IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Нямам си на понятие, защо някой черпи такова самочувствие, че бил софиянец, преди София да стане столица. Градът е бил западнал, ислямизиран, турците са мнозинство, българи и евреи горе-доле по равно, ама евреите не били богати. И римляни имало. Общо към 15 хиляди души. Градът бая пострадал от земетресението 1858 г. По това време Пловдив, Русе, Свищов, Търново, Шумен, Стара Загора са много по-културни градски центрове. Но пък у потомствените софиянци няква странна суетност и надменност, забравящи, че от други градове и от Европа дойдоха хора учили-сполучили, та изградиха столицата на България.
    11800 толко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

      Няма, какво да го плюете SKP! Многа точно се е изразил човекът! Визира онази категория от НОВИ СТОЛИЧАНИ, КОИТО СА ДРАПАЛИ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ ДА ТЕ ДОКОПАТ ДО ЖИЛИЩЕ В СОФИЯ, ПОВЕЧЕТО СИПОТЕЧНИ КРЕДИТИ ЗА ЖИЛИЩЕ ИМЕННО В СОФИЯ КОИТО СЪБОТА И НЕДЕЛЯ, А КАКВО ОСТАВА, КОГАТО ИМА ПОЧИВЕН ДЕН/ДНИ В ПЕТЪК И/ИЛИ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ МОЖЕ, ПРОСТО НЕ МОЖЕ ДА НЕ ИЗДЪРЖИ ДА НЕ СЕ ВЪРНЕ ПО РОДНИТЕ СИ МЕСТА! Това в момента, коета стана преди повече от една седмица, по повод на Великден беше невероятна, дивашка, селяндурска простотия! При наличие на епидемия, на въведена карантина, на всяка цена да гледаш да напуснеш София, воден от егоистичната цел, просто да се ,,поразтъпчеш на зелено" или да се събереш с роднини точно сга, в условията на карантина, е това, е тая вопиюща простотия не я оправдавам! И е прав STР! Казвам го, чезпда съм софиянец, но работя и живея в София през повечето време! Тия хора, с безклайното си мрънкане, с лиготиите си, с ,,тропането с крак", с напуците, които правят, са много дразнещи! И не само това, те са безотговорни и опасни за околните!
      Заради подобни приходящи ,,софиянци", по празници не може по 3 аса да се излезе от София!
      Казвам съм го, казвам го и отново ще го казвам: СОФИЯ НЕ Е МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ, А Е ПРЕВЪРНАТА В ТРУДОВ ЛАГЕР! За жалост е лошото е, че е силно чалгализирана, силно опростачена, силно селяндурска! Тия, които с хилядипзорове напускаха София на 15.04.2020г. и на 16.04.2020г. не трябваше да ги пускат обратно! Да, но правителството прояви разчиране и като цяло мерките по карантината са меки! Да, за ужас на плямпащите мрънками, го заявявам КАРАНТИННИТЕ МЕРКИ, ВЪВЕДЕНИ В БЪЛГИРИЯ СА МЕКИ! НО дори и те не се спазват, заради простотия, най-примитивен егоизъм и прочее! А тия с доматитУ, като си искат дамати, да се разкарат от София и да си стоят при доматитУ!
      Вече настръхвам от яд, когато има празници с почивни две, точно заряди подобни присадени ,,софиянци", които правят задръствания, а сйщо и заради една по малка категория от разглезени ко.....нца, които понеже не може да се ходи до Гърция, си посяха заразата, като отидоха до вилите си по Черноморието! Местните хора, проявиха учудващи тътърпимос
      Ми така се развиват метрополисите. Приижда народ от всички краища към тях. Насилваха се нещата да стане София милионен град. А тя е планирана за 700-800 хиляди. И се пренаселихме. Та и нравите такива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Са за Драгалевци няма да говоря.Аз да питам защо софиянците от времето на Костов опустошиха България заграбвайки заводите и ликвидирайки всичко...Това е причината хората от страната да тръгнат по София и на гурбет.Уверявам те че много малко хора са си напуснали родните места ей тъй за кеф.Има един природен закон....Унищожаваш поминъка на хората и те веднага ти идват на гости.Ние селяндурите не напираме за никъде само искаме всички национални фирми чиито офиси са в София да си разкарат обектите от територията на страната.Офисът ти е в София работи си в София навънка не може...Лесно е да се говорят глупости по форуми
        Айде, поредният, на който ,,Църен Костуф" му е виновен за предприятията, УМИШЛЕНО ИЗТОЧЕНИ, ФАЛИРАНИ ПРИ УПРАВЕНИЕТО НА БСП! Читавите предприятия, които произвеждаха продукция, коята ставаше за пазарна реализация, отдавна бяха раздадени на ПРАВИЛНИТЕ Бизнесмени, определени и посочени от висшите ченгета от бившия Комитет за Държавна сигурност!
        На такива,, само ще кажа, че много хора помним, спомня ме си, каква беше икономиката на България, когато я пое Иван Костов! Сега остава да почнеш да припяваш и рефренът за ,,30 000 000 000(ТРИДЕСЕТ МИЛИАРДА ) долара активи, приватизирини и заграбени по времето на ,,Църен Костуф". Жалко, че и в този форум е пълно с подобни ,,експерти"...
        Само забрави да добавиш, че виновен за COVID-19, отново е Иван Костов!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Са за Драгалевци няма да говоря.Аз да питам защо софиянците от времето на Костов опустошиха България заграбвайки заводите и ликвидирайки всичко...Това е причината хората от страната да тръгнат по София и на гурбет.Уверявам те че много малко хора са си напуснали родните места ей тъй за кеф.Има един природен закон....Унищожаваш поминъка на хората и те веднага ти идват на гости.Ние селяндурите не напираме за никъде само искаме всички национални фирми чиито офиси са в София да си разкарат обектите от територията на страната.Офисът ти е в София работи си в София навънка не може...Лесно е да се говорят глупости по форуми
          Някои хора не осъзнават че без гостите са вързали кънките съвсем. Лесно се категоризира отстрани. Че има ултраопростачени елементи които са дошли в Сф да се размешат и да тежат само има, но има петорно повече хора които си работят и създават всъщност многоликия град, продукта му, облика му, числеността и капитала му и го променят.
          Виж матряла как роптае по произход до девето коляно кой откъде е, а срещу отрепките, разна хулиганска сган на футболни фенове, скинари и мутрите не роптае. Те също са диви селски хулигани, но има и немалко баш столичани. Подсъзнателно си ги харесва, подражава, иска да е като тях, възхищава им се макар публично да заявява обратното.
          За хора от страната с които са пълни театрите, учрежденията, университетите, болниците...не, не ги забелязва. И благодарение на които те са това което са.
          Матрял. Обречен да е такъв до гроб. Желае класово разделение, касти, йерархия, не осъзнава собстеената си примитивна каста.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Щом така смяташ. Още малко и ще ме подгониш от родния ми град. Смешен ставаш с претенциите си. Витощки хижар!
            Присмял се полендак на колибар
            Наздраве, Мрънкало!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              нашите градове преди 150 години са били по големи и уредени от село софия. И се хвали че бил кореняк селяндур
              Нямам си на понятие, защо някой черпи такова самочувствие, че бил софиянец, преди София да стане столица. Градът е бил западнал, ислямизиран, турците са мнозинство, българи и евреи горе-доле по равно, ама евреите не били богати. И римляни имало. Общо към 15 хиляди души. Градът бая пострадал от земетресението 1858 г. По това време Пловдив, Русе, Свищов, Търново, Шумен, Стара Загора са много по-културни градски центрове. Но пък у потомствените софиянци няква странна суетност и надменност, забравящи, че от други градове и от Европа дойдоха хора учили-сполучили, та изградиха столицата на България.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Сега пак си същия селяндур ама дойдохме умните и образованите да ви налеем малко акъл и обноски. Тебе сме те пропуснали. Шанс
                Най добре е да се сложи КПП между София и Драгалевци ..Едно смотано баиресто грозно село с паваж дето лятото е два дена...Предпочитам Банкя...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение



