IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
    Здравейте, хора
    Предвид променената ситуация и новите реалности както и наложения ми лимит от 2 коментара на седмица в тази тема вече ще пиша много рядко и все по-рядко тук. Всеки мой коментар от тук нататък ще бъде кратък, сдържан и с внимателно подбрани думи.
    Останете си със здраве
    Новите реалности са че те хванахме че си измамник !!!
    Как е кристина??? Няма ли да напише някое коментарче,че много ми е залипсвала тази сладуранка :P

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
      Какъв е проблема с децата с увреждания или родителите им? Нали затова е обществото, да се помага на по слабите индивиди.

      Като на бай ганьо проблема му е финансирането за въпросните хора, да се замисли първо как го крадът мутрите във власта и схемите които въртят за източване на еврофондове.
      Ето един шиши как набързо направи пачките от милиони. Да не ги е направил току така, колко пари са разпилени по веригата.
      75 милиона кредити на някаква съмнителна фирма отпуска ББР, ама затова много много на българина не му пука.
      +10000

      Именно, атакува се слабият и то по безмилостен начин. Пред силния само се скимти. Имаше една колежка, даде интервю за банковите кредити и врътките с тях. Не ѝ помня името, но каза една голяма истина. България не е бедна държава. Тя е държава, която се източва - от банки, немски хранителни вериги и различни политици по хранителната верига.
      Last edited by Selena; 25.05.2020, 19:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

        В близкия ми кръг има осакатени физически и душевно от подобна идея.
        Не знам дали "искаме" население. Социалната ситема, за да се самоподхранва, иска такова, а и икономиката на растежа - също.
        Мен ако питаш и сега сме много.
        Хм. Това е въпрос на личен избор и на избор на съответното общество. Аз споделям различни възгледи по темата.

        Коментар


        • Здравейте, хора
          Предвид променената ситуация и новите реалности както и наложения ми лимит от 2 коментара на седмица в тази тема вече ще пиша много рядко и все по-рядко тук. Всеки мой коментар от тук нататък ще бъде кратък, сдържан и с внимателно подбрани думи.
          Останете си със здраве

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Какъв е проблема с децата с увреждания или родителите им? Нали затова е обществото, да се помага на по слабите индивиди.

            Като на бай ганьо проблема му е финансирането за въпросните хора, да се замисли първо как го крадът мутрите във власта и схемите които въртят за източване на еврофондове.
            Ето един шиши как набързо направи пачките от милиони. Да не ги е направил току така, колко пари са разпилени по веригата.
            75 милиона кредити на някаква съмнителна фирма отпуска ББР, ама затова много много на българина не му пука.
            Да, когато има общество, а че сме такова - не съм много сигурна. Механичният сбор от хора не прави общество.

            Коментар


            • Какъв е проблема с децата с увреждания или родителите им? Нали затова е обществото, да се помага на по слабите индивиди.

              Като на бай ганьо проблема му е финансирането за въпросните хора, да се замисли първо как го крадът мутрите във власта и схемите които въртят за източване на еврофондове.
              Ето един шиши как набързо направи пачките от милиони. Да не ги е направил току така, колко пари са разпилени по веригата.
              75 милиона кредити на някаква съмнителна фирма отпуска ББР, ама затова много много на българина не му пука.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Има и млади хора с репродуктивни проблеми. Не може хем да искаме население, хем да не им помагаме. В близкият ми семеен кръг жена под 30 г. след процедури ин витро родинтри здрави деца. Процедурите ги пое испанската здравна каса.
                В близкия ми кръг има осакатени физически и душевно от подобна идея.
                Не знам дали "искаме" население. Социалната ситема, за да се самоподхранва, иска такова, а и икономиката на растежа - също.
                Мен ако питаш и сега сме много.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                  Да, леля.
                  Не съм на толкова, но заради такава или подобни ситуации съм горещ привърженик на евтаназията. Знам, обаче, че това е сложен въпрос с много "ако", затова съм се замислил за създаване на лична възмъжност да прекъсна такъв свой "живот", даже при условие на голяма физическа или умствена несамостоятелност. Някакви идеи, леля?

                  Минал съм по такъв път, когато баща ми ме помоли да му намеря начин да умре безопасно за нас, околните. И търсих, но се провалих - докато се натуткам, издъхна в ръцете на сина си. И двамата знаехме, къде е зареденият "Парабелум", но той не ми го поиска и аз не му го предложих.

