IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли отклонения в радиационния фон?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

    Правят си купона самостоятелно
    Яко пивтунят, а за нас няма

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      иначе, вярвай ми, на електрон, алфа частица, неутрон и т.н., им е дълбоко безразлично, как ги наричаме ние. ТЕ, даже, нямат понятие, че нас ни има.
      Правят си купона самостоятелно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Може да се окаже, че земната наука все още е много далеч от истината.
        Може да се окаже, че цялата вселена е нещо като компютърно-генерирана симулация и хората живеят във виртуален свят като Матрицата.
        Десетилетия наред учените си блъскат главите върху абсурдния парадокс, защо елементарните частици се държат като вълни, когато никой не ги наблюдава, и защо започват да се държат като частици в момента, в който някой започне да ги гледа. И отговор за сега няма никакъв.

        Реални доказателства, че цялата Вселена може да е просто виртуална реалност:

        Всъщност, чАастици или вълни, ТЕЗИ ОБЕКТИ , се държат систематично еднакво, всеки път, поставени при еднакеви условия. Друго е че, сегментирани, са понятията и способностите на наблюдаващите и изучаващи ги СУБЕКТИ и вече ТЕ, ги описват с един или друг математически и понятиен апарат иначе, вярвай ми, на електрон, алфа частица, неутрон и т.н., им е дълбоко безразлично, как ги наричаме ние. ТЕ, даже, нямат понятие, че нас ни има.
        Last edited by Pyramid; 05.06.2020, 03:01.

        Коментар


        • X_Y, изтритото възклицание беше много научно по съдържание, макар не и по форма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            Десетилетия наред учените си блъскат главите върху абсурдния парадокс, защо елементарните частици се държат като вълни, когато никой не ги наблюдава, и защо започват да се държат като частици в момента, в който някой започне да ги гледа. И отговор за сега няма никакъв.
            Двойствеността на обяснението на явлението частица/вълна е проблем на обяснението, а не на явлението.
            Досега науката е стигнала до такова обяснение, в което може и да няма противоречие, между прочим. А може и да има.

            Самото действие "наблюдение" на вълната/частицата предполага фиксиране по време и пространство (иначе какво си наблюдил?) и поради това излиза частица. Наблюденията на последствията на взаимодействие на вълната/частицата с околността, обаче, говорят И за вълнови свойства.

            Last edited by X_Y; 28.05.2020, 09:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

              Не ме обучавай, ако обичаш. Неутриното е частица. а не лъчи.
              Може да се окаже, че земната наука все още е много далеч от истината.
              Може да се окаже, че цялата вселена е нещо като компютърно-генерирана симулация и хората живеят във виртуален свят като Матрицата.
              Десетилетия наред учените си блъскат главите върху абсурдния парадокс, защо елементарните частици се държат като вълни, когато никой не ги наблюдава, и защо започват да се държат като частици в момента, в който някой започне да ги гледа. И отговор за сега няма никакъв.

              Реални доказателства, че цялата Вселена може да е просто виртуална реалност:

              Last edited by Frosty; 22.05.2020, 14:32.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Ама продължаваш да спамиш в темата. Казах ти - или в ЛС или в нова отделна тема, защото това, което мога да кажа за фалшификацията на пчелния мед, е много дълго и ще отнеме стотици постинги.

                В конкретния случай аз не знам какъв е този мед. По принцип аз не продавам биологичен мед, защото пчелините ми не са биологични. Синът ми обаче има биологични пчелини, както и има фирма за изкупуване както на мед, така и на пчелни пити. Понеже живее отделно с жена си, срещаме се рядко и аз почти нямам информация какво произвежда и къде продава.

                Иначе ако наистина искаш качествен мед, намери си пчелар и си купувай от неговия мед, който той си го е запазил за себе си. Може и по магазините да има качествен мед, но как аз мога да го гарантирам, без да го изследвам?

                Мога обаче да те успокоя - мед се фалшифицира лесно, но не е възможно да се фалшифицира така, щото това да не бъде открито посредством изследвания. И ако БАБХ си вършеха сериозно работата, не би трябвало в магазинната мрежа да има фалшив мед. Само че има едно АКО, което както знаеш, че разваля всичко .......

                Сега модераторите ще изтрият този постинг и писането ми ще отиде по дяволите, защото си нагъл и не ме слушаш - спамиш във всяка една тема, вместо да създадеш нова такава или да пишеш в ЛС.
                Няма да е единствен Лъчо Мозъка, дето, за миг, се отрече от сина си.
                Пък никой не е искал стотици постинги относно фалшификацията на меда, ами простичко „да” или „не”.
                Да не искаш да кажеш, че някой е фалшифицирал (ако правилно съм разбрал) ... твой етикет?
                - Егати лошите хора.

                Прочее, който и да каже, че произвежда „истински мед”, лъже.
                (Освен, ако не е ... ПЧЕЛА.)
                Last edited by Pyramid; 22.05.2020, 14:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

                  Никакво заяждане, бе човек... Питам съвсем като потребител. В тези времена на всякакви ментета, човек не е сигурен кое от какво е направено... та просто искам да си купувам нещо, което да знам че е качествено. Ето такъв си купих:
                  https://biohealthy.bg/bio-honey-био-липов-мед-350-г

                  Ако теб те притеснява нещо друго, кажи... На буркана има изпринтен LOT, може да го напиша или снимка. Ама въпроса е принципен, не на конкретен буркан.
                  Та това просто нещо питам - Меда чист мед ли е, без да сте добавяли нещо друго в него?
                  Ама продължаваш да спамиш в темата. Казах ти - или в ЛС или в нова отделна тема, защото това, което мога да кажа за фалшификацията на пчелния мед, е много дълго и ще отнеме стотици постинги.

