IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    20 са държавните, частни сигурно има още поне 120, ама нали трябва да се плаща... Гадна работа...
    Въобще, здравната ни система е като магистралите - наливат се едни пари, пък... тук дупка, там пропадане, но винетките и пътния данък си вървят
    Това някаква шегичка ли е? Частни линейки? А те имат ли нужното оборудване за спасяване на човешки животи? А имат ли лекарски екип? Или парамедици, както е модерно? Някакви бракувани в Германия возила?

    Това не са линейки, драги! Това са катафалки. Годни са да те откарат в гробищата, а не да оказват спешна помощ.

    Да не говорим, че най-големият проблем се оказа, че болниците, тези превъзнасяни от Вас, демократите и антикомунистите, частни болници НЕ ЖЕЛАЯТ да лекуват. Те са създадени да ПЕЧЕЛЯТ пари, а не да лекуват.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      А на франция кой ще помогне. имат по 50к заразени и само 2к легла. само 2 пъти повече от нас при 10 пъти повече население!?!?!
      Е сега ти му е............. май............ с тези числа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard

        Аз му говоря, че 20 линейки е срам за европейска столица във условия на пандемия, то ми говори за Виденов.
        20 са държавните, частни сигурно има още поне 120, ама нали трябва да се плаща... Гадна работа...
        Въобще, здравната ни система е като магистралите - наливат се едни пари, пък... тук дупка, там пропадане, но винетките и пътния данък си вървят
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


          Ето какво ви чака !
          https://covid19.healthdata.org/bulga...=all_resources

          Общо легла в интензивни отделения: 852
          Общо необходими легла в интензивни отделения:
          • 01/11/2020: 346
          • 22/11/2020: 854 !
          • 15/12/2020: 1212 !!!
          Явно съм изперкал ... само аз ли виждам нещо добро в тази графика. Та от 15 дни ние се движим доста под тези числа. Не са ли днес 166 необходими. Ако не съм в грешка значи цялата крива е за кошчето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

            Помагайте на Русия По-зле са и от България
            А на франция кой ще помогне. имат по 50к заразени и само 2к легла. само 2 пъти повече от нас при 10 пъти повече население!?!?!
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Даже си спомням, че първоначално в парковете можеше да се ходи, ама само по двама. Но понеже хората се събирали на тумби направо затвориха парковете

              Българите не са японци. За добро или за зло. Японците също са идиоти в много отношения

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ми те и там са идиоти. Реално техния отговор и пролетта и сега е също толкова идиотски колкото и на ГЕРБ, пролетта бе даже по идиотски.

              В Тайван, Корея, Япония, Хонг Конг няма такива безумия и се справят много по-добре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                В края на март ъъщите и по-строги мерки ги имаше в Англия и Франция


                Ми те и там са идиоти. Реално техния отговор и пролетта и сега е също толкова идиотски колкото и на ГЕРБ, пролетта бе даже по идиотски.

                В Тайван, Корея, Япония, Хонг Конг няма такива безумия и се справят много по-добре.

                Коментар


                • В края на март същите и по-строги мерки ги имаше в Англия и Франция

                  Нашето правителство правеше това, което се прави там в малко по-мека форма

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Аз съм привърженик на строгите разумни мерки. Забраната на ходене в паркове, носенето на маски на открито без хора, сядането на пейки, КПП тата - това не са разумни мерки. И пролетта си бе ясно че са глупост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                    Ето какво ви чака !
                    https://covid19.healthdata.org/bulga...=all_resources

                    Общо легла в интензивни отделения: 852
                    Общо необходими легла в интензивни отделения:
                    • 01/11/2020: 346
                    • 22/11/2020: 854 !
                    • 15/12/2020: 1212 !!!
                    Сигурно има доста математика и акъл зад тази картинка, но ми се струва че нещата са нарисувани оптимистично....
                    Например какво ме грее че на книга има 852 легла, но на практика ще са по-малко или пък че аз сък в Петрич болен , а има свободно легло в Дуранкулак....
                    Историята е малко като с раждаемостта - вероятно бройката за интензивни вече е изчерпана от новозаразени с интензивно проявление след 2-3 седмици....
                    Интересно е какъв капацитет имат военните камиони....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Ravnovesie, това, което пишеш е до голяма степен вярно, но не сваля отговорността и от опозицията. Има неща, които са в обществена полза и за тях трябва да има национално съгласие. Когато опозицията критикува управлението за всяко негово действие, без значение дали е полезно за обществото, представяйки го като негативно по емоционален път, то държавата се отказва да действа. Така се подронва стимула да се действа правилно в полза на обществото, защото това ще нанесе вреди на този, който го прави. Да приемем, че управляващият е с добри намерения и решава да се жертва в името на обществото. После си казва че ще обере негативите и на власт ще дойдат тези, които са говорели и действали против общественият интерес. Така обществото след смяната няма да спечели нищо. Тогава управляващият без значение кой е решава, че след като му е невъзможно да защити общественият интерес е по-добре да си гледа своят. Като двата модела описани от мен и теб се редуват в зависимост дали въпросните хора са в управление или в опозиция. Като отново стигаме до проблема, че това е свързано с народопсихологията и манталитета на хората в това общество, защото нито един политик не е паднал от небето. Той е отгледан от точно това общество, което го приема и го издига нагоре. Това, че хората мрънкат не означава нищо. В България връзката между хора и политици е много силна. Където и да се огледаш виждаш същите като тези отгоре. Човека дето влиза в градски транспорт без маска, вечерта отива в кръчмата пие едно голямо, напсува властта, че тези боклуци не стават за нищо, качва се на колата и се прибира в къщи, където опердашва жената ако не го слуша. Просто аз винаги търся и личната отговорност на всеки един от нас, защото ние сме обществото. Света не е черно бял, като се опитват да го изкарат. Моят е сив и всеки фанатик решава, че аз съм от другите и ме намразва. Но с времето свикнах и не ми тежи. Интересно е, че винаги споря с доминиращото течение, защото поради конформизъм другото не смее да си каже мнението и моето сиво се възприема за грубо погазване на общоприетите възгледи.
                      Опозицията в България е доста мека що се отнася до критика на правитлеството за мерките. Критиките са почти изцяло от опозиция в социални мрежи и отгледани от самото правителство елементи за натиск, като Мангъров.

