IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Бог ни е подарил живота...Но го е изпълнил с изпитания и несгоди....Но ни е подарил и разум, да се борим с изпитанията и несгодите....Нищо грешно не виждам в това например,че натрупвайки постепенно знания,сме направили така,щото електричеството,което си съществува в природата,да го "впрегнем" и да го ползваме да осветяваме тъмната нощ,или да отопляваме студения ден....Справили сме се с две изпитания-липса на светлина вечер ,липса на топлина през зимата......И т.н.,и т.н.Нищо грешно не виждам,когато изпитанието е вирус,да търсим с разума подарен ни от Бог,решение на това изпитание-пълно или частично решение....Защо ни е подарил разум,ако не за това да търсим решения на изпитанията,които ни изпраща?!
    Малко и по темата ,да не ме изтрият модераторите.....
    Имам чувството,че в огромната си част ,участващите в дискусията в тази тема, разлеждат вируса като проблем и изпитание най-вече на индивидуално ниво...За мен па-скоро това е проблем и изпитание за обществата.....Някои ще се справят по-добре,други по-зле.....Моето мнение е ,че по -добре ще се справят обществата с по-силно развито колективно съзнание....
    Малко в рамките на шегата-имам чуството,че когато Бог е раздавал разум на хората,по нашите земи, за добро или лошо, е пропуснал да ни подхвърли малко колективен разум....Всеки тук си е башка луд....
    Сещам се за вица, как Господ раздавал акъл на моста, а шапкарите форсирали реката.
    Сега баш шапкари ни управляват, майка плаче...

    Коментар


    • Първо обясняваха, че стаден имунитет, няма и че Мангъров е луд. После обявиха, че имало, но не чрез заразяване (ако се разболееш не бил истински), а само с ваксина AstraZeneca я обявиха за безвредна и ни агитираха да си я бием, после я забраниха (последно във Финландия). Забраниха да се ходи на плаж и имаше смешен клип, как ченге тича след някакъв да го арестува Забраниха разходките в парка и сядането по пейки. Караха ни да ходим с маски в гората и по улиците. Забраниха ни въобще да ходим в гората, за да не заразим кълвачите или ние от тях. В Испания малумниците напръскаха плаж с белина и караха шофьорите и сами в кола - да са с маски. Отвориха зала Арена и се похвалиха каква хубава болница ставала - снимаха легла, пъчиха се, медиите се наакаха от кеф, а после - йок, места за болни нямало. Обясняваха как болниците са готови да приемат болни и какви герои са лекарите, а болните, както преди пандемията си мряха, като кучета по коридорите на болниците, без да им дадат дори един стол да седнат - докато някакви богоподобни по зелени и сини пижами продължават да източват касата с фиктивни или излишни лечения. Дни наред ни надуха главите във всички медии, включително и в тази, че се търсят санитарки за по 3000 лв. в Пирогов, а нямало и не щат да работят Някой да е виждал санитарка с 3 бона заплата оттогава насам? Заплашваха ни по ТВ и в останалите медии, че ще има камиони за трупове по улиците. Народът обаче отказа да мре яко! Затвориха училищата, защото онлайн-обучението било по-добро, а после се оказа, че не било. Естествено, че няма да е! Обясняваха ни месеци наред колко е хубаво да си стоим вкъщи и да работим вкъщи, а в един момент се оказа, че 83 % от жените са психясали покрай пандемията и се е увеличило насилието. Затвориха заведения и търговски обекти и оставиха стотици хиляди на улицата - въпреки, че уж щяха да им плащат. На кой платиха и на кой не - с месеци закъснения, не е ясно. Закриха дискотеките в които ходих защото били развъдник на зарази. Алоо, че там е пълно с хубавички, весели млади момичета. Аз съм като Ти-Рекс вътре и от малкото дъртаци. Поел съм си риска, а младите пък почти не ги касае. За нова година щяха да отварят моловете - обещаха, но не ги отвориха. Забраниха ми да празнувам Нова година навън, не че щях, защото точно тогава жена ми на 31-ви каза не ми се излиза и се оказа, че била с ковид, но кои са те да ми забраняват, дееб@? Тя пък въпреки паниката, го изкара като куче и още не вярва, че е изкарала ковид, защото не е умряла. Ни съм бил в отделна стая, ни с маска и продължихме да си спим в едно легло. Вероятно се е заразила от мен (шефът ми го е изкарал, така без да разбере кога), но никога не съм си правил тест. Лъгаха седмици наред, ще отваряме, после няма да отворим, ама после ще отворим - после пак. Всичките им прогнози до една се оказваха грешни. Обясняваха че в България са най-евтините ПСР - а почти навсякъде бяха безплатни или с по-ниски цени оттук. Всяка сутрин ми писна да гледам едни и същи мутри докато си пия кафето. Откъде някакви доктори имат по 20-30 000 лв. (освен ако не са се осрали да крадат) да си плащат за участие в сутрешни блокове по БТВ и Нова ТВ? Защото толкова струва участието и го зная от приятел политик.

