IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Ха, че ние в София не заключвахме, какво остава за село. Имахме само един ключ на външната врата на самата къща, който редовно забравяхме вечер да завъртим. Пощаджията носеше парите на баба ми на ръка, в една чанта пълна с парите на всички баби в квартала. Мъжете още тогава даваха фира по-рано. Напиеше се, ама ги доставяше на място. Имаше униформа на железничар, с шапка, така го помня. Като оня, пощаджията Пейо на Гала. Всеки го черпеше по едно малко на крак и за последната пенсия лазеше като диверсант, изгубил шапката си някъде из парижките потайности. Сега ако тръгне някой с пенсията си, взета от пощата, трябва да го карат с брониран автомобил до вкъщи с картечар на люка. Иначе се връща с две глави лук. Голем праз - ще каже някой. Нали сега има свобода. Има свобода, ама голем праз - ще отвърне пенсионерът. И ще посочи с мокри очи двете глави лук.
    Е и ние не заключвахме, ама щото то и нямаше какво да се краде по повечето къщи. До началото на 80те когато беше първия обир, бяха отнесли каквото намерят - кожуси, някакъв чернобял телевизор, сервизи някакви.
    Изобщо всичките тия глупости вървят само в някой пенсионерски "клуб" в някое умиращо село, демек местната кръчма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Ти виждал ли си я или си чел по форуми и разни седерасти са ти разказвали...Аз не съм виждал мизерия говоря за времето след 1975г.И не съм от номенклатурата.Съвсем обикновени хора сме живял съм и съм учил на село до осми клас....Щастливо детство изпълнено с безгрижие и игри до сред нощ.Къщи пълни с хора и животни мазета препълнени с какво ли не.Страхотни ученически и студентски години....Нямал съм касетофони тоблерони дънки и нам кви си корекомски неща но съм бил щастлив....Ти знаеш ли какво е да нямаш ключ на къщата на портата а ключовете да са на колата а тя отключена навън....Знаеш ли какво е никой да не влиза да краде у вас докато ви няма и е отключено...Така че тия които са те излъгали им тегли една майна
      Ха, че ние в София не заключвахме, какво остава за село. Имахме само един ключ на външната врата на самата къща, който редовно забравяхме вечер да завъртим. Пощаджията носеше парите на баба ми на ръка, в една чанта пълна с парите на всички баби в квартала. Мъжете още тогава даваха фира по-рано. Напиеше се, ама ги доставяше на място. Имаше униформа на железничар, с шапка, така го помня. Като оня, пощаджията Пейо на Гала. Всеки го черпеше по едно малко на крак и за последната пенсия лазеше като диверсант, изгубил шапката си някъде из парижките потайности. Сега ако тръгне някой с пенсията си, взета от пощата, трябва да го карат с брониран автомобил до вкъщи с картечар на люка. Иначе се връща с две глави лук. Голем праз - ще каже някой. Нали сега има свобода. Има свобода, ама голем праз - ще отвърне пенсионерът. И ще посочи с мокри очи двете глави лук.
      Last edited by pinoccio; 12.01.2022, 22:50.

      Коментар


      • https://dnes.dir.bg/svyat/ispaniya-s...n-sezonen-grip

        "В столицата Мадрид обаче сякаш няма никакви ограничения във всекидневния живот - ако изключим задължението да се носят маски. Така че в този многомилионен град приравняването на Covid-19 с обикновения грип изглежда вече факт."

        Или е пореден жесток удар за подигравка с хорските надежди, или наистина медицинския цирк сгъва шатрата.

        Идва време за Второ действие.

        Развълнуван съм кое ще е първо ... социалния рейтинг в зеления сертификат или безусловния базов доход срещу отказ от собственост ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Не се обиждай излишно, съжалявам.
          Айде така да го кажа, след като говорим за относителни неща , каквото е и смъртността на милион.
          От ковида досега са починали 5.3 млн. човека за 2 години в световен мащаб. Деля на две за опростяване, и се получава 2.65 млн. на година. Това е 0.33‰ от световното население, и можем без проблем да го пренебрегнем в стратегическите сметки.
          На това основание обявявам ковида за нищо незначеща зимна настинка и отменям всички мерки (ако можех )
          Така ок ли е?
          2.65 милиона на година е 4 пъти повече от дългогодишния шампион на смъртност от заразна болест - маларията. Това като как го пренебрегваш в "статистиката" си?

          Коментар


          • https://www.dnes.bg/koronavirus/2022...-sprian.516729

            Още една държава признава, че Омикрон е хрема, която всички ще минат.

            Бустерираните (но само и с четвърта доза) ще имат 15% по-малко сополи от другите ... да им е честито, заслужаваше си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

              По повод "Gain Of Function" - ако имаш време и желание, може да си пуснеш части от изслушванията на Фаучи пред Сенатска комисия
              Гледал съм ги, за добро или лошо. Такова лицемерно л***о рядко се ражда. Дано няколкото сенатори, които са го взели на мушка да успеят да разровят по-дълбоко в мръсотията.

