IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Явно не четеш. Докторът обяснява че преди ковид пандемията има определена бройка инфакти и прединфарктни състояния всеки ден. По време на пандемията поне 3 от 9те интензивни легла са заети с ковид болни, в някои дни всичките 9. Може би според тебе инфарктите трябва да чакат докато се освободят тия легла?
    Това е проблем в организацията. В токуда специалист по стендове и пейсмеркъри ми мереше кръвното и сатурацията и всеки път като имаше ниска викаше пулмолога кво да прави ... Ефективност та дрънка. А там уж е една от най-добрите организации. водиха ме в 3 отделения - и само 1 път ме преобличаха, в другите 2 си ходих ей така с ковид дрехите. Били изолирани, бля бля. Пълна пародия е всичко. От ВМА - едната сестра си каза директно че не си е слагала маската - НИТО Е БОЛЕДУВА, НИТО Е ФАКСИНИРАНА. В ковид отделение 2,5 месеца без практически мерки и НЯМА ЗАРАЗЯВАНЕ
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


      Нелепи истории се цитират и от двете страни, но това горното пичели. Опитвам си да си представя как неваксиниран разправя вицове на кардиолога и го разсмива докато инфаркта го гледа укоризнено. Ваксинираните са все готини и интелигентни хора и никъде не се пререждат. А и вицове не знаят.

      Никой не би умирал от сърце ако всички се ваксинираха.
      Явно не четеш. Докторът обяснява че преди ковид пандемията има определена бройка инфакти и прединфарктни състояния всеки ден. По време на пандемията поне 3 от 9те интензивни легла са заети с ковид болни, в някои дни всичките 9. Може би според тебе инфарктите трябва да чакат докато се освободят тия легла?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
        Мога да разкажа и как инфаркт е чакал 45 минути да бъде обслужен, заради неваксиниран.

        Нелепи истории се цитират и от двете страни, но това горното пичели. Опитвам си да си представя как неваксиниран разправя вицове на кардиолога и го разсмива докато инфаркта го гледа укоризнено. Ваксинираните са все готини и интелигентни хора и никъде не се пререждат. А и вицове не знаят.

        Никой не би умирал от сърце ако всички се ваксинираха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          болните виновни че лекарите не си вършат работата!?!?!?!?
          Било физически невъзможно да работят на 3-4 места и да скубят, ненаяли се УБИЙЦИ. Ако нямаш връзки те оставят да умреш като куче. Лекари -2-ма са отказвали да ме лекуват. Не се трогват НИТО от ШЕФА НА ОТДЕЛЕНИЕТО, НИТО ОТ ШЕФА НА БОЛНИЦАТА. А на тях им дигат джабала други шефове и лекари мои роднини. Заплашвали са да ме изгонят от болницата щот съм ги псувал. Боклуци (половината) уж полагали хипократова клетва. И това в най-ЕЛИТНИТЕ болници. Специалисти на кабинет даже и не искам да ги коментирам - пишат рецепти без да ме и погледнат и директно в кошчето пред тях, ако каже гък ПСУВНИ от моя страна. Обиколил съм 50+ доктори да си намеря 4-ма дето да вършат работа
          Еми и аз да съм на тяхно място, и аз не бих търпял мрънкало дето много знае и нарича лекарите убийци. Цяло чудо е, че си намерил кой да те изтърпи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
            За мрънкалниците с измислиците "увеличен брой инфаркти сред ваксинирани":
            д-р Стоян Монев

