IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Особено след като се включи Индия.... те какво ще "спечелят" от този глобален "заговор", интересно ми е хората които смятат, че това е заговор на богатите да коментират Индия, които са само с около 500 официални случая и въвеждат крути мерки. (как ще ги въведат на практика си нямам на идея, но техния министър председател им е наредил да си останат за 21 дни по домовете)
    Че Индия не е ли под контрола на богатите също? И там ще ги тестват дали могат да работят от хоум.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Нищо не издиша - формулата си е вярна, но при грешни данни естествено ще показва и грешни резултати. Ще показва и резултати с ниска достоверност, ако няма достатъчно на брой случаи.

      Специално при нидерландците ако подадените данни наистина са верни, то тогава да, смъртноста наистина е 99.28% (276 / 278 * 100). При тях обаче има още 5560 доказано заразени, които когато им приключи случая (смърт или излекуване) ще променят цифрата на смъртноста, изчислена по формулата.

      Колкото до целия свят, там вече са се натрупали десетки хиляди случаи, и формулата при тях вече показва достатъчно репрезентативно число, на което вече може да се вярва.

      Не знам защо продължавате да спорите, при това не спорите с мен, а с математиката (раздел статистика). От другите теми знам, че сте скарани с математиката, но тука говорим за елементарно събиране и делене, което се учи още в първи клас.
      Няма да те разберат, дори и 100 пъти да им обясняваш,
      защото ако се приложи формулата на Айнщайн:
      в тази тема колективният QR e 5%,
      където QR = <брой на разумните> / <брой на глу...ците>
      Last edited by barbaron; 25.03.2020, 07:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        Другия вараинт е (по-малко вероятен, но възможен), да имат някакво лекарство за което не казват. Аз имам някакви съмнения, че техния Аспирин Bayer може да помага, след като е добър за грип, може да е добър и срещу COVID 19 (поне при начални симптоми). Между другото казвам техния аспирин, не всеки аспирин, колкото и да им е странно на хората, разликата между Аспирин Байер и другия аспирин е от земята до небето, а уж е едно и също нещо и всеки доктор ще ви убеждава как няма никаква разлика.....
        Мрачния тевтонски гений... ​​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
          Твърде възможно, но дали това е лъжа, а не назоваване на реалната причина за смъртта? Не може ли да се каже обратното - че ония с големите числа лъжат, вкарвайки смъртните случаи от инфаркт, инсулти и др. тежки заболявания, утежнени от новия грип, в графата на пандемията? За да плашат и държат изкъсо стадото, а и за да получат "международна" финансова помощ?

          Неведнъж съм чувал, а предполагам и ти, за смъртта на известни (а и не толкова) хора "почина от еди-каква си болест в резултат на усложнение с грип". Е, това преди сегашния акълолипсис, де.
          ​​​​​

          Лъжа е, защото няма абсолютно здрави хора, един вид можеш да си "буташ" статистиката до момент в който Коронавируса, няма да убива никой, понеже всеки човек е болен от нещо. Разбира се на един по-късен етап това ще им изиграе лоша "шега", но за сега излиза все едно Германия се "справя" с болестта, което няма как да е истина, защото не носят маски. Аз до сега не съм видял държава, която да се е справила без носене на маски, съответно и Германия не се справя, а по скоро правят трикове със статистиката. Те ги обичат тези неща, да се изкарват "суперхора", посредством манипулация, но това няма да работи дълго време.

          Другия вараинт е (по-малко вероятен, но възможен), да имат някакво лекарство за което не казват. Аз имам някакви съмнения, че техния Аспирин Bayer може да помага, след като е добър за грип, може да е добър и срещу COVID 19 (поне при начални симптоми). Между другото казвам техния аспирин, не всеки аспирин, колкото и да им е странно на хората, разликата между Аспирин Байер и другия аспирин е от земята до небето, а уж е едно и също нещо и всеки доктор ще ви убеждава как няма никаква разлика.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

            Германците според мен лъжат, те броят само случаите, директно починали от коронавируса, но не и тези на които Коронавируса им е "помогнал".... т.е. ако си бил болен от нещо друго и те е пипнал Короната, те броят че си починал от другото нещо.
            Твърде възможно, но дали това е лъжа, а не назоваване на реалната причина за смъртта? Не може ли да се каже обратното - че ония с големите числа лъжат, вкарвайки смъртните случаи от инфаркт, инсулти и др. тежки заболявания, утежнени от новия грип, в графата на пандемията? За да плашат и държат изкъсо стадото, а и за да получат "международна" финансова помощ?

