IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 7-дневна база е актуална за делта варианта.
    За новия трябва да е 2-3 пъти по-малка (т.е. 2-3 дни)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
      Китай в началото на пандемията пускаха клипчета в YouTube как хората припадат по улиците от уханския щам, пък 2 години по-късно аз не съм видял припадащ при все по-сериозните щамове, изместили първоначалния ...
      ​​​​​​

      Освен това Китай се специализираха в мигновено потушаване на огнища с по 200-300 заразени в огромни мегаполиси ... разбира се, след откриване на огнището няма и един заразен повече - всички положителни са самотници, работещи хоум офис и си купуват ориз и соев сос онлайн.

      Китай и Ковид отдавна нямат връзка едно с друго и всички действия на поднебесните си имат връзка само с отскоро въведения социален рейтинг.
      МЕН ме гледаха на живо в приемната за ковид в токуда как припадам поне 30-40 човека. Още имам синка на ръката - близо 10 месеца след това. На крака ми се оправи но на ръката така и си остана петно.
      И аз видях 2-ма в отделението как припадат

      Мухоморки против настинка
      - Учените откриха мухоморка, която предпазва от настинка. Изяж я, безплатно е!
      - Задължително ли е да я изям?
      - Не, разбира се, никой не задължаваме, само който желае.
      - Добре тогава, аз не искам.
      - Изяж мухоморката!
      - Не.
      - Даваме ти безплатна салата към нея и ваучер за почивка.
      - Ще пропусна.
      - Всички интелигентни хора ядат мухоморката против настинка, само тези с ниско IQ отказват. Трябва да вярваш в науката!
      - А кой ще носи отговорност ако мухоморката ми навреди?
      - Ти, естествено, ние не носим отговорност.
      - Определено не искам мухоморка.
      - Трябва да искаш, защото ако откажеш, тези, които вече са си изяли мухоморките се разболяват.
      - Може би ако не бяха яли мухоморки, нямаше да са болни!?
      - Антигъбарка такава!
      - Не съм антигъбарка, яла съм гъби преди, ама това е МУХОМОРКА! Не искам да рискувам. Кажете ми поне какво съдържа!
      - Ъъъъ, това е търговска тайна. Но проучванията сочат, че е напълно безопасна и 90% предотвратява настинка.
      - Ама комшията ми умря, докато бягаше на стадиона скоро след втора мухоморка.
      - Друга е причината, ял е пресни домашни зеленчуци, затова. Мухомокрите са напълно безопасни!
      - Но той не е единствен, и други пострадаха.
      - Това са фалшиви новини, спри да ги разпространяваш и си изяж мухоморката!
      - Е как ще са фалшиви, преди хората си тръгваха живи от стадиона. Никаква мухоморка няма да ям.
      - Ако не си изядеш мухоморките, и двете, ще те обявим за опасен за обществото и няма да те пускаме да ходиш по молове, кина и ресторанти.
      - Две ли трябва да изям вече?
      - Не. Вече са 3 и по този начин с 80% вероятност се предпазваш от настинка.
      - Нали бяха 90%?
      - Ти задаваш прекалено много въпроси и си враг на народа и общественото здраве и свобода. За да ти позволим да ходиш на работа ще трябва на всеки 3 месеца да хапваш по една мухоморка?
      - Това е вече прекалено, през 3 месеца?
      - Такова е експертното мнение на доц. Ангел Кунчев-бустера, той е лекар на годината.
      - Какъв лекар е той, с хипертония, диабет и ритъмни нарушения. Аз тренирам и съм в отлично здраве. Не ми трябват неговите съвети.
      - Нищо няма да тренираш вече, без зелен сертификат няма да те пускаме във фитнеса.
      - Не ви искам моловете и фитнесите - отивам в гората!
      Last edited by bota156; 05.01.2022, 10:35.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

        Малко изоставаш с данните, Гърция вчера отчита 50 000 заразени за ЕДНО денонощие: https://bnr.bg/post/101581201/garcia
        САЩ стигнаха 1 милион заразени на ден. При тази скорост, седмичното изравняване губи смисъл. Тука по всяка вероятност началото на следващата седмица ще минем поне 20 000 заразени дневно. Дори и да е двойно по-слаб като процент пациенти за болница, пак ще са повече от делта вълната и болниците ще се запълнят много бързо. Нищо чудно да видим тотален локдаун скоро, щото много умници антиваксъри ще писнат.
        Днес никъде не съм писал нищо за Гърция като абсолютни стойности, и не разбирам критиката ти.
        Малко след 7 ч. сутринта си обнових данните от worldometer-а. За последните 7 дни в Гърция са регистрирани 239 038 заразени. Кво пречи на 4 януари да е имало 50 000 заразени за ден?

