IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Аз на ББ съм му много обиден и въобще не се знае дали ще гласувам за него на следващите избори. По-скоро няма да гласувам, но това не е защото лошо управлява съществуващата криза. Имам си друго, което ми се е насъбрало през годините. В конкретния случай обаче с кризата ББ явно осъзнава, че не е компетентен, и затова си назначи щаб от експерти, в който се вслушва на 100%. За това вече мога да го поздравя - когато не си компетентен - слушай експертите и им се подчинявай. И аз така правя, когато трябва да вземам сложни решения, и това всъщност е правилният начин.

    Колкото до самите експерти - не се знае дали ако беше Корнелия Нинова пак нямаше да назначи същия щаб. Ами все някой трябваше да участва в този щаб, а те добрите експерти не са чак толкова много в една малка държава като България. Ако аз трябваше да избирам щаб, пак щях да направя същото - щях да избера военен за лидер - човек, който е обучен бързо да взема трудни решения в условията на недостиг на информация. Това е важно и ключово качество, и за най-голям наш късмет се оказа, че в България си имаме такъв човек, доказвал се цял живот че е най-добрия в това, което върши.

    Не мога обаче да ги разбера критиките, които разни нещастници отправят към Ген. Мутафчийски. Ами че те в сравнение с него са мравки, които се опитват да критикуват един колос по интелект, познания, образование, опит и израстване в йерархията. Щеше да бъде смешно, ако не беше жалко разни неудачници в живота да се сравняват с опита, знанията и постиженията на Ген. Мутафчийски..
    Ами той, Мутафчийски, само номенално е "военен". И има по-малко служба от мен, някакъв си о.р.ст.лейтенант. И, освен това, НЕ Е нито вирусолог, нито епидемиолог. Разбираш ли? И, като "лидер", е ФОРМАЛЕН. Щото, танцува по чужда свирка. Колко удобно. Един с друг, могат да си измият ръцете: "Ама не ме е разбрал", ама "аз едно му казах, той друго направил", ама "Е, Той е Докторът, Той решава" и т.н. Гледали сме много пъти от същия филм. Пък и Боко не им се "подчинява", и само понякога, ги "слуша". Използва ги за параван. Да, знае, че е некомпетентен...и добре, че не взе и нова "медицина" да пише, щото жална ни майка. Ама Кризата, в голямата част от цялата и "Хубост", я направи той и още ще има да го псувате. Убеден съм.
    За щаб - да, трябваше да се организира и да, редно е да са поне лекари. Допускам, и че Корнелия също би направила свой щаб а също, че и нея биха я оплювали. Ама това е България, пусто. А това, кой с кого се сравнява и доколко е прав, накрая, Времето ще отсъди.

    Коментар


    • Напоследък от управляващите се лансира една идея.
      Предлага се, чрез поправки в Закона за бедствията или в Закона за здравето
      да се "узаконят" сегашните "мерки против пандемията" така, че да действат и след
      отпадане на извънредното положение.
      Това вече е смущаващо, защото се дава възможност, по законен път да се
      суспендират граждански права - не временно, а постоянно.
      Надявам се, Парламентът да не се "хване" на тази въдица.
      Last edited by марин; 28.04.2020, 15:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
        Матеев, днес в 08.56 ч. " До Инвестор" обеща да напуснеш форума, защото си обиден на модераторите. Но пак си тук, изпълни моля те обещанието си и напусни. Дръж на думата си. Ще ти правим помен на 3- ия, 7 - ия и 40 - ия ден и ще забравим за теб. Ние тук в по- голямата си част сме плебей, прости хора, трактористи, водолази и анархисти, хора без грам мозък в главите си, ти си най- умния измежду нас и ни дразниш със своя интелект. Не се вписваш в нашия трудов колектив така да се каже
        Аз наистина ще напусна форума, защото не се вписвам в наложените в него правила и порядки. Аз не съм анонимен и излизам с името си, което явно тука не се толерира и се счита за голямо престъпление.

        Затова ще напусна, но ще се върна със 17 анонимни ника, един от други с по-просташки имена и с по-просташко държание. Явно това е единственият начин да се впиша в обстановката и на фона на всеобщата простащина да не се набивам на очи и да стана приятел с други пияници, е@ачи и курвари и прочее отрепки, които считат простотията си за голям героизъм.

        Коментар


        • В Германия расте недоволството срещу твърдите мерки на Меркел

          Автор: БТА

          http://glasove.com/categories/novini...OdinWww4MiRfzU


          Ами нормално е да има недоволни..



          Коментар










          • БЛАГОДАРЕТЕ МУ ЗА СПАСЕНИЕТО СИ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Знаем, че си велик и обиден, Матеев. Знам. Ама колкото и да ти е "пределно ясно..." и т.н., толкова и сам, си отговорен за всичко, което печелиш и дваж повече - за онова, което губиш. Държеше на корупцията - имаш я. Не мрънкай. Пък и май Боко и неговото правителство преди време, беше, който ви оряза изкупните цени на фотосоларната енергия, и срещу него и Ко.скачахте тогава, не помниш ли? Аз не съм забравил.
              Аз на ББ съм му много обиден и въобще не се знае дали ще гласувам за него на следващите избори. По-скоро няма да гласувам, но това не е защото лошо управлява съществуващата криза. Имам си друго, което ми се е насъбрало през годините. В конкретния случай обаче с кризата ББ явно осъзнава, че не е компетентен, и затова си назначи щаб от експерти, в който се вслушва на 100%. За това вече мога да го поздравя - когато не си компетентен - слушай експертите и им се подчинявай. И аз така правя, когато трябва да вземам сложни решения, и това всъщност е правилният начин.

