IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
    Пак да попитам: защо не направите отделна тема за болести?

    Хващам бас, че никоя дама не би почнала да се оплаква пред всички. Само някои мъже го правят - не разбирам защо? Тема, за да споделяте болести не ви ли харесва? Защо не ви допада?

    И, тъй като някои яко са затънали в собствени "умотворения", бих им казал да НЕ засягат спорта като причината за свои неудачи, още повече - за болести! Не правете лоша реклама на спорта, който първо ни подготвя за тоя живот, след това ни прави издръжливи на трудности, с каквито живота ни е пълен, развива волеви качества..., но да кажеш в нета, че спортът е причина за заболяване - това е кощунство!

    Призвани сме да учим хората, които ни четат, а не да ги отказваме да спортуват, да се движат и да ги учим да бъдат лентяи.

    От природните ресурси - директно препоръчвам: глог - цветове от храста - в планината цъфти към края на месеца (в зависимост от надморската височина), глог - плодове - узряват през есента, шипка - плод, есента (разчупва се, преди поставяне в отварата), жълт кантарион (в планината цъфти около месец по късно от тоя в равнината), бял равнец, връхчета от малини, мента, мащерка, коприва, левурда (див чесън)...

    Философията на Петър Дънов, неговите съвети и препоръки биха могли доста да помогнат на хората, които залагат на мъдростта на предците ни.

    И пак ви препоръчвам: отворете (СИ) тема за да коментирате болести.
    Спокойно, дядо Михо.Повече няма да ви занимавам с моите проблеми. Спирам да пиша във форума.
    Жив и здрав да си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

      Исках да имитирам печене в зидана селска фурна, при което тя се нагрява дълго с огън в нея от клончета и вейки от пролетното орязване и почистване на двора, след това въглените се изгрибат, като се оставя слой жар, тавата с агне(шко)то се поставя върху нея, устието на фурната се затваря с капака му и се запечатва с глина или тесто.

      Вадиш, когато искаш, но не преди два и половина-три часа.

      Мисля, че на вкус и вид симулацията ми стана добре, агнешкото е безупречно.
      Наздраве, да ви е сладко!

      Няма ли да кажеш нещо за волейбола и за теб.

      Ние също имахме баба и дядо на село и помня, че беше много вкусно селското агне, И на пещ и в тава. И сме черпили много роднини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Ние не го правим така, а в тава с фолио и отгоре можеше малко да го намажеш със сол, олио и червен пипер. Понякога слагаме и малко раия, ако трябва да се убие някаква лека миризма.
        Исках да имитирам печене в зидана селска фурна, при което тя се нагрява дълго с огън в нея от клончета и вейки от пролетното орязване и почистване на двора, след това въглените се изгрибат, като се оставя слой жар, тавата с агне(шко)то се поставя върху нея, устието на фурната се затваря с капака му и се запечатва с глина или тесто.

        Вадиш, когато искаш, но не преди два и половина-три часа.

        Мисля, че на вкус и вид симулацията ми стана добре, агнешкото е безупречно.
        Last edited by Turbolan; 04.05.2024, 10:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение
          Гювечът е голям, едва се побира във фурната на стандартна ел. печка.

          Агнето е малко; под плешката има бутче.



          ПП. Не е излязла ароматната пара на снимката.
          Ние не го правим така, а в тава с фолио и отгоре можеше малко да го намажеш със сол, олио и червен пипер. Понякога слагаме и малко раия, ако трябва да се убие някаква лека миризма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
            И пак ви препоръчвам: отворете (СИ) тема за да коментирате болести.
            Тая тема за нищо не се ползва, по-добре да правят оборот, вместо да седи празна

            Коментар


            • Пак да попитам: защо не направите отделна тема за болести?

              Хващам бас, че никоя дама не би почнала да се оплаква пред всички. Само някои мъже го правят - не разбирам защо? Тема, за да споделяте болести не ви ли харесва? Защо не ви допада?

