IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Болниците в Ухан които ги построиха за 10 дни се казват Huoshenshan - Богът на Огъня и Leishenshan - Богът на Гръмотевиците.
    Кой ще ни построи на нас такива болници за 10 дни за да ни спаси?! Тези болници са специални за коронавируса... тук за 10 години не можем да построим такива болници. Проектиране + идея + строеж, за 10 дни, това само Китай го може, никой друг.

    Буквално Бог да ни е на помощ, ако това нещо се разрастне в България, аз не вярвам в свръхсили, но този вирус може да ни изтрие от лицето на Земята.
    Единствената причина поради която в Китай го спряха този вирус е защото хвърлиха всички сили срещу него и платиха не малка цена в човешки жертви заради първоначалното подценяване.

    Освен това ще ви кажа и една друга истина, Китайците са по държеливи на болести от нас, много по-държеливи, за повечето от тях обикновения грип не е никакъв проблем, Китайската традиционна медицина се справя лесно с него.
    Този вирус може да умори мен да умори теб.Може да умори много хора но чак да ни заличи от лицето на Земята не ми се вярва.Ако ситуацията се окаже извънредна ще има извънредни мерки.Улицата и събитията ще родят нови лидери и ще се справим убеден съм.Както е казал Вапцаров аз паднах друг ще ме смени какво тук значи някаква си личност.....Не съм специалист по литература нито по химия нито по биология нито медицина.Можеш да ме пишеш под нулата...И почти не слушам медии щото те се занимават със създаване на паника и психоза.Майка ми си гледа турските сериали и въобще не е чула за тоя вирус.Живее си както винаги го е правила....но не гледа новини и разни Хекимяновци Николаевци Цветанки Панорами.Като няма сериал си пусне или сръбска музика или македонска и се занимава с нещо.През лятото е навън по цял ден..Не ни подценявай като народ оцелели сме по тия земи 1300г не е шега работа а преди това колко един Господ знае.Даже има писания че китайците са яли бой от нас..Дали е вярно не знам.Освен това съм убеден че Бог помага на такива нещастници като нас...Някои народи се оправят сами ние не сме сред тях.Чудя се ако наистина тая голяма опастност се изправи срещу нас дали ще се обединим дали ще спрем да сме сини и червени Левски и ЦСКА.......Тоя корона вирус мое да ни тества дали сме прости и глупави до смърт,,,,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Че не трябва да се подценява, не трябва, ама ти си в другата крайност - паника.
      Човече няма да имаш време за реакция като дойде, не знам дали го разбираш това?! Просто ще има само рев после, само рев, мъртви хора по улиците и недостигащи крематориуми да ги изгорят. Ще изглежда като АДА на Земята и това ще стане само за 1 седмица и няма кой да ни помогне, за "приятелите" ни от запад сме едно нищо. Нито болници ще ни построи някой, нито ще има време да ни лекуват. Ние сме в умерения климат и реално това нещо може да вилнее до Юни месец. В началото изглежда все едно е нищо, защото са малко случаите, но като достигнат критична маса става Ухан. Затова трябва да се следи внимателно, а не да се разхождат болни хора навсякъде и да не се взимат мерки. Този вирус има много дълъг инкубационен период, което означава, че ако днес се заразят примерно 10 000 човека, ще разбереш след 20 дни... лошото е че изведнъж 20% от тях ще се влошат. Докато са малко случаите няма проблем, но те ще нарастнат лавинообразно, виж за пример Южна Корея, като не искаш да гледаш Ухан, там в Южна Корея са в по начален стадии от Ухан.

      Между другото в Южна Корея скоро може да свалят президента, защото смятат че е подценил вируса.

