IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • След безполезните антиваксърски графики, малко факти:
    .
    Държава Дата Ваксинирани Заболели / 7 дни / 1 Милион жители Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Умрели / Заболели В критично състояние/ 1М Умрели / 1 Милион жители
    Bulgaria 25/11/2021 23,0% 2469 136 113 4 023
    Bulgaria 30/11/2021 23,5% 2273 119 105 4 120
    Bulgaria 05/12/2021 24,0% 2011 111 4,5% 98 4 190
    Bulgaria 10/12/2021 25,0% 1773 106 4,7% 94 4 275
    Bulgaria 15/12/2021 26,0% 1567 87 4,3% 85 4 331
    Bulgaria 20/12/2021 26,7% 1471 78 4,4% 74 4 401
    Bulgaria 25/12/2021 26,7% 1413 67 4,3% 68 4 435
    Bulgaria 30/12/2021 26,7% 1534 65 4,4% 67 4 486
    Bulgaria 06/01/2022 26,7% 3464 70 5,0% 72 4 557
    Общо 17975 839 4,7% 534
    France 25/11/2021 70,0% 2326 6 21 1 813
    France 30/11/2021 75,8% 3178 7 24 1 818
    France 05/12/2021 75,9% 4377 10 0,4% 31 1 825
    France 10/12/2021 76,1% 5074 13 0,4% 38 1 835
    France 15/12/2021 76,1% 5292 14 0,3% 43 1 845
    France 20/12/2021 76,1% 5653 16 0,3% 46 1 859
    France 25/12/2021 76,1% 7099 17 0,3% 50 1 870
    France 30/12/2021 76,1% 11244 19 0,3% 51 1 884
    France 06/01/2022 76,1% 21184 22 0,3% 51 1 906
    Общо 65427 124 0,2% 93
    .
    Кой разбрал - разбрал
    Last edited by barbaron; 06.01.2022, 11:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


      Казаха, но също казаха, че повече се притесняват за Абсурдистан,
      където от КОВИД умират 9 души, когато във Франция умира 1 човек
      В антиваксърска РЮА как е смъртността от Ковид, че не ми работи нета добре днес? )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Нуле Джуката винаги съм го мразил (не не харесвал, директно мразил), но с този му жест няма как да не си променя радикално мнението за него. Вярно, остава си тъп сърбеж, но и човек, който държи на принципите си и е готов да жертва егати мега рекорда, за да ги брани. И не, не е само до ол тайм хай или ГОАТ (козата, както му викат), евентуално щеше да спечели 10-та титла в Австралия, а с това щеше да доближи друг "вечен" рекорд - на Рафа по брой титли само от един турнир (11 на Ролан Гарос).

        За Европа няма как да го спрат, нищо че не е гражданин на ЕС - ние в Европа все още се движим и с ПСР, и с преболедуване, и с вакса - не сме като в концентрационния лагер на Австралия или Нова ЗеНландия, дето си плащат, за да не ги изтриват от атласите, тъй като са на гъзъ на географията, буквално. Та като гледам какво е там, една от мечтите ми - да си направя трип в тези две места, директно отива в коша и парите ще бъдат наместени за нещо друго. С фашизоидна паплач не ми се занимава!

        П.С. Представям си това да беше наш Гъргор - 90% от умнокрасивите щяха да го обявят за идиот, бай Ганьо, селяндур и т.н. Манталитет!
        Ако беше наистина принципен, да беше казал че няма да се ваксинира и няма да отиде в Австралия. А не да клинчи със месеци и да се крие като п_ка като го питат ще ходи ли в Австралия или не. И накрая се опитва да се промуши в последния момент с "медицинско изключение". Страшен воин, няма що.
        А Рафа има 13 от Ролан Гарос.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Нуле Джуката винаги съм го мразил (не не харесвал, директно мразил), но с този му жест няма как да не си променя радикално мнението за него. Вярно, остава си тъп сърбеж, но и човек, който държи на принципите си и е готов да жертва егати мега рекорда, за да ги брани. И не, не е само до ол тайм хай или ГОАТ (козата, както му викат), евентуално щеше да спечели 10-та титла в Австралия, а с това щеше да доближи друг "вечен" рекорд - на Рафа по брой титли само от един турнир (11 на Ролан Гарос).