              И, тъй като някои яко са затънали в собствени "умотворения", бих им казал да НЕ засягат спорта като причината за свои неудачи, още повече - за болести! Не правете лоша реклама на спорта, който първо ни подготвя за тоя живот, след това ни прави издръжливи на трудности, с каквито живота ни е пълен, развива волеви качества..., но да кажеш в нета, че спортът е причина за заболяване - това е кощунство!

              Призвани сме да учим хората, които ни четат, а не да ги отказваме да спортуват, да се движат и да ги учим да бъдат лентяи.

              От природните ресурси - директно препоръчвам: глог - цветове от храста - в планината цъфти към края на месеца (в зависимост от надморската височина), глог - плодове - узряват през есента, шипка - плод, есента (разчупва се, преди поставяне в отварата), жълт кантарион (в планината цъфти около месец по късно от тоя в равнината), бял равнец, връхчета от малини, мента, мащерка, коприва, левурда (див чесън)...

              Философията на Петър Дънов, неговите съвети и препоръки биха могли доста да помогнат на хората, които залагат на мъдростта на предците ни.

              И пак ви препоръчвам: отворете (СИ) тема за да коментирате болести.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Не става въпрос за оптимизъм. "Оптимизъм" е модерно понятие, релативистично. Няма по-профанизирана дума от нея. Тя е секуларен израз на думата "надежда", лишена е от всякаква цялостност. Оптимистът е един умствено съсипан човек - в своя личен безпорядък той говори как всичко ще се оправи. В надеждата има богоязън - това е разковничето, това трасира пътя към смирението. Смиреното сърце отваря вратите на небесата, а там е написано всичко. Там ще прочетеш причините за твоите несгоди - и физиологични, и психични, и за прасето в задния двор, дето линее. Там ще откриеш и как да се поправиш. Иначе само ще бълваш огън и жупел след всяка кифла с мармалад. Болестите са дар, за да ни смиряват. Който го разбира, де. Понеже е Разпети Петък, та приказката тръгна натам. После - сухото гладуване не е за препоръчване, максимумът му е 11 дни. Трябва ти дълго гладуване, можеш да вкараш в него 3 или 5 дни сухо. Да не говорим за храненето по принцип извън него - плодове, смутита, кълнове, семена, докато не заухаеш на жасмин.
                С тези 11 дни глад по-вероятно да замирише на чемшир, дет се вика.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  тоя турболанчо, дали опече агнешката плешка
                  Гювечът е голям, едва се побира във фурната на стандартна ел. печка.

                  Агнето е малко; под плешката има бутче.



                  ПП. Не е излязла ароматната пара на снимката.
                  Last edited by Turbolan; 03.05.2024, 21:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    това не помня точно кога съм гоп предположил,
                    едва ли съм му отделил толкова време
                    но сигурно е така, както казваш

                    тоя турболанчо, дали опече агнешката плешка
                    Казваше, че историите му са като от книга и че едва ли изглежда готино и наточено, както той сам се описваше.

                    Коментар


                    • Алекс, аз идвам от Аналоговите времена и тогава хората не говореха политкоректно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Груьо Груев е реален човек, адвокат, но не пише в последно време.

                        Репрезентативният не знам какво точно е, пишеше интересни истории, но много нагласени като за книга. Изпипани и наточени като сценарий за еротичен филм.

                        Вероятно, както Ратко предполага, е нисък и дебел със стара кола и си избиваше комплексите тук. И май и той е ерген.

                        Аз ценя хората, които ми дадоха съвети и просто видях нещата и от тяхната гледна точка. Но всичко трябва да се прилага според конкретния случаи, няма универсални правила. Една колежка роди близнаци на 45 г. , след като беше излизала с афроамериканец преди няколко години,
                        това не помня точно кога съм го предположил,
                        едва ли съм му отделил толкова време
                        но сигурно е така, както казваш

                        тоя турболанчо, дали опече агнешката плешка
                        Last edited by ratten; 03.05.2024, 20:52.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от манимемене Разгледай мнение

                          Кой е ТУРБОЛАН??
                          Преди 2-3 години Евго превъзнасяше Груйо Груев и някой си Презентативен (или нещо подобно, не съм сигурен за ника, нека Евго да каже) като хората даващи му най-добрите съвети относно жените. Та Презентативния?? беше написал, че ненавижда жените. Зачеркнал е и майка си от живота си и значението й за него се състои единствено в това, че му е дала живот. Брутален мизантроп! Такъв е и Турболан . Според мен Презентативен и Турболан са едно и също лице. Дали е така?!
                          Груьо Груев е реален човек, адвокат, но не пише в последно време.

