IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
    Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини". Времето минаваше и - най-интересното - НИКОЙ не съпоставяше смърт по до сега случващи се причини, с тази - от вируса. Всичко мина в общия кюп - вируса. Болниците НЕ приемаха болни с други и хронични заболявания...

    После някои влязоха в тоя бизнес и тръгнаха да обосновават необходимост, вълна, нова необходимост, нова вълна... (и не им пука, нито за странични ефекти, нито за индивидуално състояние, поносимост, странични ефекти...)

    Важно е това: Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини".

    Смъртноста в България я има по седмици от НСИ, откакто е започнала пандемията. Причината смъртноста да скочи не е защото са лекували "само Ковид" и хората са си умирали от "естествена смърт поради липса на болнични грижи", а е именно от вируса, който напълни болниците. Това че ти самият поради някаква неясна причина и подобните на теб не искате да приемете действителноста си е ваш проблем.

    Между другото аз не отричам това че Пфайзер и останалите фармацевтични гиганти се възползват от пандемията, да възползват се, така работи капиталистическата система. Дори без пандемията фармата си работи, евтини лекарства се заклеймяват и забраняват, за да могат да вървят скъпите, това се правеше и преди пандемията. Това мисля повечето хора го разбират, защото е съвсем очевидно.

    Но за разлика от вас, аз съм съвсем наясно почти от самото начало, че пандемията е истинска... и не са ме убедили "новините по телевизията" и други подобни глупости. По едно време в началото медиите сякаш "бяха забравили" и не само медиите в България. Дори обявиха "Китай победи пандемията, всичко приключи", а аз бях абсолютно наясно, че няма как да е приключи просто така, без да са взети никакви мерки никаде, без да се следи внимателно местното разпространение и тн. Още си спомням как един от првите ми модели още Март 2020-а даваше 2 милиона смъртни случая по целия свят, ако пандемията бъде изпусната... и да тя наистина беше изпусната и смъртните случаи официално в момента са 4 милиона (а вероятно 2 пъти повече). Но тогава все още моята теория беше, че пандемията ще "отслабне" след първата вълна, това не се случи така. Няма никакво отслабване и до момента, дори като че има "засилване" при делта варианта, просто някак хората "свикнаха с цифрите" (което е допълнителен проблем сам по себе си).

    Сега се задава нова вълна и вместо да се затегнат мерките преди вълната, да се помисли какво да се направи, за да не се разгори вълната. Общото мнение е... че всичко е приключило и някак следващата вълна като поради някакво "чудо" ще ни подмине този път. (това си го "вярваме" за 3-ти път вече) . Първият път беше след строгите мерки в самото начало, когато хората си помислиха, че не "мерките", а някакви други неща (ракията, чесъна и тн.) са ни спасили от първата вълна, която се случи на запад, а тук не се случи, защото изпрварихме събитията. Втроият път беше преди втората вълна, кято се забави, заради лятото... пръвоначално уж само първи клас щеше да ходи присъствено... после бройките им се видяха ниски и решиха да пуснат всички ученици присъствено на училище, което разгоря една относитлено силна втора (първа за България) вълна. След това пролетната вълна, която също, "нямаше да се случи"... но се случи. А сега ни предстои 4-та (реално 3-та) вълна, за която пак мнението е че няма как да дойде, случаите били малко и тн....
    Всеки си измисля всякакви причини, но това което е показват данните е, че при това ниско ниво на ваксинация, почти никакво усърдие в носенето на маски (дори подигравки към тези които все още ги носят), прави следващата вълна неизбежна.

    За съжаление 2/3 хората в България, сякаш си живеят в някакъв техен си "измислен свят", в който пандемията е някаква измислица и всички мерки са някакви "приумици" за да се отнемат права, за които те никога преди това не са се досещали че изобщо ги имат и никога не са ги отстоявали и не ги отстояват при никое друго положение.

    Коментар


    • Нов щам на коронавируса се появи в Перу, не го ловят ваксини


      Нов вариант на коронавируса е бил регистриран в Перу, като за момента данните сочат, че не го ловят ваксини.

      Изследователи от Токийския университет са открили три мутации в шиповидния протеин на варианта Ламбда, които правят вируса устойчив на антителата, образувани при поставянето на ваксина.

      Усещате ли как ви мандръсат

      Какво ми пратиха от Гърция
      https://www.youtube.com/watch?v=mL8iTKxu6TM
      Да не си играете да превеждате
      14 деца умират след ваксинация срещу коронавирус 397 със сърдечно заболяване
      Last edited by bota156; 03.08.2021, 17:52.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не разбирам какво искаш да кажеш.
        И той не разбира какво иска да каже
        Не му обръщай внимание, неслучайно му викат "безсмисления"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Не разбирам какво искаш да кажеш.
          На чист български е. Не разбирам какво ти не разбираш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


            Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини". Времето минаваше и - най-интересното - НИКОЙ не съпоставяше смърт по до сега случващи се причини, с тази - от вируса. Всичко мина в общия кюп - вируса. Болниците НЕ приемаха болни с други и хронични заболявания...

