IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yolo

    Ето пак обиди. Всеки с различно мнение е прост. Евала.
    Повтарям ,че може и долния ми пост да го изтрият.
    Ако не си прочел внимателно - постът ми съдържа отговори към 2 цитата от различни юзери - твоя и terziev!
    Отговорът ми не е само към теб!
    Това, за което се възмущаваш е към втория потребител.
    Така че чети малко по-внимателно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Ами хората са казали: Каквото повикало - такова обадило.

      Някакъв terziеv си фантазира за някакви руски паметници, армии, свободи, Путин - гонят го конспирации, заплащане...
      Т.е. напомня като нещо остатъчно армейско да се е загнездило в главата му и да оформя мисловния му процес!

      Ако не си прочел внимателно - постът ми съдържа отговори към 2 цитата!
      Не само към теб! Чети по-внимателно.
      Не видях да те нарича прост. Това казвам просто. Иначе нека всеки си пише каквото иска без да обижда инакомислещите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение


        Обърнете внимание на "Възможността за предоставяне на отрицателен тест за COVID е премахната."
        Докато "ваксинираните" могат да са болни и заразни, тестваните с отрицателен резултат би трябвало да са по-безопасни от тях... Но ОЩЕ НЕ ВИЖДАТ КОНСПИРАЦИЯТА, още се присмиват на "конспираторите"...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Няма общество което да желае да боледува и умира. Няма такова.
          Мога да се съглася, донякъде с такива изводи, но...

          От какво се състои едно общество (човешкото), Дъри? АЗ смятам, че едно общество са състои от отделни индивиди. Тия индивиди са мотивирани от условията да живеят в някакви малки групи, при някакви РАЗЛИЧНИ условия, напр. - в семейства. Най-често се засичат (живи) 3 до 4 поколения, които са част от обществото.

          Оттук следват въпросите: тия семейства, включени в обществото - трябва ли да имат своя памет, която ги мотивира да живеят по определен начин? Тази памет те са съхранили от предходните поколения, но и от онова, което е събирано като знания от същото общество. Трябва ли тия семейства да полагат някакви грижи към ближния?

          До тук - къде точно се намира "обществото"? То си се "развива", но отделният индивид - на обществото ли разчита повече, или на ония, които са част от семейството (от фамилията)?

          Е, кои сме ние, за да говорим от името на обществото? Богоизбрани? Не е ли много по-добре за обществото, ако всяка личност се погрижи първо за себе си, за своите нужди? За мен това е правилният подход: грижиш се за себе си, за семейството, а това означава - грижиш се за обществото, което е една абстракция, но все пак се съобразяваме с налаганите норми от обществото, които де факто пак някои от това общество изработват, по определени, делегирани права от същото това общество...

          Обратните "грижи" - на обществото - за индивида - са, меко казано - користни (разчита се на труда на индивида, без за това същият да получава необходимото възнаграждение - за, над 95 % от индивидите), или - в много редки случаи се разчита на "дарители" (от 5-те %), а това е крайно недостатъчно за ежедневните необходимости на ония, които съставляват обществото.

          Това е причината - да не можем и да не трябва да можем да говорим от името на обществото. То няма функциите на отделния индивид и то не може да полага необходимите ежедневни грижи за всички свои отделни членове (на т.нар. общество). НЕОБХОДИМИТЕ грижи могат да се полагат САМО в рамките на семейството. Значи, семейството гради обществото, а обратната теза е неправилна, често погрешна и дори вредна.

          КОЙ говори от името на обществото, Дъри? Я се осъзнай и опитай да вземеш правилното решение. Ти си взела част от него: ваксинирала си се! Хайде сега, остави и ние да вземем решенията си, относно нашите семейства, за да го има обществото. Ти познаваш своето семейство и неговите нужди, но НЕ знаеш същите параметри, приложени към други членове на обществото, но въпреки това ти желаеш ДА НАЛОЖИШ някакви твои виждания към други членове на обществото. Нямаш право. Не си създала нищо повече, освен твоето семейство, за да имаш претенции към другите.

          И, моля, не забравяй, че вирусоносители могат да бъдат всички: ваксинирани и неваксинирани..., поне докато са живи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yolo
            Ето пак обиди. Всеки с различно мнение е прост. Евала.
            Ами хората са казали: Каквото повикало - такова обадило.

            Някакъв terziеv си фантазира за някакви руски паметници, армии, свободи, Путин - гонят го конспирации, заплащане...
            Т.е. напомня като нещо остатъчно армейско да се е загнездило в главата му и да оформя мисловния му процес!

            Ако не си прочел внимателно - постът ми съдържа отговори към 2 цитата!
            Не само към теб! Чети по-внимателно.
            Last edited by Julius_BG; 28.10.2021, 11:36.

            Коментар


            • Както се очакваше, болестта остана да върлува на териториите на най-умните нации,
              които най-силно разчитаха на БЦЖ-то.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                Относно потъмненото, ваксинирани сме и двамата с жена ми. Тя и децата се разболяха на 3тия ден от контакта. Аз се разболях седмица след тях, докато съм се грижил за тях, колкото да съм се пазил, няма как.

