IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Що не веземеш да се кандидатираш за министър на зравето.Техниката оправи парите украдна са ше оправиш и вируса.Просто човек всичко може и знае
    Ако бях ръководител на някое звено за Бърза Помощ, много бързо щях да ги вкарам в пътя. Те не знаят как се работи в частните фирми, и затова са се олежали и измързеливяли, и ако случайно им се наложи малко да се разтропат, опищяват всичко до небесата.

    Върви и понаблюдавай час-два, за да видиш сам с очите си колко е бърза Бързата помощ .....

    Два пъти през живота ми се е налагало да им ползвам услугите, и двата пъти те дойдоха с голямо закъснение, все едно линейките са с конска тяга. При 15 минути път от болницата до Етъра, единия път дойдоха за 30 минути, а другия - за 40.
    Last edited by Mateev; 01.11.2020, 19:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Бърка ме КАК се управлява тази държава. От един неграмотен нарцисист. И естествено здравеопазването е сведено до плачевно състояние. Имаш ли представа колко министри на здравеопазването са били за трите мандата управление на Тиквата?
      В първия мандат 4 министри, във втория един, в третия мандат до сега трима. За 10 години осем министри. Затуй здравеопазването е на тоя хал...
      Няма ли да престанеш с простотиите си и с политизирането на темата. Още малко ще искаш държавата да се грижи и за собствената ти тоалетна в къщи, и да я критикуваш, ако си я осрал и опикал. Какво - и за собствената ти простотия ли е виновна държавата?

      Гълтай си жълтите хапчета редовно .......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Специално за линейките аз не разбрах защо всяка една от тях трябва да се дизенфекцира по 1 час след всеки пациент с коронавирус. Това ми прилича на изкуствено пилеене на време. Не може ли просто линейките да ги разделят на две групи - такива за пациенти с корона и такива за другите пациенти.

        След като вече си извикал линейка за пациент с коронавирус, може да очакваш, че и в линейката ще има коронавирус. Тоест вече си се хванал на хорото.

        Има и друга алтернатива - да се намери бърз начин за дезинфекция, отнемащ максимум 1-2 минути. Например насищане на атмосферата вътре в линейката с озон от бутилка. Предостатъчно е този отровен за вируса газ да влезе и в най-затънтеното ъгълче на карусерията. Сигурно има и други по-бързи начини за тотална дезинфекция.

        Представяте ли си колко нагло звучи от страна на Бърза Помощ да твърдят, че нямат линейки, а в същото време шофьорите отвън да се шушнат да пръскат със спирт и да трият с парцали, и то цял час, което е една долна лъжа. Дори и да е само със спирт, 5 минути са достатъчи за дезинфекция.

        Бих искал с очите си да видя на живо как се губи цял един час за дезинфекция и дали наистина това е вярно, или просто лекарите стоят вътре в стаичката на топло и правят лаф-моабет, а шофьорите вън пушат цигара, след като 2-3 минути са пръскали със спирт, и после чакат линейката да се проветри..
        Що не веземеш да се кандидатираш за министър на зравето.Техниката оправи парите украдна са ше оправиш и вируса.Просто човек всичко може и знае

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Гигов, ти нали беше много безстрашен, какво те бърка какви били линейките

          Преди няма и час видях една да прехвърча надула сирената на Орлов Мост. Хората вътре бяха с предпазно облекло... Няма страшно, пич
          Специално за линейките аз не разбрах защо всяка една от тях трябва да се дизенфекцира по 1 час след всеки пациент с коронавирус. Това ми прилича на изкуствено пилеене на време. Не може ли просто линейките да ги разделят на две групи - такива за пациенти с корона и такива за другите пациенти.

          След като вече си извикал линейка за пациент с коронавирус, може да очакваш, че и в линейката ще има коронавирус. Тоест вече си се хванал на хорото.

          Има и друга алтернатива - да се намери бърз начин за дезинфекция, отнемащ максимум 1-2 минути. Например насищане на атмосферата вътре в линейката с озон от бутилка. Предостатъчно е този отровен за вируса газ да влезе и в най-затънтеното ъгълче на карусерията. Сигурно има и други по-бързи начини за тотална дезинфекция.

          Представяте ли си колко нагло звучи от страна на Бърза Помощ да твърдят, че нямат линейки, а в същото време шофьорите отвън да се шушнат да пръскат със спирт и да трият с парцали, и то цял час, което е една долна лъжа. Дори и да е само със спирт, 5 минути са достатъчи за дезинфекция.