          За Европа няма как да го спрат, нищо че не е гражданин на ЕС - ние в Европа все още се движим и с ПСР, и с преболедуване, и с вакса - не сме като в концентрационния лагер на Австралия или Нова ЗеНландия, дето си плащат, за да не ги изтриват от атласите, тъй като са на гъзъ на географията, буквално. Та като гледам какво е там, една от мечтите ми - да си направя трип в тези две места, директно отива в коша и парите ще бъдат наместени за нещо друго. С фашизоидна паплач не ми се занимава!

          П.С. Представям си това да беше наш Гъргор - 90% от умнокрасивите щяха да го обявят за идиот, бай Ганьо, селяндур и т.н. Манталитет!
          Споко, сега Надал ще получи "служебен Голям шлем", защото много е слушал, папкал и се боцкал.

          А Австралия е започнала като затворническа колония ... та те просто правят обратен завой към великото си минало.

          pesimist4o, знам, че всичко беше ПР.

          Сега съответно двата лагера си заеха позиции - "Тъпия балканец не спазва указанията на компетентните органи и нормално да го върнат" и "Великия тенисист си жертва най-важния рекорд в кариерата в името на истината и нормалността и дори не представи фалшив сертификат".

          Това, което направи Ноле е невероятно.

          Кой в днешно време би жертвал милиони долари и мястото си на Номер 1 за всички времена в това, което прави, за да остане верен на принципите си?!?

          Дано само накрая не се боцне от страх, че наистина ще пускат само Надал да си играе сам срещу себе си.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

            Точни са ми сметките, брат... въпреки ранният час
            0.05% или 0.5‰ от 8 млрд. човека, е 4 милиона годишно.
            Защо смяташ от 8 млрд, а не от 55 мил.? Гледайки таблицата ми се струва, че това е процентното разпределение по причини за смърт, но от починалите, а не за цялото земно население

            ПП 4 мил от тероризъм ми се видят малко множко

            Коментар



            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
              А не казаха ли, че в една друга държава днес има нови 300 000 болни и вече 2.5 милиона си лежат в леглата и слушат France Inter?
              Казаха, но също казаха, че повече се притесняват за Абсурдистан,
              където от КОВИД умират 9 души, когато във Франция умира 1 човек

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                А не казаха ли, че в една друга държава днес има нови 300 000 болни и вече 2.5 милиона си лежат в леглата и слушат France Inter?
                Click image for larger version

Name:	F-060122.jpg
Views:	1
Size:	49.2 КБ
ID:	3851700


                Ако не се е сетил вече Барбарела, да му дадем още един шанс, а?
                Last edited by Kildirim_Bei; 06.01.2022, 11:09.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Джокович го използваха лекичко за ПР показвайки как правилата важат за всички. Така е редно по принцип, но що са го пуснали на самолета преди това. / най-вече за неваксинирани, които може да станат недостижими като титли . Друго си е Надал да е номер 1 с призива ваксинирайте се, който има цяла кариера с допинг като медицинско изключение/. Та за оФцете това ще е водещ пример за години напред, че изключение от ваксината не може да има за никой.
                  От друга страна направиха за мислещата част Джокович герой / всички жертви на тиранията се превръщат в такива/. дори и за мен макар и да не ми е бил любимец преди това. Почти съм сигурен, че ще го спрат и от другите шлемове и няма да му дадат възможност да спечели 21-ва титла. Изключено е да допуснат ''антиваксър'' да стане статистически номер 1 в историята. Поне се надявам да е без сегашният театър.
                  Нуле Джуката винаги съм го мразил (не не харесвал, директно мразил), но с този му жест няма как да не си променя радикално мнението за него. Вярно, остава си тъп сърбеж, но и човек, който държи на принципите си и е готов да жертва егати мега рекорда, за да ги брани. И не, не е само до ол тайм хай или ГОАТ (козата, както му викат), евентуално щеше да спечели 10-та титла в Австралия, а с това щеше да доближи друг "вечен" рекорд - на Рафа по брой титли само от един турнир (11 на Ролан Гарос).

                  За Европа няма как да го спрат, нищо че не е гражданин на ЕС - ние в Европа все още се движим и с ПСР, и с преболедуване, и с вакса - не сме като в концентрационния лагер на Австралия или Нова ЗеНландия, дето си плащат, за да не ги изтриват от атласите, тъй като са на гъзъ на географията, буквално. Та като гледам какво е там, една от мечтите ми - да си направя трип в тези две места, директно отива в коша и парите ще бъдат наместени за нещо друго. С фашизоидна паплач не ми се занимава!

