IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вчера - 69, днес -74 у нас.

    Борисов: Разхлабваме, но минем ли 100 болни на ден - затваряме!

    Тъй че, си свършете някоя спешна работа тази и тази седмица,
    че рзхлабването по Великден ще си проличи от Понеделник и току виж сме минали 100.
    Не, че изобщо му вярвам на данните които манипулира, нито тества колкото трябва.
    Зависи каква политика следва, може да пуска данни каквито иска, спрямо действията си.
    По ромските квартали поне една трета са заразени и/или имат антитела,
    ама там рядко доживяват над 65год, така, че се държат, карат го на крак.
    Ако иска много бройки заразени, отиват в махалите и вадят много случаи.
    Ако иска малко бройки, не тества много или лъжат с данните.
    Много е тъп каун,
    какво ми затваря Ловеч с -2 и Разград -1, в Чирпан и Кнежа - нула.
    Селата - също.
    Last edited by hazard; 06.05.2020, 23:40.

    Коментар


    • днес 74 новозаразени и 4 смъртни случая. Нещата не са добре. Предвид тези наши грипни вълни и информации от франция и италия, че вируса е бил активен още миналата година декември/октомври и предвид няколкото случая - починалата лекарка с двете отрицателни проби и жената, която беше болна, а не беше ходила никъде по чужбина и не попадаше в профила, в главта ми започва да се оформя неприятна картина:

      1 антителата са временни и вируса повтаря
      2 не се изчиства напълно и продължава да си живее в теб докато не се активира пак
      3 вируса си се върти от много отдавна под формата на някакъв грип, но чак сега когато става смъртоносен му се обръща внимание.
      4 изследването от чехия и маските, вируса се предава и чрез финни прахови частици, всички ще го караме до безкрай
      5 чакаме ваксина и лекарство, а дотогава ще се преброяваме всеки ден,независимо колко пъти сме го изкарали

      Ще е много интересно с масовите тестове у нас, очаквам изненади...
      Last edited by pepe1234; 06.05.2020, 23:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Лев то се мисли за това. Имаме поне 5-6 месеца резерв от храни. Ще се принудим да правим политика за хората, а не за печалбата. Ще е голяма битка, ама вируса ще я спечели. Засега продължават да КРАДАТ ВСИЧКИ. Очаквам идващата зима големите проблеми - глад, буквално. Хем ще свършат 5-6 месеца "мазнинки", хем ще изфукаме трилиони. Добре че нямаме пари и по малко ще пострадаме (откраднат) и по малко щети ще има. Това ни е шанса.
        Има идеи и за световна амнистия на дълг !?!?! Сега ще крадем, на зима ще се осерем курталански и ще го отписваме. Ама и хитреци.
        Ако и това мине без революция си го заслужаваме овцете
        Ботич, така е, народът е раздран от лични проблеми, оцеляване, няма сили да мисли глобално и в детайли. Пък и вече свикна да го крадат. Знае че и с кражба, и без тока му се вдига, шефа му вика има други, сина му лентяйства или дъщерята съкратена, жената изневерява, или пие - единия или и двамата и на сутринта му не е до мисъл. Така се търкаля живота.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • ИНТЕРВЮТО Е МНОГО ДОБРО

