IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Само 32% у нас подкрепят мерките срещу вируса, как е в ЕС?

    И тези 32% са преди това затваряне! Ако проучването е утре подкрепата у населението ще е 10-15%!

    В момента се "играе" против волята на 85% от българите! МИНИМУМ!!!



    Майк, голяма част от хората не ги одобряват защото счита, че до сега бяха твърде либерални и закъсняващи във времето. Аз лично съм от тях. Задай въпроса, считате ли, че трябва да се въведат мерки за един месец за да се спаси живота на 5-10 хиляди човека и виж какъв отговор ще имаш. Силно надценяваш броя на лумпените. Около 1/4 до 1/3 от населението сте, колкото е и в цял свят. Видимо имаш проблеми да разбереш какво ще се случи, не осъзнаваш ползата от мерките, имаш комплекс от сила, власт и авторитет, ограничаването на контактите ти е като издевателство над личността ти, а лишаване от дребният комфорт прави живота ти безсмислен. Това са личностни проблеми с които ще трябва да се справиш в следващият месец. Общността се бори за оцеляване на максимален брой хора. Разбирам те напълно, но ще ти се наложи да се подчиниш на обществото в името на живота на другите, цел която презираш. Но така работи света понякога ни се налага да подчиним личният си егоизъм в името на общото оцеляване. Изобщо не разбирам тази тотална компексарщина на тема власт и авторитети. Нормално е когато някой индивид заплашва оцеляването на групата тя да го постави на мястото му докато отмине заплахата. После пак ще си прави каквото си иска, но не можеш да заплашваш живота на другите и общността да гледа. Никъде го няма това. Така че без желание и ти ще се подчиниш на обществото. Не можеш да правиш каквото си искаш. Има си правила и това е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Амa по същия начин игнорираш и ти правата и волята на хората. Реши набързо и започна да налагаш волята над "малцинството"
      Сякаш наблюдаваме сходен похват
      Нали имаш реална социология! Имаш изразена ВОЛЯ!

      Факт ли е че масата хора са против мерките? Факт е!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Няма да са чак олкова
        200 ще са. И специално ще ви пусна справка колко са под 60 години. Очаквам 30-на
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Хубаво ще се затваря бизнеса, но защо и малките магазинчета и обекти. Как пък там точно ще се разпространи заразата. Най-голямата простотия. Да се затварят местата където има струпване на хора за дълго време на закрито, но да дупиш семейния бизнес, където толкова много хора си изкарват прехраната е да трепеш муха на челото с лопата. Да бяха помислилил за някаква компенсация за хората.
          Last edited by neptun266; 23.11.2020, 20:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Неспазвайки мерките, той не посяга върху правото им да не се заразяват!
            Ми да де, пускат газа в освиенцим, пък който иска нека да не го диша Има избор

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Преци, с подобни постове рискуваш да те въдворят в нашия хомо гещалт.
              Не че не си добре дошъл, де! Наздраве, дето се казва!
              МИ аз съм си май там въпреки риска
              Ps (сега видях коментара. Хората се посъбудиха след работно време и пропускам цели постове, докато напиша и аз по нещо. По-добре да намаля писането по това време, за да наваксам с четенето )
              Наздраве!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Само 32% у нас подкрепят мерките срещу вируса, как е в ЕС?

                И тези 32% са преди това затваряне! Ако проучването е утре подкрепата у населението ще е 10-15%!

                В момента се "играе" против волята на 85% от българите! МИНИМУМ!!!



                Погледнато реално и сЕнтиментално ...... според това какво си писал по други теми и чат-пат с други никове .... БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ПРАВИЛНО взетото решение и подкрепяно от 15 % !!!

                Имайки предвид че '' 85% са стадото '' , а винаги е добре да си от обратната страна в такива моменти ............. защото стадото винаги греши
                Нали гос'ин фундаментален анализатор ,

                Аз , лично съм ПАС в случая ..........................

                Сега ако не напишеш в някой от следващите си постове ........ ''Ташак '' ..... няма да те призная ..............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Амa по същия начин игнорираш и ти правата и волята на хората. Сякаш наблюдаваме сходен похват
                  Неспазвайки мерките, той не посяга върху правото им да не се заразяват!

                  Коментар


                  • Тук черно-бялото е в по-високи дози и от това в "Усмивки от старите ленти".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      И комунистите и фашистите винаги са игнорирали правата на хората или демокрацията! Винаги са искали да наложат воля на малцинството над воля на мнозинството! Това е препратката нищо повече!

                      Сега след като нагласите на обществото са ясни, ти да въвеждаш подобно нещо, няма как да се определи по друг начин!
                      Амa по същия начин игнорираш и ти правата и волята на хората. Реши набързо и започна да налагаш волята над "малцинството"
                      Сякаш наблюдаваме сходен похват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        И комунистите и фашистите винаги са игнорирали правата на хората или демокрацията! Винаги са искали да наложат воля на малцинството над воля на мнозинството! Това е препратката нищо повече!
                        Демокрацията не се състои от права, а от отговорности.
                        Но това за което говориш не е свобода, а анархия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Майк, в случай, че човек е против мерките има два възможни варианта. Или е интелектуален инвалид и не вижда ползите от тях, или е решил че той е млад силен и риска за него е по-малък и ползата за него не съответства на пропуснатият личен комфорт. Тоест твърдиш, че 80% от българите са или интелектуални инвалиди или личният им комфорт е по-важен от чуждият живот. Силно надценявате броят си. Според мен сте долу горе една трета от населението, колкото е и в другите държави по света. Проблема е, че в нормалните общества тези хора се съобразяват с обществото. Приемат, че са глупави и не могат да осъзнаят ползите или с огромно нежелание преглъщат егоизма си, защото така трябва или просто са принудени от мнозинството. Долу горе това ще се случи и тук. Нормални и леко закъснели неща.
                          ddd, и аз си мисля същото относно предположението ти за разпределението - Дори мога да пробвам и усилена прогноза - според мен е по-близо до класическото фибоначи - 38% неодобряват срещу 62 одобряват. Даже не е нужно да се правят проучвания заради демагогско усвояване на кинти
                          Изглежда колкото е по-малко малцинството, толкова повече се опитва да надвика мнозинството, може би с надеждата че силата на звука да компенсира разпрделението

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Баах, пак изплискаха легена някои хора....

                            Залагам на 200+ за днес (с оправданието, че са от луикенда). Иначе министъро нямаше да се изцепи толкова брутално.
                            Няма да са чак олкова

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Аз спирам да пиша по темата.Съветвам те и ти да спреш.Време е човек да се подготви за това което ни чака.
                              Че аз още лятос съм се подготвил....Всяка година се подготвям.През 1990г си научих урока като се сблъсках с глада...Да видиш как бързо бързо се изнизах кат пръдня из гащи от София и право на село...И да готвя се научих.И имам смъртен респект от глад и студ.....Който е ходил по морета планини и почивки са да се оправя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Майки, с тез обвинения в комунизъм и фашизъм, от последно прочетените 2-3 страници придобих усещане, че от теб можеше да произлезе един чудесен комунист в едни други времена (в добрия смисъл примерно - като ония в които са линчували Трайчо Костов )))
                                Все пак се надявам, че е само усещане а то може да не е 100% вярно
                                И комунистите и фашистите винаги са игнорирали правата на хората или демокрацията! Винаги са искали да наложат воля на малцинството над воля на мнозинството! Това е препратката нищо повече!

                                Сега след като нагласите на обществото са ясни, ти да въвеждаш подобно нещо, няма как да се определи по друг начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X