                      А иначе добре хората да са съвестни, ама не са. Идеализмът върши работа само за успокоение на съзнанието. Реализма казва че хората са идиоти и затова всякакви мерки трябва да са максимално дуракоустойчиви и обяснени и рекламирани като за идиоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Спомням си, че ти беше много върл привърженик на строгите мерки. Сега казваш, че не били добра стратегия - нещо с което сега всички почти са съгласни - ама ти го казваш така все едно винаги си знаел абсолютната истина

                        Помисли за това. Това е психологически трик, който сам играеш върху себе си. Отделно, че е и леко дразнещо

                        Та замисли се дали всичко е толкова лесно и очевидно


                        Аз съм привърженик на строгите разумни мерки. Забраната на ходене в паркове, носенето на маски на открито без хора, сядането на пейки, КПП тата - това не са разумни мерки. И пролетта си бе ясно че са глупост.

                        И единственото което направиха е да настроят хората срещу всякакви мерки.

                        Спирането на училищата, на нощните заведения и задължителна работа от вкъщи на всеки който може са разумни мерки.

                        Коментар



                        • Помагайте на Русия По-зле са и от България

                          Коментар


                          • Ravnovesie, това, което пишеш е до голяма степен вярно, но не сваля отговорността и от опозицията. Има неща, които са в обществена полза и за тях трябва да има национално съгласие. Когато опозицията критикува управлението за всяко негово действие, без значение дали е полезно за обществото, представяйки го като негативно по емоционален път, то държавата се отказва да действа. Така се подронва стимула да се действа правилно в полза на обществото, защото това ще нанесе вреди на този, който го прави. Да приемем, че управляващият е с добри намерения и решава да се жертва в името на обществото. После си казва че ще обере негативите и на власт ще дойдат тези, които са говорели и действали против общественият интерес. Така обществото след смяната няма да спечели нищо. Тогава управляващият без значение кой е решава, че след като му е невъзможно да защити общественият интерес е по-добре да си гледа своят. Като двата модела описани от мен и теб се редуват в зависимост дали въпросните хора са в управление или в опозиция. Като отново стигаме до проблема, че това е свързано с народопсихологията и манталитета на хората в това общество, защото нито един политик не е паднал от небето. Той е отгледан от точно това общество, което го приема и го издига нагоре. Това, че хората мрънкат не означава нищо. В България връзката между хора и политици е много силна. Където и да се огледаш виждаш същите като тези отгоре. Човека дето влиза в градски транспорт без маска, вечерта отива в кръчмата пие едно голямо, напсува властта, че тези боклуци не стават за нищо, качва се на колата и се прибира в къщи, където опердашва жената ако не го слуша. Просто аз винаги търся и личната отговорност на всеки един от нас, защото ние сме обществото. Света не е черно бял, като се опитват да го изкарат. Моят е сив и всеки фанатик решава, че аз съм от другите и ме намразва. Но с времето свикнах и не ми тежи. Интересно е, че винаги споря с доминиращото течение, защото поради конформизъм другото не смее да си каже мнението и моето сиво се възприема за грубо погазване на общоприетите възгледи.

                            Коментар




                            • Ето какво ви чака !
                              https://covid19.healthdata.org/bulga...=all_resources

                              Общо легла в интензивни отделения: 852
                              Общо необходими легла в интензивни отделения:
                              • 01/11/2020: 346
                              • 22/11/2020: 854 !
                              • 15/12/2020: 1212 !!!
                              Last edited by barbaron; 01.11.2020, 13:04.

                              Коментар


                              • Спомням си, че ти беше много върл привърженик на строгите мерки. Сега казваш, че не били добра стратегия - нещо с което сега всички почти са съгласни - ама ти го казваш така все едно винаги си знаел абсолютната истина

                                Помисли за това. Това е психологически трик, който сам играеш върху себе си. Отделно, че е и леко дразнещо

                                Та замисли се дали всичко е толкова лесно и очевидно

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Управленския материал идва на властт от по-добър ПР и повече пари за реклама от този на опозицията. Хората в мнозинството си винаги са полуидиоти. Реално какво прави дадено правителство има по-малко значение за това как е въприемано, от това дали причината да е на власт, която е успяло да вкара в главите на хората е достатъчно по-добра, от това което опозицията се опитва да вкара в главите на хората като причина да падне едно правителство. Реалността всъщност няма никакво значение, всичко е борба за емоции.

                                Правителството ни управлява тази криза с Ковид, точно по този начин, с цел максимум ПР ефект, до колко е най-оптималното управление от чисто здравна, а и икономическа гледнна точка е реално ирелевантно - за ГЕРБ. Това вършеше работа, докато нещата не започнаха бързо да се влошават. Защото когато искаш полуидиоти да те харесват достигаш до полуидиотски резултати. И същите хора които са се кефили преди това, се обръщат срещу теб.

                                Коментар

                                Working...
                                X