IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Разбирам от компютърни невронни мрежи и много добре знам какво се случва, когато се изгуби информацията за връзките между клетките, както и теглото на коефициентите. Ами мрежата просто губи обучението си, и трябва да се преобучава отново. Тоест възрастни хора ще станат с разсъждения като на деца, и ще са нужни много години, за да възстановят интелектуалния си статус.

    Точно същото се случва и тука във форума - виждам хора с детски разсъждения.
    Бота като че ли винаги е бил инфантилен, но сега май наистина е като малко дете. Луда работа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Абе на един пост-Ковид инвалид му остана само US Open за Големия шлем, та нещо теорията ти малко издиша.

      Гледам си и колегите - всичките до един инвалиди - кой с мускулна треска от фитнес, кой с изгаряне от морето, кой със схванат врат от риболова ... но да са щастливи де, че можеха да са едни от труповете на голямата камара пред НДК, за които нямаше чували ....
      ​​​​

      Има още 4 мача за олимпийски шампион и УС опън за ЗЛАТЕН ШЛЕМ.
      Единствения който го е постигал е неповторимата Щефи Граф
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Ебахти и дънинг крюгера - вече и от нервни клетки разбира .
        Имаме 100млрд мозъчни клетки от които ползваме 2-3 НАЙ-МНОГО. Колко па толкова да умрат
        Разбирам от компютърни невронни мрежи и много добре знам какво се случва, когато се изгуби информацията за връзките между клетките, както и теглото на коефициентите. Ами мрежата просто губи обучението си, и трябва да се преобучава отново. Тоест възрастни хора ще станат с разсъждения като на деца, и ще са нужни много години, за да възстановят интелектуалния си статус.

        Точно същото се случва и тука във форума - виждам хора с детски разсъждения.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Въпросът е тези които са го изкарали и са ок що да се бодЪт , я обясни ако можеш ...
          Прекарване е различно от ваксина. И те уж защитава някакъв период. Но вече има случаи със заразени с повече щамове едновременно. А и повторното заразяване не е изключено.

          Коментар


          • За който все пак мисли да се ваксинира сега е момента. Ако отлага още няма да има достатъчно време за развиване на имунитет когато дойде следващия пик.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ебахти и дънинг крюгера - вече и от нервни клетки разбира .
              Имаме 100млрд мозъчни клетки от които ползваме 2-3 НАЙ-МНОГО. Колко па толкова да умрат
              Не са важни нервните клетки - те просто са суматори с коефициент на тегло на всеки един аксон или синапс. Важни са самите аксони къде се свързват и с кого. А те са стотици или дори хиляди. Те точно тази информация се губи - връзките и техните тегла във функцията на суматора.

              Представи си например един оптичен кабел с 1000 влакна. Какво ще се случи, когато го срежеш? Има аварийна бригада, която знае как се свързват оптични влакна, но НЕ ЗНАЕ КОЕ ВЛАКНО С КОЕ Е БИЛО СВЪРЗАНО.....

              Last edited by Mateev; 28.07.2021, 11:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Мерси, рискове на професията :-)
                Никога не съм писал, че вируса е грипче..., напротив мисля, че е сериозна и непроучена работа. При някои хора е леко, при други тежко и фатално. Има и последици. Предвид РНК характера му е възможно и да се почви щам който да коси хора наред.....Не е добре работата.
                Против съм ТЕЗИ ваксини и непроучената достатъчно технология зад тях и съответните политики /съгласие и безотговорност/ поради това. Първо не работят както е обещано, прикриват се проблеми с тях, не се знае как ще бъде дългосрочно, има скрита и явна принуда ... Въобще лъгане и мазане на кило. Няма как да съм ок с подобно нещо да го пусна в тялото си.... Когато се появят / ако ги допуснат/ ваксини от старият тип може би ще съм ок, а за тези след 10 години....поне....
                За оглупяването дано жената да я е ударило малко там, а и тъщата също и тя беше болна...особено тя ! :-)
                При мен оглупяването явно действа в обратна посока. :-)))) Ето за доказателство бридж резултатите ми от последните 2-3 дни например:
                Title Free Daylong Tournament (MP) - 2021-07-27
                Host BBO
                Tables 15887
                Boards
                Score: 77.70% Rank: 57/13810
                Title Free Just Declare Daylong (MP) - 2021-07-26
                Host BBO
                Tables 15226
                Boards
                Score: 71.94% Rank: 95/13758
                Title Free Super Sunday Daylong (Jul 25)
                Host BBO
                Tables 20257
                Boards
                Score: 74.12% Rank: 50/15661

                Мисля, че това ще ти даде и отговор защо намирам толкова пукнатини във ваксинопромивката....:-)
                дай линкове къде играеш че да взема и аз да си припомня след 20 години почивка ака работа по статистики, модели ....
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Честито. Нервните клетки не се възстановяват. Всякакви проблеми с нервните клетки никога не се оправят, само се задълбочават все повече и повече. Има обаче и добра новина - повредените клетки няма да се оправят, но тяхната функционалност с времето може да се поеме от съседни нервни клетки, ако разбира се поражението не е на голяма площ.