      "Няма юнак на болест." Казваше някога баба ми, лека и пръст.
      Last edited by Xman1; 27.02.2020, 17:40.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Каво значи нечетен мъж...нещо като бил с нечетен брой жени ли?Като клонят към най малкото нечетно число.Селенка аз нямам пророчески дарби.Само казвам тия дето имат какво са предсказали....Никого не насилвам да приема казаното от тях...Щом някой смята че е над нивото на Слава Севрюкова и може да се гаври с нея негов си проблем...Ние българите сме си невъзпитани и нямаме елементарно уважение един към друг.А да признаем авторитети абсурд.Всеки българин е най малко вожд...Аз например като четях се чудех ма как така няма да може да се приберат ма пеш тръгвам за България ей къде е Гърция Германия Австрия....Е вече знам че има ситуации при които това е невъзможно..Преди 20г ходих на Рупите и от там си купих една книга от един професор за баба Ванга чета Сирия не е паднала......Чета чета и си мисля бе откъде ще пада тая Сирия да не е някъде се изкачила нависоко та да падне но това ми направи много силно впечатление и го запомних.Днес предполагам всички знаем за какво става дума.Пак повтарям не аз съм предсказал какво ще се случи ако някой си мисли че това аз съм го измислил греши.
        От бързане е. Начетен следва да се чете в смисъл, не осъден за счетоводни измами, а относимо за човек прочел много книги . Мил пърдон за печатната грешка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Мнението ми ще бъде обременено със специфична терминология, а това не е най-добро решение. Винаги съм смятала, че информацията, която се поднася трябва да е достъпна и разбираема за повечето от участниците в "разговора".

          Вирусът на HIV както и коронавируса е РНК вирус - те са по-податливи на мутации от ДНК вирусите. Разликата е, че при копиране на генетичния си материал, ДНК вирусите си правят проверка и допускат малки отклонения, а РНК вирусите не са чак толкова задълбочени и пускат всички копия.
          Част от тези копия, наречени щамове могат да развият резистентност /устойчивост/ към лекарствата.

          Биохимията е сложна наука, формулите са мъкаааа, На достъпен език - съществуват лекарства, които възпрепятстват репликацията на вирусите на HIV като потискат важни ензими, необходими за жизнената дейност на вирусите. Така вирусите в заразения човек намаляват, но ... след известно време вирусът мутира и лекарството не влияе на ензима /сложни биохимически реакции./ Болестта отново излиза наяве с нова сила, защото вирусите с мутация за устойчивост ще се възпроизведат въпреки приема на лекарството. След време могат да възстановят дори началните нива на вируса.
          А може ли да има универсална ваксина за грипа? Както и за короната?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

            А ако не стане пробва с инсулт


            Днес се заговори отново за вторичното заразяване. След като има толкова случаи явно не е от погрешно тестване.


            Като на виден апокалиптик веднага ми хрумна, че може би част от "излекуваните" не са излекувани, а вирусът се e покрил временно, подобно на HIV, И не става дума за повторно заразяване изобщо.


            Някой с познания по биология или медицина би ли изказал мнение?
            Мнението ми ще бъде обременено със специфична терминология, а това не е най-добро решение. Винаги съм смятала, че информацията, която се поднася трябва да е достъпна и разбираема за повечето от участниците в "разговора".

            Вирусът на HIV както и коронавируса е РНК вирус - те са по-податливи на мутации от ДНК вирусите. Разликата е, че при копиране на генетичния си материал, ДНК вирусите си правят проверка и допускат малки отклонения, а РНК вирусите не са чак толкова задълбочени и пускат всички копия.
            Част от тези копия, наречени щамове могат да развият резистентност /устойчивост/ към лекарствата.

            Биохимията е сложна наука, формулите са мъкаааа, На достъпен език - съществуват лекарства, които възпрепятстват репликацията на вирусите на HIV като потискат важни ензими, необходими за жизнената дейност на вирусите. Така вирусите в заразения човек намаляват, но ... след известно време вирусът мутира и лекарството не влияе на ензима /сложни биохимически реакции./ Болестта отново излиза наяве с нова сила, защото вирусите с мутация за устойчивост ще се възпроизведат въпреки приема на лекарството. След време могат да възстановят дори началните нива на вируса.

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Че не трябва да се подценява, не трябва, ама ти си в другата крайност - паника.

              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

              Буквално Бог да ни е на помощ, ако това нещо се разрастне в България, аз не вярвам в свръхсили, но този вирус може да ни изтрие от лицето на Земята.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение



                Maй никой не е сигурен дали вирусът се крие при "оздравелите" или става дума за мутации. И двете хипотези са изключително неприятни.


