IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
    Оф, не е нужно АЗ да измислям отново колелото, умния се учи от грешките на другия.
    Ще следвам/копирам стратегията на десетте държави първенци във борбата с короната.
    ТОВА Е алтернативата.

    https://webcafe.bg/svyat/uspehat-na-...o-i-kitay.html
    https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04...r_v_borbata_s/
    И двете държави са маски от самото начало защото са го яли китайския (SARS1) - да не си помисли някой друго

    В Тайван в самото начало излиза един техен и казва градския транспорт е безопасен без маски те се вдигат на протест че им се разправят глупости..

    On 8 February, Chen Shih-chung, commander of the Central Epidemic Prevention Center, further stated that there was no need to wear a mask on public transportation.[174] This caused a storm of protest. The main point of contention is that public transportation such as buses and MRT carriages are confined spaces, and viruses are transmitted more easily than in open spaces.[175]


    Във Хо чи Мин има билбордове които казват че ако някой не носи маска и вследсвие на това зарази друг с опасна болест ще последват до 12 години затвор...

    Дневник са превели точно статият от South China Morning Post (справка абзац 1) е точно същото изречение както почва статията във денвник ама на англииски

    http://www.scmp.com/news/asia/southe...inment-success

    Despite sharing a border with China , Vietnam has, with a combination of early decisive action, extensive testing, vigorous quarantining and social unity, so far avoided the devastation seen in Europe and the United States
    .
    Дневник
    Въпреки че граничи с Китай, засега Виетнам чрез комбинация от ранни решителни действия, широко тестване, строга карантина и социално единство избегна огромните щети, които понасят Европа и Съединените щати.


    Обаче понеже бяха в отбора против маските са пропуснали да преведат това изречение от същата статия

    At times Vietnamese responses to the crisis have been severe. Official signs in Ho Chi Minh City warn that those not wearing a face mask who are found to have infected another person with a dangerous disease could face up to 12 years in prison.
    Което е изключително джендърско от тяха страна ама какво ли ме учудва ...

    Last edited by marketleverage; 28.04.2020, 18:53.
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Николай Бареков пред Plovdiv-Press:
      Кризата ще изкара гладните на улицата и властта ще бере ядове


      Коментар


      • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
        Следих интервюто, но не прозвуча съвсем убедително за аудиторията.
        Имам предвид две неща:
        1. Според думите му, трябва да "пуснем" децата, младите и здравите да се
        заразят по улици, паркове и т. н. Може от гледна точка на епидемиологията
        да е така, но това е против народопсихологията на българина. Той не би
        позволил детето му да се окаля, камо ли да го "пусне" да се зарази, при това
        от непознат вирус;
        2. Ами нали този здрав, но заразен младенец не живее в друг свят.
        Ще се върне вкъщи и ще изпозарази родители, прародители и т. н.
        Не ми се струва състоятелно.
        В дупка сме.
        Не смея да давам съвети.

        Вируса ползва ACE2 рецептори за да инфектира, такива има в Бял Дроб, Сърце, кръвоносни съдове (артерии) бъбреци и тестисите (там заради кръвносни съдове ) та ако удря на тези места и после на някой му е стерилно детето заради Мангъров дали този повярвал родител ще го търси

        38 годишни 90% от който карали болеста леко имат проблеми със тестоерона според няколко китайски клиники....

        Иначе:

        Аз пак да попитам при 400 000 заразени успя ли Мангъров и той да го хване и да получи желания имунитет или само си ги говори дайте да се заразим... ? Ама не дава личен пример....


        Прецакаха му далаверата с лабораторията да изследва масово с бързи тестове с 10 лв печалба на швеицарските и 20 лв пречалба на другите (защото в София май няма лаборатория да взима под 40 лв за изслеване с бърз тест

        890 лв цена за свободна продажба на 30 бързи теста - цена на дребно, другите са по около 600 лв за 25 теста и идват с 30 игли едните и уред за убождане

        На едро ще му гарнатират много повече печалба

        https://apteka.framar.bg/30087728/%D...biozek-medical

        https://apteka.framar.bg/30087757/%D...id-19-25-egens

        Направо се виждаше милионер ако бяха пратили дори само 10 процента от София да се теств с бърз тест а ти бодеш и тестваш и прибираш парите и взе да го плямпа на въпреки ... Маските не работели въпреки че страните където се носят маски се справят добре (Виетнам Тайван а гледам и Тайланд) има голд стандарт изследване върху SARS1 че ако спазваш комплекса от мерки може да се опазиш с до 91% ефикасност дори с обикновенна маска... и маските ги приеха вече почти навсякъде включително Германия и САЩ


