IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пишехте си за IT татта тук ето какво мислят някой от тях

    Според модела който си смятат 3 милиона заразени ако не правим нищо и само 1660 заразени ако въведем веднага карантина като в китай (час и половина подкаст)

    https://georgimateev.de/2020/03/%D0%...5%D0%B4%D0%BD/
    Last edited by marketleverage; 12.03.2020, 18:07.
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
      Не случайно във форумите го наричат flying AIDS

      Сега само остава да установят, че никой не се е напълно излекувал.... и вируса се връща, докато не ни довърши.... ако има и този ефект на СПИН... сме го загазили здраво. Дано да не е така и тези които са излекувани са абсолютно чисти от вируса, че ако остава скрит някъде, не ми се мисли...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Източникът не е случаен!
        Понеже си знаем и кътните зъби, всяко съобщаване на чувствителни параметри, ще накара мнозина веднага да започнат да обръщат папки, камънье и дървье и да започнат да търсят лукаво-подмолни и хибридно-подвеждащи аспекти.

        Вчера Генералът от Щаба (Мутафчийски) обясни в бТв при Цветанка, че законодателството в страната е такова, че за да бъде спазен законът във ВМА са стартирали някаква процедура преди 7 месеца и проектът е завършен през февруари.
        Това се е случило при срокове на производство и доставка - 60 дни от Европа и 45 дни от Китай.
        Тогава не е имало никакви ограничения.

        В момента картината е вече коренно различна. Ако въобще приемем, че доставките на специализирано оборудване са възможни (неограничени), сроковете на доставка ще са напълно неактуални.

        Аз не мога да съм напълно сигурен във верността на цифрите до последната бройка.

        В друго, обаче, трябва да сме сигурни!
        Можем да разчитаме само на това, с което разполагаме- наличности и резерви!
        Толкова!

        Алтернативата е извънредно законодателство!
        Ама то пише че са питали правителсвената информационна служба

        Общият брой респиратори в лечебните заведения за болнична помощ в България са 1463, а в извънболничната помощ - 142 броя. Центровете за спешна медицинска помощ разполагат с 289 броя респиратори в санитарните автомобили и с 53 в спешните кабинети. Такава информация получи Свободна Европа на свое запитване до правителствената информационна служба за броя на респираторните машини, с които разполага страната.
        mWPCloud.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          ... Така почти успява да направи коронавирус опасен колкото СПИН да се пренася по въздушно капков път.
          Не случайно във форумите го наричат flying AIDS
          До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
            За да задълбочим знанието по въпроса, ето още малко данни, които четох още преди месец в една от първите научни публикации във връзка с генома на вируса: въпросните HIV spike protein-и се кодират от два доста подредени локуса в генома, които на всичко отгоре съдържат по точно 3 копия във всеки локус с еднакво разстояние по между им... обмисляте ли го това... някой се е постарал гадинката да е тройно подсигурена, че независимо какво мутира, винаги ще може да транскрибира достатъчно от най-важния си протеин, който отговаря за успешното инфектиране. Казвам НЯКОЙ, защото природата не работи толкова подредено - ако това беше ествествена мутация щеше да е мармалад в генома.
            Въпросните s-протеини закрепят вируса към CD4+ T-клетките и точно както при СПИН имунната система е безсилна, защото това са нейни клетки и точно те трябва да помагат в защитата (те за това се казват и T helper cells)

            Да този протеин го прави по-лесно да прилепва към човешките клетки, всъщност 1000 пъти по-лесно от SARS. (което е много, много голяма разлика)

            Другите корона вируси заради това не са толкова инфекциозни, защото имат различни коронки... как този е мутирал такава коронка, като вируса на СПИН по естествен път, ми изглежда просто невъзможно. Нека някой вирусолог да каже, на мен просто не ми достигат знанията, но как коронавирус, примерно SARS, по естествен път мутира коронка като на СПИН. Все едно някой знае защо СПИН е толкова лош взема елементи от него и ги прилага върху коронавирус... и се получава COVID 19. Така почти успява да направи коронавирус опасен колкото СПИН да се пренася по въздушно капков път.

