IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Точно, сега в Сандански тествали рискови групи - 10% имали антитела, ако правилно съм прочел. Дай повече инфо, ти нали имаше връзки там, че аз имам само имот и малко роднини
    Tова с информацията е черна дупка.
    Докторите са на заплата, едни се страхуват, други - повече
    С кой точно вид тест са правени ???
    Колко пъти тестват заразения ??
    На кого точно пращат резултатите ??
    Малко антитела не е като много антитела, ама тези евтини тестове това не го отчитат, нито кога са придобити.
    Просто в момента, ако не си лекар лично на място там, нямаш представа за това място там.
    Тука сега само гадаем от минали събития и от очевидни факти.
    Last edited by hazard; 28.04.2020, 16:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
      Следих интервюто, но не прозвуча съвсем убедително за аудиторията.
      Имам предвид две неща:
      1. Според думите му, трябва да "пуснем" децата, младите и здравите да се
      заразят по улици, паркове и т. н. Може от гледна точка на епидемиологията
      да е така, но това е против народопсихологията на българина. Той не би
      позволил детето му да се окаля, камо ли да го "пусне" да се зарази, при това
      от непознат вирус;
      2. Ами нали този здрав, но заразен младенец не живее в друг свят.
      Ще се върне вкъщи и ще изпозарази родители, прародители и т. н.
      Не ми се струва състоятелно.
      В дупка сме.
      Не смея да давам съвети
      .
      То каквото и решение да се вземе в тази ситуация, то все ще е грешно. Няма добро решение - има само лошо и още по-лошо. Тежък момент за властимащите, които трябва да ги вземат тези решения, и златен момент за злобарите, които търсят повод да си изливат злобата.

      Коментар


      • Следих интервюто, но не прозвуча съвсем убедително за аудиторията.
        Имам предвид две неща:
        1. Според думите му, трябва да "пуснем" децата, младите и здравите да се
        заразят по улици, паркове и т. н. Може от гледна точка на епидемиологията
        да е така, но това е против народопсихологията на българина. Той не би
        позволил детето му да се окаля, камо ли да го "пусне" да се зарази, при това
        от непознат вирус;
        2. Ами нали този здрав, но заразен младенец не живее в друг свят.
        Ще се върне вкъщи и ще изпозарази родители, прародители и т. н.
        Не ми се струва състоятелно.
        В дупка сме.
        Не смея да давам съвети.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Точно, сега в Сандански тествали рискови групи - 10% имали антитела, ако правилно съм прочел. Дай повече инфо, ти нали имаше връзки там, че аз имам само имот и малко роднини
          Проблема с тестовете за антитела е че понякога хващат и другите 4 коронавируса като COVID 19, което ги прави почти изцяло безмислени, без да са съчетани преди това с PCR тестове.... т.е. да се тестват хора за които не се знае дали са били болни от COVID 19, няма смисъл.

          Освен това наличието на антитела не означава, че тези хора са придобили имунитет. До тук няма доказани хора със силен имунитет срещу COVID 19.
          Last edited by Xman1; 28.04.2020, 16:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Мангъров: Няколкостотин хиляди българи са заразени с COVID-19


            такова е и мойто мнение, но все пак той е инфекционист и педиатър, началник на клиниката по детски инфекциозни болести в Инфекциозната болница в София.
            Да припомня, в началото, заразената жена от Габрово БЕЗ никакви контакти,
            после в Плевен чуждестранните работници по газопровода и студенти от Италия във университета там как си щъкаха до последно.
            Точно, сега в Сандански тествали рискови групи - 10% имали антитела, ако правилно съм прочел. Дай повече инфо, ти нали имаше връзки там, че аз имам само имот и малко роднини
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Опозицията е опозиция, за да лае, докато кервана върви и не се съобразява с нея. В случая обаче ББ има един много силен ход, и аз се надявам той да се досети и да го използва;

              Накратко:
              Корнелия иска от ББ подробен план как България да излезе от кризата.

              Ако аз бях на мястото на ББ, щях да и кажа - ти направи плана, и какъвто и да е той, аз ще се съобразя с него. Отговорноста обаче ще я носи твоята партия.

              ПП: Тука намесвам концепцията за РАЗУМНАТА АЛТЕРНАТИВА, която разумните критикуващи са длъжни да имат. Нямат ли такава, значи са просто лаещи кучета.
              ха ха. Ти така ли правиш бизнес.
              Дават ти парите, идеята ти изпълняваш и ако спечелиш си прибираш, ако загубиш другите носят отговорност.
              Типичен …..
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                След извънредното положение мерките срещу коронавируса ще останат легитимни със закон (хронология)

                https://www.dnevnik.bg/politika/2020...ra_za_merkite/
                Опозицията е опозиция, за да лае, докато кервана върви и не се съобразява с нея. В случая обаче ББ има един много силен ход, и аз се надявам той да се досети и да го използва;

                Накратко:
                Корнелия иска от ББ подробен план как България да излезе от кризата.

