IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Това е коренно различно нещо, няма нищо общо с темата, както е подхваната. Говорим за работа с тежести, за натоварвания. Културизмът няма никакви допирни точки със спортуване за здраве. Той не би могъл да съществува без анаболи и стероиди, които съсипват сърдечносъдовата система.
    Фитнеса е свързан с 99% избиване на комплекси. Може да бъде фитнеса за здраве но НЕ Е, НЯМА И ДА БЪДЕ. Колкото хазарта е измислен да станеш богат, толкова и фитнеса да си здрав.
    99% със зоб, след 1-ва тренировка ги зарибяват со зоб. И това е още откак бях студент - преди 2000г. Сега е ужас.
    На фитнес се ходи от глупост - няма кво да правиш кат млад и хабиш енергията по най-неподходящия начин. Същото зарибяване е и с наркотиците на 15-20 години, сега вече и хазарт. Все неща пороци унищожители на младите които замениха МАСОВИЯ СПОРТ за здраве.
    Фитнеса е ИНДИВИДУАЛЕН спорт - там има само его, няма здраве
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Започнах да вися на циците на майка ми още докато бозаех.
      А падал ли си на главата си?

      Коментар


      • пинокчо, оня ден, докато обикалях кабинетите за медизинско, да си подновя книжката
        ушната ми каза, че съм пооглушал с едното ухо
        какви упражнения е полезно да правя
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Ma k'o приказваш - даже от догодина вече хората ще се раждат директно на по 80 години и ще вървят към бебешка възраст!
          Не мога да не ти призная, че си остроумен. Може би се показваш, не знам. Всичко това е в рамките на общоприетата продължителност на живота. Тибетците умират със здрава сърдечносъдова система, с чисти артерии, умират, както си вадят тибетските картофи.

          Коментар


          • Професор Добрев е великан в НСА.. съветвам всички да изглвдат този филм, част от неговия експвримент, за който говори колегата.
            https://youtu.be/mLZXNyhX3gU?si=zLH4DoPtgYO3FDHT

            Много, много бъркате за щангите, но си трябва четене.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              Ебе, не е баш така. Има достатъчно литература за огромната полза от работата с тежести, особено в по-късна възраст. Имаше един професор - Павел Добрев, от старци, които не можеха да станат от кенефа, правеше изключително добре изглеждащи и поддържани възрастни хора с изграждаща се мускулатура, което беше най-интересното. Виждал съм с очите си подобен негов възпитаник в зала - 75 годишен човек, който правеше серии с 80 кг. на лежанка, неспортувал преди това или спортувал масов спорт. Този човек твърдеше, че е започнал с 35 килограма с болки в раменете и лактите. Това не е някаква новина - костите, ставите и мускулите обичат натоварването, а най-дброто натоварване дават щангите. Аз, лично съм привърженик на друга философия, но тя не е по-малко натоварваща - играя на висилка и успоредка на открито с всички достъпни разновидности на тези занимания и съм много доволен от резултата. Но не съм спирал никога. Не знам дали възрастен човек може тепърва да започне с такива игри. Докато с тежестите, при добра методика, можеш да започнеш късно и да напреднеш много, защото можеш да трупаш с 1, с 2, с 5 кг. и да натоварваш всяка една отделна мускулна група без участието на други, което при гимнастическите уреди е невъзможно - там за едно коремно участват и космите в ушите ти.
              Това е най-доброто -висилка,лицеви опори,успоредка и клякания.Вероятността за контузия е минимална. Докато щангите могат да ти съсипят живота. Доста приятели си докараха от фитнеса тежки контузии,включително и аз.И никой от нас не е зобал или да е вдигал някакви рекордни тежести.Ако мога да върна времето назад никога нямаше да вляза във фитнес.И без фитнес си бях като учебник по анатомия от изброените упражнения. Ама бях слаб и реших да качвам кила с щангите.
              Last edited by mirodes; 05.05.2024, 19:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Остаряването на човека не е необратим процес, това се опитвам да кажа и това е установено експериментално с живи хора. Дори при установени гонартрози и коксартрози при отпочване на един методологично подбран процес на натоварвания - времето за износване на хрущялите се удължава. Не става въпрос за самодейност, това е цяла наука - в нашия ВИФ или Спортна академия са много напреднали академично в тази област.
                Ти написа по-назад: "75 годишен човек, който правеше серии с 80 кг. на лежанка, неспортувал преди това". Не съм съгласен с това и затова се включих. Отстрани, някой по соломоновски би могъл да отсъди, че и двамата сме прави. Въпрос на гледна точка е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Остаряването на човека не е необратим процес, това се опитвам да кажа и това е установено експериментално с живи хора. Дори при установени гонартрози и коксартрози при отпочване на един методологично подбран процес на натоварвания - времето за износване на хрущялите се удължава. Не става въпрос за самодейност, това е цяла наука - в нашия ВИФ или Спортна академия са много напреднали академично в тази област.
                  Ma k'o приказваш - даже от догодина вече хората ще се раждат директно на по 80 години и ще вървят към бебешка възраст!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от манимемене Разгледай мнение
                    Това което пишеш е вярно, но пак е за по-млада възраст. Ако до 75 не си го направил, на 75 не го започвай. Много е важно да си наясно докъде са ти възможностите, иначе ставаш за резил - било то за спорт, секс и пр.
                    Остаряването на човека не е необратим процес, това се опитвам да кажа и това е установено експериментално с живи хора. Дори при установени гонартрози и коксартрози при отпочване на един методологично подбран процес на натоварвания - времето за износване на хрущялите се удължава. Не става въпрос за самодейност, това е цяла наука - в нашия ВИФ или Спортна академия са много напреднали академично в тази област.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                      Затова винаги съм казвал, че е хубаво да се чете. Има достатъчно написано по въпроса. Коксартрозата идва от бездействие, от нетрениране, защото натоварванията стимулират производството на синовиалнта течност в ставите, която ги облива - разбираш ли каква е последователността. Костта не е плътна, тя е порьозна, натоварванията благоприятстват живота на костната система - да не влизам в подробности. А, освен да се чете, още по-хубаво е да се изпита на собствен гръб - така човек започва да разбира в по-висока степен физиологията си. Човек може да тренира и да е здрав, докато не му окапе пискюлът. Ние имаме заряд за безсмъртие на клетъчно ниво, нас ни убива репликацията на клетките, която от седене и лежане става с годините все по-непълна. Важно е да се работи върху теломерите и ксерокса, а те са пряко зависими от движението, защото ние сме динамомашини - спреш ли да се движиш, митохондриите ти започват да произвеждат талаш вместо енергия.
                      Това което пишеш е вярно, но пак е за по-млада възраст. Ако до 75 не си го направил, на 75 не го започвай. Много е важно да си наясно докъде са ти възможностите, иначе ставаш за резил - било то за спорт, секс и пр.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Що такива флюенсъри умряха на по 25-30г а иначе с милиони последователи заради перфектната опаковка (външен вид). От културисти републикански шампиони знам че макс 1 месец трябва да гониш перфектна форма, после 1 седмица чистиш вода да се нацепиш за състезание и после мааш тортички, пици
                        Това е коренно различно нещо, няма нищо общо с темата, както е подхваната. Говорим за работа с тежести, за натоварвания. Културизмът няма никакви допирни точки със спортуване за здраве. Той не би могъл да съществува без анаболи и стероиди, които съсипват сърдечносъдовата система.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Що такива флюенсъри умряха на по 25-30г а иначе с милиони последователи заради перфектната опаковка (външен вид). От културисти републикански шампиони знам че макс 1 месец трябва да гониш перфектна форма, после 1 седмица чистиш вода да се нацепиш за състезание и после мааш тортички, пици
                          Битката за внимание взима своите жертви!