      До едно, каквото да казвали, са лъгали!

      Как да повявам, след като 2 г. са се разпрали само и единствено да лъжат, че точно тия ваксини (за които тоя който ще ми я бие ще вземе 10 лв.), ще ми помогнат, а няма да ми навредят? Ако личният ми лекар и майка ми - дълги години медицински работник са против точно тези ваксини, на тях или на телевизията да вярвам? ПС; На мой близък приятел - колегата, по-млад от нас, в момента е с инсулт предизвикан от тромб, след ваксина (не съм питал коя) в болница. Парализиран отляво. Благодаря, не!

      По-добре момиче или жена, да ти разбият сърцето или мозъка, отколкото тромб!
      Last edited by Jay Gould; 19.10.2021, 01:32.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Може да не приемаш мнението ми но не го наричай невежество...Иначе си прав през 2021 има достатъчно литература по въпроса...Прочети някоя книжка погледай некое предаване по телевизията виж в ютюб и се замисли...Знам че днешният човек си е въобразил че управлява Природата и я е подчинил....
        Съжалявам, но действително е невежество. Т.нар. Бог ни е отредил да сме на тази планета. Но едни умни хора преди 50 години кацнаха на Луната, а друг днес подготвя същото за Марс. Това е наука. Днес живеем до 80+, а след век вероятно и до 150+ години, доколкото в ДНК-то на човек е заложено да е любознателен и откривател. И той постоянно разрушава бариери в науката и открива нови хоризонти. Преди три години имах инфекция на зъб, като стоматолога ми каза, че в съвременния свят това се лекува в рамките на три дни с антибиотици, а преди двеста години при подобна ситуация заминаваш в отвъдното. Ако следвам твоята логика, твоя Бог ми е отредил четири десетилетия на Земята. Струва ми се, че е проява на крайно невежество да не разбирате, че ваксините, антибиотиците, пеницилина, ЯМР, рентгена и др. подобни неща са удължили живота до такъв предел. Ако още не си разбрал, РНК / на същия принцип са ваксините на Biontech / Pfaizer и Moderna / е медицината на 21-ви век. За всяко едно заболяване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
          Гласувайте за товарищ Костя Копейкин.
          Ти малоумен ли си или просто си пиян руснак?
          Ако смяташ да гласуваш на база медицински политики поне избери българска партия - ето ти представители на 5 родни партии и техните възгледи за Ковид. В ефира са хора занимаващи се с медицина: https://sedemosmi.tv/production/govo...te-15-10-2021/
          Тази седмица сигурно и другите няколко ще получат ефирно време, ама да гласуваш за рашъни си е ... сещаш се, ако не, то питай Копейкин какво му е мнението за Крим и току виж загрееш за какво става дума.

          п.п. Лично аз не понасям телевизия 7/8 и всичко около нея, но пък направиха "Говорят експертите" на тема Ковид - така че приятно слушане.
          Last edited by vgc; 19.10.2021, 00:31.