        7-дневната база обира донякъде пиковете. Приемам, че хората, които стоят зад сайта worldometer,info не са бягали от часовете по математика в училище/университета и имат основание да изберат 7-дневна база, а не някаква друга.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Естествено, че може.
          Виж, Боби, аз не съм пристрастен към някаква теза, и не защитавам сляпо нищо.
          Просто анализирам и публикувам данните такива, каквито са - без значение дали подкрепят моята теза или не. И ако сгреша, ще съм първият, който ще се извини публично в дискусията пред всички.

          P.S. Първият лайк на мнението ти е от мен .
          Малко изоставаш с данните, Гърция вчера отчита 50 000 заразени за ЕДНО денонощие: https://bnr.bg/post/101581201/garcia
          САЩ стигнаха 1 милион заразени на ден. При тази скорост, седмичното изравняване губи смисъл. Тука по всяка вероятност началото на следващата седмица ще минем поне 20 000 заразени дневно. Дори и да е двойно по-слаб като процент пациенти за болница, пак ще са повече от делта вълната и болниците ще се запълнят много бързо. Нищо чудно да видим тотален локдаун скоро, щото много умници антиваксъри ще писнат.

          Коментар


          • Китай в началото на пандемията пускаха клипчета в YouTube как хората припадат по улиците от уханския щам, пък 2 години по-късно аз не съм видял припадащ при все по-сериозните щамове, изместили първоначалния ...
            ​​​​​​

            Освен това Китай се специализираха в мигновено потушаване на огнища с по 200-300 заразени в огромни мегаполиси ... разбира се, след откриване на огнището няма и един заразен повече - всички положителни са самотници, работещи хоум офис и си купуват ориз и соев сос онлайн.

            Китай и Ковид отдавна нямат връзка едно с друго и всички действия на поднебесните си имат връзка само с отскоро въведения социален рейтинг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              тези са ми интересни https://www.bbc.com/news/world-asia-china-59871325
              не виждам как ще се опазят от омикрона, а това означава, че ще има як локдаун и поредна драма с веригите за доставки.

              не е точно по темата, но Ердоган нищо чудно да привлече много нови инвестиции, че хем е близо, хем с тая инфлация обедняха много яко в сравнение с китайците, а за капак на всичко китаеца бие кепенците и не му пука кое как се карало леко или тежко ваксиниран или не.
              в пълна степен няма да се опазят китайците от омикрона, не са в достаъчно сериозна изолация.. реално си приемат собствените граждани плюс чужденци, които имат бизнес, имоти или връзки с китай. гледах едно видео на американец, дето си споделяше впечатленията от карантината - има доста пропуски, като това че след тестването са смесили потоците от различни самолети и са ги натоварили на автобуси към хотелите за изолация.
              пробив на вируса в китай и последващо решение за масово боледуване ще означава "гудбай" на световната икономика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Естествено, че може.
                Виж, Боби, аз не съм пристрастен към някаква теза, и не защитавам сляпо нищо.
                Просто анализирам и публикувам данните такива, каквито са - без значение дали подкрепят моята теза или не. И ако сгреша, ще съм първият, който ще се извини публично в дискусията пред всички.

                P.S. Първият лайк на мнението ти е от мен .
                Това е разумна позиция, подкрепям.

                Ето няколко теми за размисъл от мен:
                - не обръщаш ли прекалено голямо внимание на темпа на нарастване на заразените? Не мислиш ли outcome е по-добър показател дали дадена страна се справя с пандемията?
                - дали е коректно да сравняваш данни към една и съща дата, след като пандемията се развива с лаг до няколко месеца в различни държави? Не е ли по-логично да сравняваш пик с пик например?
                - какъв е смисълът да сравняваш данните от затихваща делта в една страна с разгръщаш се омикрон в друга?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение



                  Очаквам идиотът с цветните таблици да ни даде поучителен пример с новите данни.
                  тези трябва да са от френската клика на мангъропитеците
                  препоръка е

                  Коментар


                  • И днес над 150 мънгаропитека са се сбогували с живота. А вие продължавайте да си философствате! Чугунени глави....
                    Last edited by RUBLA; 05.01.2022, 09:36. Причина: Спазвайте добрия тон!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Странно, мислех че високата на заразаяемост се отнася само за силно ваксинирана Западна Европа, както ти ни навираше в очите. Може ли и статистика за нарастването на смъртността в следващите няколко седмици, мерси.
                      Естествено, че може.
                      Виж, Боби, аз не съм пристрастен към някаква теза, и не защитавам сляпо нищо.
                      Просто анализирам и публикувам данните такива, каквито са - без значение дали подкрепят моята теза или не. И ако сгреша, ще съм първият, който ще се извини публично в дискусията пред всички.

