IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Ами, за всички ни е така....

    Просто си е PR мероприятие този брифинг. Малко общи приказки и дълго разтягане на локуми по избрани въпроси, но със сигурност ИЗБЯГВАНЕ на ТРУДНИТЕ Въпроси и/или коментари за установени грешки !

    Типичен пример от преди малко:
    * Въпрос: "Как ще коментирате думите на премиера, че само в Европа вчера има починали 30'000 души от корона-вируса"
    * Отговор: НЯМА.... спира се микрофона.

    Айде, ако те е страх да кажеш "Премиера е казал глупост, починалите за радост са 12 пъти по-малко (справка: около 2'500 човека).
    ... поне кажи - "Не ни е разбрал справката, която сме подали" или нещо от сорта....

    Какво доверие може да имаме на този Щаб, след като го хващаме че не е откровен за неща които и самите ние знаем ?!?
    Напротив почват да му се карат що е задал такъв "тъп" въпрос.
    Ще изложат краля слънце?
    Ами за липсата на организация с пристигащите болни от самолетите.
    Диска от този форум надълго и нашироко разказа (от първо лице не ЕЖК) за пародията и лудия ПР който си правят без АБСОЛЮТНО НИЩО ДА ВЪРШАТ
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
      Тоя Мутафчийски много ме дразни, държи се като 5 годишно лапе, дето си му спрял детското.

      Излезнал си там да отговориш на въпроси, какво се изнервяш на първия по-труден въпрос и гасиш микрофони. Баси смотаняка.


      Мене ме приеснява друг проблем, че след половин година, до 1 ни чака много тежка имиграционна вълна от Африка и Азия. Първо там ще ги разтърси глада и погледнат насам към Европа. Сега е момента да се мисли за тежка охранителна инфраструктура по границата. Ердоган днес ги спира, утре просто ще ги пусне или изтърве.
      Ами, за всички ни е така....

      Просто си е PR мероприятие този брифинг. Малко общи приказки и дълго разтягане на локуми по избрани въпроси, но със сигурност ИЗБЯГВАНЕ на ТРУДНИТЕ Въпроси и/или коментари за установени грешки !

      Типичен пример от преди малко:
      * Въпрос: "Как ще коментирате думите на премиера, че само в Европа вчера има починали 30'000 души от корона-вируса"
      * Отговор: НЯМА.... спира се микрофона.

      Айде, ако те е страх да кажеш "Премиера е казал глупост, починалите за радост са 12 пъти по-малко (справка: около 2'500 човека).
      ... поне кажи - "Не ни е разбрал справката, която сме подали" или нещо от сорта....

      Какво доверие може да имаме на този Щаб, след като го хващаме че не е откровен за неща които и самите ние знаем ?!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

        Ама показва ли се пак Мутафа на шоуто в 8 сутринта? Бях престанал да го следя.

        Прочее, какво става с шведите?
        Напълниха ли си хокейните пързалки с трупове? Като ония с ледената пързалка в Мадрид – нещо след оная страашна снимка повече не я чуваме...
        Трупове в чували в самосвали?..
        Появи се с парадната униформа.

        Шведите засега имат по-висока смъртност от околните в региона, НО, не са свръх високи както много страни, които наложиха тежки карантини.

        Личното ми мнение е, че всички ще отидем на нивото на Швеция, просто при нас смъртността ще се разточи 1-2 години заради изолациите.

        Коментар


        • Преди време стана дума за заповедта за съзсаването на НОЩ.



          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

            Че по колко трябва да умира СРЕДНО?
            От математическа гледна точка точно толкова трябва да умира, ако разбира се направим допускане, че държавата е една затворена система (а тя не е) и допуснем, че няма увеличение на продължителността на живота(а тя се увеличава).
            Все пак това си е задача за 4ти клас. И не забравяй, че говоря за СРЕДНО число. В никакъв случай за абсолюютно такова.
            Например през 2015 г у нас са починали - 108 675 души, през 2016та - 105 627, през 2017 - 107 832, през 2018 - 106 524, през 2019 - 105 931.

            По метода, по който аз си смятам, за България се получава една разлика от 10%. В смисъл, че в България умират 10% повече хора, отколкото би трябвало според броя на населението. Сигурно това е в резултат на увеличаването на продължителността на живота, не мога да изчисля дори приблизително как се отразява.
            Освен това с българската статистика влизат всички смъртни случаи на територията на България, без значение дали починалият е живял постоянно тука или е на екскурзия за 5 дни, без значение къде ще бъде погребан.

