IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
    "Когато миналата година, през март, обявиха локдаун, си мислех, че ще е за някоя и друга седмица. Максимум за 40 дни, както са постъпвали от векове, с корабите на короната, пристигащи от непознати брегове. Стояли са на рейд, в устието на Темза, 40 дни карантина. Разумно е да предпазиш от епидемии Лондон - си мислех. Но локдаунът продължи и аз започнах да ставам подозрителна.
    Онова, което говореха по новините, не се потвърждаваше от личните ми наблюдения наоколо. Нито линейки, нито болни съседи, нито падащи по улицата хора, нито погребални коли по нашата улица. Започнах усилено да чета за новата болест. Установих, че никой, нищо не знае за нея - нито как се лекува, нито какво представлява. Учените, вместо да работят по нея, ми рисуваха някакво топче със смукала, сервираха ми диаграми, компютърни графики и снимки от болниците. Никакви аутопсии, никакви лаборатории, никакви изследвания, никакви опити да се преборят с тази напаст. Парадът се ръководеше не от лекари, а от политици и медии.
    Много подозрително.
    Вариха ни в този сироп, от тих ужас, няколко месеца и после излязоха с панацеята - ще ви лекуваме с ваксина! Тя не е съвсем готова, но по-добре от нищо. И пак никакви опити, тестове, никакви лабораторни отчети - давайте! Започна се страшен натиск - елате, направете го, заради себе си, заради другите, да преборим тази болест! А, в същото време на мен ми е отрязан достъпа до медицинска помощ, до зъболекар, до болница, до изследвания, до офталмолог. Подул ти се зъбът - вади го сам с клещите! Точно в този момент, на мен всичко ми заприлича на едновремешна партийна кампания - по събиране на вторични суровини, например... Такава масовост, такъв патос, такива лозунги и ентусиазъм, че окончателно се уверих - работата не е чиста. И застанах в отбранителна позиция.
    Та чак досега.
    14 месеца по-късно, ме уверяват, че 60 % от населението е ваксинирано, а аз не им вярвам. Не вярвам на нищо, което се съобщава по медиите. Ни на щамовете им вярвам, ни на графиките, ни на вълните. По неистовия натиск, по забраните, по ограничаването на свободите ми, по скриването на протестите, по опитите да ми наложат друг вид паспорт - разбирам, че работата просто вони. И вече се съпротивлявам с всички сили и правя точно обратното, на онова, което ме принуждават. Точно, защото пресолиха манджата, с това цялото нещо. Прекалиха с натиска. Моето здраве си е моя работа. И, вместо да ме натискате за някаква подозрителна манипулация, по-добре ми дайте достъп лице в лице до лекар. Но не ми давате, нали? Джипитата още са затворени и ни лекуват по телефона. Никакви други болести вече няма - само една едничка остана. И като си нафраскаме незнайно какво - ставаме безсмъртни, нали?
    Дори и по къщите да тръгнете да бодете - няма да ви отворя. Дори хранителните магазини да ми забраните - ще намеря познати в бизнеса и ще се храня. Дори и да пътувам да ми забраните - пеша, с кола, но ще се върна в България. Няма начин, да няма начин! Всичко съм видяла, всичко съм преживяла, винаги съм оцелявала и сега ще оцелея. Напук на целия този хаос. Но на вашата - няма да стане! Главата ми винаги е стърчала и, освен да я резнете - няма друг начин, да я сведа."



    От фейса, ама е доста добро - един мислещ човек, който в началото реши да се подчини и да пази общественото здраве, за да се светне в един момент, че общественото здраве е последно в тая пандемия ...
    Не тая госпожа да си стои там на хубавото къде ще идва тука в кенефа?Нали така високомерно наричаха и наричат България всичките тея лайна отишли навън?Нали се дуеха че са в цивилизацията че са цветът на нацията???Са ше си идвала пеша.Аз от години им разправям че ще си дойдат тука насрани гладни боси болни и без пенсия...Но тук ще бъдат второ качество даже трето по долни от циганите и едно стъпало над животните.Не аз не ги искам тука нека си седят там на убавото на цивилизацията и на многото пари.Ние тука си можем и без тях.И да не ми се умилкват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Да, в малта имат пик на заразени - и дори един човек е починал от началото на този пик съизмерим с предишния пик. При предищните пикове починалите бяха повече на ден.

      Честно, от както почна тази пандемия вече смятам че трябва книжката за шофиране да се дава при покриване на задължителен тест за интелигентност. Изглежда супер стряскащо като се схване че толкова много пълни идиоти карат коли.
      те щото миналите дни не са имали по 2-3 починали, е един ден ужасно много от 5 човека.
      Все едно колкото една катастрофа в БГ.
      Викаш не е страшно да се блъскат по 200 щом има само в една от катастрофите 1 починал.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Олимпиада или....

        Японците доста се дърпаха от тая Олимпиада, ама не успяха да се отърват.

        И ако не друго поне ще станат по-woke, да заприличат малко на останалия прогресивен свят. Преди игрите да започнат някои хора си загубиха по най-унизителен начин работата и бяха принудени публично да се разкайват. Засега Сорос е с най-много злато от игрите

        А и нещо са назад с Д-щама. Дали ще е така и след игрите?

        Гледах малко гимнастика. Доста е странно как след края на съчетанията се чуват единствено хилави аплодисменти от съотборници и треньори. Горките деца! Как няма да се сриват психически? Поне да им пускаха саундтрак с въодушевена, предварително записана публика като от американски сериал

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Да, в малта имат пик на заразени - и дори един човек е починал от началото на този пик съизмерим с предишния пик. При предищните пикове починалите бяха повече на ден.

