IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Имаше ги в новините наскоро. Без малко 100К. Почти сигурно, ако някой от тях почине ще бъде в групата на неваксинираните / мисля, че е така по света/
    Хората с две дози се водят със завършен ваксинационен курс.

    Коментар


    • Не разбрахте, че чисто статистически нивото на смъртност е ниско и е много трудно да се хване точно кои фактори в каква степен влияят. Дали ваксините са водещ фактор, дали нивото на здравеопазването, дали социалната дисциплина, дали степента на насищане, дали нещо друго. Да не говорим, че в различни държави силата на различните фактори вероятно е различна. Ако всичко зависеше от ваксините, то тогава най-ваксинираната държава трябваше да е с най-ниска смъртност, втората най-ваксинирана с втората най-ниска смъртност и така до най-малко ваксинираната, която да е с най-голяма смъртност. Само че няма такова строго подреждане. Защо примерно Камбоджа, която е с ваксинирано население над 80%, е с по-висока смъртност от доста държави с по-ниско ниво на ваксинация?

      Коментар


      • Барбароний (@barbaron),

        как ще коментираш факта, че смъртността на милион в България падна от 88/М на 77/М за периода 22-26.01.2022 г. (4 дни), а същият показател на Франция за същият период се е покачил от 24/М на 28/М?
        Във Франция седмично умират 262 човека повече в сравнение с 21.01.2022 г., докато в България умират седмично 75 човека по-малко в сравнение със същата дата?

        Да не би да е нещо от странични нежелани ефекти от ваксинките?
        Last edited by Kildirim_Bei; 26.01.2022, 12:17.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

          А ясна ли е бройката на тези, които са с 2 дози, но ги водят неваксинирани, защото не са си сложили бустер?
          Имаше ги в новините наскоро. Без малко 100К. Почти сигурно, ако някой от тях почине ще бъде в групата на неваксинираните / мисля, че е така по света/
          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.01.2022, 12:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            +1
            Но истината и сега е ясна на хората, които имаме социални контакти и не живеем във фейсбук и сайтовете за хибридни новини.
            Във фирмата естеството на работата ни е такова, че в началото на годината се чуваме с много хора (за някой може да са малко, но за нас е говорене по цял ден) - НИКОГА не е било да са си отишли толкова хора (услвно 45-65) годишни. никога. Никой не коментира и хората отишли си след изкаран средно или тежко ковид.Заиграване на кръвното и захарта... няколко месеца месеца след това инсулт или инфаркт . Екстра смъртността спрямо предходните години именно това показа,че този вирус по един или друг начин прави така, че умират двойно повече хора.

            да минава тази гнус,че все едно сме на война.
            Прав си. След началото на ваксинацията се стига до такива неща.
            В целият свят екстра смъртността в групата 15-50 години е недвусмислена.
            Ваксините работят ЯКО !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              имам познати семейства всички са с от онези сертификати.
              предполагам едно 3-5% от ваксинираните са ваксинирани по бързата процедура... дано да се бъркам.
              И само те умират налЕ ? Никога ваксинирани наистина и бустерирани....
              Ето открихме как ваксината работи :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                само да добавя

                ако,че са с от онези сертификати са ми приятели и уважавам техния избор, а те моят. прави ми впечатление, че те са много по-различни от форумните антиваксъри и го няма този драматизъм и кръстене в копейкин и сие идиоти. хората си казват чисто прагматично ' притеснявам се да се ваксинирам, но трябва да пътувам и работя и затова съм се ваксинирал така'. нито им се бъркам нито им се смея, а им стискам палци да нямат ядове. факт е, че са млади и здрави хора и при тях наистина шанса да минат ковида леко е 99%+ -та няма драма.

                драмата я правят хора на 50+, които цял ден четат хибридки и се надъхват, а като го закъсат стигат до болницата късно...след като поне седмица са се борли с 'грипчето' с парацетамол и чай.
                Сам си пишеш глупости, сам си отговаряш !?!?!?
                Обади се на пешето да ти намери поп. Така и така си УМРЯЛ отдавна, да опее физическото ти туловище
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

                  Ами всъщност 90% от антиКовидВаксърите са точно "Не съм убеден, че ползите от ваксината са сериозни", "Аз не съм в рисковата група", "Карах го - нищо особено" и "Подкрепям ваксинирането, но нека всеки сам прецени дали да го направи". Нормални, интелигентни, работещи и активни хора, чийто живот, който си градяха тухла по тухла, получи една сериозна спирачка и в един момент се оказа, че са едва ли не някакви партизани и бунтовници срещу официалната власт.

                  Отделно голяма част от боцнатите са "Трябваше ми сертификат, за да работя, тренирам и пътувам, иначе не бих".

                  Просто медиите и лудите поклонници на Новата Наука винаги успяват да намерят постове, видеоклипове и коментари на другите 10%, дето ги чипират, пръскат с кемтрейлс и рептилите им говорят нощем как Бил Гейтс ги е насъскал.

                  На всяка една луда с каска от Копейкин протест се падат 10 нормални хора, които искат да бъдат оставени намира да живеят. Те обаче не са интересни за мемета и репортажи.
                  Може би нормални, но скарани с простата аритметика със сигурност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Не е ясно и колко са с фалшиви сертификати. Ясна е само бройката на неваксинираните, и някаква част от ваксинираните реално не са.
                    Ъхъ, списъка с починали 30-годишни антиваксъри с менте сертификат прелива....
                    Или казваш, някой 75-годишен с 10 придружаващи заболявания , който е починал си е направил менте , за да ходи на Сейшелите и да бачка касапин в Германия....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      само да добавя

                      ако,че са с от онези сертификати са ми приятели и уважавам техния избор, а те моят. прави ми впечатление, че те са много по-различни от форумните антиваксъри и го няма този драматизъм и кръстене в копейкин и сие идиоти. хората си казват чисто прагматично ' притеснявам се да се ваксинирам, но трябва да пътувам и работя и затова съм се ваксинирал така'. нито им се бъркам нито им се смея, а им стискам палци да нямат ядове. факт е, че са млади и здрави хора и при тях наистина шанса да минат ковида леко е 99%+ -та няма драма.