        Някой са забравили тези му изкавания на Мангъров

        На въпрос на bTV дали е привърженик на британския модел Мангъров отговори, че: „Хората ще започнат да бягат, може би трябва да почнат да стрелят по тях и да ги заключват. Епидемиологията е наука и трябва да се изхожда от нейните принципи.“

        Мангъров допълни, че медицинските маски „не вършат никаква работа, не са противогази. Те дават измамно чувство за сигурност – рицар без броня.“

        Според него носенето на ръкавици може да доведе само до гъбички, защото запарват ръцете. Мангъров смята и че дезинфектантите само размазват мръсотията.

        Като нищо от тези контра мерки не работи и вируса е толкова много разпространен как успява да се опази Мангъров та не може да се похвали че има стаден имунитет ?

        Аз от както ги направи тези изказвания на 19 март грам вяра му нямам на него...
        Last edited by marketleverage; 28.04.2020, 17:55.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • COVID-19 с още една лоша изненада: Кръвни съсиреци! Ампутираха крака на Ник Кордеро


          Източниците на информацията са посочени в текста. Проверка?

          Коментар


          • Честно казано, малко ме притеснява тази "координация" в рамките на ЕС /поне/.
            Базирайки на опита ми от последните години "активна трудова дейност"
            в транспониране на вътрешните правила на функциониране на ЕС,
            се замислям, какъв брой документи ще се създадат в конкретната
            епидемична ситуация и всичко това ще трябва да приемем и прилагаме.
            А бюрокрацията в този Съюз е огромна. То по времето на социализма
            се оплаквахме от нея, но разликата от европейската е като между Ниагара
            и Перловска река.
            То ще бъдат регламенти, директиви, референции, инструкции, стъпки,
            таблици, после в здравеопазването - паспорти, сертификати, маркиране
            и каквото още се сетите. Огромна бумащина.
            Не съм сигурен, че ще успеем овреме да се справим и приложим.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
              Оф, не е нужно АЗ да измислям отново колелото, умния се учи от грешките на другия.
              Ще следвам/копирам стратегията на десетте държави първенци във борбата с короната.
              ТОВА Е алтернативата.

              https://webcafe.bg/svyat/uspehat-na-...o-i-kitay.html
              https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04...r_v_borbata_s/
              Да, бе, да бе - препоръчваш бързи, крути и жестоки мерки, и аз съм съгласен, ама виж какво става в тази тема - някои *********** искат съвсем без мерки, пък хората да мрат като мухи. Важното е, че ще мрат други хора, а не те самите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение

                Може би, в тази ситуация най-правилното решение е,
                да следваме поведението на големите, състоятелни държави.
                Е, нямаме техните възможности.
                Не можем да си позволим, да загубим няколко десетки хиляди.
                Всъщност, не че не се случва и сега. Горе-долу толкова годишно
                емигрират, при това в работоспособна възраст и нищо фатално не се е случило.
                Но, трябва да направим избор.
                Не се ли случи някакво чудо с настъпването на лятото,
                ще трябва да се вземе решение, според мен координирано
                с ЕС и съседи, защото не сме на остров.
                С това наистина съм съгласен - решението по разхлабването на мерките трябва да е КООРДИНИРАНО ЗА ЦЕЛИЯ СВЯТ. Много е важно границите да се отворят едновременно в целия свят. Много е важно полетите и от там туризма също да се разреши едновременно в целия свят.

                Иначе е тъпо една държава да отваря граница, когато другата държава от другата страна я държи затворена. Тъпо е и да тръгваш на някакъв туризъм, ако от другата страна хотелите и ресторантите са затворени. Въобще или всички държави се договарят и на една и съща дата отварят граници, полети, хотели, ревсторанти и туризъм, или има да се мотаме като пиле в кълчища поне 1-2 години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Мангъров: Няколкостотин хиляди българи са заразени с COVID-19


                  такова е и мойто мнение, но все пак той е инфекционист и педиатър, началник на клиниката по детски инфекциозни болести в Инфекциозната болница в София.
                  Да припомня, в началото, заразената жена от Габрово БЕЗ никакви контакти,
                  после в Плевен чуждестранните работници по газопровода и студенти от Италия във университета там как си щъкаха до последно.
                  Жената от Габрово няма начин да не е ходила до аптека или до магазин. А като отчетем, че 1/4 от хабитатя е у Италия, другата 1/4 е у Испания, другата 1/4 е по света и сал последната 1/4 е у нас ..., що ли си мисля, че все някакъв контакт е имала тази дама с вирусоносител.
                  Наздраве!

