IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
    И бъди сигурен, че няма да чакам десетки години преди да го проведа тоя разговор. И ако разваля брака какво от това?Други мъже няма ли? Бракът не е свещена крава и ако не вървят нещата хората се разделят.
    Аз мисля, че нямам какво повече да кажа!
    Демек "зетя" е консуматив и може да се сменя по целесъобразност!
    Ами те тогава и твоята "мома" може да я третират по същия начин - дали ще ти е приятно, ако си от другата страна?

    Виж, това, че децата идват чрез нас, а не от нас... (има съществена разлика) - не значи, че ни принадлежат и че са длъжни да изпълняват нашите желания. Знам, че това е голяма хапка и не всеки родител успява да я преглътне! Но децата си имат собствен живот и право на собствени грешки! Докато са непълнолетни - родителите носят отговорност за тях... след това обаче....

    п.п.
    Имаше едно филмче на Дисни навремето - мечката научи малките на всичко, което знаеше - как да ловуват, как да се катерят, как да вадят меда от кошерите и да се крият в реката от пчелите и т.н. Един ден ги качи на най-високото дърво, обърна се и ги заряза! Първо ги научи как да оцеляват, след което им даде шанса да оцеляват! А при нас хората - родителите и до 100-годишна възраст ще го третират като "малкото им дете" и цял живот държат да взимат решения вместо него.

    Рекламата с потния Жорко на 50-год, дето прави секс... - и бабата /майка му/ - Жорко, мама, да не настинеш!

    Коментар


    • Юлка, странен диалог водите, ама ще се намеся и аз. Ако се съберат мъж и жена, които вече имат деца от предишни бракове е добре. Но в случай, че няма наследници и единия не иска да се размножава, при очевидното желание на другия, то говорим за проявление на егоизъм. И е редно да се намеси "по-висша" инстанция в името на доброто.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Ами ето това вече не го намирам за особенно правилна намеса. След една възраст вече/.....
        Ако са станали на по 40+ год. и като ги разделиш - какво?
        Къде ще търси и какво ще намери?
        Отделно - като им развалиш брака после ти ще си виновен за объркания ѝ живот!
        Това ли искаш?

        п.п.
        Да не говорим, че ако зетя е на годините на Цецо /което значи ти да си на пенсионна възраст/ и ако той се окаже не чак толкова благ човечец - да не те изтръска кат' брашнян чувал за безпардонната намеса?!
        Ами да пробват. Ако някой по-як от мен ме нападне естествено, че ще се защитя с всички възможни средства.С всички възможни подръчни материали.
        И бъди сигурен, че няма да чакам десетки години преди да го проведа тоя разговор. И ако разваля брака какво от това?Други мъже няма ли?Бракът не е свещена крава и ако не вървят нещата хората се разделят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
          Пък ако партньорът на моето дете продължава да не иска деца, то ще посъветвам детето си да си търси другаде щастието.
          Ами ето това вече не го намирам за особенно правилна намеса. След една възраст вече/.....
          Ако са станали на по 40+ год. и като ги разделиш - какво?
          Къде ще търси и какво ще намери?
          Отделно - като им развалиш брака после ти ще си виновен за объркания ѝ живот!
          (защото дори да успееш да ги разделиш - пак няма гаранция, че ще се получи със следващия)
          Това ли искаш?

          п.п.
          Да не говорим, че ако зетя е на годините на Цецо /което значи ти да си на пенсионна възраст/ и ако той се окаже не чак толкова благ човечец - да не те изтръска кат' брашнян чувал за безпардонната намеса?!
          Last edited by Julius_BG; 22.11.2022, 19:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Само че ако детето е вече пълнолетно - може пък и да не е твоя работа да се бъркаш!
            Ако и да си родител!
            Не си ли се замислял?

