания между 80% ако са поставени по-скоро от 6 месеца до 30% ако са поставени по-отдавна от 6 месеца.

                              Тука имам една лека забележка, която е споменава всеки един по-сериозен източник.

                              Че първо са ваксинира възрастните и най-уязвмите хора. Съответно не е ясно дали това се дължи на фактора време или на фактора възрастни с неработеща имунна система.

                              Коментар


                              • Ето малко данни от сериозни източници:

                                https://www.eurekalert.org/pub_relea...-tls031821.php

                                test data from almost 2.5 million people were assessed to determine reinfection rates throughout the epidemic, not just during the second wave. Only 0.48% (138/28,875) of people who had previously tested positive for COVID-19 caught it again at least three months late
                                Among people who had COVID-19 during the first wave between March and May 2020, only 0.65% (72/11,068) tested positive again during the second wave from September to December 2020.


                                Или тук:

                                https://www.nature.com/articles/d41586-021-00071-6

                                Или тук:

                                https://www.statnews.com/2021/04/07/...ill-seem-rare/


                                Ако изглеждам леко пристрастен сори, но тези данни от под 1% ми изглеждат в зоната на грешните тестове.... На практика поне към момента реинфекцията е изключителна рядкост....

                                Коментар

                                Working...
                                X