            После някои влязоха в тоя бизнес и тръгнаха да обосновават необходимост, вълна, нова необходимост, нова вълна... (и не им пука, нито за странични ефекти, нито за индивидуално състояние, поносимост, странични ефекти...)

            Важно е това: Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини".
            Не разбирам какво искаш да кажеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Всъщност важното е човек да се намира между хората, които виждат как поредната вълна е свършила. То за това са и ваксините.

              Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини". Времето минаваше и - най-интересното - НИКОЙ не съпоставяше смърт по до сега случващи се причини, с тази - от вируса. Всичко мина в общия кюп - вируса. Болниците НЕ приемаха болни с други и хронични заболявания...

              После някои влязоха в тоя бизнес и тръгнаха да обосновават необходимост, вълна, нова необходимост, нова вълна... (и не им пука, нито за странични ефекти, нито за индивидуално състояние, поносимост, странични ефекти...)

              Важно е това: Не съм преставал да съм между хората, от първите дни на "пандемията". ТОГАВА, все още никой не можеше да каже за какво служат ваксините, защото все още нямаше такава дума "ваксини".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Преди време (10 дена може би) бях пускал този линк.

                https://unchartedterritories.tomaspu...thing-you-need

                Вътре се твърдят разни неща, дали и доколко са верни предстои да изпитаме лично.
                To put this in context, catching the original COVID approximately doubled your likelihood of death at any age. That means catching Delta approximately triples it.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Преди време (10 дена може би) бях пускал този линк.

                  https://unchartedterritories.tomaspu...thing-you-need

                  Вътре се твърдят разни неща, дали и доколко са верни предстои да изпитаме лично.
                  Леле мале... Delta’s R0 between 4 and 9
                  И други страхотии вътре... Нищо чудно че антиваксърите предпочитат да четат някакви конспиративни сайтчета, дето ги успокояват че ТЕ са виновни за всичките им беди.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Хм, а Песимистчо ни проглуши ушите колко по-безопасна била делтата и всичко било за да ни заробят.
                    Преди време (10 дена може би) бях пускал този линк.

                    https://unchartedterritories.tomaspu...thing-you-need

                    Вътре се твърдят разни неща, дали и доколко са верни предстои да изпитаме лично.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      За Делтата се твърди че е 2 пъти по-смъртносен от оригиналния вирус. Така че има резон в държави с нисък процент на ваксинация и малко преболедували го хора в предните вълни сега да има по-висока смъртност спрямо предните вълни.
                      Хм, а Песимистчо ни проглуши ушите колко по-безопасна била делтата и всичко било за да ни заробят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Интересно, за русия се вижда също че сегашната вълна е и по-смъртоносна от предишната. По-малко нови случаи но видимо по-висок брой смъртни случаи в сравнение със зимната вълна. И почти няма почивка между двете вълни, случаите и смъртите не намаляват много през цялата пролет до сегашната вълна.
                        За Делтата се твърди че е 2 пъти по-смъртносен от оригиналния вирус. Така че има резон в държави с нисък процент на ваксинация и малко преболедували го хора в предните вълни сега да има по-висока смъртност спрямо предните вълни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Първите 2 все още нямат трета вълна.


                          А иначе тук ясно се вижда

                          https://www.worldometers.info/corona...ountry/russia/

                          https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/


                          Гледаш умиранията и си правиш изводите (може комбинирано със заразяването горе да гледаш).

                          Това имах предвид като казах Русия, че трета (или четвърта или там поредна) вълна при тях е ясно изразена вече и се вижда каква смъртност имат. Докато в УК и Израел такава липсва, както и в САЩ.
                          Интересно, за русия се вижда също че сегашната вълна е и по-смъртоносна от предишната. По-малко нови случаи но видимо по-висок брой смъртни случаи в сравнение със зимната вълна. И почти няма почивка между двете вълни, случаите и смъртите не намаляват много през цялата пролет до сегашната вълна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                            Това вече сме го слушали и коментирали: ЩЕ ИМА, ЩЕ ИМА, ЩЕ ИМА - за третата вълна... ИМАШЕ.

                            И така - до безкрай. Важно е бизнесът да върви!
                            Всъщност важното е човек да се намира между хората, които виждат как поредната вълна е свършила. То за това са и ваксините.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              ............................. ще има пак рузък ръст на заразени и рязък ръст на хоспитализирани и починали.
                              Това вече сме го слушали и коментирали: ЩЕ ИМА, ЩЕ ИМА, ЩЕ ИМА - за третата вълна... ИМАШЕ.

                              И така - до безкрай. Важно е бизнесът да върви!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chan_tura_naga
                                Не мога да ви разбера, свинкье, как от самото самото начало на "пандемията" я търсите в някаква логика, и не виждате, че я няма в живота.

                                Но... свине, сър!

                                За някои има голяма логика. Малко ли е, ако си се закачил някъде, по схемата на този бизнес: заявки - доставка ваксини - съхраняване - тестове - поддържане на системата - отчитане - публикуване на "данни" и обработването им - препредаване на "данните"...

                                Коментар

                                Working...
                                X