IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Xman1, имам предвид Стадото под карантина, и аз съм в кюпа, но се съмнявам сериозно, че овчарят ни води към пропаст ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Предпочитам названието групов или колективен имунитет. Показва отношение и мисъл.
      Докато, Стадото се води, без оглед способностите на овчаря.
      Мислещи хора не биха се хвърлили сляпо да загиват с хиляди и милиони. Само стадото се хвърля щото овчерина го е подплашил в определена посока, без да гледа.

      В случая овчерина използва медиите, да "обясни" на стадото, колко "хубав" е "стадния имунитет".

      Такъв имунитет не е доказан по никакъв начин за COVID 19. Но за сметка на това е факт, че държавите които се опитват да го използват, бързо, бързо, започват да трупат смъртни случаи в "актива си" и след като смъртните случаи достигнат около 1000 (за различните държави различно) на ден, категорично се отказват от "стадния имунитет" и вземат други мерки.


      Мисля че който наистина се готви за "стадния имунитет" трябва да си подготви крематориуми и камиони, защото няма да може да извози и изгори труповете.
      Last edited by Xman1; 25.03.2020, 02:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Глупости на търкалета. Числата са си там и някой друг ги смята, а не аз. Аз само много внимателно ги изучавам всеки божи ден, и не само процента на смъртност, а и целия многомерен масив от статистики по много показатели по различни държави, и тяхното движение във времето. Опитвам се да си създам реална представа на случващото се и да съм максимално информиран с ПЪРВИЧНА ИНФОРМАЦИЯ, а не с плямпанията на некомпетентни и некадърни драскачи по медиите по света и у нас.

        Нямаше да обръщам абсолютно никакво внимание на бръщолевенията на малоумниците в темата, ако техните грешни убеждения си оставаха само за тяхна сметка. Да, ама случая в момента не е такъв. В момента всеки един призив да не му обръщаме внимание на вируса е с ранг на умишлена пропаганда, водеща до увеличаване на броя на смъртните случаи. Те това обаче не мога да го позволя, защото моята съвест ще ме мъчи, че не съм направил нищо по въпроса.

        Именно поради тази причина ще остана борбен и ще продължа да разобличавам всяка една лъжа и фалшива пропаганда, която се тиражира в тази тема. За мене е важно да се пише истината и само истината, независимо дали тя е добра или лоша. А това че малоумниците непрекъснато ми се подиграват и ме обиждат - ами вече съм имунизиран против простаци, и затова ще си го преместя от единия крачол в другия и ще продължа така, както си знам.
        Според мен тези числа не са верни и при всички случаи става въпрос за някаква огромна манипулация.

        Публичната информация до която всички имаме достъп в интернет идва от правителствата на отделните държави. Във всяка държава има сформиран щаб и навсякъде си имат по един началник/генерал като нашия Мутафчийски който съобщава на медиите всеки ден обновената статистика.
        Как ние да сме сигурни че тази информация е истинска а не "сготвена" предварително?

        Самият факт че навсякъде има толкова добра синхронизация на действията за толкова кратко време показва че това е планирано предварително.

        Ако приемем че пандемията е напълно реална, това означава че правителствата лъжат! Или най малкото крият и засекретяват информация, и ни заблуждават с някакви измислени числа.

        От друга страна може да се окаже че пандемията е фалшива и всичко се прави с други цели. Както и ти самият каза, може това да е просто един вид проверка за готовността на различните държави да реагират в извънредна ситуация. В подкрепа на това имаме и конкретни доказателства а именно събитието "Event 201" което се проведе Октомври 2019г. финансирано от Бил Гейтс! И още едно много интересно съвпадение, Бил Гейтс официално напусна Microsoft на 13 Март (петък) точно когато Световната Здравна Организация обяви световна пандемия. В случай че не знаеш Новият бизнес на Бил Гейтс е разработката и производството на ваксини.

        http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/about
        https://www.youtube.com/watch?v=AoLw-Q8X174

        Тука има някакви много заплетени съвпадения и връзки между събития, организации, личности ......и цялата тази работа нещо много а много ми намирисва!
        Last edited by alphaomega; 25.03.2020, 01:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Няма време да се чака епидемията да "приключи" за да се вземат адекватни мерки.