                  Специално с коронавируса тежко прекаралите го вероятно оглупяват в известна степен, само че те няма как да го разберат това. Колкото повече оглупява един човек поради повредени нервни клетки, толкова повече намаляват шансовете той да осъзнае, че е оглупял.

                  Та следете темата и си вадете изводите за някои хора, които наистина напоследък яко ги работи големия брой повредени нервни клетки ...

                  Тъжната новина е, че това, което го написах, е самата изстина.
                  Ебахти и дънинг крюгера - вече и от нервни клетки разбира .
                  Имаме 100млрд мозъчни клетки от които ползваме 2-3 НАЙ-МНОГО. Колко па толкова да умрат
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Ами точно в твоя линк пише, че периферната нервна система може някакси частично да се възстановява, но с централната нервна система (мозъка) това въобще не е така. Тоест оглупяването при загуба на клетки в мозъка си е доказан факт.
                    Твоето честитене, което цитирах, беше в отговор на

                    Жена ми има последствия по периферната нервна система.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Доста странно звучиш... Уж си интелигентен човек, реши че ще "изчакаш" да видиш, и сега като изчака, какво видя? Тази обсесия против ваксините някаква гузна реакция ли е сега?
                      Против тези ваксини съм на база лош семеен опит от тях...Недоказуемо разбира се. При това за утвърдени стари такива, а не за експирементални като тези.. И разбира се преценил съм че в личен и семеен план че ваксините/тези/ представляват по-голям риск от вируса....
                      Например мога да предполагам, че евентуалното ни ваксиниране щеше да доведе до по-голяма щета и не ваксинирането ни е напълно осъзнато за рисковете от евентуално боледуване, както и се случи
                      Единствената ми заблуда беше, че чрез мерки можем да се скрием от вируса до изграждането на стаден имунитет.... Е не успяхме и нямам идея как сме го хванали въпреки строгият контрол....

                      ПП Не се обиждай обаче цифрите които си писал надолу по темата са извън всякакви реалности. Време ни е за плаж и не ми се коментират една по една , но са грешни не в порядъци, а в хилядни порядъци.....
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.07.2021, 11:12.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Всеки един преболедувал коронавируса става ИНВАЛИД за цял живот. Може да не го усеща това, защото много болести на вътрешните органи са безсиптомни, но с напредването на възраста ще осъзнае как здравето му се сгромолясва много по-бързо от това на неговите връстници, както и че смърта му ще дойде много по-рано от средностатистическата такава..

                        Най-безопасни са пораженията на клетките в стомаха, защото те се сменят веднъж на всеки 3 дена. Най-опасни са пораженията на нервните клетки, защото те никога не се сменят. Всяка една загубена нервна клетка е загубена безвъзвратно.
                        Абе на един пост-Ковид инвалид му остана само US Open за Големия шлем, та нещо теорията ти малко издиша.

                        Гледам си и колегите - всичките до един инвалиди - кой с мускулна треска от фитнес, кой с изгаряне от морето, кой със схванат врат от риболова ... но да са щастливи де, че можеха да са едни от труповете на голямата камара пред НДК, за които нямаше чували ....
                        ​​​​


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                          Някои може и да вярват на лъжите ти, но се съмнянам да са всички.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroregeneration
                          Ако си беше прочел линка, сам щеше да видиш какво пише в него. Ами точно в него пише, че периферната нервна система може някакси частично да се възстановява, но с централната нервна система (мозъка) това въобще не е така. Тоест оглупяването при загуба на клетки в мозъка си е доказан факт.

                          По периферната система възстановяването е ограничено от много фактори. Например повреда в гръбначния стълб не се оправя сама, но има някакъв шанс след добре направена операция поне в част от случаите нещо да се подобри с малко.

                          Причината трудно да се поправят нервни клетки се дължи на факта, че техните аксони са с дължина понякога по-голяма от 1 метър. Е как такава клетка да се раздели на две и да възстанови верните аксони, края им на които може да се намира на другия край на мозъка или на тялото?