          Честно, от както почна тази пандемия вече смятам че трябва книжката за шофиране да се дава при покриване на задължителен тест за интелигентност. Изглежда супер стряскащо като се схване че толкова много пълни идиоти карат коли.
          Ти сега ли загря, че колите са за идиотите направени

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Я вижте малта
            https://www.worldometers.info/corona...country/malta/

            96% факсинирани и заразени колкото март.
            България март пак имаме пик ама сега кор ...
            Дали не е прав мангъра че факсините водят до НОВИ пикове на заразяване?
            Да, в малта имат пик на заразени - и дори един човек е починал от началото на този пик съизмерим с предишния пик. При предищните пикове починалите бяха повече на ден.

            Честно, от както почна тази пандемия вече смятам че трябва книжката за шофиране да се дава при покриване на задължителен тест за интелигентност. Изглежда супер стряскащо като се схване че толкова много пълни идиоти карат коли.

            Коментар


            • Я вижте малта
              https://www.worldometers.info/corona...country/malta/

              96% факсинирани и заразени колкото март.
              България март пак имаме пик ама сега кор ...
              Дали не е прав мангъра че факсините водят до НОВИ пикове на заразяване?
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Олимпиада или....?! Някога по време на Олимпийските игри са спирали войните. И участниците са били удостоявани с огромно уважение. Днес спортистите са затворени, изолирани, маскирани, ваксинирани. Трибуните ще са пусти.... Тъжно, жалко, ЗЛОВЕЩО! Не, това не са спортисти олимпийци, те не приличат на свободните атлети в древна Елада. По-скоро са като гладиаторите в Рим. Някои гладиатори са се радвали на относителен лукс, хранели са ги добре, водили са им жрици на любовта...
                НО са били РОБИ!!!
                Олимпиадата в Токио не е символ на МИРА , а на РОБСТВОТО!
                Дават я по телевизията, стига се тръшка.
                Някога в Елада или Рим давали ли са по телевизията ?
                А бедните Африканчета и тогава са мрели от глад
                А малоумниците в биткойна ги боли патката за олимпиадата, нали трошат енергия колкото стотици пъти Рим и Елада
                Говорим за най големия планетарен паразит все пак
                Last edited by zlatna treska; 28.07.2021, 18:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  Олимпиада или....?! Някога по време на Олимпийските игри са спирали войните. И участниците са били удостоявани с огромно уважение. Днес спортистите са затворени, изолирани, маскирани, ваксинирани. Трибуните ще са пусти.... Тъжно, жалко, ЗЛОВЕЩО! Не, това не са спортисти олимпийци, те не приличат на свободните атлети в древна Елада. По-скоро са като гладиаторите в Рим. Някои гладиатори са се радвали на относителен лукс, хранели са ги добре, водили са им жрици на любовта...
                  НО са били РОБИ!!!
                  Олимпиадата в Токио не е символ на МИРА , а на РОБСТВОТО!
                  100+
                  Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                  Коментар


                  • Олимпиада или....?! Някога по време на Олимпийските игри са спирали войните. И участниците са били удостоявани с огромно уважение. Днес спортистите са затворени, изолирани, маскирани, ваксинирани. Трибуните ще са пусти.... Тъжно, жалко, ЗЛОВЕЩО! Не, това не са спортисти олимпийци, те не приличат на свободните атлети в древна Елада. По-скоро са като гладиаторите в Рим. Някои гладиатори са се радвали на относителен лукс, хранели са ги добре, водили са им жрици на любовта...
                    НО са били РОБИ!!!
                    Олимпиадата в Токио не е символ на МИРА , а на РОБСТВОТО!
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      OK, да приемем 0.5% т.е. 5/1000 както казваше, но няма как да сравниш това число със 3/100000 за ваксини което даде по-рано. Първото е смъртност, второто странични ефекти или тежки реакции. Имаш ли число за смъртност при ваксините, което да се сравни с въпросните 0.5%?
                      Абсолютно съм съгласен. Ваксините са реално доста безопасни - а при сравнение със самия вирус всеки човек над 20 с капка акъл в главата изобщо не би трябвало да се колебае да се ваксинира.

                      но акъла е дефицитна стока - особено по нашите географски ширини. В крайна сметка резултата след 2 месеца ще е идентичен - от лично моя гледна точка.

                      Или 70% ще са се ваксинирали, и 30% ще са изкарали вируса или ще си стоят ваксинираните под 20% а останалите ще изкарат вируса. И тъй като не ми е моя работа да им давам акъл на непознати параноици, като искат да си рискуват живота да си го рискуват. В крайна сметка от лично моя гледна точка се стига до един и същ резултат - пандемията ще изчезне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Не се подценявайте. Вие и преди короната сте били без конкуренция.
                        Нямаш представа колко си права. Макар и не чистачи и преди и след короната сме си перфекционисти
                        ПП. За да няма неразбиране, предпочитам жлъчното подмятане да го трансформирам в шеговит позитивизъм, за да може остатъкът от деня ти да е с една идея по усмихнат.
                        Last edited by neptun266; 28.07.2021, 16:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                          Не забравяй и оглупяването-то излиза, че прекаралите короната сме перфектни за чистачи
                          Не се подценявайте. Вие и преди короната сте били без конкуренция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                            Отсъствието на обоняние го издига професионално като чистач. Късметлия е.
                            Виж двама други мои близки не бяха такива късметлии. На два метра под земята са.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                              Отсъствието на обоняние го издига професионално като чистач. Късметлия е.
                              Не забравяй и оглупяването-то излиза, че прекаралите короната сме перфектни за чистачи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                                Отсъствието на обоняние го издига професионално като чистач. Късметлия е.
                                Това беше много добро,макар и "малко" цинично...

                                Коментар

                                Working...
                                X