IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    ...
    През цялото време много чайове. Подбел за дробовете и разни други билки. Сваляхме температура с парацетамол и хексалгин, като се качи над 38.
    За парацетамола ще добавя, нещо за което се разрових в сайта на СЗО, покрай мои любими хора, но ми трябваше "убедителен научен" аргумент Лекарите с лекота го дават, особено при деца. Но, СЗО е намерило за нужно да упомене, че парацетамол при деца се препоръчва само при температура над 38,5 градуса.
    Last edited by съни(тя); 04.01.2022, 23:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение


      Само що го кръстиха "Зелен" се чудя
      Зеленото успокоява.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        Тази постановка не е поставена на световната сцена, за да слиза, преди да погълне унесения до екстаз зрител.
        Готов е новият щам и бустера, без който нямаш сертификат.
        Само що го кръстиха "Зелен" се чудя
        Сега зеленото е на мода. Преди това беше синьото а още преди това беше червеното.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          според мен ще отпаднат мине ли омикрон вълната, която се пече в момента.
          Тази постановка не е поставена на световната сцена, за да слиза, преди да погълне унесения до екстаз зрител.
          Готов е новият щам и бустера, без който нямаш сертификат.
          Само що го кръстиха "Зелен" се чудя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Почнах с авирон рапид и едни за гърло исла медик.
            Успоредно ми изписаха цефзил 500, витамини и пробиотик. Докторската каза да пия първо авирона и ако не се подобрят да почвам антибиотика. Аз ги почнах накуп всички заедно.
            На половината време си взехме по един сироп Лихенсед за кашлиците. Една моя позната каза да пием за подсилване едно Хайде/ някъв германий беше/
            През цялото време много чайове. Подбел за дробовете и разни други билки. Сваляхме температура с парацетамол и хексалгин, като се качи над 38.
            Важното е че сте преминали през това изпитание.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Много му пука на Бил Гейтс какви глупости са написали някакви си човекоподобни питекантропи
              Всички ти пишат, че ща таковат в таковата. А ти скимтиш с тънко цветно гласче" само обещавате".
              КОЙТО РАЗБРАЛ РАЗБРАЛ.
              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Грип не съм карал от много години дори и не помня. Говорим за повече от 20 години.
                Правил съм каквота са ми казали лекарите.
                Въпросът ти звучи като заяждане!
                Написах какво съм правил и как е минало.
                Дали е правилно според теб и дали се сваля температура 38.3 или не честно казано не ме интересува.

                ​​​
                Полакс, поздравления за това че е зад гърба ви. Сега вече се диша по-спокойно. И всякакви съмнения за ваксина или не приключват....поне при нас беше така....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Пич, не се заяждам, ама някога грип карал ли си? Температура 38.3 при простуда и грип не е висока и принципно не се сваля, а спомага при лечението. Кашлица след грип продължава дори до месец. Жените принципно имат много по-силен имунитет и карат вирусите по-леко.
                  Грип не съм карал от много години дори и не помня. Говорим за повече от 20 години.
                  Правил съм каквота са ми казали лекарите.
                  Въпросът ти звучи като заяждане!
                  Написах какво съм правил и как е минало.
                  Дали е правилно според теб и дали се сваля температура 38.3 или не честно казано не ме интересува.

                  ​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    все още не считам, че имам причини да кажа, че съм сбъркал с личната си ваксинация.
                    ако в даден момент реша, че е било грешка - може да сте сигурни, че ще си кажа