          Коментар


          • https://youtu.be/wV9Rl6d2Mys

            На 21.09.2019 когато е публикувано това видео със сигурност е звучало налудничаво и като пропаганда.
            2 години по късно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Спор по това неможе да има..Той е и сме си ги заслужили...Бог не съществува за да се случва това което ние искаме...
              Бог ни е подарил живота...Но го е изпълнил с изпитания и несгоди....Но ни е подарил и разум, да се борим с изпитанията и несгодите....Нищо грешно не виждам в това например,че натрупвайки постепенно знания,сме направили така,щото електричеството,което си съществува в природата,да го "впрегнем" и да го ползваме да осветяваме тъмната нощ,или да отопляваме студения ден....Справили сме се с две изпитания-липса на светлина вечер ,липса на топлина през зимата......И т.н.,и т.н.Нищо грешно не виждам,когато изпитанието е вирус,да търсим с разума подарен ни от Бог,решение на това изпитание-пълно или частично решение....Защо ни е подарил разум,ако не за това да търсим решения на изпитанията,които ни изпраща?!
              Малко и по темата ,да не ме изтрият модераторите.....
              Имам чувството,че в огромната си част ,участващите в дискусията в тази тема, разлеждат вируса като проблем и изпитание най-вече на индивидуално ниво...За мен па-скоро това е проблем и изпитание за обществата.....Някои ще се справят по-добре,други по-зле.....Моето мнение е ,че по -добре ще се справят обществата с по-силно развито колективно съзнание....
              Малко в рамките на шегата-имам чуството,че когато Бог е раздавал разум на хората,по нашите земи, за добро или лошо, е пропуснал да ни подхвърли малко колективен разум....Всеки тук си е башка луд....

              Коментар


              • https://www.facebook.com/kostadin.eu...29072859194455

                Гласувайте за Възраждане. Така трябва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                  Пълни глупости отново. Абсурдно е да се сравняват конкретни данни между две години просто защото сравнението ти харесва. Нали става дума за вълни, които не са с периодичност кратна на година?

                  И изобщо тия числа, необработени не стават за никакви сравнения. Погледни какъв процент са умрелите в даден възрастов интервал и коригирай с конкретния процент за този интервал ваксинирани. При някои възрасти процентът ваксинирани достига 90%, при други е 60%...как да правиш директни сравнения? В момента има толкова ниска смъртност че статистически сигурно пада под нивото на сезонния шум.
                  След като е така, значи няма драма. Всичко е точно. Case closed.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                    Which is why it’s so concerning to see that Covid-19 deaths between September 13th and October 10th 2021 were approximately 30 times higher than the same period in 2020 when there were no alleged 95% effective vaccines.

                    Пълни глупости отново. Абсурдно е да се сравняват конкретни данни между две години просто защото сравнението ти харесва. Нали става дума за вълни, които не са с периодичност кратна на година?

                    И изобщо тия числа, необработени не стават за никакви сравнения. Погледни какъв процент са умрелите в даден възрастов интервал и коригирай с конкретния процент за този интервал ваксинирани. При някои възрасти процентът ваксинирани достига 90%, при други е 60%...как да правиш директни сравнения? В момента има толкова ниска смъртност че статистически сигурно пада под нивото на сезонния шум.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      С чипа от втората доза вече нямах нужда от смартфон - приемах и предавах на 4G+
                      С чипа от третата доза вече сьм на 5G
                      Като ти сложат сто и първата доза ще възстановиш връзката с кораба майка

                      Коментар


                      • Latest UKHSA report shows Vaccinated accounted for 80% of Covid-19 Deaths and 60% of Hospitalisations in the last 4 weeks

                        The latest figures published by the new UK Health Security Agency on Covid-19 hospitalisations and deaths show that the Covid-19 injections still don’t seem to be working.

                        The ‘Covid-19 Vaccine Surveillance Report – Week 41’ was published by the UK Health Security Agency (formerly Public Health England) on Thursday, 14th October 2021 and it shows that the vast majority of Covid-19 hospitalisations between September 13th and October 10th were among the fully vaccinated population.
                        Source


                        Table 3 of the report shows that the number of people presenting to emergency care with Covid-19 resulting in overnight inpatient admission who were not-vaccinated was 2,250, whilst a further 224 were partly vaccinated, and 3,034 were fully vaccinated.