          Само се чудя, ти в коя държава всъщност се намираш, ако си в България, радвай се че се взеха някакви мерки, ако си в някоя друга държава особено от тия дето разчитат на "стаден имунитет", спри да пишеш, защото съвсем скоро ще го изпиташ на гърба си.
          Предпочитам названието групов или колективен имунитет. Показва отношение и мисъл.
          Докато, Стадото се води, без оглед способностите на овчаря.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            След като епидемията приключи , тя се изчислява по формулата: смъртни случаи / общи случаи .

            Няма време да се чака епидемията да "приключи" за да се вземат адекватни мерки.


            Само се чудя, ти в коя държава всъщност се намираш, ако си в България, радвай се че се взеха някакви мерки, ако си в някоя друга държава особено от тия дето разчитат на "стаден имунитет", спри да пишеш, защото съвсем скоро може да го изпиташ на гърба си.
            Last edited by Xman1; 25.03.2020, 01:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

              А ако ни манипулират през подценени данни, за да не се нагнетява паниката!
              Да, може и така да е. И затова светът е подложен на инфодемия, невиждана досега. От сутрин до вечер това е темата и кадрите са вторачени в точка от пространството. Отчестливо се рецитират смъртните случаи от целия свят по брой. Следеното на всеки нов заразен е станало национална кауза. И това само за този вирус!!!
              Смъртността в България, която за 2019та е на 1во място в света и причините за краха в здравната система и болниците, които оставят на произвол другите заболявания не тема, която заслужава паника?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                .......

                Аз до ден днешен не съм в карантина. Ежедневно контактувам поне с 10 различни човека - служители, директори, куриери. Да, с маска и да, от 2-3 метра, но не съм в карантина за разлика от страхливците като тебе, които се правят на смели само на приказки, .........
                ще коментирам само тази част от поста ти,
                Призоваваш всички да спазват карантината, често "крещиш" по виртуален начин, но самият ти свободно се срещаш с хора, било то и служебно.
                Но, за много хора, карантината ги накара да затворят бизнесчето си(засега дребният е най-пострадал), да останат заключени в домовете си, да не могат да отидат до най- близките си в друг град или до селския си дом. Не могат и до парк и градинка да излязат. Лишени са дори от жизненоважните слънце, движение, простор.
                Да се поставиш на мястото на другия е част от емоционалната интелигентност, която ни разграничава от животните

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  Груба манипулация е, защото не използваш общоприетите данни за сравнение и целта ти е стряскане на обществото. Шок и ужас пред числа, които нямат масова значимост. И след епидемията също ще бъдат само вторични показатели на съотношения!
                  Глупости на търкалета. Числата са си там и някой друг ги смята, а не аз. Аз само много внимателно ги изучавам всеки божи ден, и не само процента на смъртност, а и целия многомерен масив от статистики по много показатели по различни държави, и тяхното движение във времето. Опитвам се да си създам реална представа на случващото се и да съм максимално информиран с ПЪРВИЧНА ИНФОРМАЦИЯ, а не с плямпанията на некомпетентни и некадърни драскачи по медиите по света и у нас.

                  Нямаше да обръщам абсолютно никакво внимание на бръщолевенията на малоумниците в темата, ако техните грешни убеждения си оставаха само за тяхна сметка. Да, ама случая в момента не е такъв. В момента всеки един призив да не му обръщаме внимание на вируса е с ранг на умишлена пропаганда, водеща до увеличаване на броя на смъртните случаи. Те това обаче не мога да го позволя, защото моята съвест ще ме мъчи, че не съм направил нищо по въпроса.

