IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Първо, не 100% от популацията подлежи на заразяване! Прочети един учебник по инфекциозни болести, после мисли за статистика. Аз не искам да спекулирам с точен процент, но навярно той е над 30% от общата маса хора. От там на сетне имаш деца, дори и към заразяемите, имаш млади, имаш средна възраст здрави....

    Мога много неща да ти напиша, но се уморих за днес, а и не виждам смисъл! Така или иначе самото ти мислене,че всеки подлежи на заразяване или, че без ваксина задължително минава през заразата е крайно грешно! Какво да говорим от там на сетне за проценти смъртност!
    Човек - нима не осъзнаваш, че цитирания от тебе 0.1% всъщност е средномесечната смъртност на популацията и без коронавирус. Това е така защото човек живее средно 70 години или това прави около 1000 месеца. Следователно базовата смъртност на полулацията е 0,1% всеки божи месец, и ти твърдиш, че дори и с коронавирус тя ще остане същата, при това много месеци напред в бъдещето......

    Осъзнай се малко и влез в някоя болница, за да видиш за какво става въпрос.

    Зле си с математиката, и това вече всички го разбраха. Затова престани да спориш поне по този въпрос, защото се излагаш.

    Истината е, че ако нарисуваме крива на общия брой на заразените, то тя ще клони към 100%. В началото ще е стръмно нарастваща докато са заразени все още малко хора, но с нарастването на броя на заразените кривата ще започне да се забавя във времето, като пак ще клони към 100%, но по-бавно. Формата на кривата ще е S-образна, като точно таква е и формата на кумулативната крива на нормалното разпределение. Има и обяснение на този факт защо епидемиите се подчиняват на нормалното разпределение, но нека да не разводняваме темата.

    Действията на правителството (мерки или не), както и действията на медицината (ваксина или не) само променят скороста във времето, с която се развива тази крива, НО НЕ ПРОМЕНЯТ НЕЙНИЯ КРАЕН РЕЗУЛТАТ - достигането до 100% заразени.



    Всъщност както мерките на правителството, така и ваксините (да или не) са опит за забавяне на ръста на тази крива, но не и за нейното спиране в една точка, защото това е невъзможно. Рано или късно всеки един човек ще се срещне с вируса, и това вероятно ще се случи през следващата една година. И при тази НЕИЗБЕЖНА СРЕЩА ще е много важно дали този човек вече е ваксиниран и се радва на 0.15% или 0.35% вероятност за смърт, или се прави на "герой" с грешните си представи за реалните вероятности, а в действителност играе руска рулетка със смърта с вероятности 3% за света или 7% за България.
    Last edited by Mateev; 12.12.2020, 00:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Ще ме извиниш, но точно тука е най-голямата ти самозаблуда, дължаща се вероятно на това, че си скаран с математиката и с Теорията на вероятностите. Това не е обидно и не искам да те обидя, защото такъв проблем сигурно имат 90% от населението.

      Истината е друга - ако не се измисли ваксина или ако хората масово се отказват от нея, то тогава вероятноста за зараза с короната достига почти до 100%. Тоест всеки един човек ще се разболее с много малки изключения, като например овчари във високопланински региони или други отшелници или интравертни личности, които по презумпция са затворени в себе си и мразят контактите с други хора.

      Повтарям - истинстата вероятност за среща с коронавируса е 99+ процента. Ако това се случи, а то без ваксина ще се случи с 99+% вероятност, то тогава автоматично се попада в групата с положителен тест за коронавируса, в която група смъртноста е 3% на световно ниво и над 7% в България.

      И сега ако си на ти с математиката, преподавана в първи клас, би трябвало да съобразиш, че умножаването на двете вероятности ще ти даде крайната вероятност за смъртност на цялата популация. Тоест умножаваш 0.99 * 0.03 и получаваш 0.0297. Следователно смъртноста на цялата популация в целия свят ще бъде някъде около 3%, ако хората не се ваксинират. Респективно за България тази смъртност ще е около 7%.

      Ако цялата ти теза се гради на тази твоя самозаблуда за 0.1-0.2% смъртност за популацията, това означава, че ТОТАЛНО ГРЕШИШ !!!
      С мене можеш да спориш, но с математиката не можеш ....