                    ПП мисля, че след 2 макс 3 месеца ще имам яснота имало ли е сми или не.
                    За себе си няма как да прецениш. Омикрона с ваксина или без все е лек. Трябва да имаш сериозни здравословни проблеми, за да те събори.
                    А за децата ще ти го повторя от преди - няма вариант да ги опазим като възрастните се набодат. В най-ваксинираните възрастни бодат децата. За производството и разработката на детска ваксина са вложени милиарди, които трябва да се избият. Изключено е да оставят децата на мира, дори и Омикрона да е последната вълна.
                    И не, ваксинирането и сертификатите няма да приключат след Омикрона. И да няма повече нито 1 болен след него, ще има поне още 2-3 години бодене.... Ще измислят добри причини за целта. Лесно е.Държавните органи както е видно през последните 2 години лъжат и манипулират с лекота и без да им мигне портфейла....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Всичко това са само празни приказки. Измисляш си че еди коя си ваксина не носи полза на децата ти, но за други нямаш възражения. Не вярвам и да си от тия особено малоумните които си лекуват децата със чайчета и чаршафи напоени с първак, щото бабите така казвали, или със хомеопатия, като са им болни децата. Изобщо, много ви разглези цивилизацията, само до преди 100 г. близо половината деца са умирали преди да навършат 5 години, щото "естествения имунитет" нещо не е сработил явно.
                      И тука гледам някакви идиоти наричат лекарите убийци, щото били прекалявали със антибиотиците.
                      Нямам и нищо против ТЕЗИ ваксини. Когато оправят проблемите с миокардити и автоимунни проблеми и т.н. / стандартните ваксини имат стотици и хиляди пъти по-малко странични реакции/ , после минат 10 години на тестове да докажат че нямат такива и се появи вирус с голям риск за живота ми или пък съм в състояние / възраст или болест/ на риск ще си сложа. За децата виж са нужни поне 20 години история. Под това трябва да е чума , за да се съглася. Стандартните ваксини я имат тази история, така че като цяло са ок, но отново трябва да са доброволни.
                      Много ви промиват мозъка.....Смъртността на децата и като цяло увеличаването на продължителността на живота се подобрява НЕ благодарение на ваксините, а на подобряване на хигиенните условия и качеството на живот след втората световна война и в някаква степен на антибиотиците.
                      Би ли споделил дали си ваксинира вече децата ако имаш такива под 11 години ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Малко инфо от личен опит.
                        Приключвам с карантината. Според джипи-то съм бил около средното протичане. Същинските симптоми почнаха след втория ден от ПСР теста. Първите 5-6 дни се редуваха ниска и висока температура/ниска 37,1, висока веднъж или два пъти 38.3/. След 6тия ден температурата си остана но макс 37.5 и така до 11тия.
                        Така се получаваше, че половината ден аз бях сравнително добре т.е на собствен ход, а другата жена ми. Два дни болки в мускулите първо на краката после на ръцете, а от третия ден и болки в кръста. Това приключи около 7ми ден. Започна една кашлица отначало лека после се засили, а сега пак е лека и рядка.
                        Аз около 9ден загубих обоняние, но не изцяло, вече се възстанови.
                        Това се случи при мен до момента. Нямам ваксина.
                        Жена ми започна да кашля още преди положителният ПСР. Температура имаше 5-6 дни до макс 38. Болки по мускулите само един ден. Кашлицата си я има още, но е рядко. Няма ваксина.
                        Предполагаме, че сме се заразили от нейна колежка, която е ваксинирана. Протичането при нея е аналогично с това при жена ми. Единствено не е губила сетива.
                        Ваксинат явно не е помогнала за по леко протичане. Имат 4 години разлика във възрастта, ако е от значение.
                        Дали помагат ваксините - сигурно...
                        Дали бих се ваксинирал - по-скоро не, надявам се естественият имунитет да си върши работата.
                        Варвам ли във ваксините - вярвам, но не вярвам в политиците опитващи се да ни ги сложат. Не вярвам в начина на действие спрямо всички нас, като ползватели на тази защита.
                        Не съм обеден в липсата на странични ефекти в близко бъдеще. Дано не съм прав и всичко е наред с хората сложили си ваксини.
                        Пич, не се заяждам, ама някога грип карал ли си? Температура 38.3 при простуда и грип не е висока и принципно не се сваля, а спомага при лечението. Кашлица след грип продължава дори до месец. Жените принципно имат много по-силен имунитет и карат вирусите по-леко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          радвам се, че е минало, но сега трябва да се пазите и да го карате по-леко известно време (поне 3-4 месеца)

                          и аз мисля, че си го карал средна работа, но съм сигурен, че не го смяташ за 'грипче някакво' и интернет измислица.

                          Аз никога не съм го смятал за нещо незначително. Това си е болест и като всяка болест на един организъм се отразява леко, а на друг тежко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Почнах с авирон рапид и едни за гърло исла медик.
                            Успоредно ми изписаха цефзил 500, витамини и пробиотик. Докторската каза да пия първо авирона и ако не се подобрят да почвам антибиотика. Аз ги почнах накуп всички заедно.
                            На половината време си взехме по един сироп Лихенсед за кашлиците. Една моя позната каза да пием за подсилване едно Хайде/ някъв германий беше/
                            През цялото време много чайове. Подбел за дробовете и разни други билки. Сваляхме температура с парацетамол и хексалгин, като се качи над 38.
                            радвам се, че е минало, но сега трябва да се пазите и да го карате по-леко известно време (поне 3-4 месеца)

                            и аз мисля, че си го карал средна работа, но съм сигурен, че не го смяташ за 'грипче някакво' и интернет измислица.


                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              И какви лекарства пи
                              Почнах с авирон рапид и едни за гърло исла медик.
                              Успоредно ми изписаха цефзил 500, витамини и пробиотик. Докторската каза да пия първо авирона и ако не се подобрят да почвам антибиотика. Аз ги почнах накуп всички заедно.
                              На половината време си взехме по един сироп Лихенсед за кашлиците. Една моя позната каза да пием за подсилване едно Хайде/ някъв германий беше/
                              През цялото време много чайове. Подбел за дробовете и разни други билки. Сваляхме температура с парацетамол и хексалгин, като се качи над 38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Да
                                И какви лекарства пи

                                Коментар

                                Working...
                                X