IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не ми е ясно с какво обиждам, като казах на Матеев, че в Слънчевата система няма радиоактивни метеори и, съответно на Земята метеорити?

    Изтривайки ме, вие лишихте Матеев от информация, например.
    Last edited by R1a1; 28.06.2020, 13:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Благодарение на линка на Selena за детектираната днес завишена радиация в Северна Европа реших да премеря и при мене каква е ситуацията. Премерих и получих 0.15 uSv/h. Преди месец беше 0.13 uSv/h, така че има леко завишаване от 15%.

      Тъй като този резултат може да е в рамките на статистическата грешка, за по-сигурно направих няколко поредни измервания от по 10-15 минути. Ами няма грешка - наистина си има леко завишаване на радиоактивния фон.

      В следващите дни ще следя дали вятъра няма да довее някаква друга изненадка .....

      За който не е разбрал, ето няколко линка с днешна дата за повишен радиоактивен фон в Северна Европа:
      https://www.segabg.com/hot/category-...severna-evropa
      https://www.24chasa.bg/novini/article/8751229
      https://www.dnes.bg/notifikacii/2020...-evropa.454776

      Както винаги западняците обвиняват руснаците, а пък те твърдят, че нищо не се е случвало при тях. Надявам се в следващите дни да се изясни все пак кой е виновен и кой лъже.
      Периодично именно от този район има леки пробиви. Преди около година пак ги бяха засекли. Мърлячи.

      Коментар


      • Благодарение на линка на Selena за детектираната днес завишена радиация в Северна Европа реших да премеря и при мене каква е ситуацията. Премерих и получих 0.15 uSv/h. Преди месец беше 0.13 uSv/h, така че има леко завишаване от 15%.

        Тъй като този резултат може да е в рамките на статистическата грешка, за по-сигурно направих няколко поредни измервания от по 10-15 минути. Ами няма грешка - наистина си има леко завишаване на радиоактивния фон.

        В следващите дни ще следя дали вятъра няма да довее някаква друга изненадка .....

        За който не е разбрал, ето няколко линка с днешна дата за повишен радиоактивен фон в Северна Европа:
        https://www.segabg.com/hot/category-...severna-evropa
        https://www.24chasa.bg/novini/article/8751229
        https://www.dnes.bg/notifikacii/2020...-evropa.454776

        Както винаги западняците обвиняват руснаците, а пък те твърдят, че нищо не се е случвало при тях. Надявам се в следващите дни да се изясни все пак кой е виновен и кой лъже.
        Last edited by Mateev; 28.06.2020, 12:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Това е доказателство за думите ми - стават ядрени гафове и продължават дори и в наше време, но никой не си признава. В резултат на това радиационния фон се повишава, но правителствата си траят и не предупреждават населението. Е в наше време този факт вече не може да остане скрит, и правителствата вече са принудени да предприемат някакви действия. И най-логичното действие е да омаловажат случилото се, и да кажат, че повишения радиоактивен фон е безопасен.

          Дали обаче това е така и дали няма да има ръст на раковите заболявания?

          Колкото и да ми се иска да вярвам на властимащите, нещо не мога да го направя.
          Имаше един интересен случай, който излезе в пресата. Някаква украинка, след чернобил си мери по навик всичко с гайгера и о изненада, някакви пари в брой, които получава на пазара са страшно радиоактивни. Без нейната бдителност е щяла да се облъчва и облъчва. Време ми е за един такъв уред има ги всякакви.

          Безотговорността на институциите е достигнала точно нивата на твоите Дънинг и Крюгер. Хубавото е, че съвременните технологии вече ни позволяват поне да засичаме сами аномалиите и да вземаме мерки.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Има. Поне според днешната преса.

            https://www.segabg.com/hot/category-...severna-evropa
            Това е доказателство за думите ми - стават ядрени гафове и продължават дори и в наше време, но никой не си признава. В резултат на това радиационния фон се повишава, но правителствата си траят и не предупреждават населението. Е в наше време този факт вече не може да остане скрит, и правителствата вече са принудени да предприемат някакви действия. И най-логичното действие е да омаловажат случилото се, и да кажат, че повишения радиоактивен фон е безопасен.

            Дали обаче това е така и дали няма да има ръст на раковите заболявания?

            Колкото и да ми се иска да вярвам на властимащите, нещо не мога да го направя.

            Коментар


            • Има. Поне според днешната преса.

              https://www.segabg.com/hot/category-...severna-evropa

              Коментар


              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                Е, винаги има какво ново да научиш...
                И тези 2055 и са повече даже, има и нови опити след това - С.Корея, примерно.
                Та тези 2000+ опита са проведени за доста десетилетия.
                Сега си представи 2000 бомби в рамките на 2 часа, и то не с тестов капацитет, а така с малко по-голям.
                Всъщност официалната бройка е 2053 ядрени взрива до подписването на договора за забрана, и след това още 2 от Северна Корея. Затова написах 2055, но не изключвам да има и други тайни взривове, за които държавите не са си признали. Например някои земетресения и/или цунамита може и да да не им е чист косъма.

                В наше време съществуват атомни бомби с много малка остатъчна радиоактивност. Всъщност това са термоядрени бомби, които не замърсяват, но за тяхното взривяване все пак се използва някаква малка атомна бомба, и тя създава някакво малко заамърсяване.

                Също така е имало запланувани и взривявания на атомни бомби на Луната най-вече за измерване на сеизмичната активност, но доколкото знам извънземните са попречили на този план.
                Last edited by Mateev; 27.06.2020, 12:32.

