IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money , може да не става въпрос за прикриване а в самото начало едва ли е било ясно че става въпрос за нов смъртоносен вид вирус и докато стигнат до това заключение е минало време. Както и сега не ясно какви размери ще придобие епидемията, за мястото на огнището е ясно щом здравната им система не насмогва с грижите за болните. Сигурен съм че щама на вируса ще се промени към по безобиден за човека и ако няма заразяване с първоначалния епидемията ще се ограничи.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Това с експоненциална и стационарна фаза кога си квасиш киселото мляко у дома.
      Наздраве.
      Тцъ ... Няма начин да не има фази при ръст на някакъв вид заболяване. Винаги има начало /фаза на задържане/, пик /експоненциална фаза/, постоянен брой на заболелите /стационарна фаза/ и намаляване броя на заразените /фаза на отмиране/. Ама не знам как се казват тез фази при епидемии. Ще трябва да се пита някои доктор.
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Ако данните се верни, това означава, че заболяемостта излиза от експоненциална и навлиза в стационарна фаза /ако можем да приложим фазите в развитието на бактериите към ситуацията с коронавируса/.
        Това с експоненциална и стационарна фаза кога си квасиш киселото мляко у дома.
        Наздраве.
        Last edited by Todor Sabev; 07.02.2020, 11:39.

        Коментар


        • Проблемът е, че китайските лекари в Ухан не могат да насмогнат. Да, през декември са прикривали истината, но сега е по-скоро липса на капацитет

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Изброй адекватните мерки,които могат да се вземат ,а още не са взети?
            Както казваше навремето един мой професор /лека му пръст/ - по Пътят на коприната не идва само коприна.

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Изброй адекватните мерки,които могат да се вземат ,а още не са взети?
              Ясно написах,че не съм вирусолог или нещо поне близо до това за да кажа какви мерки трябва да се вземат.
              Ще напиша само,че задължително трябва да се знае как и с каква скорост се развива болеста. Къде в света и колко болни има и какви мерки взимат тези държави за да ограничат заразата. Защото ако пламне Индия,Пакистан и Русия ще стане много грозно ,много се надявам точно там да не се крият болните въпреки,че се съмнявам.Няма нужда да ми подскачаш ,а си помисли какво може да стане при положение,че мойте съмнения се окажат истина !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Не разбирам откъде направи такива предположения от моето мнение. Никъде не съм написала или дори помислила подобни неща ! Не знам китайците какво правят ,но много трудно ще ме убедят ,че това е бройката на заболелите хора там и това го пиша със съжаление и цялата ми съпричастност към нещастието което ги сполетя !!!
                Мисълта ми е ,че когато се прикрива истината не могат да се вземат адекватни мерки за да се защитят повечето хора,нищо лично или пък конспиративно да не говорим за друго.
                Виждаме какво се случва на круизния кораб до Япония,независимо,че там се взеха всички възможни мерки,а ако не се знае нищо и тази болест се остави да се развива без да се предпазим ще пламне света. Какво трябва да се направи не съм в състояние да кажа за това има учили хора по тази тема ,но не мога да се съглася с мнението ти ,че трябва да ги унищожаваме
                Изброй адекватните мерки,които могат да се вземат ,а още не са взети?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  Какво означава,че сме си заровили главите в пясъка?!Китай правят всичко ,което им е по силите...Всички ,които пристигат от Китай се изолират,изследват наблюдават....Твоето предложение какво е?Да залагаме бомби в излитащите от Китай самолети с наши граждани и да ги взривяваме във въздуха над необитаеми територии?А пък самият Китай да го запукаме с ядрени бомби,докато камък върху камък не остане?
                  На принципа на оная прословута фраза ,дето се преписва на Сталин и дето той никога не е произнасял - «Есть человек - есть проблема. Нет человека - нет проблемы»
                  Не разбирам откъде направи такива предположения от моето мнение. Никъде не съм написала или дори помислила подобни неща ! Не знам китайците какво правят ,но много трудно ще ме убедят ,че това е бройката на заболелите хора там и това го пиша със съжаление и цялата ми съпричастност към нещастието което ги сполетя !!!
                  Мисълта ми е ,че когато се прикрива истината не могат да се вземат адекватни мерки за да се защитят повечето хора,нищо лично или пък конспиративно да не говорим за друго.
                  Виждаме какво се случва на круизния кораб до Япония,независимо,че там се взеха всички възможни мерки,а ако не се знае нищо и тази болест се остави да се развива без да се предпазим ще пламне света. Какво трябва да се направи не съм в състояние да кажа за това има учили хора по тази тема ,но не мога да се съглася с мнението ти ,че трябва да ги унищожаваме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    + 1

                    За огромно съжаление ,аз дори ще продължа. Замисляме ли се как в една Германия,има 13 човека болни,а в Индия - 3-ма,в Пакистан - 0 и в Русия-2-ма. Продължим ли да си заравяме главите в пясъка след месец-два и Европа,ще пламне и тогава всички ние не знам какви ще ги вършим
                    Не искам да плаша никой разбира се,но много мразя да се издевателства върху човешката интелигентност !!!
                    Какво означава,че сме си заровили главите в пясъка?!Китай правят всичко ,което им е по силите...Всички ,които пристигат от Китай се изолират,изследват наблюдават....Твоето предложение какво е?Да залагаме бомби в излитащите от Китай самолети с наши граждани и да ги взривяваме във въздуха над необитаеми територии?А пък самият Китай да го запукаме с ядрени бомби,докато камък върху камък не остане?
                    На принципа на оная прословута фраза ,дето се преписва на Сталин и дето той никога не е произнасял - «Есть человек - есть проблема. Нет человека - нет проблемы»

