IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Успех ! Дано си направил правилния избор и нямаш проблеми след ваксинирането (визирам в дългсосрочен план.... аз лично няма опасения за съществени вреди в краткосрочен....).

    Би ли споделил малко повече за това второто изследване ?
    "flow cytometry за ефективни специфични Т и NK клетки."

    Казано честно за първи път чувам за него, а уж доста съм се интересувал по темата.... даже бях чел за някакъв D-dimer, като основен индикатор за възмжнони проблеми със съсирване на кръвта, които биха причинили по-тежко протичаване в случай на заразяване.... както и да е отплеснах се.

    Та ако можеш да кажеш с 2 приказки:
    1.) какво точно показват това изследване и как се надъха за него (препоръка от лекар или някоя статия/анализ) ?
    2.) колко струва горе-долу и дали е много специфично (т.е. да се прави в малко на брой лаборатории.... поне ми звучи като такова )

    Благодаря предварително и хубав ден от мен !
    С методите на поточната цитофотометрия съм работил отдавна, много преди Коронавируса. Клетките се маркират със специфични антитела - всички представители на хемопоетичния ред и се оропускат през фина тръбичка и софтуер ги брои. На екрана излиза графика изобразяваща пикове от милиони преброени клетки. Така се определя типа на левкемията да речем, L или М, има по много варианти и от двете. От Т събсета могат да се броят хелпери, супресори, килъри, Т лимфоцити от туморната строма (обкръжение)....
    Тоест аз не съм го срещнал в пресата това изследване, нито съм се надъхал от лекар, лекарите се учат от мен за някои неща. Имунолози, хематолози, онколози прекрасно знаят какво представлява.
    Отдавна съм запознат с подобен вид изследване и възможностите му. Само трябва да се идентифицират клетките с подходящи маркери, оттам броенето и пиковете по графиките излизат лесно. Може и изследване с Т розетки около антиген да се прави, пак за специфични Т лимфоцити...методите се използват и при диагноза на имунодефицитни състояния. Антителата сами по себе си не са маркер за имунитет, а за имунен отговор, среща, титър след среща или преболедуване.
    Д димера е разпаден продукт на Фибрина, той не е маркер за нещо от Ковида, а фибриндеградационен продукт и показва състоянието на фибринолитичната система в момента. В баланс има две системи - коагулация и фибринолиза. Важен показател в интерпретацията на тромботични усложнения, разпад и лизис на тромбите, ДИК синдром и консумативна коагулопатия.
    Флоу цитометрията се прави в центрове по Клинична имунология и/или към Хематологични клиники. Само в няколко града в страната - София, Пловдив, Варна, Плевен, Ст Загора със сигурност. В Сф има повече от едно място с флоу цитометрия. Но е важно да разполагат с китове за идентификация на събсет от специфични Т лифоцити срещу вируса. Не знам колко струва. Цената за мен няма значение. За какво са ти кинти ако не оцелееш, как ще си купим боза ако не се събудим.
    Д димер във всяка лаборатория и Реанимация почти.
    Днес вече съм топ, няма и помен от вчеращната отпадналост.
    Поздрави и хубав ден от мен.
    Last edited by bulgarian lev; 29.01.2021, 17:47.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
      Що спряхте с ваксината, бре?
      Чухме за бразилския мутант.

      По времето когато всички желаещи са вече ваксинирани никоя от днешните ваксини няма да е ефикасна.. Освен ако не се замразят дългосрочно международните пътувания. Преди година имаше шанс всичко да се размине с няколко месечно замразяване, а в момента - с няколко годишно.

      Реалистичните варианти обаче хич не ми изглеждат привлекателни. Ще се крием по пещери отсега нататък, а средната продължителност на живота ще спада. До няколко години центърът на света ще се е изместил окончателно на изток към страни необременени от демокрация и права.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        Що спряхте с ваксината, бре? Уплашихте ли се?
        Вчера сложих втората. Малко по-силна болка на мястото от първия път днес, както и леки мускулни болки и леко неразположение. Но това е от разгръщането на имунния отговор, а не страничен ефект от ваксината.
        След 30 дни ще си пусна специфични антитела и особено важно - flow cytometry за ефективни специфични Т и NK клетки.
        Успех ! Дано си направил правилния избор и нямаш проблеми след ваксинирането (визирам в дългсосрочен план.... аз лично няма опасения за съществени вреди в краткосрочен....).