                          Репрезентативният не знам какво точно е, пишеше интересни истории, но много нагласени като за книга. Изпипани и наточени като сценарий за еротичен филм.

                          Вероятно, както Ратко предполага, е нисък и дебел със стара кола и си избиваше комплексите тук. И май и той е ерген.

                          Аз ценя хората, които ми дадоха съвети и просто видях нещата и от тяхната гледна точка. Но всичко трябва да се прилага според конкретния случаи, няма универсални правила. Една колежка роди близнаци на 45 г. , след като беше излизала с афроамериканец преди няколко години,
                          Last edited by aleks262; 03.05.2024, 19:53. Причина: За последен път поправям, при следващ път поста ще бъде изтрит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Ами естествено, че се прави постепенно. Да не мислиш, че ей така от първият път съм гладувал 9 дни.Ами нали щях да пукна.Това не е майтап работа. Аз гладувам от 2019г и сигурно една пета от времето през тия 4 години съм гладувал.Така че имам много опит.За съжаление по време на гладуване явно мускулите се отпускат и постоянно ми вървят киселини.А сега ги имам дори,без да гладувам.
                            Колкото до това"в главата "здрав на болен не вярва.Доста са преувеличени тия неща относно психиката и болестите. Ако щеш най-големият оптимист на света да си,това няма да те спаси, когато дойдат болестите.
                            Не става въпрос за оптимизъм. "Оптимизъм" е модерно понятие, релативистично. Няма по-профанизирана дума от нея. Тя е секуларен израз на думата "надежда", лишена е от всякаква цялостност. Оптимистът е един умствено съсипан човек - в своя личен безпорядък той говори как всичко ще се оправи. В надеждата има богоязън - това е разковничето, това трасира пътя към смирението. Смиреното сърце отваря вратите на небесата, а там е написано всичко. Там ще прочетеш причините за твоите несгоди - и физиологични, и психични, и за прасето в задния двор, дето линее. Там ще откриеш и как да се поправиш. Иначе само ще бълваш огън и жупел след всяка кифла с мармалад. Болестите са дар, за да ни смиряват. Който го разбира, де. Понеже е Разпети Петък, та приказката тръгна натам. После - сухото гладуване не е за препоръчване, максимумът му е 11 дни. Трябва ти дълго гладуване, можеш да вкараш в него 3 или 5 дни сухо. Да не говорим за храненето по принцип извън него - плодове, смутита, кълнове, семена, докато не заухаеш на жасмин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от манимемене Разгледай мнение

                              Кой е ТУРБОЛАН??

                              Според мен Презентативен и Турболан са едно и също лице. Дали е така?!
                              Не е.

                              Не търсѝ под вола теле, Турболан просто е Турболан.

                              Сам съм, други няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

                                Какво да ви спестявам бих послушал не вас, свинската двукрака гмеж вонеща.

                                Говоря си, докато не сте ме баннали пак за над петдсети път.
                                Кой е ТУРБОЛАН??
                                Преди 2-3 години Евго превъзнасяше Груйо Груев и някой си Презентативен (или нещо подобно, не съм сигурен за ника, нека Евго да каже) като хората даващи му най-добрите съвети относно жените. Та Презентативния?? беше написал, че ненавижда жените. Зачеркнал е и майка си от живота си и значението й за него се състои единствено в това, че му е дала живот. Брутален мизантроп! Такъв е и Турболан . Според мен Презентативен и Турболан са едно и също лице. Дали е така?!

                                Коментар

                                Working...
                                X