                      драмата я правят хора на 50+, които цял ден четат хибридки и се надъхват, а като го закъсат стигат до болницата късно...след като поне седмица са се борли с 'грипчето' с парацетамол и чай.
                      Ти къде видя тук някой да ти се кръсти в Копейкин? Не си от вчера, ясно ти е че тук пишат хора с над средната грамотност и образованост, що за идиотско отношение?
                      М.... . ш..... ..й.о!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        само да добавя

                        ако,че са с от онези сертификати са ми приятели и уважавам техния избор, а те моят. прави ми впечатление, че те са много по-различни от форумните антиваксъри и го няма този драматизъм и кръстене в копейкин и сие идиоти. хората си казват чисто прагматично ' притеснявам се да се ваксинирам, но трябва да пътувам и работя и затова съм се ваксинирал така'. нито им се бъркам нито им се смея, а им стискам палци да нямат ядове. факт е, че са млади и здрави хора и при тях наистина шанса да минат ковида леко е 99%+ -та няма драма.

                        драмата я правят хора на 50+, които цял ден четат хибридки и се надъхват, а като го закъсат стигат до болницата късно...след като поне седмица са се борли с 'грипчето' с парацетамол и чай.
                        Ами всъщност 90% от антиКовидВаксърите са точно "Не съм убеден, че ползите от ваксината са сериозни", "Аз не съм в рисковата група", "Карах го - нищо особено" и "Подкрепям ваксинирането, но нека всеки сам прецени дали да го направи". Нормални, интелигентни, работещи и активни хора, чийто живот, който си градяха тухла по тухла, получи една сериозна спирачка и в един момент се оказа, че са едва ли не някакви партизани и бунтовници срещу официалната власт.

                        Отделно голяма част от боцнатите са "Трябваше ми сертификат, за да работя, тренирам и пътувам, иначе не бих".

                        Просто медиите и лудите поклонници на Новата Наука винаги успяват да намерят постове, видеоклипове и коментари на другите 10%, дето ги чипират, пръскат с кемтрейлс и рептилите им говорят нощем как Бил Гейтс ги е насъскал.

                        На всяка една луда с каска от Копейкин протест се падат 10 нормални хора, които искат да бъдат оставени намира да живеят. Те обаче не са интересни за мемета и репортажи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

                          А ясна ли е бройката на тези, които са с 2 дози, но ги водят неваксинирани, защото не са си сложили бустер?
                          В България все още срока на ваксината е 12 месеца след втората доза, неваксинирани трябва да се водят получили втора доза ПРЕДИ 26.01.2021. Това са сигурно пет хиляди човека. Колко от тях имат бустер не е ясно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

                            А ясна ли е бройката на тези, които са с 2 дози, но ги водят неваксинирани, защото не са си сложили бустер?
                            Ако някой реши, може да я извади от базата данни, евентуално и корелация спрямо колко отдавна е била ваксинацията.
                            Предполагам че бустерните са истински, едва ли някой си е купил сертификат за бустер, поне досега.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              имам познати семейства всички са с от онези сертификати.
                              предполагам едно 3-5% от ваксинираните са ваксинирани по бързата процедура... дано да се бъркам.
                              само да добавя

                              ако,че са с от онези сертификати са ми приятели и уважавам техния избор, а те моят. прави ми впечатление, че те са много по-различни от форумните антиваксъри и го няма този драматизъм и кръстене в копейкин и сие идиоти. хората си казват чисто прагматично ' притеснявам се да се ваксинирам, но трябва да пътувам и работя и затова съм се ваксинирал така'. нито им се бъркам нито им се смея, а им стискам палци да нямат ядове. факт е, че са млади и здрави хора и при тях наистина шанса да минат ковида леко е 99%+ -та няма драма.

                              драмата я правят хора на 50+, които цял ден четат хибридки и се надъхват, а като го закъсат стигат до болницата късно...след като поне седмица са се борли с 'грипчето' с парацетамол и чай.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Да прав си с изключение на точка 4.Забравил си да добавиш че ваксинираните се заразяват и разнасят ковида.Ваксинираните също се разболяват тежко отиват в болница и умират...Ваксините са една измама и корупция на много много едро.Бонке ти колко дози си сложи????Децата си ваксинира ли?
                                Петъре, ДОКАЗАНО, си прав: Ваксинираните (СЪЩО!) се заразяват и разпространяват. Живи хора са, дишат, контактуват. НЕ МОЖЕ да се избегне. Но, те поне - наблюдавам себе си, знам какво видях отблизо - имат 5 пъти по-висок шанс за преживяване и са по-високата част от ядрото, което, ше пренесе генетично вида Хомо нататък. Сблъсъкът с вируса, за никого (или почти никого), не остава биологично незабелязан и, щом не бе спрян навреме, ще си носим последиците. Ако не си забелязал, живеем във фиксирана върху печалбата система, което, ни определя И настояще, И бъдеще. Няма начин в нея тъй ози, до медеца, да не оближе пръсти.виждаш, как е. ДАДЕНОСТ. СВИКВАЙ.

                                Коментар

                                Working...
                                X