      Единственият начин тези страшни проценти (3% и 7%) да се намалят е колкото се може повече хора да се ваксинират. Тогава и само тогава вероятностите за ваксинираните ще намалеят около 20 пъти, защото ваксината има ефективност 95% или няма да подейства само на 1 от 20 човека. За останалите неваксинираните вероятностите за смърт си остават същите (3% и 7%). Разбира се тези вероятности са неравномерно разпределени по възрастови и рискови групи, и това всеки го знае, така че няма смисъл да ти третираш като олигофрени и да ни ги повтаряш 100 пъти.

      Ако има някой тук, които не е наясно с действителните вероятности, то това си ти, така че престани да се излагаш поне с този аспект.
      Първо, не 100% от популацията подлежи на заразяване! Прочети един учебник по инфекциозни болести, после мисли за статистика. Аз не искам да спекулирам с точен процент, но навярно той е над 30% от общата маса хора. От там на сетне имаш деца, дори и към заразяемите, имаш млади, имаш средна възраст здрави....

      Мога много неща да ти напиша, но се уморих за днес, а и не виждам смисъл! Така или иначе самото ти мислене,че всеки подлежи на заразяване или, че без ваксина задължително минава през заразата е крайно грешно! Какво да говорим от там на сетне за проценти смъртност!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        .....
        Смъртността от Корната може да е 4%, но само за твоята възрастова група, не го обявявай така сякаш 4% е смъртността потенциално за всеки заразен!
        Общата за популацията е 0,1-0,2%!.....
        Ще ме извиниш, но точно тука е най-голямата ти самозаблуда, дължаща се вероятно на това, че си скаран с математиката и с Теорията на вероятностите. Това не е обидно и не искам да те обидя, защото такъв проблем сигурно имат 90% от населението.

        Истината е друга - ако не се измисли ваксина или ако хората масово се отказват от нея, то тогава вероятноста за зараза с короната достига почти до 100%. Тоест всеки един човек ще се разболее с много малки изключения, като например овчари във високопланински региони или други отшелници или интравертни личности, които по презумпция са затворени в себе си и мразят контактите с други хора.

        Повтарям - истинската вероятност за среща с коронавируса е 99+ процента. Ако това се случи, а то без ваксина ще се случи с 99+% вероятност, то тогава автоматично се попада в групата с положителен тест за коронавируса, в която група смъртноста е 3% на световно ниво и над 7% в България.

        И сега ако си на ти с математиката, преподавана в първи клас, би трябвало да съобразиш, че умножаването на двете вероятности ще ти даде крайната вероятност за смъртност на цялата популация. Тоест умножаваш 0.99 * 0.03 и получаваш 0.0297. Следователно смъртноста на цялата популация в целия свят ще бъде някъде около 3%, ако хората не се ваксинират. Респективно за България тази смъртност ще е около 7%.

        Ако цялата ти теза се гради на тази твоя самозаблуда за 0.1-0.2% смъртност за популацията, това означава, че ТОТАЛНО ГРЕШИШ !!!
        С мене можеш да спориш, но с математиката не можеш ....

        Единственият начин тези страшни проценти (3% и 7%) да се намалят е колкото се може повече хора да се ваксинират. Тогава и само тогава вероятностите за ваксинираните хора ще намалеят около 20 пъти, защото ваксината има ефективност 95% или няма да подейства само на 1 от 20 човека. Тоест вероятностите за смърт за ваксинираните хора ще станат 0.15% за целия свят и 0.35% за България (пак се използва умножение на вероятностите по 0.05 или 5% вероятност за непридобиване на имунитет от ваксината).

        За останалите неваксинираните хора вероятностите за смърт си остават същите (3% и 7%). Разбира се тези вероятности са неравномерно разпределени по възрастови и рискови групи, и това всеки го знае, така че няма смисъл да ни третираш като олигофрени и да ни го повтаряш 100 пъти.

        Ако има някой тук, които не е наясно с действителните вероятности, то това си ти, така че престани да се излагаш поне с този аспект.
        Last edited by Mateev; 11.12.2020, 23:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Да интересни са тези неща. Аз имам 2ма приятели, които като тинейджъри цял месец преди единия да се разболее от Хепатит А, всеки божи ден са плюнчили един и същи галон бира, но втория не се разболява! Въпреки, че не е урина или фекалии, това е директна обмяна на секрети и кръв от венците, точно в момента на инкубация и най-голяма заразност! Знаеш как се плюнчи галон бира, то половината е плюнки. Тинейджърска работа!

