IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Mалко хумор за отскок:

    Снощи две жени се биха за мен - едната казва вземи го ти, другата - за какво ми е!

    Коментар


    • здравейте,

      да Ви кажа, че повечето мъже на 30+ и 40+ не искат малко и палаво коте, а търсят добрата майка, съпруга и домакиня. Това го установявам по постове в платформи за запознанства.

      Особено при турците, те много държат жената да е чиста. Нали сте виждали как се събира чеиз и какви големи сватби правят и си показват багажа и обзавеждането. При турците един мъж не е само за една жена (справка "Великолепния век") и са трудолюбиви хора, сравнено с днешните българи.
      На голяма почит е бабата. Валиде султан е майката на султана и е имало период от 100 г., когато Османската империя е управлявана от султанки, так. нар. Султанат на жените. Имало е и мъжки харем за султана, но не го споменаха във филма.


      Понеже стана дума по-надолу, поставям под въпрос възможностите на дебелите мъже. То личи по походката, по енергията и по мъжката сила дали един мъж е способен и дали се старае. Ако има сила, значи го бива и като мъж.

      Поздрави
      Last edited by Evgo; 13.05.2024, 15:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Плана"Барбароса"е подписан от Хитлер през декември 1940г,когато е било в ход струпването на съветски войски край границата с Германия. И по-важното струпване край границата с Румъния. Която към онзи момент е била единственият източник на нефт за Германия. Освен СССР.
        А и разгрома на съветските войски в началото на войната се дължи до голяма степен на това струпване на съветските войски на границата. Особено летищата като са ударени и са унищожени голяма част от съветските самолети. А само малоумник би разположил летище близо до границата, та да попадне под удари от вражески войски. С изключение на случаите, когато не се готви за отбрана, а за нападение. Тогава точно на границата трябва да са летищата.
        Румъния, не е била достатъчен източник на нефт, за плановете на Хитлер. А летищата можеш, да ги сложиш по границата ако не очакваш нападение, от там. От Хитлер насам, привлекателни са големите ресурси на Русия.
        Май Бжежински казва:
        Русия има твърде много ресурси, за да използва сама. Може и да греша за човека и точните думи.
        Но в това е смисъла, и на тази война.
        П.П. Не сме по темата. Това е за другата тема.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

          Всичко написано от бежанец, през "Студената война" е много съмнително.
          Германците видяли струпване на съветски войски, и съставили плана "Барбароса" за една нощ. Нахлули с две роти /без да струпват войски/ и стигнали Москва, защото руснаците не били готови за отбрана.
          Плана"Барбароса"е подписан от Хитлер през декември 1940г,когато е било в ход струпването на съветски войски край границата с Германия. И по-важното струпване край границата с Румъния. Която към онзи момент е била единственият източник на нефт за Германия. Освен СССР.
          А и разгрома на съветските войски в началото на войната се дължи до голяма степен на това струпване на съветските войски на границата. Особено летищата като са ударени и са унищожени голяма част от съветските самолети. А само малоумник би разположил летище близо до границата, та да попадне под удари от вражески войски. С изключение на случаите, когато не се готви за отбрана, а за нападение. Тогава точно на границата трябва да са летищата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Разкажи накратко за тоя роман. Доколкото съм запознат се води хипотетичен разговор в миналото с някакъв евреин ,живущ в Германия или в окупирана територия по време на управлението на нацистите.
            Така ли е?
            Романът е добър. Трудно е да се разкаже накратко. Героят описва своеобразна машина на времето. И е българин. Евреинът е допълнителен колоритен персонаж. Основната съдба на основния герой, както и основните разсъждения са на един българин космополит, много пътувал и много видял.

            На моменти трудно се чете. Авторът ти прави безпощадна рентгенова снимка на различните времеви пластове почвайки от 60те години на XXти век до наши дни. Историята на Европа видяна по доста оригинален начин. Проблемите на съвремието.

            Сканира Европа държава по държава, минава през комунистическата ни реалност и най-общо казано дава добро обяснение защо сме стигнали докъдето сме стигнали. Описва и сегашно сенилно състояние на Европа.

            Има и една част за България, която е много добра. Не е “простил” на нито една европейска нация. За карфичил ги е всички като в хербарий. Описал е и част от детството ни.

            Заслужено признание. Препоръчвам.

            Подобен добър роман има Владимир Зарев, но само за България, а Господинов е космополит. В момента го четат всички. И го оценяват.
            Last edited by Selena2024; 12.05.2024, 22:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Ами ето-нищо конкретно, само общи лафове и лакърдии.
              И това не е само негова теза-немците при обявяването на войната изрично казват,че предприемат това нападение заради струпването на огромен брой съветски части край границата.
              Всичко написано от бежанец, през "Студената война" е много съмнително.
              Германците видяли струпване на съветски войски, и съставили плана "Барбароса" за една нощ. Нахлули с две роти /без да струпват войски/ и стигнали Москва, защото руснаците не били готови за отбрана.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Ами ето-нищо конкретно, само общи лафове и лакърдии.
                И това не е само негова теза-немците при обявяването на войната изрично казват,че предприемат това нападение заради струпването на огромен брой съветски части край границата.
                Що се хабиш?
                Last edited by X_Y; 12.05.2024, 20:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

                  Да, това е скандалната му теза.

