IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Колко са ти годишни? Има една страхотна книга написана от една или беше американка или англичанка по въпроса защо англосаксонските деца са разглезени и невъзпитани, а френските не. Ако я открия ще ти я пратя. Имаше много полезни методи за възпитание. Другият момент е по-често да ги водиш в България и нещата се получават сами.
    Интересно - често ходим във Франция, но сега осъзнавам, че никога не съм обърнала внимание колко възпитани са френските деца. За английските съм чула, че са разглезени. Но според мен тия обобщения не са верни. Има всякакви деца навсякъде. На сестра ми децата българчета са много възпитани. Ама то просто си личи, че това им е природно заложено. Тя отделно си ги натиска и подтиска, но се вижда, че си им е заложено. То и моите го могат - в началото само пред непознати, в тежкарска обстановка и когато трябва да направят добро впечатление. Като се отпуснат ела гледай кво става - не можеш да ги познаеш. Отделно се държат различно с мен и с баща си. С него се държат по-уважително, не му дзвекат и т.н. Но то е защото му излъчване си е такова - студен, сърдит, всичко им отказва, излъчва твърдост и непукизъм. Винаги се съгласяват с него, подкрепят го и му се мазнят, но когато са насаме с мен си казват истинското мнение за него и то изобщо не е толкова положително както иначе го представят. Децата си усещат различните енергии и дори да се опитвам да се държа като него деца уж на едно и също възпитание ще реагират различно. Затова ми е безсмислено четенето на книги и ученето от чужд опит. Точно тия неща не могат да се взаимстват. Избрала съм да се уча от няй-добрият учител - живота - и да се нагаждам според ситуацията. Не и че имам много друг избор. Определено не съм от хората, на които им е писано да им е лесно в живота.

    Коментар


    • безименен, когато се прави Истинска баница, тя се прави от многолистно тесто (като кроасана, ама без масло между слоевете). Ама не със кори Белла.
      Е, значи едно топче тесто се разстила с точилка много тънко и майсторките го хващат и го завъртат над главата си, да се разпъне още повече, на макс.
      Листа го слагаш на масата и вътре слагаш готовата смес от кисело мляко, извара, яйце, (праз), олио.
      Това се навива на масур и се слага в омазнената тава по края.
      Следва повторение на действието, докато се запълни тавата.
      Отгоре наръсваш с малко олио и вода и във фурната на 175 градуса.
      Преди това си направил айрян със малко сол, който се изстудява.
      Ей това жените трябва да могат да правят най-малко, плюс мекиците, катмите и шкембе чорба, не съм тиранин да искам козунак от тях.
      Last edited by hazard; 19.09.2020, 15:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Къде се загуби (Ендер) ? Навестявай ни по-често . От тук не един, а десет доктората ще изкараш.

        Ето как, постепенно сама ще достигнеш до прозрението: диамантите в тоя форум СМЕ много повече от "планктона"!

        (е, да има И ДРУГО: диамантите СМЕ с прекалено различна окраска - ПОЛИТИЧЕСКА!)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
          Не се научи ти, че не бива да се прави непоискано "добро". IvelinaJensen на няколко пъти намекна, че не се нуждае от съветите ти.
          Проста дърта брокерица съм си аз. Прав си, разбира се