            Данните по-горе съм ги взел от сайта на НСИ. Не съм ги измислил. За петте години средно умират по 106 918 човека. През 2015 са умрели 108 675, тоест с 1757 повече, което си е значително повече от 80-90 умрели до сега от Ковид, ама не съм забелязал някой да се е развълнувал, да е наложил "извънредно" положение, да ни затварят в къщи и да ни налагат разни други абсурдни ограничения.
            Престани да пишеш врели некипели и да правиш бакалски (кръчмарски) сметки. В реалноста нещата не стоят така, както ги смяташ от позицията на собственото си невежество.

            Истината е на друго място. Тука в тази тема сме го писали, но няма кой да го прочете. Раждаемоста във всяка една държава е била различна през различните години в миналото. Тази раждаемост ако се нарисува на графика, се получава така наречената ПИРАМИДА НА ПОПУЛАЦИЯТА. Различните държави имат различни пирамиди на популацията - прави, раздути в основата (висока раждаемост в Индия), свити в основата (ниска раждаемост в Китай), ексцентрични (висока смъртност на жените или на мъжете) и т.н. Смъртноста през текущата година зависи от вида на пирамидата и от това каква раждаемост е имала дадената държава преди 60-80 години.

            В България тази пирамида е с тясно дъно, отговарящо на ниската раждаемост в последните 20 години. В същото време Българската пирамида е силно раздута в централната част, отговаряща на високата раждаемост в следвоенните години та чак до 1985 г. След това пирамидата се подостря много бързо, отговаряща на завишената смъртност на възрастните хора.

            https://worldpopulationreview.com/co...ia-population/

            Предполагам сега разбра, че не може да правиш елементарно усредняване на криви, формирали се цели 100 години, и имащи много сложна форма поради променливата раждаемост и променливата смъртност през целия този период от време.
            Last edited by Mateev; 07.05.2020, 10:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
              Тоя Мутафчийски много ме дразни, държи се като 5 годишно лапе, дето си му спрял детското.

              Излезнал си там да отговориш на въпроси, какво се изнервяш на първия по-труден въпрос и гасиш микрофони. Баси смотаняка.
              Ама показва ли се пак Мутафа на шоуто в 8 сутринта? Бях престанал да го следя.

              Прочее, какво става с шведите?
              Напълниха ли си хокейните пързалки с трупове? Като ония с ледената пързалка в Мадрид – нещо след оная страашна снимка повече не я чуваме...
              Трупове в чували в самосвали?..

              Коментар


              • Тоя Мутафчийски много ме дразни, държи се като 5 годишно лапе, дето си му спрял детското.

                Излезнал си там да отговориш на въпроси, какво се изнервяш на първия по-труден въпрос и гасиш микрофони. Баси смотаняка.

                Мене ме приеснява друг проблем, че след половин година, до 1 ни чака много тежка имиграционна вълна от Африка и Азия. Първо там ще ги разтърси глада и погледнат насам към Европа. Сега е момента да се мисли за тежка охранителна инфраструктура по границата. Ердоган днес ги спира, утре просто ще ги пусне или изтърве.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Ами посочи разликата в мерките и хората. Щото в Словения всяка сутрин миеха мнооого преди вируса улиците със сапун. Не че това би предпазило от вирус, но показва разликата в манталитета и обществото. Съгласен съм напълно с теб.
                  За начина на реакция за всички не съм чел, но четох за Виетнам. При нас не се направиха 2 неща:
                  1. масово тестване в опит да се идентифицират бързо първите случаи;
                  2. изолация на влизащите в страната под карантина

                  1. Относно тестването - все още в Европа зад нас са само Молдова, Албания и Украйна !!!
                  - Спомняте си и отказа от тестване в началото ("може да имате температура и болки, но няма да ви тестваме.... Ще ви тестваме, ако се влошите много !")
                  - и беше пасивно - абе ако някой му е зле - да се обади.... пък ако не се обади, значи нямам Covid-случай, щото не сме го регистирали.
                  - Мизия за 400 човека завод, се проточиха 2 седмици случаите... вместо на Ден 1 да са изтестване ВСИЧКИ в завода, а на ДЕН 2 да се изтествани всички контакти на установените случаи.... ние правихме "пробни" по 10-20 човека седмици наред...