                Има и трета.Вече е доказано че тестовете не са на 100% сигурни.Дават грешки.Недоизлекуван с вирус пациент е освободен и отново заболява...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Пешо е нечетен мъж и знае пространно основните бг пророчества. Не се еб..вай с него. Че може и прав да излезе. Ние се бъзикаме, но процесът не е приключил въобще.
                  Каво значи нечетен мъж...нещо като бил с нечетен брой жени ли?Като клонят към най малкото нечетно число.Селенка аз нямам пророчески дарби.Само казвам тия дето имат какво са предсказали....Никого не насилвам да приема казаното от тях...Щом някой смята че е над нивото на Слава Севрюкова и може да се гаври с нея негов си проблем...Ние българите сме си невъзпитани и нямаме елементарно уважение един към друг.А да признаем авторитети абсурд.Всеки българин е най малко вожд...Аз например като четях се чудех ма как така няма да може да се приберат ма пеш тръгвам за България ей къде е Гърция Германия Австрия....Е вече знам че има ситуации при които това е невъзможно..Преди 20г ходих на Рупите и от там си купих една книга от един професор за баба Ванга чета Сирия не е паднала......Чета чета и си мисля бе откъде ще пада тая Сирия да не е някъде се изкачила нависоко та да падне но това ми направи много силно впечатление и го запомних.Днес предполагам всички знаем за какво става дума.Пак повтарям не аз съм предсказал какво ще се случи ако някой си мисли че това аз съм го измислил греши.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                    Не знам дали те интересува само за теб ти ще кажеш.За народа също не знам нямам способности да знам повечето българи какво мислят.Досега не съм се срещал с този вирус и със смъртта от него.Лично аз не го подценявам и не се подигравам.Но и на медиите не вярвам не вярвам нито думица.Не се поддавам на паника и психоза по една единствена причина и тя е работата ми.Това са толкова години образование обучение опит.За управниците не знаем а сме убедени първо че са некадърни и второ че не им пука изобщо за нас.Не се сърди но малко преувеличаваш според мен нещата.В тия времена трябва да запазим спокойствие и разум.Уверявам те че аз няма да се паникьосам за другите не зная.Груйчи не му сърди готин е но не пада по гръб и никога не чува като му говорят като малко непослушно дете е.Ти му казваш не пипай печката ще се изгориш ама той да пипне да се увери щото може да го лъжеш.Ако е някъде близо до мен бих го натупал ей така за профилактика.И пиши във форума всяко мненеие е ценно дори и да не сме съгласни с него.

                    Болниците в Ухан които ги построиха за 10 дни се казват Huoshenshan - Богът на Огъня и Leishenshan - Богът на Гръмотевиците.
                    Кой ще ни построи на нас такива болници за 10 дни за да ни спаси?! Тези болници са специални за коронавируса... тук за 10 години не можем да построим такива болници. Проектиране + идея + строеж, за 10 дни, това само Китай го може, никой друг.

                    Буквално Бог да ни е на помощ, ако това нещо се разрастне в България, аз не вярвам в свръхсили, но този вирус може да ни изтрие от лицето на Земята.
                    Единствената причина поради която в Китай го спряха този вирус е защото хвърлиха всички сили срещу него и платиха не малка цена в човешки жертви заради първоначалното подценяване.

                    Освен това ще ви кажа и една друга истина, Китайците са по държеливи на болести от нас, много по-държеливи, за повечето от тях обикновения грип не е никакъв проблем, Китайската традиционна медицина се справя лесно с него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      Като на виден апокалиптик веднага ми хрумна, че може би част от "излекуваните" не са излекувани, а вирусът се e покрил временно, подобно на HIV, И не става дума за повторно заразяване изобщо.


                      Някой с познания по биология или медицина би ли изказал мнение?


                      Maй никой не е сигурен дали вирусът се крие при "оздравелите" или става дума за мутации. И двете хипотези са изключително неприятни.



                      Medical experts and virologists are concerned about the high number of reinfections appearing in so called 'cured' or 'treated' coronavirus patients in China.   Cases of cured patients getting reinfected have emerged from Hubei and Sichuan provinces and have been documented by Chinese health authorities. To date about 72 such cases have been properly documented accordin...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Всичко му е криво на него. Омали сме кози, хранил съм доил съм, ял съм мляко и сирене и ти заявявам: максимум, т.нар.„Пешето” да има някаква алергия а минимум, да не разбира. Нищо му няма на козето мляко. Простено да му е на „онженера”. Въпросът с вируса, обаче, не е никак за пренебрегване и в това, съм на сходни позиции. То не, че няма да се мре. Въпросът е качеството на живота и усложненията, дето някаква плужива материя създава, доде дишаме.
                        Пирамидов аз не съм казал че козето мляко е неприятно за всички.За мен е неприятно.Не употребявам кози продукти.Преди години мои близки бяха донесли някакъв френски кози боклук наречен сирене и ме накараха да опитам.Само като го помирисах им казах че не съм търсач на силни усещания.Та ти спокойно мое си ядеш кози буламачи щом ти харесват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                          Мислиш се че ме интересува за мен?! Мислиш, че аз се страхувам? Просто другите хора го подценяват това нещо, подиграват се... абсолютно здрави хора по света се разболяват от коронавируса и умират, а повечето хора в България си мислят, че ще натръшка само старците и че това е поредния грип. Няма да се лекуват изобщо и ще чакат да им мине, както другия грип и един ден просто ще умрат от инфаркт, защото медиите си умряха на ината и успяха да убедят повечето хора, че това е грип. Някой виждал ли е болен от грип млад човек да падне и да умре... от инфаркт.