        Би ли споделил малко повече за това второто изследване ?
        "flow cytometry за ефективни специфични Т и NK клетки."

        Казано честно за първи път чувам за него, а уж доста съм се интересувал по темата.... даже бях чел за някакъв D-dimer, като основен индикатор за възмжнони проблеми със съсирване на кръвта, които биха причинили по-тежко протичаване в случай на заразяване.... както и да е отплеснах се.

        Та ако можеш да кажеш с 2 приказки:
        1.) какво точно показват това изследване и как се надъха за него (препоръка от лекар или някоя статия/анализ) ?
        2.) колко струва горе-долу и дали е много специфично (т.е. да се прави в малко на брой лаборатории.... поне ми звучи като такова )

        Благодаря предварително и хубав ден от мен !

        Коментар


        • Що спряхте с ваксината, бре? Уплашихте ли се?
          Вчера сложих втората. Малко по-силна болка на мястото от първия път днес, както и леки мускулни болки и леко неразположение. Но това е от разгръщането на имунния отговор, а не страничен ефект от ваксината.
          След 30 дни ще си пусна специфични антитела и особено важно - flow cytometry за ефективни специфични Т и NK клетки.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
            Israel's Fauci Warns Pfizer's COVID Vaccine Only Half As Effective As Advertised

            As we first pointed out on Wednesday, Israel - which has been leading the world in the race to vaccinate its entire (relatively small) population - is quickly learning that Pfizer's COVID-19 jabs aren't nearly as effective as the 95% efficacy rate advertised via the Phase 3 trial results released by the company and the FDA
            Да имаш лифаденопатия даже е показателно че изработваш добър клетъчен имунитет. Т зависимата зона е паракортекса - там се наблюдава засилено присъствие, а л. възел се уголемява и леко боли.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Israel's Fauci Warns Pfizer's COVID Vaccine Only Half As Effective As Advertised

              As we first pointed out on Wednesday, Israel - which has been leading the world in the race to vaccinate its entire (relatively small) population - is quickly learning that Pfizer's COVID-19 jabs aren't nearly as effective as the 95% efficacy rate advertised via the Phase 3 trial results released by the company and the FDA

              Коментар


              • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                СЗО обяви победа над грипа! https://apps.who.int/flumart/Default?ReportNo=6
                Хиляди години има гриБ и сега за 2 месеца изчезна и го замени Когрип
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  ...наздраве, тнм! Рискът си е значителен, наистина!
                  Ау ма то така и на "джендърско" ще се предава ... баш кат спин
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • СЗО обяви победа над грипа! https://apps.who.int/flumart/Default?ReportNo=6

                    Коментар


                    • 90% Of Illinois' COVID Victims Were Over 60, Half From Long-Term Care Facilities

                      https://www.zerohedge.com/covid-19/9...are-facilities
                      А колко са надписани"с" ковид кой ще ни каже....?

                      Коментар


                      • Днес Saga стана първата туристическа група, която настоява всички пътници да бъдат ваксинирани, преди да предприемат своите круизи.

                        Фирмата, която обслужва предимно хора над 50-те години, базирани в Обединеното кралство, днес написа имейли на пътниците, че трябва да бъдат ваксинирани най-малко 14 дни преди пътуването и да вземат тест Covid на терминала.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Пробвай - нали имаш?
                          И да докладваш
                          Добре, Ботич. Ще публикувам резултатите, но...ще има забавяне, не съм чак толкова имащ в момента. . А трябва бройка, нали така?
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Ако ли - да, смятам, не трябва да се рискува. Нощите са студени и дълги ..., ще има време и за трите варианта.
                            Наздраве!
                            ...наздраве, тнм! Рискът си е значителен, наистина!
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              И друг въпрос ме мъчи, Пика. Със семенната течност предава ли антитела и ако да как, при орален, вагинален или анален секс?
                              Ако ли - да, смятам, не трябва да се рискува. Нощите са студени и дълги ..., ще има време и за трите варианта.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                И друг въпрос ме мъчи, Пика. Със семенната течност предава ли антитела и ако да как, при орален, вагинален или анален секс?
                                Пробвай - нали имаш?
                                И да докладваш
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X