          Обаче, сега като се замисля, не е баш тъй, защото ... тя е тук в български форум. Нататък се сещай сам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
            Колко са ти годишни? Има една страхотна книга написана от една или беше американка или англичанка по въпроса защо англосаксонските деца са разглезени и невъзпитани, а френските не. Ако я открия ще ти я пратя. Имаше много полезни методи за възпитание. Другият момент е по-често да ги водиш в България и нещата се получават сами.
            Не се научи ти, че не бива да се прави непоискано "добро". IvelinaJensen на няколко пъти намекна, че не се нуждае от съветите ти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Не съм се наложила като авторитет - какво да правя - толкова са ми възможностите. До сега не сме срещнали българин, който да им се наложи като авторитет. То и датските даскали не могат да с еоправят с тях да ти кажа - от непослушните деца са. Ела ти и пробвай - дано успееш. Както казах - не си била в моята ситуация. Била си в някаква, която оприличаваш на моята, но не е била моята, не си живяла в моята среда, не си гледала моите деца и не си аз. Така че не си била в моята ситуация и не би следвало да се изказваш какво е възможно и правилно и какво не. Аз съм дала максимума от себе си. Като не става нито ще си сложа край на живота, нито ще изтезавам децата си само и само аз да се наложа - предпочитам да са добре отлкото да научат български насила и да намразят накрая и мен. И ще са в правото си. Преценила съм, че така е най-добре за тях и за семейството ми. Други са преценили друго и това е - всеки си кара по своя си път. Но е истина, че тук често се срещат българи, които съзнателно не говорят български на децата си, не ги срещат с българи и изобщо искат да ги направят по-датчани от датчаните. Аз не съм от тях. Дори направих специална ап за таблетите им да учат български, с азбука, писане, четене, приказки, игри за учене на буквите... Много добра - беше в гугл маркет известно време ама мъжът ми скапа сървъра и я махнах. Заради децата я напраих - половин година ми отне и беше най-доброто до този момент по рода си за учене на български. Направих го защото много седяха на таблетите си и реших, че ще им е интересно. Поиграха си малко и толкоз - по-интересни игри си намериха.
              Колко са ти годишни? Има една страхотна книга написана от една или беше американка или англичанка по въпроса защо англосаксонските деца са разглезени и невъзпитани, а френските не. Ако я открия ще ти я пратя. Имаше много полезни методи за възпитание. Другият момент е по-често да ги водиш в България и нещата се получават сами.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Каза, че когато не разбират нещо на български им го обясняваш на датски. Следва да се обясни на български, а не на датски. Може да бъде направено. Така че обучават чужденците в ИЧС например. Всичко върви на един език от един реферетен родител. Но ти си знаеш най-добре.

                А щом крещят и не те слушат просто не си се наложила като авторитет. Напротив аз вече съм преминала през подобна ситуация и бях добронамерена. Никой не те атакува.
                Не съм се наложила като авторитет - какво да правя - толкова са ми възможностите. До сега не сме срещнали българин, който да им се наложи като авторитет. То и датските даскали не могат да с еоправят с тях да ти кажа - от непослушните деца са. Ела ти и пробвай - дано успееш. Както казах - не си била в моята ситуация. Била си в някаква, която оприличаваш на моята, но не е била моята, не си живяла в моята среда, не си гледала моите деца и не си аз. Така че не си била в моята ситуация и не би следвало да се изказваш какво е възможно и правилно и какво не. Аз съм дала максимума от себе си. Като не става нито ще си сложа край на живота, нито ще изтезавам децата си само и само аз да се наложа - предпочитам да са добре отлкото да научат български насила и да намразят накрая и мен. И ще са в правото си. Преценила съм, че така е най-добре за тях и за семейството ми. Други са преценили друго и това е - всеки си кара по своя си път. Но е истина, че тук често се срещат българи, които съзнателно не говорят български на децата си, не ги срещат с българи и изобщо искат да ги направят по-датчани от датчаните. Аз не съм от тях. Дори направих специална ап за таблетите им да учат български, с азбука, писане, четене, приказки, игри за учене на буквите... Много добра - беше в гугл маркет известно време ама мъжът ми скапа сървъра и я махнах. Заради децата я напраих - половин година ми отне и беше най-доброто до този момент по рода си за учене на български. Направих го защото много седяха на таблетите си и реших, че ще им е интересно. Поиграха си малко и толкоз - по-интересни игри си намериха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Казах, че им говоря на български, ти разбра, че смесвам езиците. Май имаш проблем с българския. Повтарям - казвам нещо на датски, само когато не разбират на български. А когато не разбират се ядосват и дори да се опитвам да им обясня с други думи крещят и не слушат - отказват да ме слушат като им говоря на български. Така съм принудена да го кажа на датски, защото е важно да им бъде казано. Много е дразнещо, когато си правиш изводи за неща от чул недочул без ти самата да си била в дадената ситуация. И на БГ училище ги водих насила 2 години - отказват, протестират - не искат и край. Деца с характер. А когато не искаш нещо, насила не става - отказват в себе си да учат български - автоматично ушите им изключват като чуят БГ реч. Мразят български и българи - това е - както искаш го разбирай. И вината не е в мен, а в датската им среда. В Дания мразят българи и децата се влияят. Отделно не харесват моите български приятели - забранили са ми да каня българи в къщи - били грозни и странни.