                Ако аз бях на мястото на ББ, щях да и кажа - ти направи плана, и какъвто и да е той, аз ще се съобразя с него. Отговорноста обаче ще я носи твоята партия.

                ПП: Тука намесвам концепцията за РАЗУМНАТА АЛТЕРНАТИВА, която разумните критикуващи са длъжни да имат. Нямат ли такава, значи са просто лаещи кучета.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Айде малко черна статистика. На месец в България се диагностицират 3 хил. души с онкозаболяване. За два месеца 6000 хил. А от к-19 за същия период колко са? И кой реши, че живота и лечението на първите не е от значение защото трябва да се пръскат милиарди за празните легла за уж лечение на вторите?..


                  А онкозаболяванията от какво се причиняват освен от мръсен въздух и лоша храна.... ще те оставя да помислиш.... надявам се до няколко седмици да го "измислиш", ако ли не можеби ще ти помогна, можеби не.


                  Днешните заболявания тип "умрелка" са, рак, инфаркт и инсулт... за мен тези заболявания са точно тип "умрелка".... от това са умирали през средновековито. Това не са болести а крайни фази на други заболявания.
                  Last edited by Xman1; 28.04.2020, 16:20.

                  Коментар


                  • Мангъров: Няколкостотин хиляди българи са заразени с COVID-19


                    такова е и мойто мнение, но все пак той е инфекционист и педиатър, началник на клиниката по детски инфекциозни болести в Инфекциозната болница в София.
                    Да припомня, в началото, заразената жена от Габрово БЕЗ никакви контакти,
                    после в Плевен чуждестранните работници по газопровода и студенти от Италия във университета там как си щъкаха до последно.
                    Last edited by hazard; 28.04.2020, 16:17.

                    Коментар


                    • Как звучи коронавирусът?
                      Учени от престижния Технически институт в Масачусетс дадоха отговора от гледна точка на науката. Те определили по една нота на всяка от амнокиселините на вируса, т.нар. „озвучаване“. Молекулярните вибрации се представят чрез променящи се мелодии, които представят йерархичната геометрия на протеина.
                      Ръководител на този труд е проф. Markus J. Buehler, голям любител на класическата музика. Използват се различни инструменти.
                      „Не можем да видим малките, наноскопични неща като протеините и другите молекули, които съставляват практически цялата жива материя, включително и нашите клетки, тъкани, вируси. Нашият алгоритъм дава възможност да ги чуеем“, казва професорът.
                      Творбата продължава около два часа. „Тя е музикален израз на аминокиселинната последователност и структурата на патогенния протеин на COVID-19.“
                      Любопитно…


                      El Instituto de Tecnología de Massachusetts ha elaborado una partitura con los aminoácidos del coronavirus




                      timeout.es



                      Científicos convierten el coronavirus en música. Y suena así
                      El Instituto de Tecnología de Massachusetts ha elaborado una partitura…


                      El Instituto de Tecnología de Massachusetts ha elaborado una partitura con los aminoácidos del coronavirus







                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Че аз не го натрапвам. Прави каквото искаш. Давай пари за всякакви глупости, като "лекарства" предпазващи от грип, при това еФтини, 50-100 долара опаковката. Дупчи се всеки ден, ако искаш, живей в пещера, щом смяташ, че така ще се спасиш.
                        Аз ще живея на свобода, отказвам да се страхувам от всички всемирни простотии и съм абсолютно несъгласен да ми налагаш твоя модел на живот, без да ме убедиш с ДОКАЗАТЕЛСТВА, че има такваз страшна болест.
                        И ще се противопоставям с каквото мога в рамките на закона против това, което ТИ и тебеподобните ми натрапвате.
                        Писна ми от апокалиптоси!
                        Ставам сутрин и отивам на бачкане(малък бизнес) в близкия областен град..Минавам през КПП..Срещам се с доста хора по работа,спазвайки мерките....Вечер пак през КПП-то и се прибирам....Живея в малък провинциален град ....Спазвам мерките....Събота и неделя отиваме на село,което е в близост,в планината ....Наслаждаваме се на селската идилия,ровим си по двора,разхождаме се по близките баири...Не ходим да пазаруваме в селските бакалии(а обожавам да пазарувам от селски бакалии и мразя супермаркетите),не защото е забранено,а защото сме си самозабранили,предвид средната възраст на жители на селото,която е около 80 години....Има много,които са над деветдесет и някой и друг столетник....Контактувам със съседите си от 20-30 метра с подвиквания(двор-двор),за да съм намалил почти на 100% опасността да ги заразя (не си правя през два часа тестове ,та да съм сигурен ,че не съм заразен)Много от тези хора,независимо от преклонната си възраст са си доста активни в ежедневието си ,по-активни от някои 20-30- 40-50 -60годишни тюфлеци.....Имам и роднини в селото,които не посещавам(освен ако нямат някаква спешна нужда,Слава Богу - досега са нямали),пак от страх да не им дотътря заразата...