          https://www.24plovdiv.bg/mnenia/arti...DFGOq-g4klJY5c © www.24chasa.bg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение
            Как стои въпроса с ТЕЛК поради CoVid-19?
            важи си 1 или 2 месеца след извънредното. Кофти че не може да се яви човек изпаднал в такова положение за нов. Бах тоя англо-бг словорен дето имам
            Last edited by bota156; 06.05.2020, 23:12.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Как стои въпроса с ТЕЛК поради CoVid-19?
              Last edited by alex1001111; 06.05.2020, 22:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Удължават агонията, но при масова заболеваемост се стига до хуманитарна катастрофа.
                Това е чудовищното на епидемията. Ако беше просто да се задраска един до 3% от заболелите не би било проблем. Така го виждам аз.
                Лев то се мисли за това. Имаме поне 5-6 месеца резерв от храни. Ще се принудим да правим политика за хората, а не за печалбата. Ще е голяма битка, ама вируса ще я спечели. Засега продължават да КРАДАТ ВСИЧКИ. Очаквам идващата зима големите проблеми - глад, буквално. Хем ще свършат 5-6 месеца "мазнинки", хем ще изфукаме трилиони. Добре че нямаме пари и по малко ще пострадаме (откраднат) и по малко щети ще има. Това ни е шанса.
                Има идеи и за световна амнистия на дълг !?!?! Сега ще крадем, на зима ще се осерем курталански и ще го отписваме. Ама и хитреци.
                Ако и това мине без революция си го заслужаваме овцете
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                  Грешни са ти сметките - средна продължителност на живота от 84г, не означава че трябва да умират по 1/84-та от населението всяка година. Съвсем принизи актюерската наука до нивото на бакалия.
                  Че по колко трябва да умира СРЕДНО?
                  От математическа гледна точка точно толкова трябва да умира, ако разбира се направим допускане, че държавата е една затворена система (а тя не е) и допуснем, че няма увеличение на продължителността на живота(а тя се увеличава).
                  Все пак това си е задача за 4ти клас. И не забравяй, че говоря за СРЕДНО число. В никакъв случай за абсолюютно такова.
                  Например през 2015 г у нас са починали - 108 675 души, през 2016та - 105 627, през 2017 - 107 832, през 2018 - 106 524, през 2019 - 105 931.

                  По метода, по който аз си смятам, за България се получава една разлика от 10%. В смисъл, че в България умират 10% повече хора, отколкото би трябвало според броя на населението. Сигурно това е в резултат на увеличаването на продължителността на живота, не мога да изчисля дори приблизително как се отразява.
                  Освен това с българската статистика влизат всички смъртни случаи на територията на България, без значение дали починалият е живял постоянно тука или е на екскурзия за 5 дни, без значение къде ще бъде погребан.

                  Данните по-горе съм ги взел от сайта на НСИ. Не съм ги измислил. За петте години средно умират по 106 918 човека. През 2015 са умрели 108 675, тоест с 1757 повече, което си е значително повече от 80-90 умрели до сега от Ковид, ама не съм забелязал някой да се е развълнувал, да е наложил "извънредно" положение, да ни затварят в къщи и да ни налагат разни други абсурдни ограничения.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                    Хърватска, Естония, Литва, Словакия, Словения, Виетнам, Тайланд - ПО-МАЛКО от 10 на ден,
                    съвпадение ли е ?
                    И, не, няма да има втора вълна там, щото са организирани, ще отсекат на змията главата - навреме.


                    Просто ние живеем в държави със неадекватни политици, това е, просто като фасул.
                    Ами посочи разликата в мерките и хората. Щото в Словения всяка сутрин миеха мнооого преди вируса улиците със сапун. Не че това би предпазило от вирус, но показва разликата в манталитета и обществото. Съгласен съм напълно с теб.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Лев за това трябват 24 дена локдаун. Локалните мерки само удължават агонията. Тя ще е поне 2-3 години докато свикнем. Ще оцелеят 99%, ако при повтаряне е 10 пъти по голяма смъртността примерно (може и да няма никаква) тогава ще е проблем
                      Удължават агонията, но при масова заболеваемост се стига до хуманитарна катастрофа.
                      Това е чудовищното на епидемията. Ако беше просто да се задраска един до 3% от заболелите не би било проблем. Така го виждам аз.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Даже математиците не си казват истината за да не отчайват населението.
                        Ще има и още как, какво ще попречи да има?
                        При мен с почти заключено всичко, от понеделник май ще правят 24 часа пълен локдаун и пак по 500, по 400 днес нови на ден. При 4,5 млн население.
                        Не се шегувайте с вируса. Забравете аналогии с което и познато нещо досега. За мен се очертава проблем. И не в смъртността, а в заболеваемостта.
                        Милиарди може да обхване. Нищо не му пречи. Явно сме множко, твърде множко.
                        Лев за това трябват 24 дена локдаун. Локалните мерки само удължават агонията. Тя ще е поне 2-3 години докато свикнем. Ще оцелеят 99%, ако при повтаряне е 10 пъти по голяма смъртността примерно (може и да няма никаква) тогава ще е проблем
                        Last edited by bota156; 06.05.2020, 21:26.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Даже математиците не си казват истината за да не отчайват населението.
                          Ще има и още как, какво ще попречи да има?
                          При мен с почти заключено всичко, от понеделник май ще правят 24 часа пълен локдаун и пак по 500, по 400 днес нови на ден. При 4,5 млн население.
                          Не се шегувайте с вируса. Забравете аналогии с което и познато нещо досега. За мен се очертава проблем. И не в смъртността, а в заболеваемостта.
                          Милиарди може да обхване. Нищо не му пречи. Явно сме множко, твърде множко.
                          Хърватска, Естония, Литва, Словакия, Словения, Виетнам, Тайланд - ПО-МАЛКО от 10 на ден,
                          съвпадение ли е ?
                          И, не, няма да има втора вълна там, щото са организирани, ще отсекат на змията главата - навреме.