                          Както и да е продължавайте да си го подценявате, щом така ви харесва и си мислете, че ме е страх за собствения ми живот.

                          На мен ми е напълно ясно че управниците гледат на народонаселението като на стадо, но просто за последен път го пиша, стадото ще измре от тоя коронавирус, преди да си е създало имунитет.

                          Сега се оттеглям, следващият път ще пиша когато всички тук се паникьосате и аз ще дойда да ви успокоявам тогава, да не се страхувате чак толкова много, то все пак е "само" вирус.
                          Не знам дали те интересува само за теб ти ще кажеш.За народа също не знам нямам способности да знам повечето българи какво мислят.Досега не съм се срещал с този вирус и със смъртта от него.Лично аз не го подценявам и не се подигравам.Но и на медиите не вярвам не вярвам нито думица.Не се поддавам на паника и психоза по една единствена причина и тя е работата ми.Това са толкова години образование обучение опит.За управниците не знаем а сме убедени първо че са некадърни и второ че не им пука изобщо за нас.Не се сърди но малко преувеличаваш според мен нещата.В тия времена трябва да запазим спокойствие и разум.Уверявам те че аз няма да се паникьосам за другите не зная.Груйчи не му сърди готин е но не пада по гръб и никога не чува като му говорят като малко непослушно дете е.Ти му казваш не пипай печката ще се изгориш ама той да пипне да се увери щото може да го лъжеш.Ако е някъде близо до мен бих го натупал ей така за профилактика.И пиши във форума всяко мненеие е ценно дори и да не сме съгласни с него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Пеше, козето сирене било деликатес. На нас с теб явно вкусовете ни са тотално сбъркани.

                            Дядото на съпруга ми казваше, че козата била изключително чисто животно. Не може да я накараш да яде сено, което са настъпвали овцете или да пие вода от ведрото, от което е пило магарето. Аз нямам преки наблюдения върху тоз добитък.
                            Наздраве!
                            Всичко му е криво на него. Омали сме кози, хранил съм доил съм, ял съм мляко и сирене и ти заявявам: максимум, т.нар.„Пешето” да има някаква алергия а минимум, да не разбира. Нищо му няма на козето мляко. Простено да му е на „онженера”. Въпросът с вируса, обаче, не е никак за пренебрегване и в това, съм на сходни позиции. То не, че няма да се мре. Въпросът е качеството на живота и усложненията, дето някаква плужива материя създава, доде дишаме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Може да имат проблеми с комуникацията - я някой циклон, я антициклон и смущението готово.

                              П.П. Забравих да ти пиша - Баце силно ни заподозря вчера. На 84% е сигурен, че с теб сме едно лице с два ника
                              Той и с Дъри ме бърка. За него ние сме ... как да кажа .... събирателен свещен женски образ. Няма природна сила, която да просветли ума му, че освен трейдърството има и други професии, за които се иска много учене и много специфична професионална квалификация, ако и да не се изкарват толкова пари, колкото роналдо да речем. Въпрос на ценности, сестро, какво да го правим. Всяка образована жена по някаква причина е бич за крехкото му его. Аз си го обичам него. Без него форумът сивее. Дано не го отнесе накоя корона, че е в опасна възраст ... Дано се спиртосва подобаващо.

                              Видях аз, че сте флиртували в темата за успеха, ама много бързо са Ви изтрили .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Пеше, козето сирене било деликатес. На нас с теб явно вкусовете ни са тотално сбъркани.

                                Дядото на съпруга ми казваше, че козата била изключително чисто животно. Не може да я накараш да яде сено, което са настъпвали овцете или да пие вода от ведрото, от което е пило магарето. Аз нямам преки наблюдения върху тоз добитък.
                                Наздраве!
                                Аз имам.Дядодото е прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X