                          Дали ще е волтова дъга, дЪл ще са фитнес-маниаци.... Дарвиновата награда ги чьЕка, чьЕка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

                            На каква възраст започна?
                            Започнах да вися на циците на майка ми още докато бозаех.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от манимемене Разгледай мнение

                              костите, ставите и мускулите обичат натоварване само в млада възраст. Старец на 75 ще си докара само коксартроза, гонартроза и дископатия (дискова херния).
                              Затова винаги съм казвал, че е хубаво да се чете. Има достатъчно написано по въпроса. Коксартрозата идва от бездействие, от нетрениране, защото натоварванията стимулират производството на синовиалнта течност в ставите, която ги облива - разбираш ли каква е последователността. Костта не е плътна, тя е порьозна, натоварванията благоприятстват живота на костната система - да не влизам в подробности. А, освен да се чете, още по-хубаво е да се изпита на собствен гръб - така човек започва да разбира в по-висока степен физиологията си. Човек може да тренира и да е здрав, докато не му окапе пискюлът. Ние имаме заряд за безсмъртие на клетъчно ниво, нас ни убива репликацията на клетките, която от седене и лежане става с годините все по-непълна. Важно е да се работи върху теломерите и ксерокса, а те са пряко зависими от движението, защото ние сме динамомашини - спреш ли да се движиш, митохондриите ти започват да произвеждат талаш вместо енергия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                                Отдавна не бях срещал по-точна дефиниция!

                                p.s.
                                Мода, промотирана от болни за внимание... 'флюенсъри'!
                                Що такива флюенсъри умряха на по 25-30г а иначе с милиони последователи заради перфектната опаковка (външен вид). От културисти републикански шампиони знам че макс 1 месец трябва да гониш перфектна форма, после 1 седмица чистиш вода да се нацепиш за състезание и после мааш тортички, пици.

                                Трябва да си много напред теоретично да използваш фитнеса в полза за тялото. 99% се изхвърлят и аз също и за няколко месеца си съсипват ставите и мускули късат. Аз правех серии с 80кила зад врат, а макс 120 съм вдигал. И на лежанка толкова можех. Имаше назобани батки по 200 вдигаха на лежанка ама зад врат ги биех
                                Last edited by bota156; 05.05.2024, 18:45.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X