IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    и господ БОГ не мое да помогне тука.
    Официална смъртност в БГ.
    През 2020 година са умрели 123 118 души. През 2019 г. броят им е бил 108 083 - само 15к разлика. 80к от ковид.
    КАК НА ВСИЧКИ ДРУГИ БОЛЕСТИ СМЕ НАМАЛИЛИ СМЪРТНОСТТА НАД 2 ПЪТИ. В никоя държава НИКОГА в човешката история това не се е случвало и няма да се случи за 1 година

    Знаеш ли какво е кумулативен ефект?
    За ваксини правителствата са похарчили пряко 500млн + още 300 докупуване. Дори и нито една игла да не сме поставили.
    После по 10 кинта за боц на лични лекари/болница
    Пропуснал си 2021ва. А колко са починали от/със ковид се преценява приблизително от надвишената смъртност, имаше някъде статистики, че е около 3 пъти над официално признатите случаи в България. В русия например, разликата е 6 пъти, а в САЩ - само 1.5 пъти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Прав си Матеев. Мога да те питам сега тези ваксини лекарство и лечение ли са или са ваксини ама игнорирай го.
      За мен тази тема стана безинтересна. Няма какво да ме изненада вече относно ваксините, вируса, държавните мерки, които предстоят. Преболедувал съм ....Нямам съмнение , че се задава поредица от безумия. И понеже наистина съм буквално никой /селски чиляк без претенции за нищо/ каквото такова. Разбира се ще постъпвам както теб - само най-доброто за близките ми и така.
      Ще се върна след 4-тата вълна и на прага на 5-тата следващата есен която ще съвпадне и с четвъртата доза у нас....Бъди здрав.
      Лекарство за Ковид в момента няма. Така че, ако не желаеш ваксина, сам си поемаш риска, има резон в думите на Матеев. По същата логика за много болести касата плаща само най-евтиното от няколко алтернативи. Дали е справедливо или не, не знам, според мен по-скоро не, но и средствата си имат някакъв лимит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Абсолютно вярно - това го кажи на Матейко (в блок листата ми е, но вие го цитирате и оттам го чета), който е парче мЕлионер, но държавата, ерго "олигофрените" като нас, според него, плащат за доста скъпото лечение на съпругата му. И вместо да се смири и да благодари, че има подобни "олигофрени" като нас, които да бачкат и да произвеждат нещо, мЕлионерчето Матеев реве като саранска мечка и ни обижда.

        Ми плащай за лечението на жена си сам, нали си милионер, кво ми висиш на държавната каса и цоцаш - то бива , ама това вече минава граници! Щял да ми ограничава правата на мен, дето се осигурявам на макса и плащам за такива като жена му, щото аз съм трябвало да се пазя? Ми тя не е ли трябвало да се пази? А за пушачите? А за пиещите алкохол? А за шофиращите коли над 100 коня? Кво, и на тях ли да ограничим правата и да им кажат директно да мрат, ако се наложи да ползват здравна помощ, щото видиш ли, да се били пазили предварително!!!
        Аферим Грую ефенди.
        +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        Last edited by X_Y; 23.09.2021, 18:03.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Експерт по имунизациите предупреждава, че ваксинираните хора са истинската заплаха - опаснoст за другите

          Може би най-голямата заплаха в момента са хората, които са си взели "ваксини" за коронавируса от Ухан (Covid-19), смята проф. Кристиан Перон, бивш ръководител на Европейската консултативна група от експерти по имунизации към Световната здравна организация (СЗО).

          Перон предупреди в неотдавнашна реч, че "напълно ваксинираните" хора трябва да се поставят под карантина през зимните месеци или в противен случай рискуват да се разболеят сериозно или дори да умрат, след като имунната им система е трайно променена с експериментална генна терапия.

          Специалист по тропическа патология и нововъзникващи инфекциозни болести, Перон казва, че ситуацията в Израел и Обединеното кралство, две от най-силно ваксинираните страни в света, бързо се влошава. Очаква се същото да се случи и тук, в Съединените щати.