                Коментар


                • Е, винаги има какво ново да научиш...
                  И тези 2055 и са повече даже, има и нови опити след това - С.Корея, примерно.
                  Та тези 2000+ опита са проведени за доста десетилетия.
                  Сега си представи 2000 бомби в рамките на 2 часа, и то не с тестов капацитет, а така с малко по-голям.

                  Коментар


                  • Ето още един клип с разяснения как са правени ядрените тестове по различните ядрени полигони по света, и какви щети са нанесени на населението в резултат на разни недомислици или гафове по време на експериментите. В общия случай по груби оценки около 2.5 милиона човека по целия свят са умрели от рак и други болести, свързани с радиационното замърсяване от взривените атомни бомби.

                    Най-голямата трагедия е, че всички правителства на ядрените държави са пазели в тайна тази информация, и не са предупреждавали населението, за да може поне малко от малко да се предпази от последствията.

                    Last edited by Mateev; 27.06.2020, 10:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                      Оставете чернобил. Как според вас е замърсило с радиация това? https://youtu.be/LLCF7vPanrY
                      Шокиран съм от информацията в клипа. Не предполагах, че до момента на Земята са били взривени 2055 атомни бомби. Все си мислех, че са 10-20 на брой, по 2-3 на ядрена държава. Числото 2055 направо ме шокира.

                      Защо медиите досега не са го казвали това нито веднъж. Дори и един единствен път някъде да беше споменато това число, щях да го запомня. Излиза, че третата световна война вече се е случила, само където бомбите не са падали в гъсто-населени региони. Всички останали замърсяващи фактори обаче вече са факт, и е учудващо как толкова малко са повлияли на климата и на тоталното замърсяване на планетата.

                      Коментар


                      • Оставете чернобил. Как според вас е замърсило с радиация това? https://youtu.be/LLCF7vPanrY

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Матеев, някъде бях чел, че - покрай сеизмичните движения - от земята се усилвали емисиите на радон. Съпоставяни ли са,в донашната ти лаборатория данни от типа „преди-по време-след” събитието?
                          Не знам за този радон, но в моята си история аз отдавна мечтая да си купя такъв уред. Причината е следната:

                          Едно време когато гръмна Чернобил, правителството го пазеше това в тайна. По него време ми се наложи да ходя до Пирогов на свиждане на един роднина, и тогава научих, че доктора ги е предупредил със загадъчни думи "не си купувайте нищо от пазара". По обратния път взех на автостоп един войник, който беше излязъл в домашен отпуск. В разговорите с него също стана на въпрос, че не трябва да ядем каквото и да било, а да наблегнем на стари консерви. Това вече ме усъмни - явно нещо се случваше, но нямаше как човек да разбере какво е то. Слуховете обаче вече се разпространяваха в обществото.

                          Чак впоследствие разбрах, че става въпрос за радиация, и много ми се искаше лично да я измеря, защото нямах вяра на правителството. Та още от тогава мечтая да си имам личен дозиметър, но по негово време нямаше откъде да се закупи. Успях обаче да се сдобия с оригинална тръбичка от гайгер-мюлеров брояч, и сам си сглобих нещо подобно на хвърчащ монтаж. Дори проработи, но понеже нямаше къде да го калибрирам, на практика не успях да направя никакви замервания.

                          От тогава до ден днешен ми се е загнездило в ума, че ако някога се случи нещо подобно, правителството няма да ни предупреди навреме. И затова купуването на собствен уред ми изглеждаше добра инвестиция. Ползата от този уред е голяма и когато някъде има локален завишен радиационен фон. Например в двора ти е паднал радиоактивен метеорит или радиоактивна песъчинка от Чернобил. Такава може да има и в мазилката на сградата например. Как това може да се разбере без уред?

                          Въобще Чернобил е изхвърлил в атмосферата хиляди тонове силно радиоактивна пепел, която се е разпиляла в цяла Европа. Така че това с радиоактивната песъчинка в мазилката на къщата не е налудничава идея, а нещо съвсем реалистично.
                          Last edited by Mateev; 27.06.2020, 08:55.

                          Коментар


                          • Матеев, някъде бях чел, че - покрай сеизмичните движения - от земята се усилвали емисиите на радон. Съпоставяни ли са,в донашната ти лаборатория данни от типа „преди-по време-след” събитието?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                              Kосвено, по темата,
                              Китай влага радиоактивен ториум в много продукти.
                              Разбрахме го, като случайно засякохме няколко гривни и тематични амулета (свързани с игри) да активират гайгерови броячи.
                              За тези от вас, които си мислиха, че се шегувам, или че съм се объркал, ето ви повече информация.
                              Анализ с газова камера, различни гайгерови броячи, сканиращ електронен микроскоп....
                              Накратко, внимавайте.
                              Торият, поначало, си е слабо радиоактивен. Но, ти си прав: Ето още нещо, за което, не е зле да се внимава: Радиоактивността на често използваните предмети в бита па, били те и за украса.

                              Коментар


                              • Kосвено, по темата,
                                Китай влага радиоактивен ториум в много продукти.
                                Разбрахме го, като случайно засякохме няколко гривни и тематични амулета (свързани с игри) да активират гайгерови броячи.
                                За тези от вас, които си мислиха, че се шегувам, или че съм се объркал, ето ви повече информация.
                                Анализ с газова камера, различни гайгерови броячи, сканиращ електронен микроскоп....
                                Накратко, внимавайте.

                                Коментар

                                Working...
                                X