                  И на мен не ми пука, на теб какво ти пука. Но погледни назад, кои истеризират, че ТРЕБВАЛО/искат/, да излязат на село. Нищо общо със софиянец. Само столичанЕ. Приходящи, нагли селяндури. Неспазващи законите. И виреещи, само около собственото си его.
                  П.П. Та мисълта ми е, че няма разлика, между пловдичанин/майна;. софиянец. видинчанин, русенец. Има разлика между селяндур, който си мисли само за доматитУ, и не му пука за карантина и вируси. И отговорен, цивилизован човек. Схвана ли?
                  Няма, какво да го плюете SKP! Многа точно се е изразил човекът! Визира онази категория от НОВИ СТОЛИЧАНИ, КОИТО СА ДРАПАЛИ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ ДА ТЕ ДОКОПАТ ДО ЖИЛИЩЕ В СОФИЯ, ПОВЕЧЕТО СИПОТЕЧНИ КРЕДИТИ ЗА ЖИЛИЩЕ ИМЕННО В СОФИЯ КОИТО СЪБОТА И НЕДЕЛЯ, А КАКВО ОСТАВА, КОГАТО ИМА ПОЧИВЕН ДЕН/ДНИ В ПЕТЪК И/ИЛИ В ПОНЕДЕЛНИК НЕ МОЖЕ, ПРОСТО НЕ МОЖЕ ДА НЕ ИЗДЪРЖИ ДА НЕ СЕ ВЪРНЕ ПО РОДНИТЕ СИ МЕСТА! Това в момента, коета стана преди повече от една седмица, по повод на Великден беше невероятна, дивашка, селяндурска простотия! При наличие на епидемия, на въведена карантина, на всяка цена да гледаш да напуснеш София, воден от егоистичната цел, просто да се ,,поразтъпчеш на зелено" или да се събереш с роднини точно сга, в условията на карантина, е това, е тая вопиюща простотия не я оправдавам! И е прав STР! Казвам го, чезпда съм софиянец, но работя и живея в София през повечето време! Тия хора, с безклайното си мрънкане, с лиготиите си, с ,,тропането с крак", с напуците, които правят, са много дразнещи! И не само това, те са безотговорни и опасни за околните!
                  Заради подобни приходящи ,,софиянци", по празници не може по 3 аса да се излезе от София!
                  Казвам съм го, казвам го и отново ще го казвам: СОФИЯ НЕ Е МЯСТО ЗА ЖИВЕЕНЕ, А Е ПРЕВЪРНАТА В ТРУДОВ ЛАГЕР! За жалост е лошото е, че е силно чалгализирана, силно опростачена, силно селяндурска! Тия, които с хилядипзорове напускаха София на 15.04.2020г. и на 16.04.2020г. не трябваше да ги пускат обратно! Да, но правителството прояви разчиране и като цяло мерките по карантината са меки! Да, за ужас на плямпащите мрънками, го заявявам КАРАНТИННИТЕ МЕРКИ, ВЪВЕДЕНИ В БЪЛГИРИЯ СА МЕКИ! НО дори и те не се спазват, заради простотия, най-примитивен егоизъм и прочее! А тия с доматитУ, като си искат дамати, да се разкарат от София и да си стоят при доматитУ!
                  Вече настръхвам от яд, когато има празници с почивни две, точно заряди подобни присадени ,,софиянци", които правят задръствания, а сйщо и заради една по малка категория от разглезени ко.....нца, които понеже не може да се ходи до Гърция, си посяха заразата, като отидоха до вилите си по Черноморието! Местните хора, проявиха учудващи тътърпимос