                  Но не е така, много меко казано
                  Не ми вярвай, но имай едно на ум.

                  Прочел съм много повече от теб по въпроса.
                  Но и на това не ми вярвай... имай само едно на ум поне.

                  С това повече нямам възможност да ти кажа... да, може би и съвет да не гледаш/слушаш толко талавизера.
                  Ами ето-нищо конкретно, само общи лафове и лакърдии.
                  И това не е само негова теза-немците при обявяването на войната изрично казват,че предприемат това нападение заради струпването на огромен брой съветски части край границата.
                  Last edited by X_Y; 12.05.2024, 20:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Хахаха-само общи лафове без никакви конкретни факти. Що не кажеш за какво лъже?Изобщо не си му чел книгите,защото представя ДОКАЗАТЕЛСТВА за всичко написано.
                    А аз съм човек, който вярва само на доказателства, не и на измислени истории.
                    И той изобщо не е долюбван от английските историци, щото им разбива на пух и прах тезите,че са помогнали на комунистически СССР,защото е бил жертва. А фактите са различни. Сталин е подготвял нападение над Германия затова и немците са нападнали първи превантивно.
                    Да, това е скандалната му теза.

                    Но не е така, много меко казано
                    Не ми вярвай, но имай едно на ум.

                    Прочел съм много повече от теб по въпроса.
                    Но и на това не ми вярвай... имай само едно на ум поне.

                    С това повече нямам възможност да ти кажа... да, може би и съвет да не гледаш/слушаш толко талавизера.
                    Last edited by X_Y; 12.05.2024, 20:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

                      Прави "свободно съчинение" от произволно и насочено от английските му стопани съчетание на факти.

                      Прочети истински историци, например американски.

                      Пенчо, бе, четѝ!
                      Не, Пенчо чете само Владимир Резун...
                      Хахаха-само общи лафове без никакви конкретни факти. Що не кажеш за какво лъже?Изобщо не си му чел книгите,защото представя ДОКАЗАТЕЛСТВА за всичко написано.
                      А аз съм човек, който вярва само на доказателства, не и на измислени истории.
                      И той изобщо не е долюбван от английските историци, щото им разбива на пух и прах тезите,че са помогнали на комунистически СССР,защото е бил жертва. А фактите са различни. Сталин е подготвял нападение над Германия затова и немците са нападнали първи превантивно.
                      Last edited by X_Y; 12.05.2024, 19:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Айде ве. Освен тез дет имат алцхаймер и всички уж нормални са такива - неосъзнати хермафродити. Едвам я прелистих отгоре отгоре психопатията за душевно болни
                        Нищо не си разбрал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Всички факти в книгите му са 100 процента верни.И какъв е проблема, че е писал във Великобритания?То в СССР и Русия на Путин свобода на словото няма. Вкараха в затвора дори Игор Стрелков/Гиркин,който критикуваше Путин и военните за начина ,по който водят войната.А той е със сигурност руски националист.
                          Прави "свободно съчинение" от произволно и насочено от английските му стопани съчетание на факти.

                          Прочети истински историци, например американски.

                          Пенчо, бе, четѝ!
                          Не, Пенчо чете само Владимир Резун...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Turbolan Разгледай мнение

                            Чел съм две-три книги на "Виктор Суворов" когато ти си бил юноша блэден.

                            Не съм доволен, лъже.

                            Огледай "фактите", които пуска в книгите си (писани, прочее, в Англия...) у други писатели и историци.
                            Не се възбуждай от скандалността му – това е единственото му "достойнство".
                            Всички факти в книгите му са 100 процента верни.И какъв е проблема, че е писал във Великобритания?То в СССР и Русия на Путин свобода на словото няма. Вкараха в затвора дори Игор Стрелков/Гиркин,който критикуваше Путин и военните за начина ,по който водят войната.А той е със сигурност руски националист.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Прочети Виктор Суворов и Игор Бунич и много неща ще ти се изяснят.И двамата са руснаци.
                              Чел съм две-три книги на "Виктор Суворов" когато ти си бил юноша блэден.

                              Не съм доволен, лъже.

                              Огледай "фактите", които пуска в книгите си (писани, прочее, в Англия...) у други писатели и историци.
                              Не се възбуждай от скандалността му – това е единственото му "достойнство".

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Прочети Виктор Суворов и Игор Бунич и много неща ще ти се изяснят.И двамата са руснаци.
                                На този дори стената да му опре до носа нищо няма да му се изясни. Ще продължава да реве на чужд гроб.

                                Коментар

                                Working...
                                X