          "Неваксинираните хора не са опасни; ваксинираните хора са опасни за другите", цитира Перон.

          "Това е доказано в Израел сега - аз съм в контакт с много лекари в Израел - те имат големи проблеми, тежките случаи в болниците са сред ваксинираните хора, а във Великобритания също имате по-мащабна програма за ваксиниране и също има проблеми."

          Твърди се, че работната група във Франция е "напълно паникьосана" от ситуацията и не е сигурна какво да направи, за да се справи с нея. Повечето от хората, които са се разболели след "положителни" тестове за коронавируса от Ухан (Covid-19), са хора, които са си направили ваксини, което не е това, което всички ни казаха, че ще се случи като част от "Операция "Уарп Спийд".

          "95% от тежко болните пациенти са ваксинирани. Напълно ваксинираните хора съставляват 85-90% от хоспитализациите", обяви израелски лекар на име Коби Хавив по време на рубрика в новините на Канал 13.

          "Откриваме все повече варианти на Covid. Ефективността на ваксините намалява или изчезва."

          Ако ефективността на ковидовите ваксини "изчезва", тогава защо е агресивното настояване за повече такива?
          Това не е новина. От месеци предупреждаваме, че инжекциите срещу грип на Фаучи разпространяват вариантите, а не ги спират.

          Защо тогава режимът на Байдън основно заплашва американците да запретнат ръкави, иначе? Нима китайският Джо иска повече хора да се разболеят и да умрат, което ще даде началото на нов кръг от инжекции, причиняващи още повече болести и смърт, и така до края на времето?

          В този момент дори за онези, които вярват на реториката на Ковидния култ, трябва да е болезнено очевидно, че нещо наистина не е наред с разказа. Експертите в областта на имунологията също така предупреждават от много месеци насам, че поставянето на ваксини по време на пандемия, дори и с добри намерения, не е добра идея.

          Изглежда, че целта не е да се изкорени бедствието, а да се продължи да се подхранва с все повече инжекции. Междувременно болните пациенти с предизвикани от ваксините заболявания нямат достъп до средства като ивермектин, които действително биха могли да им помогнат.

          "Ако се запасите с ивермектин и подсилите имунната си система с витамин D и започнете да приемате ивермектин веднага след появата на симптомите (т.е. треска), шансовете ви за оцеляване се доближават до 100 процента", пише един коментатор в America's Frontline Doctors (AFLDS).

          "Имам 100 таблетки ивермектин от 12 mg от Индия за 170 USD, включително доставката. Препоръчителната доза е 24 mg за пет дни или по-рано, ако температурата спадне, така че разходите ми за достигане на 100 процента са 17 долара. И красотата е налице: НИТО ЕДНА част от тези 17 долара не отива за Pfizer."

          "Да не говорим за четирите милиарда дози ивермектин, дадени в Африка и на други места, със статистически нулеви странични ефекти, е пародия", пише друг. "Байдън и др. са социопати: ако имаха и грам истинска грижа за здравето на хората, щяха да кажат: "Правете каквото смятате, че е най-добро за вашето здраве, след като вземете подходящ съвет".

          https://www.naturalnews.com/2021-09-...dangerous.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Мисля че ясно написах - похарчил съм да речем еквивалента на няколко тристайни в желаните места в София. И в момента плащам над 1000 лева на месец....
            В почти всяко семейство има или ще възникнат здравословни проблеми. Моето не е изключение.
            Въпросът е че ако плащам здравни вноски не е редно да ме ограничават от лечение. Ако ме ограничат ок, но тогава не е редно да плащам здравни вноски и трябва да ми възстановят всичко платено. Не може да има солидарност за плащане и липса на такава при лечението....
            Абсолютно вярно - това го кажи на Матейко (в блок листата ми е, но вие го цитирате и оттам го чета), който е парче мЕлионер, но държавата, ерго "олигофрените" като нас, според него, плащат за доста скъпото лечение на съпругата му. И вместо да се смири и да благодари, че има подобни "олигофрени" като нас, които да бачкат и да произвеждат нещо, мЕлионерчето Матеев реве като саранска мечка и ни обижда.

