IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

    И при фаталния край може да не са регистрирани. Не само в Китай, а навсякъде. В Банско от 330 тествани, 25 са го минали без да се сетят, а 3-ма са активни и май и те нямаше да се сетят, ако не бяха уцелили промото на щаба с тестовете.

    При масово тестване смъртността ще падне драстично и ще е не повече от 0.1%.
    И как германия с масовото си тестване дава за пример е на 2.95 смъртност

    увеличение до 500 000 тестса на седмица

    https://www.euronews.com/2020/03/27/...0-000-per-week
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

      Немците до днес са 2.95% съмртност от откритите заразени....
      Пък испанците имат 10,53%; французите - 16,46%; италианците - 13,12%; индийците - 3,2%, а пък монголците - 0,00% по твоите критерии.

      Не мога да разбера защо упорстваш да отчиташ смъртността според броя на заразени с вируса?
      Единственият верен критерий за това колко е опасен е отчитане според броя на цялото население или както един държи - на 1 милион души, което е същото.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • https://www.forbes.com/2010/02/05/wo...l#79b65e5748e8

        2010г - статия във Форбс - Защо СЗО изфабрикувахте пандемията за свинския грип ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          ЩАБА да си оди дома....
          Самолетите кацаха, хората си се прибираха дома, вдигаха ромски партита ( три дни яли, пили и се веселили, а накрая се и сбили.), но тестове нямало ( е не се броят онези 1 000 000 дето ги предложиха двама умни , млади, богати и горе - долу красиви.. ) Ноооо, ЩАБА рече и отсече - от таквиз хора ( щото не са от нашите - тъпи, стари, корумпирани и грозни...нооо са си наши....) тестове не вземаме....
          Сега плашат хората с частичното повишаване ( експлозия ) на заболеваемостта - от 20 станали 40...Малиййй какъв ръст, щото завардили и изследвали тези ромчета, дето са се върнали от странство и сели семето на заразата навред в гетата и селата .... И затова сега затвориха и София...И забраниха на журналистите да интервюират хората по гарите, щот същите били секратен национален обект.( БАХТИ ПРОСТОТИИТЕ И УЖАСА..)
          Не знам аз ли съм толкова прост, но нещо и с обявяването на заболелите е не както трябва...През деня Х, после Х+У за през нощта...Данните от справката се разминава с международните и т.н.
          АЛОУУУ ЩАБА - кажете за 17 .04 от 00 до 24 ч, заболелите са 42......

          Ейййй щабни плъхове - 42 бре...И то заболели....3 умрели ( от какво не е ясно ).
          3 се избиха в Благоевград и 1 жена се самоуби за седмица - пишете ги и тях от КОВИД 19...( даже ще имат по-голямо основание...)

          пп Обажда ми се познат и ми вика - Как си бре човек ..?
          - Ми добре съм, малко нервен....
          - Щот аз бях болен от КОВИД 19 преди месец, та сега проверявам всички дето са в списъка ми с контакти...
          - Споко бре, кът се напрегнах, май не сме се срещали от 40 дни....Как го прекара ..?
          - Няма нищо страшно - млад съм, един ден разтройство, два дни температура и после само дето бях в карантина....
          Чичо, май само ние от по-старата генерация психически сме уравновесени, я ги виж младоците из темата, вече са се наакали от страх

          Коментар


          • ЩАБА да си оди дома....
            Самолетите кацаха, хората си се прибираха дома, вдигаха ромски партита ( три дни яли, пили и се веселили, а накрая се и сбили.), но тестове нямало ( е не се броят онези 1 000 000 дето ги предложиха двама умни , млади, богати и горе - долу красиви.. ) Ноооо, ЩАБА рече и отсече - от таквиз хора ( щото не са от нашите - тъпи, стари, корумпирани и грозни...нооо са си наши....) тестове не вземаме....
            Сега плашат хората с частичното повишаване ( експлозия ) на заболеваемостта - от 20 станали 40...Малиййй какъв ръст, щото завардили и изследвали тези ромчета, дето са се върнали от странство и сели семето на заразата навред в гетата и селата .... И затова сега затвориха и София...И забраниха на журналистите да интервюират хората по гарите, щот същите били секратен национален обект.( БАХТИ ПРОСТОТИИТЕ И УЖАСА..)
            Не знам аз ли съм толкова прост, но нещо и с обявяването на заболелите е не както трябва...През деня Х, после Х+У за през нощта...Данните от справката се разминава с международните и т.н.
            АЛОУУУ ЩАБА - кажете за 17 .04 от 00 до 24 ч, заболелите са 42......