                        Meaning between September 13th and October 10th 60% of those hospitalised with Covid-19 were vaccinated whilst 40% were not-vaccinated.

                        However, the above figures unfortunately are not reflected in the number of Covid-19 deaths, because whilst the majority were yet again among the fully vaccinated, the difference between the vaccinated and not-vaccinated was much greater.
                        Source


                        Table 4 of the report shows the number of people to have died within 28 days of a positive test result for Covid-19 who were not vaccinated was just 557, whilst a further 92 were partly vaccinated, but a shocking 2,136 were fully vaccinated.

                        Meaning between September 13th and October 10th, 80% of those who died with Covid-19 were vaccinated whilst just 20% were not vaccinated.

                        Many will argue that this is because the majority of the adult population are now fully vaccinated, however these same people will forget that the Covid-19 injections are supposed to reduce the risk of hospitalisation and death.



                        Which is why it’s so concerning to see that Covid-19 deaths between September 13th and October 10th 2021 were approximately 30 times higher than the same period in 2020 when there were no alleged 95% effective vaccines.

                        The reason they were so low this time last year is because of seasonality helping to keep an alleged respiratory virus at bay until the winter, as has always happened throughout history. The fact that seasonality has been unable to do that this time around when it has supposedly had the help of a 95% effective vaccine suggests the fully vaccinated should be extremely concerned for their health this coming winter.



                        https://theexpose.uk/2021/10/16/late...hs-vaccinated/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                          Барби, как става това? След 3та доза ще ви гледаме сеира!
                          С чипа от втората доза вече нямах нужда от смартфон - приемах и предавах на 4G+
                          С чипа от третата доза вече сьм на 5G

                          Коментар


                          • Нямам категорично мнения за или против ваксините, аз лично не бих си боднал по никакъв повод.
                            Днес научих за още двама познати които го карат втори път. С мен общо ставаме твърдо доказани 4 ри случая за които знам.
                            И си се кара с всички чалъми и симптоми. Моя опит казва, че единия и другия случай на уж едно и също заболяване нямат нищо общо, като че ли са различни вируси.
                            Та ваксина, без ваксиня май всетаябтат.
                            Ай много здраве на всички и да разплетете всички конспирации.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Аз ще ти кажа - Мрът яко млади. Първо са миньорите и после са те.
                              В половината отделения/реанимации си говорят какви сънотворни пият, а в неврологията ги пиеха пред мен и то доктори на 30 години
                              Ама и то е разбираемо - цял живот гледат смъртта и всякакви болести им придават болните.
                              По спомен 56 години преди 10-на години изследване
                              Да може и съшото да съм гледал защото и аз помня цифрата 56. Само че пита се защо вече са засекретени тези статистики , та то се вижда че тези хора дето се вика се жертват за другите,би трябвало не да се засекретяват ,а на всякъде да се говори за саможертвата им.
                              Ами явно не се вързва , а то е че първо нормалния човек ще благодари на доктора ,а после може да се замисли ,абе те на себе си не могат да помогнат ,какво остава за другите.И там доверие , лекарства , професионален опит почват да олекват.
                              Всъщност аз много просто мога да докажа че човек с малко използване на лекарства живее повече от тези дето могат да си позволят всякакви лекарства ,справка продължителността на живота на най богатите хора.

                              Мда дълголетниците са все прости хорица ,живеещи далеч от аптеките.

                              Айде кой направи 2 дози да е щаслив ,ще има 3 ,4 ,6 и той ще е все по защитен до 70 години когато ще е края ,пък бай ти Пенчо ще удари 90 ще пийва ракийка ,че туку виж и и бабата може да зарадва някой ден
                              Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Пешо, сигурно и досегашните ти президенти, правителства и парламентаристи
                                пак твоя бог ти ги е отредил
                                Защо си все недоволен
                                Спор по това неможе да има..Той е и сме си ги заслужили...Бог не съществува за да се случва това което ние искаме...

                                Коментар

                                Working...
                                X