            9 ч ·
            В 360-хиляден окръг в единственото акутно отделение с до средно 15 коронарни ангиографии на работен ден и преди Ковид 19 бяха по толкова.
            С налични 9 легла за интензивно лечение, от които в продължение на 18 месеца 3 са постоянно заети с Ковид 19 болни, на моменти всичките 9 дори, това означава, че пациенти, които са за интензивно отделение няма да се приемат в интензивно отделение.
            Нагледно е така, че при нужда тежкият инфаркт (STEMI) да се наблюдава 48 часа, защото след поставянето на стент може да измъжди и да умре, всеки ден трима такива пациенти не могат да се наблюдават в интензивно отделение. Те се местят в периферно, където при проблем шансовете им да оцелеят са в пъти по-малки.
            Това означава и че пациенти, които са с неизяснени, но тежки други заболявания чакат с часове да излезем от горещата зона на Ковид 19, за да им обърнем внимание. Наскоро един колега писа, че така е перфорирал апандисит на 13 годишно момченце, което е с тежки усложнения, заради това, че лекарят е бил при неваксинирани.
            Всеки от нас може да разкаже поне по 9 истории, как жлъчка, черво, апендикс е перфорирал, докато сме били в горещата зона, защото някой ни е чакал.
            Мога да разкажа и как инфаркт е чакал 45 минути да бъде обслужен, заради неваксиниран.
            Здравословният начин на живот изисква огромно усилие всеки ден. Ваксината - не.
            Ваксината срещу грип намалява смъртността от вторичен миокарден инфаркт с около 33%, което е по-силно действие, отколкото на статините или на спиране на пушенето или на антихипертензивните лекарства.
            Всеки ден ни се налага да триажираме и много хора си отидоха ненужно рано.
            Затова свободният, но НЕинформиран избор човек да не се ваксинира не застрашава само самият НЕваксиниран, но и всички други.
            Когато аз съм на дежурство и съм в горещата зона няма как да се разделя на две и да обърна и на другите внимание, физически съм отделен от тях и не мога "просто да погледна".
            Личното решение против научния консенсус води до смъртта на невинни и ваксинирани, които са с други заболявания.
            болните виновни че лекарите не си вършат работата!?!?!?!?
            Било физически невъзможно да работят на 3-4 места и да скубят, ненаяли се УБИЙЦИ. Ако нямаш връзки те оставят да умреш като куче. Лекари -2-ма са отказвали да ме лекуват. Не се трогват НИТО от ШЕФА НА ОТДЕЛЕНИЕТО, НИТО ОТ ШЕФА НА БОЛНИЦАТА. А на тях им дигат джабала други шефове и лекари мои роднини. Заплашвали са да ме изгонят от болницата щот съм ги псувал. Боклуци (половината) уж полагали хипократова клетва. И това в най-ЕЛИТНИТЕ болници. Специалисти на кабинет даже и не искам да ги коментирам - пишат рецепти без да ме и погледнат и директно в кошчето пред тях, ако каже гък ПСУВНИ от моя страна. Обиколил съм 50+ доктори да си намеря 4-ма дето да вършат работа
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Бялата мафия глозга до кокъл. Просто в Левски хората са по-бедни и тези крадат дори от тоалетната хартия.
              https://m.24chasa.bg/Article/573367
              Освен тоалетната хартия се краде и съдържанието в тоалетните - това е затворен цикъл, облечен в бяла престилка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                Мой познат влезе по спешност в болницата в гр Левски. Жестока мизерия и разруха. За храна за един ден са му дали две филийки изцапани с нещо червено - кетчуп или нещо такова. Условията са такива, че затворници или бежанци няма да ги траят и секунда. Как няма един журналист да влезе и да направи репортажи. Ама то и разследваща журналитика вече няма. Предпочитат да са мисирки.
                Бялата мафия глозга до кокъл. Просто в Левски хората са по-бедни и тези крадат дори от тоалетната хартия.
                https://m.24chasa.bg/Article/573367

                Коментар


                • За мрънкалниците с измислиците "увеличен брой инфаркти сред ваксинирани":
                  д-р Стоян Монев

                  9 ч ·
                  В 360-хиляден окръг в единственото акутно отделение с до средно 15 коронарни ангиографии на работен ден и преди Ковид 19 бяха по толкова.
                  С налични 9 легла за интензивно лечение, от които в продължение на 18 месеца 3 са постоянно заети с Ковид 19 болни, на моменти всичките 9 дори, това означава, че пациенти, които са за интензивно отделение няма да се приемат в интензивно отделение.
                  Нагледно е така, че при нужда тежкият инфаркт (STEMI) да се наблюдава 48 часа, защото след поставянето на стент може да измъжди и да умре, всеки ден трима такива пациенти не могат да се наблюдават в интензивно отделение. Те се местят в периферно, където при проблем шансовете им да оцелеят са в пъти по-малки.
                  Това означава и че пациенти, които са с неизяснени, но тежки други заболявания чакат с часове да излезем от горещата зона на Ковид 19, за да им обърнем внимание. Наскоро един колега писа, че така е перфорирал апандисит на 13 годишно момченце, което е с тежки усложнения, заради това, че лекарят е бил при неваксинирани.
                  Всеки от нас може да разкаже поне по 9 истории, как жлъчка, черво, апендикс е перфорирал, докато сме били в горещата зона, защото някой ни е чакал.
                  Мога да разкажа и как инфаркт е чакал 45 минути да бъде обслужен, заради неваксиниран.
                  Здравословният начин на живот изисква огромно усилие всеки ден. Ваксината - не.
                  Ваксината срещу грип намалява смъртността от вторичен миокарден инфаркт с около 33%, което е по-силно действие, отколкото на статините или на спиране на пушенето или на антихипертензивните лекарства.
                  Всеки ден ни се налага да триажираме и много хора си отидоха ненужно рано.
                  Затова свободният, но НЕинформиран избор човек да не се ваксинира не застрашава само самият НЕваксиниран, но и всички други.
                  Когато аз съм на дежурство и съм в горещата зона няма как да се разделя на две и да обърна и на другите внимание, физически съм отделен от тях и не мога "просто да погледна".
                  Личното решение против научния консенсус води до смъртта на невинни и ваксинирани, които са с други заболявания.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Мой познат влезе по спешност в болницата в гр Левски. Жестока мизерия и разруха. За храна за един ден са му дали две филийки изцапани с нещо червено - кетчуп или нещо такова. Условията са такива, че затворници или бежанци няма да ги траят и секунда. Как няма един журналист да влезе и да направи репортажи. Ама то и разследваща журналитика вече няма. Предпочитат да са мисирки.
                    Хаха, ама как уцели. По едно стечение на обстоятелствата имам пряко впечатление от т.н. болница там. Питай твоя приятел и за безплатната екстра - привилегията да си в обкръжението на преобладаващо мнозинство от събратята.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от krakatau Разгледай мнение

