IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Не съм прочела някой да отрича, че вирусът - медийно издигнатия, е сериозен проблем. Но има и други много сериозни и заразни заболявания...
    Сега какво става с болните от стотици други болести? Някои и с тежки заболявания? Достъп до болниците само за спешни случаи, т.е. ако усещаш, че умираш.
    Какво става с многото възрастни,които ги затвориха и им отнеха малкото възмости за контакт? Някой попита ли ги те какво мислят?

    Какво става с хората, деприсирани затворени без да излизат на слънце, без да се движат?
    То тази седмица нямаше много слънце и без друго.
    Но Съни, не е ли по-добре да са затворени за месец в апартамент отколкото извозени към крематориума след 2-3 седмици? В случая не казваме, че няма губещи, а че избираме по-малкото зло. Това разбира се също може да бъде и в различна степен отчетено от всеки индивидуално. Погледни какво разправят италианците, всички си признават - защо го пренебрегнахме, защо не се спряхме навреме, защо проявихме свободни съчинения и т.н. Просто не сме изпатили като тях и дано не става разбира се, но знаеш лафа - не питай старИло, питай патИло

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      В западни медии чета - извеждайте децата на слънце, тук - водете кучетата да пикаят
      Както видяхме, движим се доста пред тях с мерките. Опитай пак след седмица...
      Last edited by Ender; 28.03.2020, 00:47.

      Коментар


      • Мислех, че Матеев в тези волатилни пазари с опита си, ще прави и ще ни учи как да ползваме математиката да правим пари, а той взел че станал вирусолог.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

          Защото внучето не пикае на килима...
          В западни медии чета - извеждайте децата на слънце, тук - водете кучетата да пикаят

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            ......

            Тези разсъждения се отнасят и за "джигитите" по отношение на коронавируса. Те се правят на герои и викат "ела вълчо изяж ме", но дали вируса като дойде ще им даде шанс да оздравеят и да разказват за поуката си? Щото както вече видяхме, някои млади и "смели" хора го нямаха този шанс.
            Не съм прочела някой да отрича, че вирусът - медийно издигнатия, е сериозен проблем. Но има и други много сериозни и заразни заболявания...
            Сега какво става с болните от стотици други болести? Някои и с тежки заболявания? Достъп до болниците само за спешни случаи, т.е. ако усещаш, че умираш.
            Какво става с многото възрастни,които ги затвориха и им отнеха малкото възмости за контакт? Някой попита ли ги те какво мислят?

            Какво става с хората, деприсирани затворени без да излизат на слънце, без да се движат?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

              Но трябва да му купиме 500 москвича.
              Те по днешните котировки ще струват повече от един Майбах...

              Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              Само кучето си можеш да разхождаш. Както един човек попита, защо може кучето си да заведе на разходка, а внучето - не, но дребни житейски странности
              Защото внучето не пикае на килима...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                Като заговорихме за вероятности — личен пример.

                Дъщеря ми живее в голям европейски град и се движи из него почти само с колело — на работа, до магазина, на разходка. Разбира се, лисопедната инфраструктура е перфектна, шофьорите внимават. Но рискът да попадне под колелата на ахтонобилите си е риск.

                Когато тя реши това, почти формално ѝ отбелязах "Нали знаеш, че е по-рисковано?" Тя, разбира се, знае.


                Вторият риск е с любимата ви корона. Дощерката не беше сигурна за мерките за предпазване, за степента на паниране, та ѝ предложих моето виждане за смехотворността на паниката и паникьорите от този нов обикновен грип — и тя го прие. Например с облекчение веднага свали намордника, с който беше се снимала в самолета и ми беше пратила снимката. Между другото, там много малко се носят намордници.

                Мисля, че първият риск, този с лисопеда, е къде-къде по-голям от пренебрежимо малкия, но любим ви ковидо-риск, подгъделичкващ безопасно нервенцата ви.
                Така прецакваш стратегията за тези с обикновенните маски - никой да не разпространява (тествано в Сингапур Япония Южна Корея и Тайван)

                Това е единствения работещ модел освен карантината

                Китай ги направи задължителни

                Китайските лекари бяха шашнати че почти никой не носи в Италия като дойдоха

                И освен това отричаш какво казват епидемолози



                Използването на маски от здрави хора е абсолютно полезно и препоръчително, особено на обществени места, и то затворени - градски транспорт, хранителни магазини и аптеки. Маските съдействат за намаляване на приетата инфекциозна доза, а това не е маловажно. За да се развие инфекция, е необходимо приемане на определено количество вирус, и то сравнително голямо количество - това е т.нар. минимална инфектираща доза. Ето защо намаляването на приета вирусна доза при носенето на маски намалява риска от заразяване. Важно е да се знае и че нивото на инфекциозната доза пряко влияе върху самото протичане на заболяването. Има пряка зависимост между инфекциозната доза и прогнозата и тежестта на заболяването, което настъпва. Висока инфекциозна доза е равно на кратък инкубационен период, бързо протичане, по-тежка клиника и по-неблагоприятна прогноза - затова е важно да се избягва близкият контакт с болни/заразени хора и ползване на затворени обществени пространства с малък обем като асансьори и пр. в които концентрацията на вирусните частици е висока. По-малък е шансът вирусът да попадне през очите или носа, отколкото през вдишване през устата.
                https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/..._preparati_za/
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                  Но трябва да му купиме 500 москвича.
                  Един познат на баща ми, веднъж му споделя, че направил основен ремонт на москвича, че ще ходи на голяма сватба след 2 дни Не можа да отиде с него, защото на следващия ден му го откраднаха
                  Е те така с вероятностите, да се разнообразим от короната

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Благодаря ти много за добрината и положения интелигентен труд!