                  Мога да изброявам още.

                  Идеята е, че не се търсеше идентифицирането на случайте и бързото им "отрязване (на главата ан змията" както беше казал Hazard).

                  2. Влизащите - можеше да се направи 14 дена карантина (като във Виетнам) - айде да не е в полеви лагери, но можеше в хотели примерноплатени от държавата - тъкмо щеше да се подпомогне хотел.бизнес, вместо да се раздават хиликоптерно пари сега !!!

                  - да нямаше да се приеме много добре, но щеше да е ефективна мярка, при положение, че беше ясно, че заразата ще се ВНЕСЕ.....

                  Мярка ли е "ама ние предупредихме мангала като влизаше, да си седи вкъщи" ?.... ОК, измиваш си ръцете, но като броиш ефекта след няколко месеца, какво правим ?

                  Като заключение: Мерките се направиха като PR (вижте ни, че правим мерки) насочени към 99,99 % ЗДРАВИ хора.... Вместо да има мерки в опит да се открият и излолират 0.01 % потенциално заразени....

                  В тази връзка само добавям, че в Турция бяха направили някакви екипи (не се сещам смесени здравни-полиция, или нещо от сорта) по 3-ма човека, да разследват дървото на зараза при констатираните случай и да гонят и тестват контакти на установени контакти, на установени контакти....

                  При нас стратегията пак казвам си беше PR - безкрайни брифинги с разтягане на локуми и каране със задаващите въпроси, минимално тестване (колкото да не е без хич)... НИКАКЪВ реален опит да се издирят потенциално заразените.... НИКАКЪВ !!!

                  Коментар


                  • не успях да намеря това от чехия, че беше отдавна, но ето ти това https://euractiv.bg/section/all/news...0%D1%81%D1%82/

                    https://www.24chasa.bg/novini/article/8515490

                    https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D...%BC/a-53230411
                    Last edited by pepe1234; 07.05.2020, 09:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      днес 74 новозаразени и 4 смъртни случая. Нещата не са добре. Предвид тези наши грипни вълни и информации от франция и италия, че вируса е бил активен още миналата година декември/октомври и предвид няколкото случая - починалата лекарка с двете отрицателни проби и жената, която беше болна, а не беше ходила никъде по чужбина и не попадаше в профила, в главта ми започва да се оформя неприятна картина:

                      1 антителата са временни и вируса повтаря
                      2 не се изчиства напълно и продължава да си живее в теб докато не се активира пак
                      3 вируса си се върти от много отдавна под формата на някакъв грип, но чак сега когато става смъртоносен му се обръща внимание.
                      4 изследването от чехия и маските, вируса се предава и чрез финни прахови частици, всички ще го караме до безкрай
                      5 чакаме ваксина и лекарство, а дотогава ще се преброяваме всеки ден,независимо колко пъти сме го изкарали

                      Ще е много интересно с масовите тестове у нас, очаквам изненади...
                      Не те разбрах дали си искал да изброиш възможни изходи (т.е. 1 от всичките 5), или няколко възможни неща едновременно, но като цяло мисля че СЗО и учените до момента се обядиняват около No.2 - има остатъци от вируса, а мнението е че същите не са достатъчни за болестотворно влияние, а само се засичат като налични.... т.е. не е и точно, че се "активира пак"....

                      Иначе лично за мен (но не съм задълбавал да търся толкова научни доказателства), на база доста публикации за Швеция, Франция и други страни, където се счита, че вируса е бил наличен още от Декември'2019, и аз лично смятам, че вируса е съществувал по света доста преди да ударят тъпана.... Вероятно ще се окаже наистина, че Ухан е бил първото локализирано голямо огнище, а не че е тръгнал точно от там....

                      P.S. Какво е това изследване от Чехия (ако можеш да споделиш), че май съм го изтървал....