            Ми плащай за лечението на жена си сам, нали си милионер, кво ми висиш на държавната каса и цоцаш - то бива , ама това вече минава граници! Щял да ми ограничава правата на мен, дето се осигурявам на макса и плащам за такива като жена му, щото аз съм трябвало да се пазя? Ми тя не е ли трябвало да се пази? А за пушачите? А за пиещите алкохол? А за шофиращите коли над 100 коня? Кво, и на тях ли да ограничим правата и да им кажат директно да мрат, ако се наложи да ползват здравна помощ, щото видиш ли, да се били пазили предварително!!!
            Last edited by X_Y; 23.09.2021, 18:03.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Ето още едни шимпанзе.
              Фърля някакви безмислени цифри и си мисли,че е оригинален.Напротив ! Излагаш се като кифладжия,какъвто и си !

              Ето и едни много по-достоверни цифри.

              Официално са 0.5млн регистрирани Ковид случая в БГ.От тях поне 100 000 са минали през болница.Поне !!! х 5000 = 500 млн лв само тук

              Починали от Ковид са над 20 000 човека.Официално.Неофициално са х4.От тези официалните поне 70% са минали и през интензивно.Но нека приемем че са 50% 10000 х15000 =още 150 млн.

              Общо станаха 650 млн.лв .

              Ми за болнични на тея шимпанзета ? ми за обещетения за безработица ? ми за допълнителни заплати на лекарите? ми за линейки и за още хиляда неща ?

              Отидоха 2-3 млрд лв.Поне !

              Ваксини за сега са поставени 2.5 млн дози х40лв =100 млн лв

              Има- няма разликата от над 2 000 000 000 - 3 000 000 000 лв
              и господ БОГ не мое да помогне тука.
              Официална смъртност в БГ.
              През 2020 година са умрели 123 118 души. През 2019 г. броят им е бил 108 083 - само 15к разлика. 80к от ковид.
              КАК НА ВСИЧКИ ДРУГИ БОЛЕСТИ СМЕ НАМАЛИЛИ СМЪРТНОСТТА НАД 2 ПЪТИ. В никоя държава НИКОГА в човешката история това не се е случвало и няма да се случи за 1 година

              Знаеш ли какво е кумулативен ефект?
              За ваксини правителствата са похарчили пряко 500млн + още 300 докупуване. Дори и нито една игла да не сме поставили.
              После по 10 кинта за боц на лични лекари/болница
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Може, може и още как .....
                Когато има евтина алтернатива на едно лечение (ваксините), кой си ти, че ще предяваваш претенции за 100 пъти по-скъпо лечение? За какъв се мислиш? Ще си плащаш като поп по-скъпото лечение, след като се правиш на голям тарикат.....
                Прав си Матеев. Мога да те питам сега тези ваксини лекарство и лечение ли са или са ваксини ама игнорирай го.
                За мен тази тема стана безинтересна. Няма какво да ме изненада вече относно ваксините, вируса, държавните мерки, които предстоят. Преболедувал съм ....Нямам съмнение , че се задава поредица от безумия. И понеже наистина съм буквално никой /селски чиляк без претенции за нищо/ каквото такова. Разбира се ще постъпвам както теб - само най-доброто за близките ми и така.
                Ще се върна след 4-тата вълна и на прага на 5-тата следващата есен която ще съвпадне и с четвъртата доза у нас....Бъди здрав.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Така е . Пак позна. Днес си неудържим.
                  Добрата новина е че ще видя 4-5 поколения маймунчета след мен...За разлика от ваксинираните, които или няма да имат възможност да ги видят или няма да има какво да видят ...по избор :-))))
                  Отивай да се редиш за нова доза, ама гледай този път да е с редактор на гени...Все още имаш шансове :-)))) , ако не пробвай до безкрай.... Ще те излекуват да знаеш :-))))
                  Аха, няколко милиарда души вече са стерилни, евала, докторе.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    бля бля
                    И остави парите.Тези 100млн за ваксини са спасили 50 000 живота,като се сметне % смъртност досега и поставените дози.
                    Значи и сме спечелили от тях.Докато другите 2-3 млрд ги хвърляме напълно напразно и въпреки тези огромни разходи 20 000 човека са починали.