                  След като умря, намерихме писмо от него, в което той оневинява близките си в случай, че се самоубие.

                  След това майка ми продаде пистолета зад гърба ми, без да знам. Жените понякой път сте жестоки в непременното желание да запазите живота.

                  Има ценности, по-големи от живота, но една от големите ви разлики с нас, мъжете е, че не разбирате това, не искате да го разберете и, суутветствено, няма да го разберете никога.
                  Ама, естествено бе, “бабин” много моля, ако си решил, че съм “баба” да не ме подмладяваш сега на “леля”.

                  Как така ние, жените, “по-низшите” същества ще проумеем твоите високи промисли.

                  Пази Боже, обаче, ако приложим твоите нацистки критерии и за външност или интелект, ти самият да не отговориш на тях .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Хм. Сега си на около 50-55 г. Но утре те треска инсулт и ставаш напълно парализиран. Следвайки собствената ти логика, направо дай да ти бием една инцекцийка и да не тежиш като “камък” на обществото. Или да те крием “засрамено”?
                    Да, леля.
                    Не съм на толкова, но заради такава или подобни ситуации съм горещ привърженик на евтаназията. Знам, обаче, че това е сложен въпрос с много "ако", затова съм се замислил за създаване на лична възмъжност да прекъсна такъв свой "живот", даже при условие на голяма физическа или умствена несамостоятелност. Някакви идеи, леля?

                    Минал съм по такъв път, когато баща ми ме помоли да му намеря начин да умре безопасно за нас, околните. И търсих, но се провалих - докато се натуткам, издъхна в ръцете на сина си. И двамата знаехме, къде е зареденият "Парабелум", но той не ми го поиска и аз не му го предложих.

                    След като умря, намерихме писмо от него, в което той оневинява близките си в случай, че се самоубие.

                    След това майка ми продаде пистолета зад гърба ми, без да знам. Жените понякой път сте жестоки в непременното желание да запазите живота.

                    Има ценности, по-големи от живота, но една от големите ви разлики с нас, мъжете е, че не разбирате това, не искате да го разберете и, суутветствено, няма да го разберете никога.
                    Last edited by 78-10; 25.05.2020, 15:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                      Това отваря такава порта за престъпления, че ти е бедна фантазията.
                      Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но държавата не трябва да финансира ин витро процедури дори. Има си достатъчно широк отрязък от време на фертилитет и ако на някого, случайно, му е убягнало това, да си носи последствията от взетите някога решения.
                      Не може винаги да си от печелившата страна.
                      Има и млади хора с репродуктивни проблеми. Не може хем да искаме население, хем да не им помагаме. В близкият ми семеен кръг жена под 30 г. след процедури ин витро родинтри здрави деца. Процедурите ги пое испанската здравна каса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                        И да излезе от общия генофонд с неправилните си решения и/ли гени.

                        С увеличаването на безотговорността, която върви паралелно или даже като следствие от подобряването на материалния живот вследствие на научно-техническия и медицински прогрес, хората губят представа от понятието "права" и са отворили човки като пилета-голишарчета в гнездо: "дай, дай, дай!" и най-искрено смятат, че обществото или който и да е там трябва да им дава всичко, което им се иска и "имат права". А политиците подклаждат тази настройка, за да получат гласове по най-лесния начин.

                        Аз ще бъда още по-"циничен" в примера си: протестите на майките с деца с увреждания.

                        Не казвам, че не трябва да се поддържат такива случаи, но откъде накъде ще излезеш на протест, защото си родила генетично дефектно дете и с гнилите си гени си натоварила обществото с още един камък? По-скоро трябва да се крият засрамено, както беше до не много отдавна.

                        От друга страна, поддържането на здравето и обучението на "деца със специални изисквания", евфемизъм за "родени инвалиди", изисква десетки и стотици пъти повече усилия и финанси, които, разбира се, се вземат от нормалните деца, от тези, от които е ясно, че накрая нещо ще излезе, повече или по-малко, докато от "специалните" е ясно, че 99% нищо няма да излезе.

                        Цинизъм?
                        Истината може ли да е цинизъм?
                        Хм. Сега си на около 50-55 г. Но утре те треска инсулт и ставаш напълно парализиран. Следвайки собствената ти логика, направо дай да ти бием една инцекцийка и да не тежиш като “камък” на обществото. Или да те крием “засрамено”?