                          А нервна клетка без аксони до верните места все едно че я няма и тя не участва във функциите на нервната система. Да, с течение на времето тя ще си направи някакви нови аксони, свързани някъде, но никога няма да възстанови функционалноста на оригиналната умряла клетка. От тука идва и оглупяването, защото с умиране на клетка умира и записаната в нея информация, както и създадените от нея връзки към други участъци на мозъка.

                          Все едно от компютър с много дискове да извадиш един диск с информация и да сложиш на неговото място празен такъв. Как мислиш, че продължи ли компютъра да работи по същия начин след загубата на определен процент от наличната информация, която може да се окаже изключително важна или дори критична за правилната работа на компютъра?
                          Last edited by Mateev; 28.07.2021, 11:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Честито. Нервните клетки не се възстановяват.
                            Някои може и да вярват на лъжите ти, но се съмнянам да са всички.

                            Neuroregeneration

                            From Wikipedia, the free encyclopedia



                            Jump to navigationJump to search Not to be confused with Neurogenesis.
                            Neuroregeneration refers to the regrowth or repair of nervous tissues, cells or cell products. Such mechanisms may include generation of new neurons, glia, axons, myelin, or synapses. Neuroregeneration differs between the peripheral nervous system (PNS) and the central nervous system (CNS) by the functional mechanisms involved, especially in the extent and speed of repair.
                            https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroregeneration

                            Иначе по-голямата част от човечеството щеше да е пълзящо или неподвижно.

                            Хора, имайте здрав разум, поне такива дебели нескопосани лъжи като горната не би трябвало да ви подхлъзват в посоката, която иска лъжеца.
                            Last edited by chan_tura_naga; 28.07.2021, 11:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                              За оглупяването дано жената да я е ударило малко там, а и тъщата също и тя беше болна...особено тя ! :-)
                              При мен оглупяването явно действа в обратна посока. :-)))) Ето за доказателство бридж резултатите ми от последните 2-3 дни например: [TABLE]
                              Може противниците ти да са оглупели повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Честито. Нервните клетки не се възстановяват. Всякакви проблеми с нервните клетки никога не се оправят, само се задълбочават все повече и повече. Има обаче и добра новина - повредените клетки няма да се оправят, но тяхната функционалност с времето може да се поеме от съседни нервни клетки, ако разбира се поражението не е на голяма площ.

                                Специално с коронавируса тежко прекаралите го вероятно оглупяват в известна степен, само че те няма как да го разберат това. Колкото повече оглупява един човек поради повредени нервни клетки, толкова повече намаляват шансовете той да осъзнае, че е оглупял.

                                Та следете темата и си вадете изводите за някои хора, които наистина напоследък яко ги работи големия брой повредени нервни клетки ...

                                Тъжната новина е, че това, което го написах, е самата изстина.
                                Мерси, рискове на професията :-)
                                Никога не съм писал, че вируса е грипче..., напротив мисля, че е сериозна и непроучена работа. При някои хора е леко, при други тежко и фатално. Има и последици. Предвид РНК характера му е възможно и да се почви щам който да коси хора наред.....Не е добре работата.
                                Против съм ТЕЗИ ваксини и непроучената достатъчно технология зад тях и съответните политики /съгласие и безотговорност/ поради това. Първо не работят както е обещано, прикриват се проблеми с тях, не се знае как ще бъде дългосрочно, има скрита и явна принуда ... Въобще лъгане и мазане на кило. Няма как да съм ок с подобно нещо да го пусна в тялото си.... Когато се появят / ако ги допуснат/ ваксини от старият тип може би ще съм ок, а за тези след 10 години....поне....
                                За оглупяването дано жената да я е ударило малко там, а и тъщата също и тя беше болна...особено тя ! :-)
                                При мен оглупяването явно действа в обратна посока. :-)))) Ето за доказателство бридж резултатите ми от последните 2-3 дни например:
                                Title Free Daylong Tournament (MP) - 2021-07-27
                                Host BBO
                                Tables 15887
                                Boards
                                Score: 77.70% Rank: 57/13810
                                Title Free Just Declare Daylong (MP) - 2021-07-26
                                Host BBO
                                Tables 15226
                                Boards
                                Score: 71.94% Rank: 95/13758
                                Title Free Super Sunday Daylong (Jul 25)
                                Host BBO
                                Tables 20257
                                Boards
                                Score: 74.12% Rank: 50/15661

                                Мисля, че това ще ти даде и отговор защо намирам толкова пукнатини във ваксинопромивката....:-)
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 28.07.2021, 10:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X