            Неведнъж съм чувал, а предполагам и ти, за смъртта на известни (а и не толкова) хора "почина от еди-каква си болест в резултат на усложнение с грип". Е, това преди сегашния акълолипсис, де.
            ​​​​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              колко противоречиви данни имат различните държави. Създава се впечатлението, че в 100 държави има 100 различни вируса, които действат по различен начин.
              Като действието на вируса спира на границата на държавата. На сто метра отатък вече е друг вирус, имат с него джентълменско споразумение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                Според мен тези числа не са верни и при всички случаи става въпрос за някаква огромна манипулация.

                Публичната информация до която всички имаме достъп в интернет идва от правителствата на отделните държави. Във всяка държава има сформиран щаб и навсякъде си имат по един началник/генерал като нашия Мутафчийски който съобщава на медиите всеки ден обновената статистика.
                Как ние да сме сигурни че тази информация е истинска а не "сготвена" предварително?

                Самият факт че навсякъде има толкова добра синхронизация на действията за толкова кратко време показва че това е планирано предварително.

                Ако приемем че пандемията е напълно реална, това означава че правителствата лъжат! Или най малкото крият и засекретяват информация, и ни заблуждават с някакви измислени числа.

                От друга страна може да се окаже че пандемията е фалшива и всичко се прави с други цели. Както и ти самият каза, може това да е просто един вид проверка за готовността на различните държави да реагират в извънредна ситуация. В подкрепа на това имаме и конкретни доказателства а именно събитието "Event 201" което се проведе Октомври 2019г. финансирано от Бил Гейтс! И още едно много интересно съвпадение, Бил Гейтс официално напусна Microsoft на 13 Март (петък) точно когато Световната Здравна Организация обяви световна пандемия. В случай че не знаеш Новият бизнес на Бил Гейтс е разработката и производството на ваксини.

                http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/about
                https://www.youtube.com/watch?v=AoLw-Q8X174

                Тука има някакви много заплетени съвпадения и връзки между събития, организации, личности ......и цялата тази работа нещо много а много ми намирисва!
                Хахахаха........сигурно рептилите седят зад тази измама или масони илюминати искащи да ви заграбят акцииките или парите за семки..... хахаха

                Такива сценарии се разглеждат още след свинският грип, след това отново подновяваха дебатите след еболата.

                Синхронизацията е че света е глобализиран и хората се опитват да си помагат. Сигурно и Куба и доста различни правителства са в тази завера, Путин и Тръмп са начело на заговора.....

                Ако искате проверете болниците в Италия, може да са празни и всички тези пациенти да са пенсионирани актьори.

                Относно щабовете... ами това е пандемя. Колко пандемии сте преживели? Когато изкореняват едрата шарка как е станало това? И тогава са мислели сигурно че правителствата инжектират в хората някви вещества да ги направят глупави роби, ама ето ни днес.

                По добре гледайте теориите си за плоската земя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  В данните от Италия също има нещо съмнително. Създава се впечатлението, че пика на новозаразени хора и пика на смъртните случаи са се случили на една и съща дата от преди 2 дена. Това обаче е невъзможно. Разгледайте внимателно Китай, за да видите, че пика на смъртните случай закъснява във времето от пика на новозаразените с около 10-15 дена (втория пик е малко размазан). Така и трябва да бъде от гледна точка на здравата логика.

                  При Италия обаче и двата пика се случиха в един единствен ден, което ме навява на мисълта, че нещо са променили или методиката на броене, или логиката, с която ни лъжат.
                  Матеев умен човек си недей да сравняваш Китай и Италия. Значи има толкова много клипове в интернет може да видиш на препълнените болници как хората спят даже в коридора на легла защото няма места.