            Може да си се харесват и без деца, като Цецо /а ти какво - ще ги разделиш, така ли? - че кой си ти?/, може пък да искат, но нещо да не им се получава и нечия безпардонна /тип "бабешка"/ намеса само да влоши нещата повече. Изобщо животът познава много и всевъзможни ситуации........ понякога е много трудно един родител да се усети сам кога е време да спре да се меси.
            Затова казвам,че ще имам откровен разговор дали има някакъв медицински проблем и да се намери решение да се преодолее. Ако няма такъв проблем ще си изложа аргументите защо човек трябва да има деца.И пред двамата. Пък ако партньорът на моето дете продължава да не иска деца, то ще посъветвам детето си да си търси другаде щастието.
            И точно моя работа е да взема отношение по толкова важен въпрос.
            Щото имам два случая на близки мои жени, чиито съпрузи не могат да имат деца.В.единият случай мъжът не знаеше, щото се беше оженил млад,та роднината ми зачена от донор и той прие детето като свое и то дори не знае,че не му е баща.Но вторият случай е доста грозен-мъжът на моята роднина е знаел че не може да има деца, не ъ казва и не иска да ходят на лекари. И тя вече и да иска не може да зачене, защото стана на 50 години.
            Last edited by mirodes; 22.11.2022, 18:41.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
              Много сложно стана. Мнението ми е ,че ако мое дете е във връзка с човек, който дълги години не желае да имат съвместни деца,ще поговоря с него и да постави ребром въпроса-или деца,или всеки по пътя си.
              Само че ако детето е вече пълнолетно - може пък и да не е твоя работа да се бъркаш!
              Ако и да си родител!
              Не си ли се замислял?

              Може да си се харесват и без деца, като Цецо /а ти какво - ще ги разделиш, така ли? - че кой си ти?/, може пък да искат, но нещо да не им се получава и нечия безпардонна /тип "бабешка"/ намеса само да влоши нещата повече. Изобщо животът познава много и всевъзможни ситуации........ понякога е много трудно един родител да се усети сам кога е време да спре да се меси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Бъди спокойна,няма да доживея до времето, когато дъщерите ми ще стигнат години за женитба.Така че няма как да им повлия какви решения ще вземат,за кого ще се омъжат и къде ще живеят .
                Охххх Миро, и това не го знаеш. Ако си адвокатин, да ни е честит професионалният празник! Наздраве!

                Оф топик, колеги днес е празникът на българската адвокатура. Пия за здравето на всички юристи, на чиито рамене стоя гордо изправена

                Никой не е стигнал до някъде сам. Зад него е легион.
                Last edited by Arana; 22.11.2022, 18:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Само че конкретния случай, ти казваш че не става дума за твоите, а за родителите на Евго /ако правилно съм те разбрал/, а тук вече говорим за пълнолетен човек!

                  п.п.
                  Губиш си времето да си пишеш с Мики Маус - щото анимационния герой първо пише някакви романи, второ не казва нищо с тях, а накрая вика: уф, нямам време да пиша повече!
                  Много сложно стана. Мнението ми е ,че ако мое дете е във връзка с човек, който дълги години не желае да имат съвместни деца,ще поговоря с него и да постави ребром въпроса-или деца,или всеки по пътя си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Имах си хас да не се набъркаш като слон в стъклария

                    И както си приготвил етажите от къщата …
                    Бъди спокойна,няма да доживея до времето, когато дъщерите ми ще стигнат години за женитба.Така че няма как да им повлия какви решения ще вземат,за кого ще се омъжат и къде ще живеят .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Само че конкретния случай, ти казваш че не става дума за твоите, а за родителите на Евго /ако правилно съм те разбрал/, а тук вече говорим за пълнолетен човек!

                      п.п.
                      Губиш си времето да си пишеш с Мики Маус - щото анимационния герой първо пише някакви романи, второ не казва нищо с тях, а накрая вика: уф, нямам време да пиша повече!
                      Моля, моля, напоследък лакърдиите се превърнаха в смилаеми текстове. Все така дълги, но не така двусмислени.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                        Точно така,правилното според мен.При подобна ситуация ще седна с моето дете да обсъдим нещата и ще си изложа аргументите защо мисля така.Аз съм човек, който обича да борави с аргументи и доказателства, не с празни приказки.
                        Само че конкретния случай, ти казваш че не става дума за твоите, а за родителите на Евго /ако правилно съм те разбрал/, а тук вече говорим за пълнолетен човек!

                        п.п.
                        Губиш си времето да си пишеш с Мики Маус - щото анимационния герой първо пише някакви романи, второ не казва нищо с тях, а накрая вика: уф, нямам време да пиша повече!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                          Много съм недосетлив! Как така да не съм се досетил, че трябва да ориентираме 35 годишен мъж - да вземе ЕДИНСТВЕНОТО правилно решение - това на Миро!