                Та това със антителата дето го унищожавали... как да кажа, малко наивно. Да, факт е че аз го изкарах леко, но при жена ми, която също уж леко го кара, но продължава вече месец да има температура...( Бога ми дано не съм прав), вероятно отключва автоимунно..
                Може и така да е, както казах не съм медицинско лице.
                Това са само мои догадки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Отдавна тази тема е закрита където хората са ваксинирани вече
                  Я пак, че не чух добре? - "любимите" ми шваби са на 70% боднати и поне още толкова са преболедували и какво правят фашагите гнусни в тандем с Пфайзер - скапват още от сега Коледата на християните: https://summit.news/2021/10/27/unvac...stmas-markets/

                  Неваксинираните хора ще бъдат изолирани от коледните базари в Берлин

                  Възможността за предоставяне на отрицателен тест за COVID е премахната.
                  ...
                  Обърнете внимание на "Възможността за предоставяне на отрицателен тест за COVID е премахната."

                  И като казах християни, то тези гнусни пфайзерски фашисти няма да ме накарат да се набода, обаче май ще ме накарат да прочета най-накрая Библията. Цитат от нея: https://biblia.bg/index.php?k=66&g=13&tr1=1


                  И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на зверовия образ.
                  И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
                  за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра
                  , или числото на неговото име.
                  Да ви изглежда 1:1 с новината за коледните базари - Коледа да бъде само за набодени пфайзерофили:
                  Last edited by vgc; 28.10.2021, 11:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Защото ваксинирани (както и преболедували) най-вероятно няма да поддържат жив вируса в тях в този дълъг латентен период, докато остава скрит!

                    Аз знам много добре къде ме заразиха, знам и точно деня, в който ме заразиха (като си направих ретроспекцията после)! Само за човека не съм сигурен, но мястото и вечерта - на 100%. Само че се оказа, че болестта изби чак на 3-ия ден. Вирусът се е закачил към мен в неделя, а чак сряда почнах с температурите и главоболията. И си мисля, че никой ваксиниран и преболедувал няма да позволи на вируса да стои скрит и да тлее и расте в него цели 3 дни преди да избие, а антителата ще го унищожат много по-рано.
                    Относно потъмненото, ваксинирани сме и двамата с жена ми. Тя и децата се разболяха на 3тия ден от контакта. Аз се разболях седмица след тях, докато съм се грижил за тях, колкото да съм се пазил, няма как.

                    Та това със антителата дето го унищожавали... как да кажа, малко наивно. Да, факт е че аз го изкарах леко, но при жена ми, която също уж леко го кара, но продължава вече месец да има температура...( Бога ми дано не съм прав), вероятно отключва автоимунно..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Отново ще го напиша : Не разбирам защо ми подскачаш ? Прави каквото искаш ,само не реви излишно ,а си носи последствията.
                      Не ми пречиш
                      Аз и обществото в което живея и според теб което не разбирам вече живеем спокойно и без излишни притеснения
                      Ти и твоето общество правете каквото си искате. Прав ви път. Едни общества си правеха оргии и масови самоубийства. Не съм почитател, но няма да ти де меся.

                      Въпросът е ТИ, защо се месиш на НАС БЪЛГАРИТЕ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Отдавна тази тема е закрита където хората са ваксинирани вече
                        Значи и тук трябва да я закрием, след като всички с ваксина са спокойни и щастливи. Вие го казахте

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Отдавна тази тема е закрита където хората са ваксинирани вече
                          Поредното ваксър-маняшко твърдение, което напълно противоречи на реалността.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Защото ваксинирани (както и преболедували) най-вероятно няма да поддържат жив вируса в тях в този дълъг латентен период, докато остава скрит!

                            Аз знам много добре къде ме заразиха, знам и точно деня, в който ме заразиха (като си направих ретроспекцията после)! Само за човека не съм сигурен, но мястото и вечерта - на 100%. Само че се оказа, че болестта изби чак на 3-ия ден. Вирусът се е закачил към мен в неделя, а чак сряда почнах с температурите и главоболията. И си мисля, че никой ваксиниран и преболедувал няма да позволи на вируса да стои скрит и да тлее и расте в него цели 3 дни преди да избие, а антителата ще го унищожат много по-рано. Предполагам, че това е логиката, но не го твърдя със сигурност. Това му е шибаното на тоя вирус - скрития и продължителен латентен период.

                            Мен като ме хване температура - обикновено я избивам за 1 ден. Спирам храната, минавам на вода, вечерта лека треска и на др. ден съм свеж като ряпа. Така съм от не помня вече колко години. Тръгвал съм за Вихрен с близо 40 градуса, на следващия ден ми няма нищо, къпал съм се в р. Дамяница и на водопадите по нея и затова когато цели три дни не успявах да сваля температурата вече ми светна къде и кога са ми го лепнали - веднага тест и изолация и така...
                            Т. е. на базата на догадки, най-вероятно, евентуално и т. н. се взимат решенията. Не е яко това

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Значи няма драма. Всички са доволни и щастливи. За какво изобщо спорим тогава, щом всички са спокойни и без притеснения. Ето, решен е въпроса, закриваме темата
                              Отдавна тази тема е закрита където хората са ваксинирани вече

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Факт! Статистиката с починалите на милион в последните 7 дни го показва. 'топ сме' за съжаление не по футбол.
                                Не се учим от грешките на другите и ще си изпием горчивата чаша до дъно.


                                Дъри току що каза, че ваксинираното общество живее спокойно, щастливо и без притеснения. Значи реално проблем не съшествува, така че да закриваме темата.

                                Коментар

                                Working...
                                X