          Изводите за мен са тези,че самата податливост на инфекции е различна у индивидите, както и това,че трудно може да се обвърже вирусния товар с протичането на клиничната картина в последствие, за изобщо, който може да се зарази, като цяло!

          Специално за Короната според мен вирусния товар, значение или НЕ, е просто пълна догадка!
          Така е.
          А може в малки неинфекциозни дози и многократни срещи единия тийн да е развил битов имунитет.
          Няма го при Ковида обаче почти сигурно този феномен.
          Last edited by bulgarian lev; 11.12.2020, 23:26.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Не е вярно. Вирусният товар е определящ при Ебщайн-Бар вирусните инфекции, фактори от страна на индивида определят инфекциозна мононуклеоза ли ще развиеш, боледувал ли си от малария или не и в зависимост от това Бъркит лимфом ли ще развиеш или само Ходжкинов лимфом например. И кога назофарингеален карцином - само един от вариантите му обаче...другите не са релейтив с EBV.
            За Хепатит А и Е - много важен момент е сирусния товар. Тук с Ковида все още неясно.
            Да интересни са тези неща. Аз имам 2ма приятели, които като тинейджъри цял месец преди единия да се разболее от Хепатит А, всеки божи ден са плюнчили един и същи галон бира, но втория не се разболява! Въпреки, че не е урина или фекалии, това е директна обмяна на секрети и кръв от венците, точно в момента на инкубация и най-голяма заразност! Знаеш как се плюнчи галон бира, то половината е плюнки. Тинейджърска работа!

            Изводите за мен са тези,че самата податливост на инфекции е различна у индивидите, както и това,че трудно може да се обвърже вирусния товар с протичането на клиничната картина в последствие, за изобщо, който може да се зарази, като цяло!

            Специално за Короната според мен вирусния товар, значение или НЕ, е просто пълна догадка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              Въпроса е да успокоим Равновеско, че има хубави гени, а той от своя страна да намали малко всяването на страх и форумците....
              От паника полза няма. . Дано да има ,,хубави" гени. Но то за едно са ти ,,хубави", за друго не...така че вървиш напред без да трепваш.
              Няма лоши гени, просто болестите - туморите, все пак са растеж на твои собствени клетки, познати на имунната система, вирусите също намират начин да се промъкнат. Механизмите се свеждат до едно - тирозинкиназни инхибитори - на механизми регулиращи транскрипцията, клетъчния цикъл, програмираната кл смърт (PD - L1), bcl-2 , HER-2, каращи клетките да са ,,вечни", гени кодиращи ензими и протеини модулиращи имунния отговор в съответните клетки (вирусът не ги поврежда тях), но се възползва от този дисбаланс и заболяването протича тежко или фатално (вирусът не цели това, а да се размножава и предава безпрепятствено).
              Last edited by bulgarian lev; 11.12.2020, 23:47.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Моите уважения също, но ти срещал ли си някъде доказани научни изследвания относно вирусен товар и протичане на клинична картина! Всъщност "вирусния товар" е версия безкрайна.....
                Не е вярно. Вирусният товар е определящ при Ебщайн-Бар вирусните инфекции, фактори от страна на индивида определят инфекциозна мононуклеоза ли ще развиеш, боледувал ли си от малария или не и в зависимост от това Бъркит лимфом ли ще развиеш или само Ходжкинов лимфом например. И кога назофарингеален карцином - само един от вариантите му обаче...другите не са релейтив с EBV.
                За Хепатит А и Е - много важен момент е вирусния товар. Тук с Ковида все още неясно.
                Но отговорите се търсят в познанието изобщо за вируси, имунитет, генерични фактори...и понякога ги търсиш там където най-малко смяташ че ще ги откриеш.
                Last edited by bulgarian lev; 11.12.2020, 23:21.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Това е така. Доказваш че когато искаш можеш да мислиш.
                  Въпроса е да успокоим Равновеско, че има хубави гени, а той от своя страна да намали малко всяването на страх и форумците....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Моите уважения, но коментираш версии безкрайни.
                    Моите уважения също, но ти срещал ли си някъде доказани научни изследвания относно вирусен товар и протичане на клинична картина! Всъщност "вирусния товар" е версия безкрайна.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Възможно ли е вирусния товар да е само хипотеза, а не доказан неоспоримо факт?