              Коментар


              • Пълна излагация на нашите тролове нищо не научиха от луксозния ни екземпляр ле франсе.
                Той първо си прибра Кирчовите 75 кинта а после отиде на протеста и оскуба на Коцето копейките.
                А в инвесторски форум сте са нанесли. Мястото ви е в бг мама.
                Пейзажа е следния:
                https://www.youtube.com/watch?v=2oVflVWe2ls&t=98s
                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                  Бей, къде заби бе човек, тръгнахме от чисто математически виждания за някаква оценка на статистически показател, па ме изкара някакъв бездушен изверг. Няма нужда от такива емоции. Сполай ти.
                  Не се обиждай излишно, съжалявам.
                  Айде така да го кажа, след като говорим за относителни неща , каквото е и смъртността на милион.
                  От ковида досега са починали 5.3 млн. човека за 2 години в световен мащаб. Деля на две за опростяване, и се получава 2.65 млн. на година. Това е 0.33‰ от световното население, и можем без проблем да го пренебрегнем в стратегическите сметки.
                  На това основание обявявам ковида за нищо незначеща зимна настинка и отменям всички мерки (ако можех )
                  Така ок ли е?
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Ти разбра ли какво написах, или си нещо като поклонник на Сталин, Мао Дзе Дун, Пол Пот или некви такива от сорта?
                    Човешкият живот (не процент, число на милион или каквото там си избереш), нищо ли не значи за теб?
                    Бей, къде заби бе човек, тръгнахме от чисто математически виждания за някаква оценка на статистически показател, па ме изкара някакъв бездушен изверг. Няма нужда от такива емоции. Сполай ти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Ти виждал ли си я или си чел по форуми и разни седерасти са ти разказвали...Аз не съм виждал мизерия говоря за времето след 1975г.И не съм от номенклатурата.Съвсем обикновени хора сме живял съм и съм учил на село до осми клас....Щастливо детство изпълнено с безгрижие и игри до сред нощ.Къщи пълни с хора и животни мазета препълнени с какво ли не.Страхотни ученически и студентски години....Нямал съм касетофони тоблерони дънки и нам кви си корекомски неща но съм бил щастлив....Ти знаеш ли какво е да нямаш ключ на къщата на портата а ключовете да са на колата а тя отключена навън....Знаеш ли какво е никой да не влиза да краде у вас докато ви няма и е отключено...Така че тия които са те излъгали им тегли една майна
                      Значи, преди така наречената демокрация, си беше зле. Липсваха елементарни неща. Аз лично предпочитам времето след 10 ноември, при всичките му недостатъци.

                      Обаче е факт, че след 10 ноември разслоението се увеличи, както и че настана мизерия за определени хора. Върху други се изсипа пък рогът на изобилието.
                      Общото между двата периода е, че властта все си остана в ръцете на партийците и кадесарите.

                      Факт е, че в момента има повече свобода на словото, а и да не пренебрегваме възможността за пътуване и работа в чужбина.

                      Накрая, за да го вържа с темата - дори и с ваксината, сега имаме повече избор и инфо, в сравнение с преди.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        пеше, ма ти май не си софиянец?!
                        Че аз някога да съм твърдял че съм софиянец.Дори на личната ми карта пише че съм от село по мое желание.Майка ми беше софиянка.Аз съм роден в София....Мое ми се съберат 10г живот в София.Толко...Аз в тоя зверилник не мога да живея...Като казва Джони гето долнопробно гето населено с агресивни и прости индивиди с големи претенции.У село нема ни една кола паркирана в тревна площ а ти излез на балконо и че видиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                          Не смятам да споря с конспиратори фенове на копейкин и не можещи да смятат... манипулиращи графики. Нищо де путин ще ви го набие по лошо и от ран ът ман ът и всеки план за който си чел преди легане айде у лево
                          Пич, ти не можеш да сметнеш 2+2 без калкулатор, а си седнал да ми говориш за графики...
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                            Чакай, да разбирам ли, че разглеждайки твоя пример сравняваш абсолютни стойтости(бр умрели) в двете държави т.е. понеже 5000 > 1000, смъртността в Х е по-голяма от У ? Ако това е така няма да те занимавам( да не ти губя времето) с моята теза.
                            Относно Барбарон - грешно интерпретираш нещата, вижданията ми по въпроси свързани с математика не се осланят на възхищение.
                            Мани го тоя копейкин дето си смята как си знае и манипулира дани. барбарона му го наби вече 10 пъти амам се прави на улав

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                              Я се опитай пак да възстановиш връзката с главният мозък....

                              Истинска мизерия в България съм виждал само след 1990 г. (и до ден днешен). Планът Ран-Ът, приет с аплодисменти от тогавашното народно събрание (нарочно го пиша с малки букви), си свърши работата. Съмнявам се да си чувал за него. Леко ми намирисваш на младеж, който само е чувал това-онова оттук-оттам, и се опитва да се прави на умен в хармония с мейнстрийм-опорките срещу определено количество центове на ред...
                              Не смятам да споря с конспиратори фенове на копейкин и не можещи да смятат... манипулиращи графики. Нищо де путин ще ви го набие по лошо и от ран ът ман ът и всеки план за който си чел преди легане айде у лево

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Ти виждал ли си я или си чел по форуми и разни седерасти са ти разказвали...Аз не съм виждал мизерия говоря за времето след 1975г.И не съм от номенклатурата.Съвсем обикновени хора сме живял съм и съм учил на село до осми клас....Щастливо детство изпълнено с безгрижие и игри до сред нощ.Къщи пълни с хора и животни мазета препълнени с какво ли не.Страхотни ученически и студентски години....Нямал съм касетофони тоблерони дънки и нам кви си корекомски неща но съм бил щастлив....Ти знаеш ли какво е да нямаш ключ на къщата на портата а ключовете да са на колата а тя отключена навън....Знаеш ли какво е никой да не влиза да краде у вас докато ви няма и е отключено...Така че тия които са те излъгали им тегли една майна
                                пеше, ма ти май не си софиянец?!
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X