            Ейййй щабни плъхове - 42 бре...И то заболели....3 умрели ( от какво не е ясно ).
            3 се избиха в Благоевград и 1 жена се самоуби за седмица - пишете ги и тях от КОВИД 19...( даже ще имат по-голямо основание...)

            пп Обажда ми се познат и ми вика - Как си бре човек ..?
            - Ми добре съм, малко нервен....
            - Щот аз бях болен от КОВИД 19 преди месец, та сега проверявам всички дето са в списъка ми с контакти...
            - Споко бре, кът се напрегнах, май не сме се срещали от 40 дни....Как го прекара ..?
            - Няма нищо страшно - млад съм, един ден разтройство, два дни температура и после само дето бях в карантина....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
              https://fakti.bg/world/466017-zashto...sto-ne-e-nared

              Публикувано във факти.бг:

              Защо СЗО иска блокиране на Швеция? Нещо просто не е наред!

              Швеция се отнася към населението си с уважение, за разлика от останалите западни сили

              Мнoгo e интeрecнo, чe cмъртнocттa в Швeция в никaкъв cлучaй нe e прeкoмeрнa в cрaвнeниe c кoятo и дa e другa зaпaднa cтрaнa, кoятo e зaтвoрилa cвoитe грaждaни, пишe caйтът Аrmstrоng Есоnоmiсs.

              Eдинcтвeнитe oгрaничeния бяхa зa cъбирaнe нa 50 или пoвeчe души, кaктo и cъвeти oт рoдa нa нaд 70-гoдишнитe дa cи ocтaнaт у дoмa. Швeдcкитe училищa, мaгaзини, рecтoрaнти и кръчми ocтaнaхa oтвoрeни. Нeзaвиcимo oт тoвa, Cвeтoвнaтa здрaвнa oргaнизaция (CЗO) нacтoявa Швeция дa зaтвoри хoрaтa cи.

              Кoрупциятa зaд CЗO и кaк тя e дoминирaнa oт Бил Гeйтc e любoпитeн въпрoc. Швeция дeмoнcтрирa прeд cвeтa, чe блoкирaнeтo e aбcурднo и НE e пoпрeчилo нa нищo. Швeция ce oтнacя към нaceлeниeтo cи c увaжeниe, зa рaзликa oт ocтaнaлитe зaпaдни cили. Прoблeмът e мнoгo яceн. Швeция дoкaзвa, чe блoкирaнeтo, зa кoeтo нacтoявa Бил Гeйтc, e глупocт и умишлeнo пoдкoпaвa cвeтoвнaтa икoнoмикa, унищoжaвa рaбoтни мecтa и пoдлaгa хoрaтa нa зaгубa нa личния живoт и cвoбoдa.

              Нo c кaквa цeл e вcичкo тoвa? Тoвa ли e гoлeмият coциaлиcтичecки хoд зa зaличaвaнe нa мaлкия бизнec, cлeд кoeтo дa oцeлeят caмo държaвни прeдприятия или гoлeмитe кoрпoрaции, кoитo дaрявaт нa coциaлиcтитe зa oблaгoдeтeлcтвaния cи cтaтут? Нeщo прocтo нe e нaрeд!
              Когато хората са достатъчно дисциплинирани и се пазят сами няма нужда правителството да взима мерки - макар че на малкия бизнес би му било по лесно да иска прари от правителството и отстъпка от наема в мола ако е затворен

              А не ако е отворен ама 90% от оборота е паднал щото хората са се покрили

              този пост явно си го изпуснал

              Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              За разбирачите по икономика - кратко и ясно.

              https://twitter.com/DKThomp/status/1250471852633448448

              OpenTable bookings had declined 70% before US restaurants were closed. Swedish movie theaters are open but revenues are down 90%. “When will government open up the economy?” is the wrong question. Open doors and no customers is not an economy!
              ПП в българия работи много повече малък бизнес отколкото почти навсякъде в европа
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                Че какви новини да има? Освен дежурните лъжи, за това колко страшно е положението, друго няма.