                  В конкретния случай аз не знам какъв е този мед. По принцип аз не продавам биологичен мед, защото пчелините ми не са биологични. Синът ми обаче има биологични пчелини, както и има фирма за изкупуване както на мед, така и на пчелни пити. Понеже живее отделно с жена си, срещаме се рядко и аз почти нямам информация какво произвежда и къде продава.

                  Иначе ако наистина искаш качествен мед, намери си пчелар и си купувай от неговия мед, който той си го е запазил за себе си. Може и по магазините да има качествен мед, но как аз мога да го гарантирам, без да го изследвам?

                  Мога обаче да те успокоя - мед се фалшифицира лесно, но не е възможно да се фалшифицира така, щото това да не бъде открито посредством изследвания. И ако БАБХ си вършеха сериозно работата, не би трябвало в магазинната мрежа да има фалшив мед. Само че има едно АКО, което както знаеш, че разваля всичко .......

                  Сега модераторите ще изтрият този постинг и писането ми ще отиде по дяволите, защото си нагъл и не ме слушаш - спамиш във всяка една тема, вместо да създадеш нова такава или да пишеш в ЛС.
                  Last edited by Mateev; 22.05.2020, 13:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Не ме обучавай, ако обичаш. Неутриното е частица. а не лъчи. ......
                    Сигурен ли си в това? Защото според квантовата теория много частици (да не кажа всички) имат и вълнови свойства. Тоест понятието вълна (лъчи) или частица в много мъгляво и размито. По-скоро едновременно съществуват и се проявяват и двете свойства - както вълна, така и частица. Това се нарича Корпускулярно-вълнов дуализъм.

                    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B7%D1%8A%D0%BC
                    Last edited by Mateev; 22.05.2020, 13:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Благодаря за линка - тъкмо си търсех да си купя по-качествен уред.

                      Колкото до меда - престани да се заяждаш и да спамиш всяка една тема. Аз не съм пророк да те знам къде какво си купил. Ако искаш информация, направи снимки на буркана и на етикета в едър план и ми ги прати на ЛС. Няма смисъл да занимаваме хората във всички теми с твоя мед, освен ако не искаш нещо да злобееш, но тогава ще се намесят модераторите.
                      Никакво заяждане, бе човек... Питам съвсем като потребител. В тези времена на всякакви ментета, човек не е сигурен кое от какво е направено... та просто искам да си купувам нещо, което да знам че е качествено. Ето такъв си купих:
                      https://biohealthy.bg/bio-honey-био-липов-мед-350-г

                      Ако теб те притеснява нещо друго, кажи... На буркана има изпринтен LOT, може да го напиша или снимка. Ама въпроса е принципен, не на конкретен буркан.
                      Та това просто нещо питам - Меда чист мед ли е, без да сте добавяли нещо друго в него?
                      Last edited by d333; 22.05.2020, 13:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        с чувствителност на слон ще мериш пърхане на пеперуда


                        Подценяваш луминисцентната лампа
                        и площта на фотосоларните паркове

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                          Матеев, казвам ти, купи си един по-качествен уред и спри да се филмираш сега. Проверяваш с него дали също има тези "пикове", показвани от първия уред и после мислиш пак откъде са и защо, евентуално.
                          Ей ти един:
                          https://www.pce-instruments.com/engl...kat&_listpos=1

                          И ОТНОВО да те питам... видях и си купих един био пчелен мед, твое производство. Заставаш ли с името си, че е чист пчелен мед без никакви други добавки, за да знам дали да си купувам такъв или да търся друг?

                          Алфа и Бета "лъчите" не са вълни, а всъщност поток от частици, затова не са при вълните. Успокой се малко, не е конспирация. : )
                          Благодаря за линка - тъкмо си търсех да си купя по-качествен уред.

                          Колкото до меда - престани да се заяждаш и да спамиш всяка една тема. Аз не съм пророк да те знам къде какво си купил. Ако искаш информация, направи снимки на буркана и на етикета в едър план и ми ги прати на ЛС. Няма смисъл да занимаваме хората във всички теми с твоя мед, освен ако не искаш нещо да злобееш, но тогава ще се намесят модераторите.
                          Last edited by Mateev; 22.05.2020, 13:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Не правят само йони, с фотосолари се занимаваш, нощните им "електрически свойства" мисля ще са ти интересни, но при микро и нано амперните генерации.
                            Друго - луминисцентна лампа - връзваш я вместо в мрежата на мегаомметър и те ти те гайгеров брояч за йонизиращите преминаващи през стъкло,остава да го калибрираш

                            и да почерпиш
                            с чувствителност на слон ще мериш пърхане на пеперуда
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • А ето и една картинка за проникващата способност на Алфа, Бета и Гама лъчите:



                              Ето друга картинка, в която дори са включени ренгеновите лъчи и неутроните:

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Забелязваш ли, че двете картинки се различават в областа с ренгеновите лъчи. На твоята картинка те са намъкнати между UV и Гама лъчите. Между другото в нито една картинка не показват Алфа и Бета лъчите, въпреки че и те си имат своято място на тази скала.
                                Изглежда е до терминология.

                                Както например сме решили да наричаме електромагнитното лъчение с дължина на вълната 600 нм "червено".

                                Коментар

                                Working...
                                X