                          Просто ние живеем в държави със неадекватни политици, това е, просто като фасул.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Кой гарантира, че ще има втора вълна и в коя страна ?
                            Зависи какви мерки са взети, се взимат и ще се взимат в всяка страна поотделно.
                            Щото УК още от първата не се е оттърсила и държи палмата на идиотщината в ЕС.
                            От друга страна, Виетнам и Хонг Конг нямат новозаразени от две седмици,
                            и ще двайсетина държави са свалили бройките до 10 на ден.

                            https://www.worldometers.info/coronavirus/


                            Даже математиците не си казват истината за да не отчайват населението.
                            Ще има и още как, какво ще попречи да има?
                            При мен с почти заключено всичко, от понеделник май ще правят 24 часа пълен локдаун и пак по 500, по 400 днес нови на ден. При 4,5 млн население.
                            Не се шегувайте с вируса. Забравете аналогии с което и познато нещо досега. За мен се очертава проблем. И не в смъртността, а в заболеваемостта.
                            Милиарди може да обхване. Нищо не му пречи. Явно сме множко, твърде множко.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Еми то по тази формула излиза, че наслението на България трябва да е 8 400 000 .... хи хи....

                              Аз за това му се чудех... явно тук пък умираме преклено много според Гигиов.... трябва да им се каже на тия от НСИ...
                              То докато го напиша, и си ме изпреварил.

                              Средната продължителност на живот, която цитира гигов е за новородените ( на английски е life expectancy at birth, и се смята от таблици за смъртност). луикипедия е добро начало за запознаване с науката: https://en.wikipedia.org/wiki/Life_table . Като поприключи мизерията с вируса и има достатъчно статистика, ще е интересно как се е преобразила таблицата (за ОК например).

                              Абе ще направим актюерче от гигов, че нещо са кът в България. Ама това е друга тема, с много черни офци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Доц. Мангъров: Няма да станем като Италия и Испания, защото убихме възрастните с пенсии по 200-300 лв.
                                Кире, вземам повод от твоя постинг и пускам един материал, който трябва да се познава!
                                Знаем тезите на Мангъров, вижте ги отново! Нов материал е - от вчера!

                                Видео

                                Оставам с впечатление, че от сайта на телевизията не може да се качват директно видеа във форума, но ще кликнете два пъти (вместо веднъж), а аз ще имам да почерпя, че ви вкарвам в излишна работа.
                                Тезите на Мангъров са логични и смислени, аз нямам капацитет да му възразявам!
                                Груев, Бота, Гигов (и други изявени ортодоксални антипаникьори) да ми викнат по едно качествено питие.
                                Язък з а ръсенето със захар, днес дъждът я стопи и изми цялата. В стопанската история на България това вече се е случвало - справка драмата с Гришата, то при него само драми.

                                Сега сериозно. В последната минута на своята изява Мангъров казва важни неща, с които аз бих започнал: Това е нова инфекция, все още н е я познаваме, знаем малко за нея, не бих могъл да се закълна, но ...


                                Истината е, че през цялото останало време, позата му към заявленията и действията на властта е по-скоро насмешлива и назидателна, което предполага, че е напълно сигурен и би трябвало да е готов да се закълне, но ...
                                Освен това, едно е да разсъждаваш въз основа на събитията в България (без да коментираме причините), съвсем друго е вкарване в разказа на историята на най-препатилите страни. Тях Мангъров някак ги неглижира и игнорира.

                                Всички сме хора и е естествено да грешим!

                                Горе главата, отпуснете сърцето, отбележете подобаващо празника!
                                Last edited by nachev; 06.05.2020, 18:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X