                    Утре в 21 часа ще изляза на балкона да ти ръкопляскам.
                    Наздраве за заточените по балкони

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      той ги е направил и само 1 "успешен" опит има.
                      да си сметне ПМО-то
                      Дори и аз нямам думи за неговата простотия …….
                      Забеляза ли, че ти беше единствения, който си позволи да се подиграва и да обижда във връзка с моя случай. Трябва ли отново да ти напомням, че основен критерий за глупаците във форума е това, че те непрекъснато търсят повод за личностни заяждания и обиди извън контекста какво се пише по темата?

                      Целия диалог днешния ден се размина без нито една обида и нито едно заяждане от никой към никого, и единственото изключение си само ти, който продължава да обижда без причина. Опитваш се да обявиш някой друг за простак, но простака май ще се окажеш ти самия.

                      Пп: Съжалявам за думите си и за няколкото лайка, които ти ги дадох днес, но явно ти заслужаваш човек да те презира, въпреки искреното ми съжаление за здравословното ти състояние.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ако не се вземат мерки вероятността да има един-два милиона заразени с КОВИД-19 е почти 100%. И това ще стане само за някоко седмици. (Защото дай да не се лъжем: официално имаме около 300 случая, но реално са сигурно поне 3000 вече.)

                        И като имаме над милион заразени, при нашето застаряващо население, ще имаме 100-150 хил. в критично състояние, болниците ще се препълнят и ще направим смъртност по-голяма от тази в Италия. Както в Италия сега са умрели 45 здрави и прави лекари, така при нас ще умрат тройно повече. Да не говорим, колоко хора, които биха могли да бъдат спасени ще умрат от други болести или наранявания просто защото капацитетът ще е на макс и за тях няма да има кой са се погрижи.

                        Изобщо безумие на едни празноглавци. При това ние имаме примера на други държави и знаем какво е ставало там. Ако сме първите и да не се знае за какво става дума - добре. Ама случаят не е такъв.

                        Добре де, нали е блокирана страната, големите градове и буквално. Само кучето си можеш да разхождаш. Както един човек попита, защо може кучето си да заведе на разходка, а внучето - не, но дребни житейски странности
                        Та, какво още мислиш, че трябва да се направи? Направо решетките на вратите и входовете ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                          Добра съм ))

                          1то предаване е с К. Костадинов, не го харесвам, малкото му изявления, които съм гледала покрай избори са крайни, лишени от реално изпълними действия. В предаването Костадинов коментира налагането на Извънредното положение. Казва: 2 дена преди обявяване на извънредните мерки се говореше, че в Б-я няма заразени, няма опасност, всичко е наред. Следва обявяване от СБ на 50 млрд помощ за страните, заразени с коронавирус, На следващия ден вече откриха 1 заразен и въведоха....Положението.
                          Още много критики към правителството.
                          Някои от тях и аз съм отправяла в тази тема.
                          https://www.youtube.com/watch?v=UAcYOxOBwvo&t=2492s от 1я час и 21мин не знаех, че има толкова дълги предавания по 3 часа)

                          2то - със следовател Бойко Атанасов. Коментира се опита за затваряне във фейса на група, която харесва Лаура Кьовеши.
                          https://www.youtube.com/watch?v=BJlyLIr4DUs от 1час и 24мин
                          Привикан е в прокуратурата, защото уронвал пристижа на съдебната власт.

                          И в двете не виждам причина за действията на Прокуратурата!

                          Явно се оказва натиск и върху телевизия Евроком, щом на разпит се викат и водещия на предаването, и редакторите,
                          Мисля, че Евроком е единствената Тв извън обсега на управлението. Дори не й знам обхвата, но явно пречи
                          Благодаря ти много за добрината и положения интелигентен труд!

                          Утре в 21 часа ще изляза на балкона да ти ръкопляскам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                            Предлагам Матеев да направи 500 експеримента, че да се доближим до истинската вероятност
                            Но трябва да му купиме 500 москвича.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                              Бъди добра, ако го гледаш, да разкажеш накратко тук, моля, за предаването.
                              Добра съм ))

                              1то предаване е с К. Костадинов, не го харесвам, малкото му изявления, които съм гледала покрай избори са крайни, лишени от реално изпълними действия. В предаването Костадинов коментира налагането на Извънредното положение. Казва: 2 дена преди обявяване на извънредните мерки се говореше, че в Б-я няма заразени, няма опасност, всичко е наред. Следва обявяване от СБ на 50 млрд помощ за страните, заразени с коронавирус, На следващия ден вече откриха 1 заразен и въведоха....Положението.
                              Още много критики към правителството.
                              Някои от тях и аз съм отправяла в тази тема.
                              https://www.youtube.com/watch?v=UAcYOxOBwvo&t=2492s от 1я час и 21мин не знаех, че има толкова дълги предавания по 3 часа)

                              2то - със следовател Бойко Атанасов. Коментира се опита за затваряне във фейса на група, която харесва Лаура Кьовеши.
                              https://www.youtube.com/watch?v=BJlyLIr4DUs от 1час и 24мин
                              Привикан е в прокуратурата, защото уронвал пристижа на съдебната власт.

                              И в двете не виждам причина за действията на Прокуратурата!

                              Явно се оказва натиск и върху телевизия Евроком, щом на разпит се викат и водещия на предаването, и редакторите,
                              Мисля, че Евроком е единствената Тв извън обсега на управлението. Дори не й знам обхвата, но явно пречи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Предлагам Матеев да направи 500 експеримента, че да се доближим до истинската вероятност
                                той ги е направил и само 1 "успешен" опит има.
                                да си сметне ПМО-то
                                Дори и аз нямам думи за неговата простотия …….
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X