            Коментар


            • Май се започна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Аз това не мога да го преценя. Новината е публикувана на сайта на bTV, а доколкото знам те са сериозна медия и проверяват всичко, преди да го пуснат по телевизията.
                Хаха! Това беше добро! Абсолютно сигурен съм че сега ако се обадиш в бичивито и поискаш имената на "редицата учени", ще ги получиш на момента.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение

                  Ако на някого му се занимава, даже може да сметне с вече известната ни динамика на заразата, към кой момент в България ще имаме толкова на брой критични случаи за да знаем кога ще стане наистина грозно по болниците.
                  С 30% увеличение на ден, след 30 дена 20,000 болни + 600 мъртви - най-лек сценарии за нас.

                  Коментар


                  • Официално: Още 9 заразени с коронавирус у нас!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                      А редица учени в локален мащаб смятат че професора е фул ъф шит.
                      Аз това не мога да го преценя. Новината е публикувана на сайта на bTV, а доколкото знам те са сериозна медия и проверяват всичко, преди да го пуснат по телевизията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                        Източник Свободна Европа

                        Това е точката на претоварване на системата с критично болни - колегите гледам не го коментират
                        Източникът не е случаен!
                        Понеже си знаем и кътните зъби, всяко съобщаване на чувствителни параметри, ще накара мнозина веднага да започнат да обръщат папки, камънье и дървье и да започнат да търсят лукаво-подмолни и хибридно-подвеждащи аспекти.

                        Вчера Генералът от Щаба (Мутафчийски) обясни в бТв при Цветанка, че законодателството в страната е такова, че за да бъде спазен законът във ВМА са стартирали някаква процедура преди 7 месеца и проектът е завършен през февруари.
                        Това се е случило при срокове на производство и доставка - 60 дни от Европа и 45 дни от Китай.
                        Тогава не е имало никакви ограничения.

                        В момента картината е вече коренно различна. Ако въобще приемем, че доставките на специализирано оборудване са възможни (неограничени), сроковете на доставка ще са напълно неактуални.

                        Аз не мога да съм напълно сигурен във верността на цифрите до последната бройка.

                        В друго, обаче, трябва да сме сигурни!
                        Можем да разчитаме само на това, с което разполагаме- наличности и резерви!
                        Толкова!

                        Алтернативата е извънредно законодателство!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          И сега се дръжте - според него COVID-19 е изкуствено създаден вирус, който притежава всички признаци на АБСОЛЮТНОТО БИОЛОГИЧНО ОРЪЖИЕ. Редица учени в световен мащаб били съгласни с това заключение.
                          А редица учени в локален мащаб смятат че професора е фул ъф шит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                            Аз също съм склонен да вярвам, че това е биологично оръжие (но си нямам на идея кой би го пуснал). Тези белтъци от ХИВ най-вероятно му дават дългия инкубационен период, който го прави и толкова опасен.
                            За да задълбочим знанието по въпроса, ето още малко данни, които четох още преди месец в една от първите научни публикации във връзка с генома на вируса: въпросните HIV spike protein-и се кодират от два доста подредени локуса в генома, които на всичко отгоре съдържат по точно 3 копия във всеки локус с еднакво разстояние по между им... обмисляте ли го това... някой се е постарал гадинката да е тройно подсигурена, че независимо какво мутира, винаги ще може да транскрибира достатъчно от най-важния си протеин, който отговаря за успешното инфектиране. Казвам НЯКОЙ, защото природата не работи толкова подредено - ако това беше ествествена мутация щеше да е мармалад в генома.
                            Въпросните s-протеини закрепят вируса към CD4+ T-клетките и точно както при СПИН имунната система е безсилна, защото това са нейни клетки и точно те трябва да помагат в защитата (те за това се казват и T helper cells)

                            До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                              Аз също съм склонен да вярвам, че това е биологично оръжие (но си нямам на идея кой би го пуснал). Тези белтъци от ХИВ най-вероятно му дават дългия инкубационен период, който го прави и толкова опасен.
                              Вероятно и правителствата знаят това, но няма как да го обявят. Само ББ се изпусна. И понеже идва от руски източник, ще кажат, че е елемент на хибридна война. Другото за този ХИВ е - тия панголини да са по-големи педали от тия, дето ни управляват.
                              Last edited by pinoccio; 12.03.2020, 17:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                                Източник Свободна Европа

                                Това е точката на претоварване на системата с критично болни - колегите гледам не го коментират
                                Ако на някого му се занимава, даже може да сметне с вече известната ни динамика на заразата, към кой момент в България ще имаме толкова на брой критични случаи за да знаем кога ще стане наистина грозно по болниците.
                                До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X