                А иначе за любителите на числата:

                В Италия всичко установени с коронавирус са 1 на 363 човека, 0,28%. Умрели официално са 1 на 2772 човека, 0,036%
                В Испания: заразени 1 на 260 души, 0,38%, умрели са 1 на 2498 души, 0,04%
                В Германия: заразени 1 на 615, 0,16%, умрели 1 на 21 000 т.е. 0,0048%

                Забелязвате ли, че в Германия установените с Ковид са 2-3 пъти по-малко от Италия и Испания, а пък умрелите са 7-8 ПЪТИ по-малко.

                Някой лъже! Или лъжат испанците и италианците, или лъжат германците.
                Кой ли?
                Немците до днес са 2.95% съмртност от откритите заразени.... имат 16 000 респиратора и са дали поръчка на тяхна фирма която ги прави за още 10 000 и Германия не е минавала над 4900 сериозни/критични (испания, италия а и белгия минаха нивото което може да поеме системата им като критични и правят триаж )
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                  Ромеите ще ни затрият :

                  Столичната РЗИ поясни: Потвърдени са 10 случая на COVID-19 в ромските квартали


                  материалът е от днес в dir.bg
                  Да се готвят Пловдив и Сливен,ще има голям рев.

                  Коментар


                  • Ромеите ще ни затрият :

                    Столичната РЗИ поясни: Потвърдени са 10 случая на COVID-19 в ромските квартали


                    материалът е от днес в dir.bg

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                      Ако имаш 3 деца и едното престъпи забраната ти и трите ли ги наказваш?
                      Като правиш забрани съобразяваш ли те да са адекватни и да не вредят на здравето им?
                      Смаляваш скалата на ниво на което може лесно да се окаже влияние на проблемните, ако имаш учениски лагер на морето с червен флаг мъртво вълнение 3000 ученици на плажа от който 300-600 не спазват забранта и влизат в морето и трима спаистели на този плаж индивидуално ли да казват на всеки да илезе и ли се затваря целия плаж и учениците се връщат в лагер ? особено като динамично не се спазва забраната докато спасителите изкарват дадени групи от 10ки ученици от водата други групи по другия край на плажа същевременно влизат в морето ....

                      С малка скала е лесно индивидуално с голяма не
                      mWPCloud.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        според мен нещо са репортували не както го правеха преди. някоя статистика за изкарали от някой окръжен град загубена
                        този път става въпрос за Пекин https://fakti.bg/world/466159-kitai-...na-vatreshnite

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          Сутрин обикновенно не съм тук някой дни не влизам чак до късния следобед БГ време
                          Вчера или оня ден така контрастно отсъстваше, че мислех да питам дали пък не те е хванал короната...

                          И мен ше хване короната... ама за дедовия! От грипове особено не страдам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                            Не съм сигурен, че ходенето някъде за няколко почивни дни е по-опасно от стоенето в София, където видимо властта не може да се справи нито с хората по улици и обществени места, нито с положението в по-особените квартали. Но те са експертите, може и да бъркам.
                            Въобще не ме итерсува колко е безопасно за тях важно е че са опасни за другите понеже са се измъкнали от най големия клъстър на болеста в България където са над 50% от заразените да шават нагоренадолу из страната след като елементарна карантина не са моглие да спазят миналата семциа и са шавали из града нагоре надолу да се бутат със хора с неизвестен статус ...

                            Баща ми живее в провинциален град пенсионер едни му бъбрек не работи на някаквъв процент заради някаво стеснение но другия можел да работи на + 150% (при изследването с цветните химикали) така че не го броят за проблемен не пие нищо за това единствено, пие лекарство за кръвно (струващо няколко лева) от 25 години, не е влизал в болница заради това

                            Баща ми едвам се удържа да не излиза и се вижда с един съсед от добрите си приятели ежедневно и е фен на Мангъра или поне така ми разправя