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    На мен лично ми е много непонятно откъде се пръкнаха толко софиянци и все културни изискани и спазващи законите...След Освобождението София е едно кално мръсно забутано шопско село което е извън100-те най добри градчета и селца населено с диви и неграмотни шопи.На науката не е известно в София да се преселили боляри роднини на царетеи други със знатно потекло от Търново 500г преди това.Откъде днеска се пръкнаха 200-300000 оригиналдъ софиянец не зная.Освен това думата софиянец звучи гордо и показва някаква класа някакво превъзходство над другия човек.Гордото тупане в гърдите с думите аз съм кореняк софиянец има за цел да смаже човека отсреща да му покаже кой е по по най и да го натири в миша дупка да си знае кой команди парада...Ние простите необразованите и диви селяндури които имаме глупостта да не живеем в София трябва като видим кола със софийски номера просто да се разкараме от пътя на величеството....на мен това ми звучи смешно и говори лошо за интелекта на хората позволяващи си да демонстрират подобно поведение
                    Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    На мен лично ми е много непонятно откъде се пръкнаха толко софиянци и все културни изискани и спазващи законите...След Освобождението София е едно кално мръсно забутано шопско село което е извън100-те най добри градчета и селца населено с диви и неграмотни шопи.На науката не е известно в София да се преселили боляри роднини на царетеи други със знатно потекло от Търново 500г преди това.Откъде днеска се пръкнаха 200-300000 оригиналдъ софиянец не зная.Освен това думата софиянец звучи гордо и показва някаква класа някакво превъзходство над другия човек.Гордото тупане в гърдите с думите аз съм кореняк софиянец има за цел да смаже човека отсреща да му покаже кой е по по най и да го натири в миша дупка да си знае кой команди парада...Ние простите необразованите и диви селяндури които имаме глупостта да не живеем в София трябва като видим кола със софийски номера просто да се разкараме от пътя на величеството....на мен това ми звучи смешно и говори лошо за интелекта на хората позволяващи си да демонстрират подобно поведение
                    'Съжалявам.Но става въпрос, за друго Извинявам се , че не разбра. Но мисля, че не не моя вината.
                    Твои съгржданЕ, понатрупалЕ малко трудов стаж в Соифията, се наричат софиянци. И се държат надменно, като се приберат по родните си села. Това не са Софиянци. А приходящи, нагли селяндури.
                    И съм убеден, че не само София се сблъсква, с този проблем. И в Пловдив, и в Варна, и в Русе, и във Видин със сигурност, е така.
                    Селяндурщината е въпрос на мантлитет..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                      Пич, къде видя милион и половина софиянци.? Не сме повече от 200-300 хиляди. Останалото е столичанЕ. Или както квалифицирате вие софиянците. Нагли селяндури. Кой работил по "Кремиковци". Кой военен.С по някоя панелка, за живеене. Всичките си ги влече на село .При дУматитУ. Ни мой ги спря нищУ. Ни карантина, ни вирус. Само на село, се чувстват Хора. Не бой се, за нас. По Витоша има достатъчно диви плодове
                      П.П. Аз съм против изходящите ККП-та. Но съм ЗА входящите.
                      Според мен сте няколко човека дето пишете глупости по форумите...потомци на Римските императори...направо сте кореняци римляни...Изискани възпитани интелектуалци..Я вземи да ми посочиш поне един софиянец КУРеняк останал в историята на страната с нещо друго освен подигравки и бъзици...Разсмиват ме мераците на посредствени хора да изглеждат елит...И да питам а кореняците от Мадрид Барселона Париж Лондон по горна класа ли са от куреняка софиянец