                  П.С. Представям си това да беше наш Гъргор - 90% от умнокрасивите щяха да го обявят за идиот, бай Ганьо, селяндур и т.н. Манталитет!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                    Bei. Xman предполагам ранният час е причина да допускате лека грешка в числата. Не че е от някакво голямо значение, но 0.05% смъртност от тероризъм на 55 мил. не е 5 000 0000 или 150% повече от починалите от Ковида, а "САМО някакви" 27500.


                    А колко са наистина заразените, кой може да каже? Щото статистиката е на база регистрирани случаи. И съответно смятаме CFR. А за IFR-гадаем. Затова се гледа показател починали/мил. или
                    Точни са ми сметките, брат... въпреки ранният час
                    0.05% или 0.5‰ от 8 млрд. човека, е 4 милиона годишно.

                    Не знам какво имат предвид под "тероризъм" в Our World in Data, но ако смятат освен стандартните атентати, и разчистването на сметки между некви групировки в южноазиатски, африкански и централно/южноамерикански държави, дето влизат едни главорези в малко село с автомати и огнехвъргачки и го заличават от лицето на Земята, що да не са 4 млн. на година? Изглежда логично.

                    Ако с ковид досега за 2 години са си заминали 5 481 865 човека, или грубо 2 740 933 на година, то вероятността да те опукат в атентат или при разчистване на сметки, е 1.46 пъти по-голяма, отколкото да те повали ковид.
                    Хубав ден от мен!
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Тази сутрин се излежавам в леглото и слушам най-популярното тук радио: France Inter.
                      Разказват за Абсурдистан - държава, която има най-малко имунизирани
                      но има най-голяма смъртност от КОВИДа.
                      Разказват и за шантави антиваксъри от Германия, които
                      намерили убежище в Абсурдистан.
                      Чудя се коя е тази държава !?! Вие знаете ли ?
                      А не казаха ли, че в една друга държава днес има нови 300 000 болни и вече 2.5 милиона си лежат в леглата и слушат France Inter?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Защо си мислиш, че тези ваксини не са против тероризъм ? Те отсяват ''праведните'' граждани от терористите , които не искат да се набодат. Макрон каза, че ще ги смачка, лагери се строят. Само не знам дали са подготвили газовите камери за не ваксинирани / всеки с под 4 дози към момента/
                        Макрон мое да смачка на жена си сушените сливи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Тази сутрин се излежавам в леглото и слушам най-популярното тук радио: France Inter.
                          Разказват за Абсурдистан - държава, която има най-малко имунизирани
                          но има най-голяма смъртност от КОВИДа.
                          Разказват и за шантави антиваксъри от Германия, които
                          намерили убежище в Абсурдистан.
                          Чудя се коя е тази държава !?! Вие знаете ли ?
                          Онанирай във Франция не тука педофил

                          Коментар


                          • Bei. Xman предполагам ранният час е причина да допускате лека грешка в числата. Не че е от някакво голямо значение, но 0.05% смъртност от тероризъм на 55 мил. не е 5 000 0000 или 150% повече от починалите от Ковида, а "САМО някакви" 27500.

                            Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                            Смъртността от Ковид е заразени от Ковид към починали от Ковид
                            А колко са наистина заразените, кой може да каже? Щото статистиката е на база регистрирани случаи. И съответно смятаме CFR. А за IFR-гадаем. Затова се гледа показател починали/мил. или

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Зависи, колко ваксините пазят от тежко протичане. Омикрона изглежда е фен на такива.
                              имаме едната страна на монетата - силно ваксинирани ЕС общества , при нас ще видим другата как ще премине през значително по-слабо ваксинирано общество.

                              засега единственото ясно е, че заразаява много по-бързо от делта , но е по-лек.

                              дали е добре да има висока степен на ваксинирано възрастно население или не - месец и ще стане ясно.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Тази сутрин се излежавам в леглото и слушам най-популярното тук радио: France Inter.
                                Разказват за Абсурдистан - държава, която има най-малко имунизирани
                                но има най-голяма смъртност от КОВИДа.
                                Разказват и за шантави антиваксъри от Германия, които
                                намерили убежище в Абсурдистан.
                                Чудя се коя е тази държава !?! Вие знаете ли ?

                                Коментар

                                Working...
                                X