                  ЛЪЖАТ КИТАЙЦИТЕ!!!!!! ККП Е ПОДЛА ПАРТИЯ КОЯТО И СЕГА СЕ ОПИТВА ДА ИЗВЛИЧА ДИВИДЕНТ ОТ СИТУАЦИЯТА. ЛЪЖАТ ЗАЩОТО ТОВА Е КИТАЙСКАТА ЧУМА. ПРАВ Е ТРЪМП ДА НАРИЧА ВИРУСА КИТАЙСКИ. ЗАРАДИ ЛЪЖИТЕ НА ККП СЕГА СВЕТА Е НА ТОВА ДЕРЕЖДЕ. ТЕ КРИЕХА СЕРИОЗНОСТТА И СМЪРНОСТТА НА ВИРУСА, ЗА ДА НЕ БЪДАТ ИЗОЛИРАНИ ОТ СВЕТА. ЗАТОВА РАЗНИ ПСЕВДО УЧЕНИ КАТО МАНГЪЗОВ ГОВОРЕХА КАК ТОВА Е ГРИПЧЕ. ЧАК СЛЕД КАТО СТАНА НЕУПРАВЛЯЕМ И ДОБИ ПАНДЕМИЧНИ РАЗМЕРИ, КИТАЙЦИТЕ ДАДОХА ОНЯ СТЪЛБ С 15 К, ЗАЩОТО ВЕЧЕ КУТИЯТА НА ПАНДОРА БЕШЕ ОТВОРЕНА. КИТАЙСКАТА ЧУМА УДАРИ НАВСЯКЪДЕ

                  Китай ли ти е мерилото за достоверност? Където ККП цензурира народа си, и прикрива злупотребите на партиините членове по света. как с държавни пари трупат дивидент, докато китаеца бачка по 16-18 часа дневно?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    В данните от Италия също има нещо съмнително. Създава се впечатлението, че пика на новозаразени хора и пика на смъртните случаи са се случили на една и съща дата от преди 2 дена. Това обаче е невъзможно. Разгледайте внимателно Китай, за да видите, че пика на смъртните случай закъснява във времето от пика на новозаразените с около 10-15 дена (втория пик е малко размазан). Така и трябва да бъде от гледна точка на здравата логика.

                    При Италия обаче и двата пика се случиха в един единствен ден, което ме навява на мисълта, че нещо са променили или методиката на броене, или логиката, с която ни лъжат.

                    Според мен мъртвите най-вероятно не ги тестват всички и просто слагат някаква предполагаема цифра.

                    Те знаят горе долу в година без Короната, колко човека умират и сега просто всички които са + ги числят към Короната, което до някъде е правилно. Докато в Китай бяха супер пунктуални и само тествани случаи ги слагаха при починалите, от което излиза, че в Китай смъртността е по-ниска, от действителната. Според мен метода на Италианците е по-правилен макар и не толкова точен. Реално ако средната смъртност е по-висока заради Короната, най-вероятно е причинена от Короната, а не от други заболявания.

                    Също така тестовете не винаги са точни, което прави на практика невъзможна точната статистика. Но ако умрат 200 човека, вместо 100, няма ли да е логично тези допълнителни 100 да се пишат като мъртви от Короната?!... иначе излиза, че примерно половнията от тия 100 допълнителни човека са умрели от неизвестно заболяване. Да не говорим, че част от починалите, са си умрели вкъщи и изобщо не са стигнали до болницата, за да им вземат тестове. Аз се съмнявам в Италия да хабят тестове, за вече починали хора. (просто част от тях ги пишат на сметката на Короната).

                    Друга особеност е т.нар "virus load" или броя вируси с които човек се е заразил, ако този брой е много висок, човек е мъртвец независимо какви грижи се полагат за него. За другите заболявания "virus load", не е от чак такова значение, човек или се разболява или не се разболява, но при Короната при висок "virus load", не се оцелява. Възможно е в Италия именно защото има много заболели на места "virus load" да е висок и това да причинява повече смъртни случаи.

                    "Virus load" аз го наричам концентрацията на вирусите и отдавна го предложих като възможно решение, но днес и един Японец, го предложи същото нещо като възможно обяснение за аномалиите в различните държави. Той обясняваше защо в Япония болестта не се развива както в другите държави, някои от посочените причини е масовото носене на маски и затвореноста на Японското общество... т.е. те не общуват много по между си или с чужденци, дори преди тази болест, а сега още повече. Повечето Японци така или иначе си седят вкъщи и ходят само на работа, почти нямат "социален живот" и тн. Другото което е, имат много малко деца на глава от населението, а децата са един от "векторите" на болестта. Друга интересна особеност, Японците никога, абсолютно никога не влизат с обувки вътре в жилищата си, за разлика от другите държави.

                    Коментар


                    • В данните от Италия също има нещо съмнително. Създава се впечатлението, че пика на новозаразени хора и пика на смъртните случаи са се случили на една и съща дата от преди 2 дена. Това обаче е невъзможно. Разгледайте внимателно Китай, за да видите, че пика на смъртните случай закъснява във времето от пика на новозаразените с около 10-15 дена (втория пик е малко размазан). Така и трябва да бъде от гледна точка на здравата логика.