                        За последните 25 години съм пил един път антибиотик-3 дни...Пия чат-пат аналгин ,когато ме цепи тиквата от препиване предната вечер..Случва се все по-рядко....Други лекарства не пия...."Изяждам" само аз приблизително 20-30 кила мед на година....Пия една бала горски чай,който лично съм набрал....И меда и чая ги "консумирам" не защото са много полезни и ще живея 5000 години ,а защото ме кефи....
                        Нямам идея от къде реши,че съм се скрил в пещера,бия си инжекции по цял ден,гълтам за закуска и вечеря лекарства от по 100 долара, апокалипсиси и прочие глупотевини.....

                        П.П.Напълно осъзнавам ,че в създалата се ситуация съм две-три идеи по-привилегирован от хората в областните градове....Наистина съчувствам най-вече на дечицата,че са като затворници и не се чува детска глъч и съчувсвам на родителите им ,че се измъчват от това,че децата им са затворени...

                        П.П.В един от малкото брифинги,дето съм гледал ,преди няколко дни,журналистка попита Мутафчиев ,не могат ли да се правят компромиси за хора от областния град,които имат възрастни родители по селата(лекарства,храна и т.н.)?Мутафчив отговори - "Правим ги непрекъсното"....
                        Както и предполагах ,явно има устна заповед да се правят компромиси по субективна преценка на служителите на МВР...А не както си мисли Бате Пешо ,че полицайчетата са разбрани(те пак е възможно да са си такива)...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Aми слез на Земята за да видиш, че някои бакшиши са фалирали поради нездравословната икономически конюктурна обстановка в БГ.
                          И не давай пример със себе си, не всеки иска да живее в Балкана, пък и не те знам на кой си братовчед, с какви кредити си почнал и т.н.
                          Без значение
                          Успешен бизнесмен в мутренска държава е много лесно да е и глупав.
                          Някои хора са избрали да са на заплата, вместо да се борят със вятърни мелници в БГ и да успяват като бизмесмени.
                          Просто хората на заплата задават едни такива неудобни въпроси, ама не ги изкарвай неудачници.
                          Бил съм бизнесмен далече преди всяка една от съществуващите партии да е била създадена. Нямам никакви партийни украски и не ме интересува нито една партия, още повече че съм им набрал негативи на всяка една партия, защото са ми пречели на бизнеса или дори защото са ме изнудвали да им давам пари по време на изборните им кампании.

                          Затова мога смело да твърдя и да се гордея, че моето мнение в тази тема в никакъв случай не е политизирано. Така щях да си мисля при всяка една управляваща партия, защото щях да оценявам техния професионализъм, а не техния цвят. Малко хора от пишещите в тази тема някога са управлявали повече хора от 1 човек (себе си). Аз обаче (и властимащите) имаме голям опит в управлението на хора, и ни е пределно ясно за тези 10% нискоинтелигентни бойкотиращи и лаещи индивиди, които нормалното разпределение винаги ги натриса като недоволни във всеки един процес.

                          Тези злобари дори и да започнеш да им подаряваш пари, пак ще се насерат да критикуват, че парите например били малко, не им били дадени навреме, трябвало да им ги преведем в карта, или ако го направим, трябвало да им ги дадем в брой, ама ако може да им ги занесем в къщи, да им позвъним и да им се поклоним до земята и т.н. Злоба, злоба, злоба - безкрайна злоба, ама някои хора хивеят с нея и се хранят с нея.
                          Last edited by Mateev; 28.04.2020, 16:37.

                          Коментар


                          • Айде малко черна статистика. На месец в България се диагностицират 3 хил. души с онкозаболяване. За два месеца 6000 хил. А от к-19 за същия период колко са? И кой реши, че живота и лечението на първите не е от значение защото трябва да се пръскат милиарди за празните легла за уж лечение на вторите?..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Аз наистина ще напусна форума, защото не се вписвам в наложените в него правила и порядки. Аз не съм анонимен и излизам с името си, което явно тука не се толерира и се счита за голямо престъпление.

                              Затова ще напусна, но ще се върна със 17 анонимни ника, един от други с по-просташки имена и с по-просташко държание. Явно това е единственият начин да се впиша в обстановката и на фона на всеобщата простащина да не се набивам на очи и да стана приятел с други пияници, е@ачи и курвари и прочее отрепки, които считат простотията си за голям героизъм.
                              Надявам се да премислиш, ама воля твоя.

                              Коментар






















                              • Безграничната глупост в една снимка.



                                След извънредното положение мерките срещу коронавируса ще останат легитимни със закон (хронология)

                                https://www.dnevnik.bg/politika/2020...ra_za_merkite/

                                Коментар

                                Working...
                                X