                      Реално възприемчивостта към вируса зависи от генни специфики на дадения индивид, а тези специфики може да са много по-определящи от това, дали са постъпили 50 или 500 вируса за 1 час!
                      Това е така. Доказваш че когато искаш можеш да мислиш.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Цялата ти теза се гради на разни рядко срещани странични ефекти с нищожна вероятност да се случат, но те такива странични ефекти има във всяко едно малко по-силно лекарство (обезболяващо, антибиотик или дори обикновени хапчета).

                        Ще дам пример с жена ми, когато нейния рак беше в най-силната си и най-болезнена фаза. Всякакви обезболяващи, дори и най-силните, вече не и действаха. Представи си да се гърчиш от болка и да си отчаян, че медицината нищо не може да направи по въпроса. Стигна се дотам, че познати лекари ми крадяха морфин от болницата и ми дадоха няколко ампули, които вече се оказа, че действат.

                        Да, ама болките продължиха месеци наред. И тогава ме спаси друг познат лекар, който изписа със зелена рецепта едни лепенки, съдържанието на които беше по-силно дори и от самия морфин. Една такава залепена лепенка вкарва в организма еквивалентна доза на 3 инжекции морфин всеки божи ден, а жена ми беше на такива лепенки 7-8 месеца.

                        Казвам това, защото в листовката на лепенките имаше изреден един почти безкраен списък със странични ефекти, най-малките от които бяха придобиването на наркотична зависимост към активното вещество. Имаше дори толкова страшни странични ефекти, които почти граничеха с възможноста за летален изход или с разни необратими повреди на различни вътрешни органи.

                        Дотук добре, бяхме предупредени за страничните ефекти, но алтернативата беше гърчене от безкрайно силна болка, от която човек наистина е готов да избере смърта като по-предпочитан вариант.

                        Затова още веднъж искам да повторя - изборът на ваксина е избор между едно зло (странични ефекти) и друго по-голямо зло (4% вероятност за смърт).

                        И понеже има различни хора с различен интелектуален капацитет, различно ниво на самозаблуда, и различни рискови групи, то тези различни хора ще изберат и различни варианти - да се ваксинират или не. В това няма нищо лошо и аз не знам защо толкова много се напъваш да наложиш собствената си гледна точка на всички останали. Ами не си прав и го нямаш това право да се налагаш над останалите, включително и с лъжа, измама, манипулации обиди или подигравки.

                        Темата е само една анкета и нищо повече, а ти я превърна в бойно поле, водейки война срещу всички, които не са на твоя акъл (добър или лош).
                        Аз не съм казал, че всеки, които си постави ваксина, задължитено се парализира! Просто съм показал, част от страничните ефекти!

                        Смъртността от Корната може да е 4%, но само за твоята възрастова група, не го обявявай така сякаш 4% е смъртността потенциално за всеки заразен!
                        Общата за популацията е 0,1-0,2%!

                        Аз представям едната гледна точка! Други хора представят друга такава. Сблъскваме аргументи и тези! Когато си възпитан и виждам, че се държиш нормално и пишеш като гражданин, а не като трол, аз също ще се държа така и ще ти отговарям културно по същия начин!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Цялата ти теза се гради на разни рядко срещани странични ефекти с нищожна вероятност да се случат, но те такива странични ефекти има във всяко едно малко по-силно лекарство (обезболяващо, антибиотик или дори обикновени хапчета).

                          Ще дам пример с жена ми, когато нейния рак беше в най-силната си и най-болезнена фаза. Всякакви обезболяващи, дори и най-силните, вече не и действаха. Представи си да се гърчиш от болка и да си отчаян, че медицината нищо не може да направи по въпроса. Стигна се дотам, че познати лекари ми крадяха морфин от болницата и ми дадоха няколко ампули, които вече се оказа, че действат.

                          Да, ама болките продължиха месеци наред. И тогава ме спаси друг познат лекар, който изписа със зелена рецепта едни лепенки, съдържанието на които беше по-силно дори и от самия морфин. Една такава залепена лепенка вкарва в организма еквивалентна доза на 3 инжекции морфин всеки божи ден, а жена ми беше на такива лепенки 7-8 месеца.

                          Казвам това, защото в листовката на лепенките имаше изреден един почти безкраен списък със странични ефекти, най-малките от които бяха придобиването на наркотична зависимост към активното вещество. Имаше дори толкова страшни странични ефекти, които почти граничеха с възможноста за летален изход или с разни необратими повреди на различни вътрешни органи.

                          Дотук добре, бяхме предупредени за страничните ефекти, но алтернативата беше гърчене от безкрайно силна болка, от която човек наистина е готов да избере смърта като по-предпочитан вариант.