                      При Италия обаче и двата пика се случиха в един единствен ден, което ме навява на мисълта, че нещо са променили или методиката на броене, или логиката, с която ни лъжат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Та на фона на тези разсъждения аз си мисля, че реалната картина е приблизително такава, каквато ни я представят, с възможна грешка от порядъка на максимум 20-30%. Колкото до възможноста да има някакъв глобален световен заговор между всички държави - хей това вече не мога да го повярвам.
                        Особено след като се включи Индия.... те какво ще "спечелят" от този глобален "заговор", интересно ми е хората които смятат, че това е заговор на богатите да коментират Индия, които са само с около 500 официални случая и въвеждат крути мерки. (как ще ги въведат на практика си нямам на идея, но техния министър председател им е наредил да си останат за 21 дни по домовете)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                          Според мен тези числа не са верни и при всички случаи става въпрос за някаква огромна манипулация.....
                          Прав си да не вярваш на данните на правителствата по света. Аз също не им вярвам кой знае колко, защото всички видяхме колко противоречиви данни имат различните държави. Създава се впечатлението, че в 100 държави има 100 различни вируса, които действат по различен начин.

                          Въпреки всичко това аз съм склонен да си мисля, че всички лъжат с мярка. Тоест някои държави дават подценени данни, а други - надценени, в зависимост от това коя държава къде я сърби. Никоя държава обаче не лъже с много, като например да дава 10 пъти по-ниски или 10 пъти по-високи цифри. Всички според мене лъжат с по 20-30 процента нагоре или надолу хей-така заради спорта - все пак нали политиците са лъжци по презумпция.

                          Та на фона на тези разсъждения аз си мисля, че реалната картина е приблизително такава, каквато ни я представят, с възможна грешка от порядъка на максимум 20-30%. Колкото до възможноста да има някакъв глобален световен заговор между всички държави - хей това вече не мога да го повярвам.

                          Не забравяй, че всяка една държава по света се контролира повече или по-малко ото журналистите, както и от разузнавателните служби на другите държави. Така че според мене ще е цяло чудо някоя държава да си позволи да направи глобална лъжа, и това да остане неразкрито. По-скоро послъгват по малко, в границите на разумното и на недоказуемото, но нищо повече.
                          Last edited by Mateev; 25.03.2020, 03:04.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            Германия катери смъртните случай и критичните за пореден път не отговарят на починалите
                            Германците според мен лъжат, те броят само случаите, директно починали от коронавируса, но не и тези на които Коронавируса им е "помогнал".... т.е. ако си бил болен от нещо друго и те е пипнал Короната, те броят че си починал от другото нещо.

                            Особеност е, че повечето хора, реално са болни от нещо, няма абсолютно здрави хора. Ако човек се вгледа достатъчно задълбочено, абсолютно всеки е болен от нещо. Дали ще е високо кръвно, затлъстяване, повишена захар, някаква алергия и тн. няма нито един абсолютно здрав човек на този свят.
                            Last edited by Xman1; 25.03.2020, 02:40.

                            Коментар


                            • Испания почти стигна починалите за ден на Италия от онзиден като се чудехме италианските цифри истинки ли са...
                              Германия катери смъртните случай и критичните за пореден път не отговарят на починалите
                              Last edited by marketleverage; 25.03.2020, 02:34.
                              mWPCloud.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Xman1, имам предвид Стадото под карантина, и аз съм в кюпа, но се съмнявам сериозно, че овчарят ни води към пропаст ...

                                Е ако си под карантина, значи овчерина се е отказал от "стадния имунитет"....

                                Аз говорех за държавите които смятаха да го карат "на крак", които в последствие се отказаха... не знам дали останаха такива.... можеби само Швеция (но и там въведоха ограничения).

                                След като днес Индия постави цялото население под карантина.... броя на хората под някаква форма на карантина в момента е 28% от населението на Земята.

                                Ето и линк, мисля никой не го спомена в темата, цяла Индия в локдаун за 21 дни... който може да стане по-строг и да прерасне в истинска карантина, ако не даде резултат.

                                https://www.cnbc.com/2020/03/24/coro...-lockdown.html


                                Интересното на това "решение" в Индия е, че хората излезли масово по улиците за да го отпразнуват..... и да си напазаруват....
                                Last edited by Xman1; 25.03.2020, 02:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X