                  П.П. Шта замоля най-учтиво да не храчиш по моите градски, щот габровецът/габровката са приучени да не им свиди да дават пари за следните неща:
                  - здраве;
                  - учение;
                  - дом/къща
                  За пловдивчани - нямам съответната информация
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Оф, не е нужно АЗ да измислям отново колелото, умния се учи от грешките на другия.
                    Ще следвам/копирам стратегията на десетте държави първенци във борбата с короната.
                    ТОВА Е алтернативата.

                    https://webcafe.bg/svyat/uspehat-na-...o-i-kitay.html
                    https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04...r_v_borbata_s/

                    https://eu.usatoday.com/story/news/f...us/3000638001/
                    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      И каква разумна алтернатива предлагаш, защото иначе нали знаеш - бау, бау - моето куче го може по-добре?
                      Оф, не е нужно АЗ да измислям отново колелото, умния се учи от грешките на другия.
                      Ще следвам/копирам стратегията на десетте държави първенци във борбата с короната.
                      ТОВА Е алтернативата.

                      https://webcafe.bg/svyat/uspehat-na-...o-i-kitay.html
                      https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/04...r_v_borbata_s/
                      Last edited by hazard; 28.04.2020, 17:06.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        То каквото и решение да се вземе в тази ситуация, то все ще е грешно. Няма добро решение - има само лошо и още по-лошо. Тежък момент за властимащите, които трябва да ги вземат тези решения, и златен момент за злобарите, които търсят повод да си изливат злобата.
                        Властимащите ги виждаме във всички сфери на обществения живот как се справят последните 10 год.,
                        ти ми говориш за сложния мултиплициран Корона проблем.
                        Визирам и Корнелия и Радев.
                        Ами Виетнам и Австрия как намериха добро решение на гордиевия възел ???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          То каквото и решение да се вземе в тази ситуация, то все ще е грешно. Няма добро решение - има само лошо и още по-лошо. Тежък момент за властимащите, които трябва да ги вземат тези решения, и златен момент за злобарите, които търсят повод да си изливат злобата.
                          Може би, в тази ситуация най-правилното решение е,
                          да следваме поведението на големите, състоятелни държави.
                          Е, нямаме техните възможности.
                          Не можем да си позволим, да загубим няколко десетки хиляди.
                          Всъщност, не че не се случва и сега. Горе-долу толкова годишно
                          емигрират, при това в работоспособна възраст и нищо фатално не се е случило.
                          Но, трябва да направим избор.
                          Не се ли случи някакво чудо с настъпването на лятото,
                          ще трябва да се вземе решение, според мен координирано
                          с ЕС и съседи, защото не сме на остров.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                            Къде в България видя тоя Парламент бе колега? В България парламент НЯМА. Има една послушна на Боко т..та пасмина лапачи, които скачат според това как им заповяда Върховният повелител.
                            Помалко ме е гнус от лайно, отколкото от тоя парламент!
                            И каква разумна алтернатива предлагаш, защото иначе нали знаеш - бау, бау - моето куче го може по-добре?

                            Коментар


                            • Има сигнали от Обединеното Кралство за неидентифициран патоген който засяга деца. Включително с поява на миокардит, подобно на болестта на Kawasaki, която си е характерна за деца. Изолирани случаи са, но се отправя предупреждение.
                              Не е ковид.
                              Не си мислете че сме се разминали. Условията според мен са идеални и трябва всички да са нащрек. Лесно се появяват нови патогени, много лесно.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                                Напоследък от управляващите се лансира една идея.
                                Предлага се, чрез поправки в Закона за бедствията или в Закона за здравето
                                да се "узаконят" сегашните "мерки против пандемията" така, че да действат и след
                                отпадане на извънредното положение.
                                Това вече е смущаващо, защото се дава възможност, по законен път да се
                                суспендират граждански права - не временно, а постоянно.
                                Надявам се, Парламентът да не се "хване" на тази въдица.
                                Къде в България видя тоя Парламент бе колега? В България парламент НЯМА. Има една послушна на Боко т..та пасмина лапачи, които скачат според това как им заповяда Върховният повелител.
                                Помалко ме е гнус от лайно, отколкото от тоя парламент!
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X