                      P.S. Първият лайк на мнението ти е от мен .
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei
                        Брей, да му се не види!

                        О-микронът верно бил с голямо R-число. За една седмица (от 29-ти насам) се качихме в челото на таблицата по процентно нарастване на заразените. От два месеца, откакто си ъпдейтвам ежедневно статистиката от worldometer-а, за пръв път България е на първите места в класацията.

                        Днес сме на 8-мо място в Европа по брой новозаразени със 139% нарастване на седмична база - от 8 556 на 20 477 (близо 3 000 нови случая на ден през последните 7 дни). нищо чудно да 2-3 дни да бъдат по 5 000 нови случая на ден.
                        Гърците са също сред първенците в тая класация от поне седмица. Румънците, дето бяха шампиони по намаляване на заразени и на смъртност преди месец е нещо, сега са на 7-мо място със 150%.
                        [ATTACH=CONFIG]n3851208[/ATTACH]
                        Странно, мислех че високата на заразаяемост се отнася само за силно ваксинирана Западна Европа, както ти ни навираше в очите. Може ли и статистика за нарастването на смъртността в следващите няколко седмици, мерси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Берти, децата НЕ СА приносители. Тестовете в училищата го доказват. Сутринта директора на 119то, каза че от 11000 ( единадесет хиляди) теста 3 ( три) са положителни.
                          Цялата работа на тестовете за деца, е за да спрат родителите да влачат сополивците в училищата/дг. Иначе ще се разкара 2 пъти, и накрая пак ще си го държи вкъщи. Щото до сега оправданието е "той щото тичаше и се е запОтил" или "има сенна хрема". Достатъчно бацил получих от там, за да вярвам на тъпотии.

                          Коментар




                          • Очаквам идиотът с цветните таблици да ни даде поучителен пример с новите данни.

                            Коментар


                            • тези са ми интересни https://www.bbc.com/news/world-asia-china-59871325
                              не виждам как ще се опазят от омикрона, а това означава, че ще има як локдаун и поредна драма с веригите за доставки.

                              не е точно по темата, но Ердоган нищо чудно да привлече много нови инвестиции, че хем е близо, хем с тая инфлация обедняха много яко в сравнение с китайците, а за капак на всичко китаеца бие кепенците и не му пука кое как се карало леко или тежко ваксиниран или не.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Нямам и нищо против ТЕЗИ ваксини. Когато оправят проблемите с миокардити и автоимунни проблеми и т.н. / стандартните ваксини имат стотици и хиляди пъти по-малко странични реакции/ , после минат 10 години на тестове да докажат че нямат такива и се появи вирус с голям риск за живота ми или пък съм в състояние / възраст или болест/ на риск ще си сложа. За децата виж са нужни поне 20 години история. Под това трябва да е чума , за да се съглася. Стандартните ваксини я имат тази история, така че като цяло са ок, но отново трябва да са доброволни.
                                Много ви промиват мозъка.....Смъртността на децата и като цяло увеличаването на продължителността на живота се подобрява НЕ благодарение на ваксините, а на подобряване на хигиенните условия и качеството на живот след втората световна война и в някаква степен на антибиотиците.
                                Би ли споделил дали си ваксинира вече децата ако имаш такива под 11 години ?
                                Нямам деца под 11 г. И каква е разликата между 11 и 10 годишно дете? Твоите щото са малки са нещо специални ли? 20 години история над други деца, а твоите замразени в криокамера ли ще чакат резултати и статистика които да те удовлетворят? Ти въобще в реалния свят ли живееш или си си въобразил че можеш да си избираш като от меню?
                                Нека ти го обясня много просто - твоите деца са също смъртни като всички други, но на никой не му пука. Никой няма да ти направи тези ваксини задъ;жителни, дори задължителните можеш да си ги избегнеш, тука е достатъчно слободия, ще ти се размине без проблем. Можеш и да си ги водиш при билкари, хомеопати и врачки ако щеш, никой няма да те гони после. Колко още свобода искаш?
                                Какво си се разревал че някой щял да ти боде децата?

                                Коментар

                                Working...
                                X