              Колкото до самите експерти - не се знае дали ако беше Корнелия Нинова пак нямаше да назначи същия щаб. Ами все някой трябваше да участва в този щаб, а те добрите експерти не са чак толкова много в една малка държава като България. Ако аз трябваше да избирам щаб, пак щях да направя същото - щях да избера военен за лидер - човек, който е обучен бързо да взема трудни решения в условията на недостиг на информация. Това е важно и ключово качество, и за най-голям наш късмет се оказа, че в България си имаме такъв човек, доказвал се цял живот че е най-добрия в това, което върши.

              Не мога обаче да ги разбера критиките, които разни нещастници отправят към Ген. Мутафчийски. Ами че те в сравнение с него са мравки, които се опитват да критикуват един колос по интелект, познания, образование, опит и израстване в йерархията. Щеше да бъде смешно, ако не беше жалко разни неудачници в живота да се сравняват с опита, знанията и постиженията на Ген. Мутафчийски..
              Last edited by Mateev; 28.04.2020, 15:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                Един хипотетичен въпрос:
                Тестват за корона вирус 100 души, в тях откриват 2-ма носители и 8 с антитела,
                какъв резултат ще се обяви за заразени - 2 или 10?
                Очаквам gigow да се включи.
                За да имаш антитела, някога, си бил заразен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Аз ли съм политически трол? Май тука нещо има като гузен - негонен бяга.

                  Аз щях да имам същото мнение както за Бойко, така и за Корнелия или за всеки един друг, който е имал нещастието да му се наложи да управлява тази сложна криза. И това е така защото съм бизнесмен с много предприятия, който управлява много хора, и на който му е пределно ясно как се управляват сложни кризи в условията на недостиг на информация.

                  Иначе за трактористите, таксиметровите шофьори и зидаромазачите ми е пределно ясно колко им е акъла и как простотията им ги кара да се мислят за най-големите гении на света, но провала на собствения им живот е ярко доказателство, че не могат да управляват дори себе си, а камо ли една фирма или дори цялата държава и възникващите в нея сложни кризи.

                  Та това е моето мнение за всички критикари - те не могат да оправят себе си, а са тръгнали да оправят държавата. Най-яркото доказателство за несъстоятелноста на критиките им е ЛИПСАТА НА РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА !!! Всеки може да критикува (да лае наляво и надясно), но само интелигентните хора са в състояние да дадат и да обосноват една РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. Всички останали само лаят, ама това го може и моето куче.
                  Всички азиатски страни са РАЗУМНАТА АЛТЕРНАТИВА.
                  Всички арабски страни са Разумната алтернатива
                  В Европа Германия, Русия, Швейцария, че и Австрия са разумната алтернатива
                  от нашата черга Словакия е най-добрия пример за разумната алтернатива.
                  Ами Литва, Латвия, че дори и БЕЛАРУС (въпреки че изтърваха началото)
                  И въпреки че първи въведохме ограничения, изгубихме цялото си предимство и вече сме на опашката. Не можахме за 2 месеца да намерим и организираме едни прости тестове. ЦЯЛ СВЯТ УСПЯ НИЕ ЛАПАМЕ МУХИ ЗАКЛЮЧЕНИ.
                  Всички те се основават на тестване на ВСИЧКИ контактни, изолиране на болните.
                  АКТИВНА ПОМОЩ НА БОЛНИТЕ - и огромни усилия за откриване на потенциално болните за ОГРАНИЧАВАНЕ НА ЗАРАЗАТА.
                  Увеличаване на имунитета - разходки на ЧИСТ въздух, избягване на стрес, даване на оптимизъм на хората
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение
                    Матеев, днес в 08.56 ч. " До Инвестор" обеща да напуснеш форума, защото си обиден на модераторите. Но пак си тук, изпълни моля те обещанието си и напусни. Дръж на думата си. Ще ти правим помен на 3- ия, 7 - ия и 40 - ия ден и ще забравим за теб. Ние тук в по- голямата си част сме плебей, прости хора, трактористи, водолази и анархисти, хора без грам мозък в главите си, ти си най- умния измежду нас и ни дразниш със своя интелект. Не се вписваш в нашия трудов колектив така да се каже
                    Да ме прощава благодетелят ми но, въпреки, че е умен, НЕ Е МЪДЪР.
                    Ще рече, има право да продължава да пише. Нали, тук сме все ... абе, едни такива, неправилни...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Аз ли съм политически трол? Май тука нещо има като гузен - негонен бяга.