                    Почва ли да ти се изяснява малко математическата част ? И защо на Запад правят не това което ние правим,а точно обратното.И си пазят живота на гражданите? Докато ние мрем като мухи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      10000 болни х 5к
                      1000 интензивно по 20к
                      срещу 5млн х 50лв + незнайно колко с усложнения - официално регистрирани са 1%
                      Айде смятай


                      Ето и едни много по-достоверни цифри.

                      Официално са 0.5млн регистрирани Ковид случая в БГ.От тях поне 100 000 са минали през болница.Поне !!! х 5000 = 500 млн лв само тук

                      Починали от Ковид са над 20 000 човека.Официално.Неофициално са х4.От тези официалните поне 70% са минали и през интензивно.Но нека приемем че са 50% 10000 х15000 =още 150 млн.

                      Общо станаха 650 млн.лв .

                      Ми за болнични на тея ? ми за обещетения за безработица ? ми за допълнителни заплати на лекарите? ми за линейки и за още хиляда неща ?

                      Отидоха 2-3 млрд лв.Поне !

                      Ваксини за сега са поставени 2.5 млн дози х40лв =100 млн лв

                      Има- няма разликата от над 2 000 000 000 - 3 000 000 000 лв
                      Last edited by X_Y; 23.09.2021, 18:06.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Така е . Пак позна. Днес си неудържим.
                        Добрата новина е че ще видя 4-5 поколения маймунчета след мен...За разлика от ваксинираните, които или няма да имат възможност да ги видят или няма да има какво да видят ...по избор :-))))
                        Първо,голяма дума не казвай ! Видяхме колко лидери на антиваксъри дадоха фира.В различни крайща на света.Ми обикновени колко са??Милиони

                        И второ,аз като казвам ,че сте маймуни, ти ми се обиждаш.Как ще видиш 4-5 твои поколения след теб ? А помисли пак с маймунския си мозък...
                        Last edited by petrg5s; 23.09.2021, 12:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          ....
                          В почти всяко семейство има или ще възникнат здравословни проблеми. Моето не е изключение.
                          Въпросът е че ако плащам здравни вноски не е редно да ме ограничават от лечение. Ако ме ограничат ок, но тогава не е редно да плащам здравни вноски и трябва да ми възстановят всичко платено. Не може да има солидарност за плащане и липса на такава при лечението....
                          Може, може и още как .....
                          Когато има евтина алтернатива на едно лечение (ваксините), кой си ти, че ще предяваваш претенции за 100 пъти по-скъпо лечение? За какъв се мислиш? Ще си плащаш като поп по-скъпото лечение, след като се правиш на голям тарикат.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение
                            Задавам директен въпрос. Има ли по-просто и логично обяснение защо има повече заболели (в началото направо избухна) в зоните с 5G? Без да търсим под вола теле с очакване на подобен силен ефект от 5G мрежата.
                            Би ли посочил източник за инфото за връзка между ковид заболеваемост и развитие на 5G мрежата?
                            Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                              На запад ще си стане като абонамент за телефон като спре да ги плаща държавата ще почнат да им ги предлагат на месечни вноски по 10 евро и така до живот
                              Все се сещам за този филм :

                              In Time (2011) Official HD Movie Trailer - YouTube

                              ето го и целия :

                              In Time 2011г. / Дилъри на време 2011г. / БГ Аудио / Zizalaka47 Films / HD - YouTube

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Разхода за самата ваксина е капка на фона на цялостният разход свързан пряко и непряко с ваксинацията....
                                Само някой абориген не може да го осмисли или си мисли, че ние сме аборигени и не сме наясно :-)
                                Проблема е че тези ваксини не са еднократен разход а са го измислили на абонаментен принцип всяка година по 1-2 бустера

                                На запад ще си стане като абонамент за телефон като спре да ги плаща държавата ще почнат да им ги предлагат на месечни вноски по 10 евро и така до живот




                                Коментар

                                Working...
                                X