                      Коментар


                      • Крайно време е да се каже кои групи са в заплаха. Цигани - цигани, възрастни - възрастни. Да ограничават когото трябва. Иначе тоя тормоз се стоварва върху децата и тоя тормоз най ми прилича на строева насочена точно към децата. Тренировка за някакъв нов световен ред така както си го представят и някои тук пишещтите сороски поданици.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          ... По ромските квартали поне една трета са заразени и/или имат антитела,
                          ама там рядко доживяват над 65год, така, че се държат, карат го на крак.
                          Ако иска много бройки заразени, отиват в махалите и вадят много случаи...
                          Точно!
                          В Ямбол, а и не само там, е така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            днес 74 новозаразени и 4 смъртни случая. Нещата не са добре. Предвид тези наши грипни вълни и информации от франция и италия, че вируса е бил активен още миналата година декември/октомври и предвид няколкото случая - починалата лекарка с двете отрицателни проби и жената, която беше болна, а не беше ходила никъде по чужбина и не попадаше в профила, в главта ми започва да се оформя неприятна картина:

                            1 антителата са временни и вируса повтаря
                            2 не се изчиства напълно и продължава да си живее в теб докато не се активира пак
                            3 вируса си се върти от много отдавна под формата на някакъв грип, но чак сега когато става смъртоносен му се обръща внимание.
                            4 изследването от чехия и маските, вируса се предава и чрез финни прахови частици, всички ще го караме до безкрай
                            5 чакаме ваксина и лекарство, а дотогава ще се преброяваме всеки ден,независимо колко пъти сме го изкарали

                            Ще е много интересно с масовите тестове у нас, очаквам изненади...

                            За съжаление много неща за този вирус не са ясни, но едно друго нещо е ясно.... някой там "отгоре" явно реши, "стига им толкова почивка на робите... време е да бачкат..." ... и този който го реши, "спусна" решението и в България. Не е ли малко учудващо колко строго спазвахме мерки до преди няколко дни и изведнъж всичко отпуснаха, че даже и ресторантите... а щаба някакси също толкова внезапно беше разпуснат... (е те ни казват, че работел..., както и че вируса бил внезапно изчезнал) какво им пречеше на ресторантите да продават през Интернет... това с ресторантите е голяма глупост. Сигурен съм, че ако нещата се решаваха в България, щяхме да сме по-внимателни... но както и по Съветско време, ни "спускаха нещата отгоре"... сега се случва същото само, че това "горе" се намира в западна посока.

                            Не очаквам добро развитие на ситуацията, през Февруари не спряха полетите пак заради проклетите печалби.

                            Иначе сега това дето вируса се разпространявал из Европа още през декември, си го измислиха, за да не ги питат защо не спряха полетите през февруари.

                            Аз не вярвам, че вируса се е разпространявал през декември (или дори по-рано) в Европа, няма как това да е истина, предвид скоростта на разпространение и смъртността, това са абсолютни глупости и манипулация. Освен това ако се погледне дървото на еволюцията на вируса и се види кой щам от къде идва, ще се види, че Италианските щамове всички са след тези в Ухан а ако се разпространява от декември, трябва да има и много повече щамове.

                            Ето го дървото на вируса... което отново го поствам.
                            https://nextstrain.org/ncov/global

                            Най-близо до Ухан са мутации случили се в Тайланд, не във Франция или Италия... и дори тези в Тайланд са след нова година, преди нова година е само Ухан. Няма как вируса да стигне до Франция през декември и да няма мутаця там, вируса мутира при всяка трансмисия. Така може да се каже в твоята държава от къде е дошъл, поради тази причина Руснаците сега знаят, че техния е дошъл от Европа, а не от Китай. Да не говорим за заразените и смъртните случаи, колко щяха да бъдат, ако вируса е циркулирал преди нова година в тези държави.

                            Коментар


                            • Ендер именно това имах предвид, дотолкова доколкото има връзка с вируса на спина. Нали доказаха чсати спин в ковид.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                в главта ми започва да се оформя неприятна картина:

                                1 антителата са временни и вируса повтаря
                                2 не се изчиства напълно и продължава да си живее в теб докато не се активира пак
                                3 вируса си се върти от много отдавна под формата на някакъв грип, но чак сега когато става смъртоносен му се обръща внимание.
                                4 чакаме ваксина и лекарство, а дотогава ще се преброяваме всеки ден.
                                Повярвай, има и по-страшни сценарии. Примерно, носиш си го доживот - като HIV.
                                Тогава гледай какво ще се случи с обществото...

                                Коментар

                                Working...
                                X