IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето едно доказателство /макар и косвено/, че правителството счита, че Националният оперативен щаб за противодействие разпространението на коронавируса. Това според мен е признание, макар и не директно заявено, че Оперативния щаб не се справя с поставените му задачи.
    Създава се постоянно действащ Медицински съвет:

    https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...vid-19-6107228

    https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie...vid-19-6107228

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

      Не ми приписвай глупости. Не съм казвал че немците лъжат а че просто не дават цифрата на критичните. Ти понеже ни караш да мислим, помисли и ти и ми обясни как от двама критични в Германия станаха 100 умрели. Идват си мъртви директно в интензивното?
      Ха, това е интересна хипотеза. Може да се окаже, че са дошли и на собствен ход. Статистиката е измислена от Гьобелс. Като видял магията на числата, запретнал ръкави и като философ подредил по същия начин и думите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

        Три възможни неща

        1. Май доста немци са го хванали от ски курорти в Австрия и Швейцария - те са в най-активната си възраст

        2. Възможно е да е мутирал (на всяко размножаване от заразена клетка може да е копиран грешно) и мутацията да е по малко смъртоносна

        3. Механизма на каране болеста за тежък случай е удряте като грип караш го на 5-6 ден почваш да се чустваш по-добре че ти минава и след това те сваля и те праща в болница (може да са няколко дни назад от това)

        https://www.dailymail.co.uk/news/art...ronavirus.html

        Това с мутирането ми се чини най-правдоподобно. Което ще рече, че вирусът се омаломощава. Затова пък все още служи като повод за паника и стопанско-политически манипулации.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ъхъ, да, немците лъжат, англичаните лъжат, само италианците не лъжат и дават верни и точни данни. Хайде стига, всеки може да си измисля и да натъманява данните както и за каквото намери за добре - има много заразени - супер, вярно, няма - лъжат, занижават. Да не вярваш на немците, дето са записвали дори златните зъби на евреите по време на ВСВ, а да вярваш на доказани лъжци като южните нации (да напомням ли маляките и еврозоната - италианците не са много по-различни), е най-малкото натамъняване и нежелание да се гледа реално. Разбираемо е, заели сте позиция, че всички ще измрем, ма засега има само трима умрели - вчера са умрели повече при катастрфи. Оп, сега разбрах зашо спряха движението, за да няма катастрофи, щото мислят за нацията.
          Не ми приписвай глупости. Не съм казвал че немците лъжат а че просто не дават цифрата на критичните. Ти понеже ни караш да мислим, помисли и ти и ми обясни как от двама критични в Германия станаха 100 умрели. Идват си мъртви директно в интензивното?

          Коментар


          • Това са държави с огромен брой мангали, които не се спират и щъкат насам натам. И нашите цигани, ако не бъдат заключени, лошо ни се пише.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              ЗА тези разлика пак имам обяснение и разни идеии за споделяне.
              Но нека хапнем, пиинем неколко ракии и дремнем. Нема само Грую да блажи по време на ,,чумата,,
              Мани го тоя! Само с вискито, де изпи по време на карантината, можеше цела България да дезинфекцираме. Добре че затворихме Кръчмата. Иначе и дезинфекциозните препарати щеше да надига.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                Германците просто спряха да дават данни за критичните случаи. Това "2" си стои сигурно от седмица, ако не и повече, което няма как да стане при толкова заразени. Не е възможно "критични" да са двама, а да умират 15.
                Ми, другите, дето съм споменал. Или Австралия - 2, Чехия - 7, Дания - 42 и т.н. Не давам тълкование за отклонението в тоя "Латински съюз", само установявам, че е много изразено. Те самите трябва да дадат разяснения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Има някаква странна аномалия при трите големи латински страни. Сериозно болните и критичните случаи са Италия - 2857, Испания - 1612, Франция - 1525. В Германия са само 2, Корея - 59, Швейцария -141, ОК - 20, Авсрия - 15. Норвегия - 28, Канада - 1. Що така, бе Миме?! Неам обяснение. Но високата смъртност при първата група е именно затова.
                  П.п. Португалия само 26. Значи не е нещо до езика, да ги предразполага повече.
                  ЗА тези разлика пак имам обяснение и разни идеии за споделяне.
                  Но нека хапнем, пиинем неколко ракии и дремнем. Нема само Грую да блажи по време на ,,чумата,,

                  Коментар


                  • Аз имам по друго виждане за COVID 19. На вчерашната пресконференция генерала каза, това е най – обикновена „вирусна пневмония“ която се била лекувала с традициоонните медикаменти за пневмония. Не според мен не е обикновена пневмония и не се лекува с традиционните медикаменти. Приемаме, че COVID 19 тръгва от Ухан, както ни е известно при една от предишните епидемии тя е пренесена само за 24 часа в Канада. Можем да приемем, че огнището е в Ухан и бързо се е пренесъл в Европа може би около Нова Година, и от тогава шари тук. Китай – там в Ухан се развива и постепенно налазва провинция Хубей и се разпространява из цялата страна. Повечето от нас видяха новината за китайския лекар който според нашите медии информирал общественоста. Не е това. Той искаше от централните власти в Пекин да вземат бързи мерки защото ставало срашно. И Пекин на 23.01 поставя под карантина 10млн. Ухан при само 495 нови случая на новата болест след това всички знеам какво се случи Китай.