                      Иначе за трактористите, таксиметровите шофьори и зидаромазачите ми е пределно ясно колко им е акъла .
                      Aми слез на Земята за да видиш, че някои бакшиши са фалирали поради нездравословната икономически конюктурна обстановка в БГ.
                      И не давай пример със себе си, не всеки иска да живее в Балкана, пък и не те знам на кой си братовчед, с какви кредити си почнал и т.н.
                      Без значение
                      Успешен бизнесмен в мутренска държава е много лесно да е и глупав.
                      Някои хора са избрали да са на заплата, вместо да се борят със вятърни мелници в БГ и да успяват като бизмесмени.
                      Просто хората на заплата задават едни такива неудобни въпроси, ама не ги изкарвай неудачници.

                      Коментар


                      • Един хипотетичен въпрос:
                        Тестват за корона вирус 100 души, в тях откриват 2-ма носители и 8 с антитела,
                        какъв резултат ще се обяви за заразени - 2 или 10?
                        Очаквам gigow да се включи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Нищо не предлагам. Всичко написано в твоя постинг е плод само и единствено на развинтеното ти въображение, защото нищо такова не съм казвал в нито един мой постинг.

                          Аз разсъждавам така:
                          За хубаво или за лошо всички събития в целия свят, както и всички действия на умни или глупави властимащи по света, доведоха състоянието със световната криза до момента ДНЕС, в който момент можем да анализираме кой се е справил по-добре и кой - по-зле. Какво е било в миналото вече е без значение, защото не можем да го променим. Какво ще се случи за в бъдеще все още не го знаем.

                          Важен е само и единствено момента ДНЕС, в който момент аз със задоволство мога да констатирам, че Българските властимащи се справиха МНОГО ПО-ДОБРЕ от редица техни колеги в Европа и в Америка. И понеже аз също се считам за експерт в управлението на сложни кризи (правил съм го много пъти), мога да потвърдя, че представянето на Българските властимащи при управлението на тази криза е едно от възможно най-добрите в целия свят.
                          ...Мога да си представя тогава, каква трагедия са останалите.
                          А, ако сериозно, има ред фактори, които, НЕ отчиташ. Пропускаш момента, че може и всичко правилно да правиш, което зависи от теб, и пак нещата да се кучат а също, че може да правиш глупости и пак да ти върви. Поне донякъде. Щото, и наш Боко, се "активизира" с месеци забавяне, и основно, с приказки. Обаче, той НАСЛЕДИ едно добре имунизирано население, с по-ниска - основно, по финансови причини - мобилност и тежко нежелание на външни фактори да се ангажират с толкова ... окепазена територия - и двата фактора, по ирония, сработили извън неговото "управление на кризи", В НАША полза. Докога - не се знае.
                          Накратко, не преигравай. Знаем се.

                          Коментар


                          • Матеев, днес в 08.56 ч. " До Инвестор" обеща да напуснеш форума, защото си обиден на модераторите. Но пак си тук, изпълни моля те обещанието си и напусни. Дръж на думата си. Ще ти правим помен на 3- ия, 7 - ия и 40 - ия ден и ще забравим за теб. Ние тук в по- голямата си част сме плебей, прости хора, трактористи, водолази и анархисти, хора без грам мозък в главите си, ти си най- умния измежду нас и ни дразниш със своя интелект. Не се вписваш в нашия трудов колектив така да се каже

                            Коментар


                            • Що се препирате?
                              Народът си го е казал - " Пилците се броят наесен"
                              Засега сме в задънена улица.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Oх, пак ли стеб ще се занимаваме и днес.
                                Значи, предлагаш до Коледа да останем в това положение партер и да се пазим от вируса.
                                Икономиката наполовина спряла, болниците предимно да обслужват Ковид пациенти и Ние - заключени.
                                Че ти си по-зле от БХ, бре.
                                Онзи поне днес се усети и взе да дава назаден.
                                Бройките са занижени в БГ защото може би не се показва истинската картина, поне за ромите съм сигурен, повечето ги пишат заразени и/или умрели от пневмония.
                                БХ иска ниска контролирана бройка, както Китайците лъжеха.
                                Довчера не се тестваше, как да има много заболели.
                                Нищо не предлагам. Всичко написано в твоя постинг е плод само и единствено на развинтеното ти въображение, защото нищо такова не съм казвал в нито един мой постинг.

                                Аз разсъждавам така:
                                За хубаво или за лошо всички събития в целия свят, както и всички действия на умни или глупави властимащи по света, доведоха състоянието със световната криза до момента ДНЕС, в който момент можем да анализираме кой се е справил по-добре и кой - по-зле. Какво е било в миналото вече е без значение, защото не можем да го променим. Какво ще се случи за в бъдеще все още не го знаем.

                                Важен е само и единствено момента ДНЕС, в който момент аз със задоволство мога да констатирам, че Българските властимащи се справиха МНОГО ПО-ДОБРЕ от редица техни колеги в Европа и в Америка. И понеже аз също се считам за експерт в управлението на сложни кризи (правил съм го много пъти), мога да потвърдя, че представянето на Българските властимащи при управлението на тази криза е едно от възможно най-добрите в целия свят.

                                Коментар

                                Working...
                                X