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      …. казал щрауса и си заровил малката празна главичка в пясъка.
                      Значи да се молим, онези да овладеят вируса, белким ни подмине ?
                      Сега впрегни сивите клетки на цялата ти рода:
                      - дали с лъжи може да се овладее пандемия ? колко време още може да се лъже ?
                      - нали, другите държави като знаят истинската реална опасност, а не лъжливи бройки, най-удачно биха се предпазили ?
                      Ей, не сте за този форум, айде у фейсбука и салатката, пък ако имате късмет и кризите ще ви подминат, барабар с вируса.
                      + 1

                      За огромно съжаление ,аз дори ще продължа. Замисляме ли се как в една Германия,има 13 човека болни,а в Индия - 3-ма,в Пакистан - 0 и в Русия-2-ма. Продължим ли да си заравяме главите в пясъка след месец-два и Европа,ще пламне и тогава всички ние не знам какви ще ги вършим
                      Не искам да плаша никой разбира се,но много мразя да се издевателства върху човешката интелигентност !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ето ги и последните (лъжливи ) данни

                        Дневно по около 3000 нови случая вече трети ден.
                        China 31,161 +3,143 636 +73 1,541 4,820 Asia
                        Japan 45 Asia
                        Singapore 30 +2 1 Asia
                        Thailand 25 9 1 Asia
                        Hong Kong 24 +3 1 Asia
                        S. Korea 23 1 Asia
                        Taiwan 16 +5 1 Asia
                        Australia 15 +1 3 Oceania
                        Malaysia 14 +2 1 Asia
                        Germany 13 +1 Europe
                        USA 12 1 N.America
                        Vietnam 12 +2 3 Asia
                        Macao 10 Asia
                        Canada 7 +2 N.America
                        France 6 1 Europe
                        U.A.E. 5 Asia
                        Philippines 3 1 Asia
                        India 3 Asia
                        U.K. 3 +1 Europe
                        Italy 3 +1 2 Europe
                        Russia 2 Europe
                        Sri Lanka 1 1 Asia
                        Nepal 1 Asia
                        Cambodia 1 Asia
                        Finland 1 1 Europe
                        Sweden 1 Europe
                        Spain 1 Europe
                        Belgium 1 Europe
                        Ако данните се верни, това означава, че заболяемостта излиза от експоненциална и навлиза в стационарна фаза /ако можем да приложим фазите в развитието на бактериите към ситуацията с коронавируса/.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Did China's Tencent Accidentally Leak The True Terrifying Coronavirus Statistics

                          Tencent's "Epidemic Situation Tracker" briefly showed confirmed coronavirus cases as of Feb 1 at 154,023, 10 times the official figure at the time, with a death toll of 24,589... and then everything quietly changed.
                          "the trend is your friend until the end..."

                          Коментар


                          • Ето ги и последните (лъжливи ) данни

                            Дневно по около 3000 нови случая вече трети ден.

                            China 31,161 +3,143 636 +73 1,541 4,820 Asia
                            Japan 45 Asia
                            Singapore 30 +2 1 Asia
                            Thailand 25 9 1 Asia
                            Hong Kong 24 +3 1 Asia
                            S. Korea 23 1 Asia
                            Taiwan 16 +5 1 Asia
                            Australia 15 +1 3 Oceania
                            Malaysia 14 +2 1 Asia
                            Germany 13 +1 Europe
                            USA 12 1 N.America
                            Vietnam 12 +2 3 Asia
                            Macao 10 Asia
                            Canada 7 +2 N.America
                            France 6 1 Europe
                            U.A.E. 5 Asia
                            Philippines 3 1 Asia
                            India 3 Asia
                            U.K. 3 +1 Europe
                            Italy 3 +1 2 Europe
                            Russia 2 Europe
                            Sri Lanka 1 1 Asia
                            Nepal 1 Asia
                            Cambodia 1 Asia
                            Finland 1 1 Europe
                            Sweden 1 Europe
                            Spain 1 Europe
                            Belgium 1 Europe
                            Last edited by Money; 07.02.2020, 02:48.

                            Коментар


                            • …. казал щрауса и си заровил малката празна главичка в пясъка.
                              Значи да се молим, онези да овладеят вируса, белким ни подмине ?
                              Сега впрегни сивите клетки на цялата ти рода:
                              - дали с лъжи може да се овладее пандемия ? колко време още може да се лъже ?
                              - нали, другите държави като знаят истинската реална опасност, а не лъжливи бройки, най-удачно биха се предпазили ?
                              Ей, не сте за този форум, айде у фейсбука и салатката, пък ако имате късмет и кризите ще ви подминат, барабар с вируса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                                И да лъже Китай, кво? Тва е най адекватното решение в дадената ситуация. Ти какво би предложил, да обявят 1 милион болни и да си признаят, че труповете ги ринат с фадроми ли? Тая "истина" ли искате да знаете и ако я знаете - какво?
                                Китайците правят и невъзможното да овладеят положението и който твърди, че това не е така, е тотално изперкал и коронавирус е най малкото зло, което би могло да разболее и без това болния му мозък. Щото е много лесно да си седим пред екранчетата, да си цъкаме статистики и прогресии на болестта, да четеме сякви новини от типа на "едно пиленце ми каза" и да викаме, че жълтите лъжат.
                                И да лъжат кво?

                                Радвайте се, тука живота си е чики рики. И се молете китайците да овладеят положението.
                                100 +
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X