                  Относно темата Какво искат жените. Не знам какво искат всички жени, но аз искам елементарно уважение и оценяване на усилията и добрите ми намерения. Искам да съм приоритет номер едно за мъжа ми и да усещам че е така. Но не е - мама, тати, приятели, пари - всичко това е преди мен. Не съм удовлетворена и ще има последствия.
                  Хубу де, мъжо ти що се оженил за теб е не си е взел за съпруга некоя датска крава, по възможност татуирана и пиеща бъчонка бира.
                  Я ги питай.
                  Също може да ги питаш кога са излезнали и от землянките и сламените къщи и са почнали да пишат на собствен език.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                    Наоколо съм, но съм read-only, че повечето от дискусиите изгубиха някак смисъл и очарование.
                    Тошето казваше, ме има момент на пренасищане. Ще се отпушат работите. Нас ни чака нова карантина уви, така че ще се чати може би повече

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                      Къде се загуби ? Навестявай ни по-често . От тук не един, а десет доктората ще изкараш.
                      Наоколо съм, но съм read-only, че повечето от дискусиите изгубиха някак смисъл и очарование.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение


                        Интересна тема за размисъл. Не понасяш критика относно собствените си избори, но критикуваш тези на майка си, в които се корени причината, децата ти да не знаят български. Няма как да не се възхитя от казуса.
                        Къде се загуби ? Навестявай ни по-често . От тук не един, а десет доктората ще изкараш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Казах, че им говоря на български, ти разбра, че смесвам езиците. Май имаш проблем с българския. Повтарям - казвам нещо на датски, само когато не разбират на български. А когато не разбират се ядосват и дори да се опитвам да им обясня с други думи крещят и не слушат - отказват да ме слушат като им говоря на български. Така съм принудена да го кажа на датски, защото е важно да им бъде казано. Много е дразнещо, когато си правиш изводи за неща от чул недочул без ти самата да си била в дадената ситуация. И на БГ училище ги водих насила 2 години - отказват, протестират - не искат и край. Деца с характер. А когато не искаш нещо, насила не става - отказват в себе си да учат български - автоматично ушите им изключват като чуят БГ реч. Мразят български и българи - това е - както искаш го разбирай. И вината не е в мен, а в датската им среда. В Дания мразят българи и децата се влияят. Отделно не харесват моите български приятели - забранили са ми да каня българи в къщи - били грозни и странни.

                          Относно темата Какво искат жените. Не знам какво искат всички жени, но аз искам елементарно уважение и оценяване на усилията и добрите ми намерения. Искам да съм приоритет номер едно за мъжа ми и да усещам че е така. Но не е - мама, тати, приятели, пари - всичко това е преди мен. Не съм удовлетворена и ще има последствия.
                          Каза, че когато не разбират нещо на български им го обясняваш на датски. Следва да се обясни на български, а не на датски. Може да бъде направено. Така че обучават чужденците в ИЧС например. Всичко върви на един език от един реферетен родител. Но ти си знаеш най-добре.