                        Ти да не си Господ?

                        ”Истината”? Чия истина?

                        Отделя се процент от бюджета като във всяка нормална европейска държава. Ще се краде по-малко и ще се събират по-добре данъците. Ако бяхме и така безмилостни към индиферентните си политици цена нямаше да имаме. Хайде холан.
                        Last edited by Selena; 25.05.2020, 14:34.

                        Коментар


                        • Не знам с твоите гнили гени и умествен недоимък защо те пускат изобщо да пишеш тука, ама нали е демокрация и ти имаш права

                          Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                          И да излезе от общия генофонд с неправилните си решения и/ли гени.

                          С увеличаването на безотговорността, която върви паралелно или даже като следствие от подобряването на материалния живот вследствие на научно-техническия и медицински прогрес, хората губят представа от понятието "права" и са отворили човки като пилета-голишарчета в гнездо: "дай, дай, дай!" и най-искрено смятат, че обществото или който и да е там трябва да им дава всичко, което им се иска и "имат права". А политиците подклаждат тази настройка, за да получат гласове по най-лесния начин.

                          Аз ще бъда още по-"циничен" в примера си: протестите на майките с деца с увреждания.

                          Не казвам, че не трябва да се поддържат такива случаи, но откъде накъде ще излезеш на протест, защото си родила генетично дефектно дете и с гнилите си гени си натоварила обществото с още един камък? По-скоро трябва да се крият засрамено, както беше до не много отдавна.

                          От друга страна, поддържането на здравето и обучението на "деца със специални изисквания", евфемизъм за "родени инвалиди", изисква десетки и стотици пъти повече усилия и финанси, които, разбира се, се вземат от нормалните деца, от тези, от които е ясно, че накрая нещо ще излезе, повече или по-малко, докато от "специалните" е ясно, че 99% нищо няма да излезе.

                          Цинизъм?
                          Истината може ли да е цинизъм?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Съжалявам, че ще прозвуча грубо, но държавата не трябва да финансира ин витро процедури дори. Има си достатъчно широк отрязък от време на фертилитет и ако на някого, случайно, му е убягнало това, да си носи последствията от взетите някога решения.
                            И да излезе от общия генофонд с неправилните си решения и/ли гени.

                            С увеличаването на безотговорността, която върви паралелно или даже като следствие от подобряването на материалния живот вследствие на научно-техническия и медицински прогрес, хората губят представа от понятието "права" и са отворили човки като пилета-голишарчета в гнездо: "дай, дай, дай!" и най-искрено смятат, че обществото или който и да е там трябва да им дава всичко, което им се иска и "имат права". А политиците подклаждат тази настройка, за да получат гласове по най-лесния начин.

                            Аз ще бъда още по-"циничен" в примера си: протестите на майките с деца с увреждания.

                            Не казвам, че не трябва да се поддържат такива случаи, но откъде накъде ще излезеш на протест, защото си родила генетично дефектно дете и с гнилите си гени си натоварила обществото с още един камък? По-скоро трябва да се крият засрамено, както беше до не много отдавна.

                            От друга страна, поддържането на здравето и обучението на "деца със специални изисквания", евфемизъм за "родени инвалиди", изисква десетки и стотици пъти повече усилия и финанси, които, разбира се, се вземат от нормалните деца, от тези, от които е ясно, че накрая нещо ще излезе, повече или по-малко, докато от "специалните" е ясно, че 99% нищо няма да излезе.

                            Цинизъм?
                            Истината може ли да е цинизъм?
                            Last edited by 78-10; 25.05.2020, 13:06.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                              Лекари?!
                              Същите, които имат клиники за ин витро процедури. Случайно да виждаш конфликт на интереси?
                              същите, дето боцкат жените с "празни" яйцеклетки. по 3-4 пъти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Изобщо не си права.

                                В днешно време, лекари са го казвали, дори жени на 25 г. имат репродуктивни проблеми.

                                Пият, пушат, безразборен секс, лоша храна са някой от факторите за тези проблеми.
                                Лекари?!
                                Същите, които имат клиники за ин витро процедури. Случайно да виждаш конфликт на интереси?

                                Коментар

                                Working...
                                X