                  Именно поради тази причина ще остана борбен и ще продължа да разобличавам всяка една лъжа и фалшива пропаганда, която се тиражира в тази тема. За мене е важно да се пише истината и само истината, независимо дали тя е добра или лоша. А това че малоумниците непрекъснато ми се подиграват и ме обиждат - ами вече съм имунизиран против простаци, и затова ще си го преместя от единия крачол в другия и ще продължа така, както си знам.
                  Last edited by Mateev; 25.03.2020, 01:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    А ако данните не са верни и ни манипулират с тях?
                    А ако ни манипулират през подценени данни, за да не се нагнетява паниката!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                      Как някой хора не могат да видят картината
                      При грипа имаш зазяемост 1.5 при корона вируса 2.5
                      При грипа хоспитализации 1% При короната 15%

                      При предната грипна епидемия нямаш нито една такава статия някой свещенник на 70 да се откаже от респиратора си за да има за някой по млад или
                      https://dariknews.bg/novini/sviat/po...acient-2218402

                      Или пък като в испания

                      където хората в старческите домове да са изоствени да си умрат https://www.dnes.bg/koronavirusat/20...-domove.443299
                      А ако данните не са верни и ни манипулират с тях?

                      Коментар



                      • Бум на милионерите в България! Само за една година от БНБ регистрираха 90 нови българи с влогове над 1 милион лева.

                        Според статистиката у нас има точно 916 милионери. Общото им богатство възлиза на около 2 млрд. лева. Boyan Chukov

                        8 часа ·

                        На 8 август 2019 година Дарик радио съобщи, че в България има бум на милионери. БНБ е регистрирала 90 нови българи с влогове над 1 млн. лева. Пак в същата информация е отбелязано, че у нас има точно 916 милионери. Общото им богатство възлиза на 2 млрд. лв. Ако всеки един от тях жертва 10% от своето богатство ще предостави за борбата с коронавируса 200 000 000 лв. Ами ако тези, които имат над 100 млн. лв предоставят не 10%, а 15%... ехееее!
                        Нищо лично, само елементарна математика.
                        Не правя изводи, препоръки и внушения.

                        Казахстанските олигарси за 24 часа са събрали 50 млн. долара в помощ на своя народ. В Китай членовете на Комунистическата партия за 48 часа са събрали 1 млрд. долара. В Европа и САЩ богатите хора предоставят помощ на нуждещите се бедни съграждани болни от коронавирус. Наговарям ти, щерко, сещай се, снахо!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Споделям мнението на професора
                          Професор от Станфорд против драконовските мерки в борбата с коронавирус

                          Грипната епидемия в Италия през 2016 отне живота на 24 хиляди души. Изненада: светът тогава не затвори

                          https://dnews.bg/profesor-ot-stanfor...ronavirus.html
                          Как някой хора не могат да видят картината
                          При грипа имаш зазяемост 1.5 при корона вируса 2.5
                          При грипа хоспитализации 1% При короната 15%

                          При предната грипна епидемия нямаш нито една такава статия някой свещенник на 70 да се откаже от респиратора си за да има за някой по млад или
                          https://dariknews.bg/novini/sviat/po...acient-2218402

                          Или пък като в испания

                          където хората в старческите домове да са изоствени да си умрат https://www.dnes.bg/koronavirusat/20...-domove.443299
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mr.Gekko Разгледай мнение

                            И какво сега, QA ли си вече? Казваш, че избивам комплекси, но все ми се обясняваш какво си направил.

                            Тази нужда да се докажеш пред някого какво се нарича ще ми кажеш ли?
                            Оф забрави..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              И когато хората чуят 2% си представят от 100 заразени 2 си отиват.
                              А когато хората чуят 7000 жертви, не си представят 7000 трупа.
                              Точно толкова. В Италия не смогват да ги погребат.

                              Дали ще се наредят на опашка "безсмъртните", когато започнат раздават лопатите?

                              По-добре да сгрешат тези, които рисуват апокалипсис, отколкото тези - които го неглижират.


                              Относно математическите модели, няма причина да се измисля нова математика. Който желае, може да посмята: https://en.wikipedia.org/wiki/Compar...The_SEIR_model

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                От къде знаеш че не съм ? Дори днес накарах един работодател да сключи сделка с мен .Контракти по време на чума ,не сключва всеки ... Радвам се какви комплексчета ми избиваш тука
                                И какво сега, QA ли си вече? Казваш, че избивам комплекси, но все ми се обясняваш какво си направил.

                                Тази нужда да се докажеш пред някого какво се нарича ще ми кажеш ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X