                    https://www.youtube.com/watch?v=aj1HtEBctjw

                    Сега ще разгледам какво се случва в Европа и България. Приеме, че първо се появява в Северна Италия, и се разпространява из цяла Европа и света МАСКИРАН като Вирусна пневмония. Просто здравните и централни власти прикриват истинските случаи като умрелите ги пишат като починали от предишните заболявания простоза да си прикрият грешките. Просто тестовете са започнали прекалено късно и не където трябва. Пример приет със инсулт видимо подобрил се е въсзтановен на трети, четвърти ден и починал в болницата от ВИРУС там в смърния акт пише починал от „мозъчен оток“ (видях го в първо лице единствено число). И поради докторското безхаберие и прикриване на реалните случаи от властите половевението много зле. Вървим на около 14/20дни след Италия и ако не почнат масови тестове днес във всички болници на всеки който е с грип и пневмония то положението ще стане страшно. Всички видяхме как ни облъчват как това е най – обикновен грип или вирусна пневмония и се лекуват с традиционните препарат за тези болести. Оказва, че те се лекуват с лекарства за напр. Малария. За справка Домусчиев. И вече се вижда при повечето тестове болестта набира вече скорост. Но в действителност тя вече бушува със страшна СИЛА.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Ха-ха​​​​​​

                      Сега слушах по Хоризонт изказване на Витанов, математика от БАН в Щаба...
                      Такива дитирамби лееше за правителството и шефа на щаба, не ти е работа! Две трети от времето му мина в лизачество.
                      Даже водещият на предаването се почувства неудобно и му каза "Дайте да не правим сега пропаганда на правителството".

                      Витанов, срам за БАН си, срам за понятието "учен"!

                      Е как да вярвам в безпристрастността на "резултатите" му, как да вярвам и на св. Щаб?
                      ​​​​​
                      Ми, те такива ги подбират. Къро набира себеподобни. Имат усет за тая работа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                        Германците просто спряха да дават данни за критичните случаи. Това "2" си стои сигурно от седмица, ако не и повече, което няма как да стане при толкова заразени. Не е възможно "критични" да са двама, а да умират 15.
                        Ъхъ, да, немците лъжат, англичаните лъжат, само италианците не лъжат и дават верни и точни данни. Хайде стига, всеки може да си измисля и да натъманява данните както и за каквото намери за добре - има много заразени - супер, вярно, няма - лъжат, занижават. Да не вярваш на немците, дето са записвали дори златните зъби на евреите по време на ВСВ, а да вярваш на доказани лъжци като южните нации (да напомням ли маляките и еврозоната - италианците не са много по-различни), е най-малкото натамъняване и нежелание да се гледа реално. Разбираемо е, заели сте позиция, че всички ще измрем, ма засега има само трима умрели - вчера са умрели повече при катастрфи. Оп, сега разбрах зашо спряха движението, за да няма катастрофи, щото мислят за нацията.

                        Но да видим и мерките на великия щаб с годжито начело:
                        - края на февруари - това е грип, няма ядове, ерче самият годжи, всеки да си ходи където си иска
                        - началото на март - май не е грип, ма засега нищо, който иска да си идва, да си идва, пише една бележка и е рахат
                        - средата на март - бало си е майката, това е чумата на 20 век, почваме ограничения, дреме ни за бизнеса, имаме две умрели бабички, обаче до Италия може да си ходите почти спокойно
                        - след седмица - ръсенето със захар не помага, затова предлагаме да се ръси с още повече захар. Няма да ограничаваме пенсионерите да шъкат (мили хора, моля, пазете пенсионерите, рече фатмака в патетична реч), няма да спираме мигрантите да си идват (елате ни още, обичаме ви - пишете по една декларация и обещайте, че няма да излизате), летищата си бачкат, но работещите не трябва да излизат, щото те са гадни и лоши убийци-терористи, ходещи бомби. Виж, ромите могат да си щъкат, а емигранитите не ги връщаме, всичко е точно.

                        А иначе патетиката е на макс - казваме, че има 6 заразени на възраст 70-79 и 8 на възраст 60-69 (произволни цифри), след това даваме, че 35% от останалите били на възраст 30-39 години, че да всяваме паника - ма колко са тези 30% - 1 човек ли са, 100 ли са - никой не знае. Същото и със средната възраст на заболелите, в които вкарват и децата преносители, че да я свалят максимално. Мда, Гьобелс ряпа да яде. Ма народът рупа ли, рупа - нека рупа, скоро ще реве, а фактите са, че за трима умрели с по 5 инфаркта всеки (нарочно профанизирам) убихме поне 30% от икономиката, но за сметка на това си внасяме ходещи бацили ежедневно, щото сме "отговорни". Евалата, годжи, най си!

                        Бъдете здрави и мислете. както матеев каза - интернет не ви/ни прави по-тъпи, но предсоатвя отлична възможност светът да види тъпотата ви/ми
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          В някои региони дори е надхвърляла 100%
                          Мдааа, щото е требила и извънземните в тези райони.

                          Коментар


                          • И накрая опряхме до забранения в ЕС - бАйТошов "аналгин-хинин" ...

                            евалАрката ... на всички евро-педАли ...

                            Утре ше реабилитират и "амидофЕна" ...

                            А вдрУги-дЕн - ше отвориме и Белене ...

                            Коментар


                            • Учен е установил откъде тръгва коронавируса:
                              https://twitter.com/Robertfrank615/s...46180541591552

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Не ми се изпада в безмислени спорове. Но нека го кажа по друг начин смъртността може да варира между 20 и 80% в зависимост от здравословното състояние и възрастта на населението (това е валидно само при положение, че не са взети никакви мерки). Така по-добре ли е?! Надявам се тези цифри да не са верни, но за съжаление, може и да се окажат верни. Това разбира се ще се случи ако рухне здравната система, затова не трябва да го допускаме.

                                Колкото до "черната чума" при нея на места смъртността е била 90 - 100%. та не може и дума да става за сравнение.
                                В някои региони дори е надхвърляла 100%
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X