                      Ма що ревете тука бе
                      Ти нали не си малоумен ? Тука какво ще решиш ?
                      Пиши писма до омбудсмани до парламента до президента , до Баце и Маце и тк далее
                      Омръзна ни да четеме едни и същи лакърдии в тая тема която все на топ позиция в инвестора. Ма то как нямаше едно нормално менение. Викове креясъци главни букви, 75 годиншните да си ходят, държавата губи от тях и всякакви грозни картини. Ми идете си почивайте с нещо друго, слушайте музика, разходете кучето, направете си ремонт на къщата, що по цял ден да се пишат психопатии в икономически форум. Верно че много хора изчаткаха през тоя вирус
                      Въпросът на темата незнам какво има за обсъждане - да или не. Ще си сложите ли ваксина, какво има да философства , който иска слага, който не иска жули есета щото си няма друга работа
                      Човекът е прекарал ковид, влез му в положението.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

                        Кажи моля те на доктора, че не може да брои даже и до десет. Т.е. да не се занимава с математика която не му е присъща, а да вложи усилията си за спасяване и адекватно лечение на пациентите при него, вместо да казва: "ами какво да се прави толкоз си можем и затова девет от десет ги пращаме при Свети Петър без нищо да направим"

                        Та на доктора дето не може да лекува ли да вярваме или на другата новина пак от БТВ - "6% от починалите от COVID-19 за последните 24 ч. са ваксинирани" : https://btvnovinite.bg/bulgaria/6-ot...ksinirani.html
                        Ето я и снимката с данните на НОЩ:


                        Тя потвърждава 53.5% ефективност на ваксините срещу разболяване у нас- т.е. тяхното действие е "мижи да те лажем", както ви го показах още преди седмица-две !!!
                        Освен това с тези 6.06% починали напълно ваксинирани лица, отнесени към 16% ваксинация у нас от преди две седмици, пада последната опорка на Пфайзер и сие и ДОКАЗВА ЧЕ ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИТЕ ВАКСИНИ НЕ ПАЗЯТ ОТ СМЪРТ !!!

                        Т.е. ваксинацията е по-зле и от руската рулетка, защото при руската рулетка в барабана за шест куршума имате само един патрон, докато според горните данни ваксинацията ви слага и втори боен патрон в барабана (по-точно 2.25 заредени патрона), а за ваксинираните остава да се молят да уцелят само някой от 4-те празни. Ако уцелят другите два заредени д-р Миндов обещава като гледам, че няма да си мръднат пръста в интензивното за да им помогнат

                        п.п. Да не си помислите, че треперя от ужас както се опитват да ме плашат - напротив - залагам на традиционните български имуностимулатори като естествено ферментирала туршия и разбира се гроздомицин - пфайзерските буламачи да си ги консумират техните храбри фенове - мен няма как да ме спечелят с тези техни показатели, още по-малко с наглото си поведение ...
                        Вземи си повечко гроздомицин за болницата, да има и за инхалация вместо кислород, ако опреш дотам. Направо ще ги разбиеш тия набедени учени, те ще ти кажат на тебе.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                          Ето например Сингапур, където 82% от ЦЯЛОТО население е ваксинирано, а ICU случаите растат и сме в началото на растежа. Number of Active Cases in ICU or Requiring Oxygen Supplementation
                          (as of 23 Sep 2021, 12pm)

                          В Сингапур не можеш да си направиш никакви изводи, защото имаха драстични мерки и почти никакви случаи на Ковид и досега. Чак сега с висока ваксинация се отварят и имат цели 1-2 починали дневно като гледам. За население почти колкото българското. Страшен пример си избрал, евала.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Аз какво казвам скапана здравна система. За другото си прав.
                            Мой познат влезе по спешност в болницата в гр Левски. Жестока мизерия и разруха. За храна за един ден са му дали две филийки изцапани с нещо червено - кетчуп или нещо такова. Условията са такива, че затворници или бежанци няма да ги траят и секунда. Как няма един журналист да влезе и да направи репортажи. Ама то и разследваща журналитика вече няма. Предпочитат да са мисирки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Айде стига. Много му пука на някого. Ежедневно сме залети със смърт и насилие.
                              Хората си умряха и не са жертви. Умряха си основно хора с разклатено здраве, защото на човек с разклатено здрави като му кажеш, че ще се мре, много ще се мре, и всеки ден като му навираш влицето лекари със скафандри, и като му прекъснеш основното лечение, и като го затваряш и тровиш с маски той разбира се ще умре.
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Айде стига. Много му пука на някого. Ежедневно сме залети със смърт и насилие.
                                Хората си умряха и не са жертви. Умряха си основно хора с разклатено здраве, защото на човек с разклатено здрави като му кажеш, че ще се мре, много ще се мре, и всеки ден като му навираш влицето лекари със скафандри, и като му прекъснеш основното лечение, и като го затваряш и тровиш с маски той разбира се ще умре.
                                Аз какво казвам скапана здравна система. За другото си прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X