                            Идиота е сина на съседа приятел на баща ми работи в студентски град които след махалите смятам че е следваща гореща зона (щото най не спазват карантината) - сега ако си е отишъл за празниците при техните (незнам дали е успял да се измъкне - дано не е) ще трябва да го мисля и баща ми ... щото после ще напишат имал придружаващо заболяване - ми те хората живеят с това придружаващо заболяване по 50+ години пищи лекарсво от няколко лева (познавах си трима от прадядовците починаха на 83, 86 и 88 години така че генетично сме предразположени да избутаме до толкова а със съвременната медицина и повече )
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Първо не съм Ендър, но изпитвам уважение към тезите му. Второ от написаното от теб разбирам че си очаквал да има в София огромно количество говеда, които да се юрнат да нарушават съществуващата заповед. Затова е трябвало превантивно да бъде наказано цялото общество заради шепа боклуци, които са тръгнали да нарушават правилата.
                              ​​​​​ Не мога да разбера тези индивиди, които в името на личните си глезотии саботират усилията на цялото общество. За мен това са маргинали, някаква измет, която презира другите и възприема успеха си не като форма на сътрудничество с другите а като форма на ощетяване на околните. Та тези дето вчера са хукнали на море и са нарушили заповедта са си някакви отрепки и много бих искал компетентните органи да предприемат мерки да установят нарушенията и да наложат наказания. Не ми е ясно дали в този момент имат ресурс, но ако зависи от мен бих проверил всички декларации за излизане от София от вчера. Правилата и хората трябва да се уважават.
                              Второ, СИ Ендер, но да не задължаваме, че ще се включи трилфабрикатя с многониковите, не сме от вчера в този форум, че са не се знаем! Трето, набързо, че имам и деца да гледам, отрепка е на майка ти сина или дъщерята - ако ще се разчита на личното самосъзнание, що изобщо прилагат мерки? Пуснаха всички тъмнозелени и емигранти да си дойдат с нула контрол и нула превенция, сега ние, здравите, да сме си седяли вкъщи? Що все невинните наказват? Сега пускат хората звън София, ма ги спират да се връщат - фатмаци, сър, в главата имат мухи! Иначе Заповедта е пълна глупост - най-много да затруднят работниците от околните градове и села и допълнително да осерат бизнеса - съвсем скоро ще я отменят!

                              а за тъмнозелените са ми любими - и като ги затворят, кой ще чисти боклука? А? Или тези, дето чистят, не живеят в гетото и не разнасят заразата? А може би ще оставят пълни когите, че тогава да видим истинска зараза? Малоумници на квадрат, сър! Хайде, поне тук, на село, хората са нормални и без маски - ма щото са прости селяндури, без дипломи по тролене и лизане на задници на управляващите
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                С теб няма смисъл да се спори Но за мислещите тук:
                                Държава Население Брой заразени Общо умряли Умряли / 1M население
                                Spain 47 100 396 184 984 19 315 410
                                Belgium 11 524 454 34 809 4 857 421
                                Italy 60 238 522 168 941 22 170 368
                                France 67 076 000 165 027 17 164 256
                                UK 66 435 550 103 093 13 729 207
                                Netherlands 17 455 581 29 214 3 315 190
                                Switzerland 8 603 900 26 732 1 281 149
                                Luxembourg 626 108 3 444 69 110
                                Sweden 10 338 368 12 540 1 333 129
                                Ireland 4 921 500 13 271 486 99
                                USA 329 630 405 677 570 34 617 105
                                Iran 83 366 530 77 995 4 869 58
                                Portugal 10 276 617 18 841 629 61
                                Denmark 5 822 763 6 879 321 55
                                Total 723 416 694 1 523 340 124 155 172
                                Единственото важно число тук е "Умряли на 1 милион население"
                                Битката за челните места е оспорвана
                                https://www.worldometers.info/coronavirus/

                                От таблицата се вижда, че Швеция се класира доста добре -
                                8-ми при 215 наблюдавани за COVID-19 и има шансове да излезе начело
                                • Въпреки, че Швеция е много по-малко посещавана от туристи (предимно китайци) и бизнесмени, отколкото Франция, Италия и Испания.
                                • Въпреки, че масовото заразяване в Швеция започва с 15 - 25 дни по-късно от другите ...
                                П.П. Както се вижда, има размествания от класирането преди 3 дни
                                Твоята таблица само потвърждава моята теза, че в Швеция умрелите са 2-3 пъти по-малко от Франция, Италия и Испания.
                                Мерси.
                                А пък разсъждения от типа: колко туристи има ВЪВ ШВЕЦИЯ, кога било почнало и как ще завърши, са си свободни съчинения.

                                Сякаш шведите не ходят в Италия, Испания и Франция, та до сега малко са се заразили? Да не живеят в конлагер случайно? Че нали скандинавци и германци постоянно щъкат из Европата да си харчат тлъстите пенсии. Що не са измрели поголовно като е толкоз много страшно?
                                100 - 200 - 300 умрели на милион население са 0,01 - 0,02 - 0,03 %. Голям праз!
                                Тези дето ще умрат заради "мерките" обаче никой никога няма да ги сметне, а и да ги сметне някой, от "правилните" медии няма да бъде допуснато да се разпространи.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X