IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е мощната система, която насърчава криенето на информация и отричане на проблемите докато не станат грамадни

    Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Имаха само един ход. Да ликвидират източника мигновенно. Те го изпуснаха извън контрол. Ако се вгледаш в камионите които пръскат нагоре, това означава, че атмосферата е отровена и този вирус се разнася на големи разстояния. Моята прогноза е че нямат полезен ход. Пикът, който ги очаква пролетта вероятно ще ги доликвидира. Вероятно ги чака и огромна международна изолация, която ще отежни и без друго безизходната им ситуация.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Избързваш с ликвидацията на икономическия лидер. Карантината донякъде работи и вероятно през лятото ще компенсират загубите от зимата. Само дано не се възбуди международен конфликт поради страх, простотия и паника.
      Имаха само един ход. Да ликвидират източника мигновенно. Те го изпуснаха извън контрол. Ако се вгледаш в камионите които пръскат нагоре, това означава, че атмосферата е отровена и този вирус се разнася на големи разстояния. Моята прогноза е че нямат полезен ход. Пикът, който ги очаква пролетта вероятно ще ги доликвидира. Вероятно ги чака и огромна международна изолация, която ще отежни и без друго безизходната им ситуация.

      Коментар


      • COVID-19 Fatality Rate by AGE:
        AGE DEATH RATE
        80+ years old 14.8%
        70-79 years old 8.0%
        60-69 years old 3.6%
        50-59 years old 1.3%
        40-49 years old 0.4%
        30-39 years old 0.2%
        20-29 years old 0.2%
        10-19 years old 0.2%
        0-9 years old no fatalities


        COVID-19 Fatality Rate by COMORBIDITY:

        PRE-EXISTING CONDITION DEATH RATE
        Cardiovascular disease 10.5%
        Diabetes 7.3%
        Chronic respiratory disease 6.3%
        Hypertension 6.0%
        Cancer 5.6%
        no pre-existing conditions 0.9%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
          Тия в Иран кога успяха да заболеят, че и да умрат. Явно са проспали нещата и вече имат локални огнища и то в различни градове...
          хората го бъркат с грип, а си е сезонно и докато се усетят тежка пневмония и айде...
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Шорт на авиокомпаниите, туроператорите и OTA? Ама ако все пак се размине... не знам

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Мдам, мам си джейс, ей го на на 2 крачки.
            Ма стига балалайкахте ами речете отгде да профитираме ?
            Мернах тия дни че 3М правили най добрите маски, не са и по върховете, ма то пък колко може се печели от маски....
            А кой има най добър капацитет за тесткитове...някаква идея ?

            ПС Сори че съм на 2 чаши винце, ма мисля няма проблеми със спелването и пунктуацията

            ПС2 И понеже сме в темата/сферата - ето една дето следя на монитора, изпуснал съм я когато трябвало, ала смятам да вляза - но на следващия мечи пазар като се спихне поне двойно че е безумна сега. Иначе - това е бъдещето !

            https://www.finviz.com/quote.ashx?t=TDOC&ty=c&ta=0&p=m

            Коментар


            • ako не прерастне, ще зарастне,
              да се надяваме на чудо, не на лудо...

              Коментар


              • Тия в Иран кога успяха да заболеят, че и да умрат. Явно са проспали нещата и вече имат локални огнища и то в различни градове...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  9 нови умрели в Иран.

                  Още 20 дни желязна карантина за провинция Хубей.

                  Кмета на Даегу, (2.5 милиона) в Ю.Корея е помолил жителите да не излизат от къщи времеммо.
                  Там една стара жена беше заразила 40 души е една църква.

                  Сега си спомням, Япония как след аварията лъжеше до последно света и загинаха невинни хора.
                  Искам да кажа, не може и на нея изобщо да и се вярва.

                  Засега е слух, че от утре Пекин вкарва карантина тип Юхан.
                  Последните данни за Ю. Корея са 104 заразени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Три нови пише тука. Не се знае откъде. Таковало си е таковата.