                          Затова още веднъж искам да повторя - изборът на ваксина е избор между едно зло (странични ефекти) и друго по-голямо зло (4% вероятност за смърт).

                          И понеже има различни хора с различен интелектуален капацитет, различно ниво на самозаблуда, и различни рискови групи, то тези различни хора ще изберат и различни варианти - да се ваксинират или не. В това няма нищо лошо и аз не знам защо толкова много се напъваш да наложиш собствената си гледна точка на всички останали. Ами не си прав и го нямаш това право да се налагаш над останалите, включително и с лъжа, измама, манипулации обиди или подигравки.

                          Темата е само една анкета и нищо повече, а ти я превърна в бойно поле, водейки война срещу всички, които не са на твоя акъл (добър или лош).
                          Респект за поста!
                          Съжалявам за жена ти, съчувствам ти и изказвам съболезнования!
                          Болките са силни понякога и при много напреднали форми на рак с различна локализация защото се наблюдава т.нар периневрлана инфилтрация (по хода на нервите, особено сетивните) и е един от неблагоприятните белези на туморната прогресия. Важен прогностичен белег...за съжаление.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Всичко хубаво, но аз в случая не съм коментирал това!

                            Иначе си давай информацията....
                            Моите уважения, но коментираш версии безкрайни.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              По принцип ако тези на другия край на света са на твойто ниво, всичко е възможно....
                              Цялата ти теза се гради на разни рядко срещани странични ефекти с нищожна вероятност да се случат, но те такива странични ефекти има във всяко едно малко по-силно лекарство (обезболяващо, антибиотик или дори обикновени хапчета).

                              Ще дам пример с жена ми, когато нейния рак беше в най-силната си и най-болезнена фаза. Всякакви обезболяващи, дори и най-силните, вече не и действаха. Представи си да се гърчиш от болка и да си отчаян, че медицината нищо не може да направи по въпроса. Стигна се дотам, че познати лекари ми крадяха морфин от болницата и ми дадоха няколко ампули, които вече се оказа, че действат.

                              Да, ама болките продължиха месеци наред. И тогава ме спаси друг познат лекар, който изписа със зелена рецепта едни лепенки, съдържанието на които беше по-силно дори и от самия морфин. Една такава залепена лепенка вкарва в организма еквивалентна доза на 3 инжекции морфин всеки божи ден, а жена ми беше на такива лепенки 7-8 месеца.

                              Казвам това, защото в листовката на лепенките имаше изреден един почти безкраен списък със странични ефекти, най-малките от които бяха придобиването на наркотична зависимост към активното вещество. Имаше дори толкова страшни странични ефекти, които почти граничеха с възможноста за летален изход или с разни необратими повреди на различни вътрешни органи.

                              Дотук добре, бяхме предупредени за страничните ефекти, но алтернативата беше гърчене от безкрайно силна болка, от която човек наистина е готов да избере смърта като по-предпочитан вариант.

                              Затова още веднъж искам да повторя, че не са важни страничните ефекти, а е важна АЛТЕРНАТИВАТА, която предоставя на даден човек СОБСТВЕН ИЗБОР - изборът на ваксина е избор между едно зло (странични ефекти) и друго по-голямо зло (4% вероятност за смърт).

                              И понеже има различни хора с различен интелектуален капацитет, различно ниво на самозаблуда, и различни рискови групи, то тези различни хора ще изберат и различни варианти - да се ваксинират или не. В това няма нищо лошо и аз не знам защо толкова много се напъваш да наложиш собствената си гледна точка на всички останали. Ами не си прав и го нямаш това право да се налагаш над останалите, включително и с лъжа, измама, манипулации, обиди или подигравки.

                              Темата е само една анкета и нищо повече, а ти я превърна в бойно поле, водейки война срещу всички, които не са на твоя акъл (добър или лош).
                              Last edited by Mateev; 11.12.2020, 23:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Не. Не мисля. Само и ролята на инфекциозната доза (вирусен товар) не бива да забравяме и ролята и за тежестта и изхода в крайна сметка. Но това са двата ключови фактора.
                                Възможно ли е вирусния товар да е само хипотеза, а не доказан неоспоримо факт?

                                Реално възприемчивостта към вируса зависи от генни специфики на дадения индивид, а тези специфики може да са много по-определящи от това, дали са постъпили 50 или 500 вируса за 1 час!

                                Коментар

                                Working...
                                X