                          А щом крещят и не те слушат просто не си се наложила като авторитет. Напротив аз вече съм преминала през подобна ситуация и бях добронамерена. Никой не те атакува.
                          Last edited by Selena; 19.09.2020, 14:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Грешката е смесването на два езика. Твоят канал следва да е само на български, а например бащата да им говори само на датски. Но ако превключваш езоците децата се объркват и затова ти отговарят на датски. Ти си знаеш де. Но това е утвърдена практика при мултиезично обучение.
                            Казах, че им говоря на български, ти разбра, че смесвам езиците. Май имаш проблем с българския. Повтарям - казвам нещо на датски, само когато не разбират на български. А когато не разбират се ядосват и дори да се опитвам да им обясня с други думи крещят и не слушат - отказват да ме слушат като им говоря на български. Така съм принудена да го кажа на датски, защото е важно да им бъде казано. Много е дразнещо, когато си правиш изводи за неща от чул недочул без ти самата да си била в дадената ситуация. И на БГ училище ги водих насила 2 години - отказват, протестират - не искат и край. Деца с характер. А когато не искаш нещо, насила не става - отказват в себе си да учат български - автоматично ушите им изключват като чуят БГ реч. Мразят български и българи - това е - както искаш го разбирай. И вината не е в мен, а в датската им среда. В Дания мразят българи и децата се влияят. Отделно не харесват моите български приятели - забранили са ми да каня българи в къщи - били грозни и странни.

                            Относно темата Какво искат жените. Не знам какво искат всички жени, но аз искам елементарно уважение и оценяване на усилията и добрите ми намерения. Искам да съм приоритет номер едно за мъжа ми и да усещам че е така. Но не е - мама, тати, приятели, пари - всичко това е преди мен. Не съм удовлетворена и ще има последствия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн


                              Толкова си прозрачна вече за всички нас!

                              На всички стана ясно, че ако ти имат зъб и искат да се скарат с теб, да покажат своята неприязън - биха имали страхотен успех много лесно: просто ти подаряват всички РАЗЦВЕТКИ скъпоценни камъни, но БЕЗ ЖЪЛТО ОЦВЕТЕНИТЕ!

                              Няма да си намериш място, ядосана от това, че винаги те прецакват, защото ти знаят слабото място (жълтите камъни)!

                              ..............

                              Освен това, в изключителна ситуация (например - на самотен остров) - ти ВЕРОЯТНО би желала да бъдеш обградена от "твоите" жълти камъчета, докато на мен би ми било много по-необходимо и приятно, ако около мен е пълно с планктон (не говоря за форумният "планктон", когото любителКите на жълто обагрени камъчета - не зная защо недооценявате..., но хората - ако и да имаме различни претенции, по-скоро май често не сме наясно със самите себе си...))

                              Аз - и диамант! В голяма грешка си! Така ти се е сторило, вероятно, защото вързвам смислово някои думи дистанционно, но - когато усетя женско същество около мен то веднага, по неведоми пътища - ми вменява синдрома на богомолката...

                              Не може да не се сещаш, но за околните: АКО след секса с богомолката - мъжкият мигновено не изчезне - това е началото на неговата бавна и мъчителна смърт, защото ТЯ почва да го яде... Очевидно, женската е изгубила много сили (и калории) при секса и веднага трябва да си ги набави...

                              И сега, ако ме попиташ, каква е връзката между планктона, диамантите и богомолките... , трудно бих я дефинирал, но не, защото нямам мнение...
                              Сега, ако знаеш каква баница завъртях, всички тези грешни мисли ще се изпарят от твоята мъдра глава. Отивам да я нагледам, че такова изкуство да се препече не бива. Смъртен грях е туй .

                              ПП Всички цветове диаманти обичам, бе .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                кое е грешка? Аз на български им говоря. Но като не разберат нещо им го казвам на датски. Но те НЕ проговарят. Щерката се опитва по малко де ама момчетата - не. Но то е щото тя с англ не е толкова добре та с братчедите поне говори български
                                Грешката е смесването на два езика. Твоят канал следва да е само на български, а например бащата да им говори само на датски. Но ако ти като референтен пример превключваш езиците децата се объркват и затова ти отговарят на датски. Ти си знаеш де. Но това е утвърдена практика при мултиезично обучение.
                                Last edited by Selena; 19.09.2020, 13:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X