                          Вярно, не съм се досетил и кое е най-важното нещо в живота на човека!

                          И дори Евго ти го каза: не е задължително тук да се казва всичко, което ЛИЧНО ни касае. Схващаш ли смисъла, вложен в личните дела и живота на хората? И пак Евго съобрази - да ти каже, че не трябва да се ровим в нещата от живота на другите, които по различни причини НЕ разбираме.

                          Евго, дето се жалва, че жените не му пускали - разбра смисъла на казуса, но един юрист е все още на светлинни години от възможността да разбере и "умира" в догадки, за да разбере нещичко... Бетер маАленската клюкарка...

                          На Ceco и неговите родители - на малкия пръст не можеш да се закачиш, юристе! Няма база за сравнение на морални ценности и мислене.

                          И, имай вяра в хората. Всеки върви по свой път в случая - двама вървят по СВОЙ път и никой не може да ги принуждава да се променят!
                          Най-обичам лаици да коментират юристи

                          В защита на Миро да ти кажа, че това е професията от която всички си въобразяват, че нещо разбират.

                          Колкото до мировите възгледи те имат малко общо с професията - Миро така си разсъждава. Въпрос на мироглед.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Правилното според кого? Според теб?
                            Имаш дарбата да виждаш в бъдещето.....
                            ---
                            Сетих се за вица, дето Петка питал Чапай що не дошъл днес на работа.
                            - Реших да фърлям монета, рекъл Чапай!
                            - И се падна тура, така ли - пиптал Петка.
                            - Да, рекъл Чапай (ези - ще дойда, тура - не), ама трябваше да фърлям 4 пъти!
                            Точно така,правилното според мен.При подобна ситуация ще седна с моето дете да обсъдим нещата и ще си изложа аргументите защо мисля така.Аз съм човек, който обича да борави с аргументи и доказателства, не с празни приказки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                              Много съм недосетлив! Как така да не съм се досетил, че трябва да ориентираме 35 годишен мъж - да вземе ЕДИНСТВЕНОТО правилно решение - това на Миро!

                              Вярно, не съм се досетил и кое е най-важното нещо в живота на човека!

                              И дори Евго ти го каза: не е задължително тук да се казва всичко, което ЛИЧНО ни касае. Схващаш ли смисъла, вложен в личните дела и живота на хората? И пак Евго съобрази - да ти каже, че не трябва да се ровим в нещата от живота на другите, които по различни причини НЕ разбираме.

                              Евго, дето се жалва, че жените не му пускали - разбра смисъла на казуса, но един юрист е все още на светлинни години от възможността да разбере и "умира" в догадки, за да разбере нещичко... Бетер маАленската клюкарка...

                              На Ceco и неговите родители - на малкия пръст не можеш да се закачиш, юристе! Няма база за сравнение на морални ценности и мислене.

                              И, имай вяра в хората. Всеки върви по свой път в случая - двама вървят по СВОЙ път и никой не може да ги принуждава да се променят!
                              Какви догадки-изобщо не ме интересува нищо извън дадената информация и последващите коментари.Не обичам да си вра носа в чуждите работи.Взех отношение единствено във връзка с коментара на Съни и твоят последващ коментар.И я подкрепих в нейната позиция, че родителите имат право да се намесват в живота на децата се по важни дела.Не случайно дадох и пример какво бих направил ако мое дете изпадне в същата ситуация.
                              Така че коментирам ситуацията по принцип, а не че че интересува какво е положението в семейството на Цецо.
                              А пък и изобщо й не искам да се сравнявам с родителите му.Щом смяташ, че ми липсва морал,защото искам децата ми да имат свои деца,ок твое си мнение.
                              Last edited by mirodes; 22.11.2022, 18:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Правилното според кого? Според теб?
                                Имаш дарбата да виждаш в бъдещето.....
                                ---
                                Сетих се за вица, дето Петка питал Чапай що не дошъл днес на работа.
                                - Реших да фърлям монета, рекъл Чапай!
                                - И се падна тура, така ли - пиптал Петка.
                                - Да, рекъл Чапай (ези - ще дойда, тура - не), ама трябваше да фърлям 4 пъти!
                                Е как според кого? Според Миро натюрлих. Огледалните неврони там са в перманентен отпуск.

                                Коментар

                                Working...
                                X