          Бих искал с очите си да видя на живо как се губи цял един час за дезинфекция и дали наистина това е вярно, или просто лекарите стоят вътре в стаичката на топло и правят лаф-моабет, а шофьорите вън пушат цигара, след като 2-3 минути са пръскали със спирт, и после чакат линейката да се проветри..
          Last edited by Mateev; 01.11.2020, 18:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Да бе,и аз забелязах странна промяна в Гигов...Цяло лято ни убеждаваше,че това е просто една силно раздухвана истерия,вадеше едни статистики,сравняваше смъртности,колко безобиден бил вирусът,а пък сега ...,десетина поста по-надолу даваше предложения ,как да се използат санаториумите за болници....Претърпял е някакъв генезис....
            Не съм давал предложение, ами казвам какъв идиот е военния министър, когато просна сто-двеста войнишки легла и шкафчета от закритите поделения в Арена Армеец, а не каза и дума за двете хиляди легла във военните санаториуми и почивни станции.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
              gigow - линейки са. Доста от тях си имат всичко не само кислород. Карат курсове за първа помощ. Бият и урбазон въпреки че май нямат право ..
              В Шумен не са. Просто катафалки с носилка.
              И най-важното, че не са в системата на спешната помощ и не са длъжни нищо. Ти си търсиш болницата, а те те закарват там. Просто таксита, целта им е да печелят пари. Като и частните болници. Това не е здравеопазване и определено не е спешна помощ.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Гигов, ти нали беше много безстрашен, какво те бърка какви били линейките

                Преди няма и час видях една да прехвърча надула сирената на Орлов Мост. Хората вътре бяха с предпазно облекло... Няма страшно, пич
                Бърка ме КАК се управлява тази държава. От един неграмотен нарцисист. И естествено здравеопазването е сведено до плачевно състояние. Имаш ли представа колко министри на здравеопазването са били за трите мандата управление на Тиквата?
                В първия мандат 4 министри, във втория един, в третия мандат до сега трима. За 10 години осем министри. Затуй здравеопазването е на тоя хал.

                А аз от тази болест не се страхувам и сега. Или ще се разболея или няма. Или ще оживея или не. Ходя с маска само там, където е задължително. И си мия ръцете, когато се върна в къщи. Другото е Божа работа.
                Ама здравеопазването, унищожено от седесарите и Боко Тиквата не е божа работа.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • gigow - линейки са. Доста от тях си имат всичко не само кислород. Карат курсове за първа помощ. Бият и урбазон въпреки че май нямат право ..
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Да бе,и аз забелязах странна промяна в Гигов...Цяло лято ни убеждаваше,че това е просто една силно раздухвана истерия,вадеше едни статистики,сравняваше смъртности,колко безобиден бил вирусът,а пък сега ...,десетина поста по-надолу даваше предложения ,как да се използат санаториумите за болници....Претърпял е някакъв генезис....
                    Не е претърпял никакъв генезис. Пак търси начин да критикува и оплюва съществуващата власт, ама модераторите вече му трият политическите мнения, което е правилно и го приветствам. Затова сега критикува доста по-меко. Критиките му обаче няма да ни помогнат да се справим с кризата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Гигов, ти нали беше много безстрашен, какво те бърка какви били линейките

                      Преди няма и час видях една да прехвърча надула сирената на Орлов Мост. Хората вътре бяха с предпазно облекло... Няма страшно, пич
                      Да бе,и аз забелязах странна промяна в Гигов...Цяло лято ни убеждаваше,че това е просто една силно раздухвана истерия,вадеше едни статистики,сравняваше смъртности,колко безобиден бил вирусът,а пък сега ...,десетина поста по-надолу даваше предложения ,как да се използат санаториумите за болници....Претърпял е някакъв генезис....

                      Коментар


                      • Гигов, ти нали беше много безстрашен, какво те бърка какви били линейките

                        Преди няма и час видях една да прехвърча надула сирената на Орлов Мост. Хората вътре бяха с предпазно облекло... Няма страшно, пич

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          20 са държавните, частни сигурно има още поне 120, ама нали трябва да се плаща... Гадна работа...
                          Въобще, здравната ни система е като магистралите - наливат се едни пари, пък... тук дупка, там пропадане, но винетките и пътния данък си вървят
                          Това някаква шегичка ли е? Частни линейки? А те имат ли нужното оборудване за спасяване на човешки животи? А имат ли лекарски екип? Или парамедици, както е модерно? Някакви бракувани в Германия возила?

                          Това не са линейки, драги! Това са катафалки. Годни са да те откарат в гробищата, а не да оказват спешна помощ.

                          Да не говорим, че най-големият проблем се оказа, че болниците, тези превъзнасяни от Вас, демократите и антикомунистите, частни болници НЕ ЖЕЛАЯТ да лекуват. Те са създадени да ПЕЧЕЛЯТ пари, а не да лекуват.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            А на франция кой ще помогне. имат по 50к заразени и само 2к легла. само 2 пъти повече от нас при 10 пъти повече население!?!?!
                            Е сега ти му е............. май............ с тези числа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard

                              Аз му говоря, че 20 линейки е срам за европейска столица във условия на пандемия, то ми говори за Виденов.
                              20 са държавните, частни сигурно има още поне 120, ама нали трябва да се плаща... Гадна работа...
                              Въобще, здравната ни система е като магистралите - наливат се едни пари, пък... тук дупка, там пропадане, но винетките и пътния данък си вървят
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                                Ето какво ви чака !
                                https://covid19.healthdata.org/bulga...=all_resources

                                Общо легла в интензивни отделения: 852
                                Общо необходими легла в интензивни отделения:
                                • 01/11/2020: 346
                                • 22/11/2020: 854 !
                                • 15/12/2020: 1212 !!!
                                Явно съм изперкал ... само аз ли виждам нещо добро в тази графика. Та от 15 дни ние се движим доста под тези числа. Не са ли днес 166 необходими. Ако не съм в грешка значи цялата крива е за кошчето

                                Коментар

                                Working...
                                X