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                        Това с вълничките ми прозвуча малко като във вица, където ни призовават в 20:00 да излезем на терасите на домовете си, взаимно да се наплюем и да се свърши веднъж завинаги.
                        Наздраве!
                        Хаха това си е така Наздраве

                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                          Прав си. Така е. Но сега, не са. най-важен е, начина на мислене. Може и о-в Тимбукту, да си по-напред от Грую.
                          Сега пак си същия селяндур ама дойдохме умните и образованите да ви налеем малко акъл и обноски. Тебе сме те пропуснали. Шанс
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Oт шест корена домати по една салата за 100 дена ...Много малка ми се види тая салата.Но си прав на човек не му тряба толкова много храна.Както не му трябва и много земя за да се изхранва.
                            Бих приел всякакви съвети от хора който разбират повече от мен аз като тинейжър в края 90 те съм помагал на баба и дядо през летата в най различни земедлски работи ама съм далеч от експертно ниво баба ми садеше 4 лехи по 10 тина дупки по два стръка в дупка (ако ми верен спомена) и сигаха за двана възрастни и две деца + на нашите и на лелями даваха от време на време и правехме и лютеница към края на сезона - и ги обърнах на 1 човек ... 6 дупки по 2 корена трябва да са ...
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              На мен лично ми е много непонятно откъде се пръкнаха толко софиянци и все културни изискани и спазващи законите...След Освобождението София е едно кално мръсно забутано шопско село което е извън100-те най добри градчета и селца населено с диви и неграмотни шопи.
                              Така, така... а пък още 100 години по-рано в Америка са ходили с голи задници...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                                Ми седя си. Ма селяндурите напирате тук. Що ли?
                                Са за Драгалевци няма да говоря.Аз да питам защо софиянците от времето на Костов опустошиха България заграбвайки заводите и ликвидирайки всичко...Това е причината хората от страната да тръгнат по София и на гурбет.Уверявам те че много малко хора са си напуснали родните места ей тъй за кеф.Има един природен закон....Унищожаваш поминъка на хората и те веднага ти идват на гости.Ние селяндурите не напираме за никъде само искаме всички национални фирми чиито офиси са в София да си разкарат обектите от територията на страната.Офисът ти е в София работи си в София навънка не може...Лесно е да се говорят глупости по форуми

                                Коментар

                                Working...
                                X