                    "The three new cases from today include two in Qom and one in Araq in central Iran. The case in Araq is a doctor," he told Al Jazeera. "It remains unclear where the virus in Iran has come."


                    https://www.aljazeera.com/news/2020/...125104907.html
                    Мдам, мам си джейс, ей го на на 2 крачки.
                    Ма стига балалайкахте ами речете отгде да профитираме ?
                    Мернах тия дни че 3М правили най добрите маски, не са и по върховете, ма то пък колко може се печели от маски....
                    А кой има най добър капацитет за тесткитове...някаква идея ?

                    ПС Сори че съм на 2 чаши винце, ма мисля няма проблеми със спелването и пунктуацията

                    ПС2 И понеже сме в темата/сферата - ето една дето следя на монитора, изпуснал съм я когато трябвало, ала смятам да вляза - но на следващия мечи пазар като се спихне поне двойно че е безумна сега. Иначе - това е бъдещето !

                    https://www.finviz.com/quote.ashx?t=TDOC&ty=c&ta=0&p=m


                    Last edited by pipbel; 20.02.2020, 22:31.

                    Коментар


                    • Три нови пише тука. Не се знае откъде. Таковало си е таковата.

                      "The three new cases from today include two in Qom and one in Araq in central Iran. The case in Araq is a doctor," he told Al Jazeera. "It remains unclear where the virus in Iran has come."


                      https://www.aljazeera.com/news/2020/...125104907.html

                      Коментар


                      • 9 нови умрели в Иран.

                        Още 20 дни желязна карантина за провинция Хубей.

                        Кмета на Даегу, (2.5 милиона) в Ю.Корея е помолил жителите да не излизат от къщи времеммо.
                        Там една стара жена беше заразила 40 души е една църква.

                        Сега си спомням, Япония как след аварията лъжеше до последно света и загинаха невинни хора.
                        Искам да кажа, не може и на нея изобщо да и се вярва.

                        Засега е слух, че от утре Пекин вкарва карантина тип Юхан.
                        Last edited by hazard; 20.02.2020, 21:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Само вируси съм изброил
                          Не споря, търсим фактите или, ако те са истината - истината.
                          Трите изброени вирусни, както казваш, зарази, ги няма вече, освен еболата при африканските примати, която си остава тяхна маймунска болест, и е добре да я оставят нелекувана, защото приматите в Африка много почнаха да се възпроизвеждат благодарение на медицината на белите нации. За последния век африканските двукраки бръщолевещи примати са увеличили бройката си 1000(хиляда) пъти. Сега 40% от бройката двукраки бръщолевещи примати в Африка са под 13 години.
                          Last edited by 78-10; 20.02.2020, 14:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            - Дотук добре.
                            Казал падащият от осемнадестия етаж, минавайки покрай десетия
                            А на четвъртия дръпнал пръстена на парашута, който си е бил сложил на гърба, знаейки за опасността?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                              Съгласен съм с това.

                              Не знам, но предполагам, че изброените от теб зарази са предизвикани от бактерии, а те, за разлика от вирусите, могат да останат живи извън благоприятна среда векове, стотици векове, може би и вечност.
                              Вирусите издържат много по-кратко извън тялото, но пък са с по-бърз цикъл на възпроизвеждане и много по-лесно мутират.
                              Но не съм специалист, тука май се обади един, твърдящ че е вирусолог, нека той каже.
                              Само вируси съм изброил

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Това е като да разчиташ на шестица от тотото. Може и да ти се падне, може и да не се падне. Ебола, Марбург, Кримската треска не стават по-малко смъртоносни, само заради това че убиват гостоприемниците си. Едрата шарка е убивала хилядолетия огромна част от засегнатите хора, без да се омекоти, до като най-накрая ваксините я премахват.
                                Съгласен съм с това.

                                Не знам, но предполагам, че изброените от теб зарази са предизвикани от бактерии, а те, за разлика от вирусите, могат да останат живи извън благоприятна среда векове, стотици векове, може би и вечност.
                                Вирусите издържат много по-кратко извън тялото, но пък са с по-бърз цикъл на възпроизвеждане и много по-лесно мутират.
                                Но не съм специалист, тука май се обади един, твърдящ че е вирусолог, нека той каже.

                                Коментар

                                Working...
                                X