IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Не трябваше да пускат училищата ,това ще ни докара много голяма беля.
    Страшна работа! Всички ша Омрем!

    Ама някои може и да не Омрат.
    Таз година при страшно смъртоносната пандемия от Коковидата до 36тата седмица са умрели 72 597 човека.
    Пък миналата година до същата седмица са умрели 74 729 човека. При пандемиите по-малко ли се мре? Щот са умрели 2100 души по малко таз година.
    А през 18та година са умрели 72 973. Пак са повече с 400 от таз година страшна.
    За 2017та не ми се говори. Там мор нямаше, ковид нямаше, пандемия нямаше, а умряха 76 160 души до 36тата седмица. 3550 повече от сега.

    Ама пък ако не бяха МЕРКИТЕ..... Нямаше да има кой да дращи глупости по форумите.

    Някои хора искат дещата ни да останат неграмотни, само защото са изцапали гащите си от страх.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Не трябваше да пускат училищата ,това ще ни докара много голяма беля.
      Не знам на нас, но ако заключат децата в къщите им, представяш ли си какви бели ще им донесе на тях?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        Днес, Доц. Чоpбанов акцентиpа, че най-важният показател в cтатистиката за КОVІD-19 е cмъpтноcтта.
        Логично е, статистика се води за брой раждания, а не кой колко е правил секс.
        Отделно, втората вълна във Европа започна в началото на септември.
        Това са дните, когато градовете пак са пълни на макс, в това число магазини, транспорт, работно място, срещи с приятели през деня и вечер.
        Наскоро отвориха и училищата.
        Два пъти да се закашля някой и е съмнителен, тоест в инкубатора и да донесе негативен тест. А стресираните родители - и те тест.
        Франция обяви, че сега прави 5х повече тестове спрямо април, май и бяха безплатни и затова, колкото повече тестваш, повече откриваш.
        Не трябваше да пускат училищата ,това ще ни докара много голяма беля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
          Не аз съм този, който представя абсурдни хипотези като доказани. Доказани от кого?
          И кое му е абсурдното,имаме ХонгКонкси вирус,Сингапурски грип,Сиатълски,Австралийски досега върлуваха в Южното полукълбо и как се
          прехвърлят с настъпването на зимата в Северното полукълбо?Учените вече знаят тая зима какъв вид ще бъде и кога ще ни халоса.

          Коментар


          • Днес, Доц. Чоpбанов акцентиpа, че най-важният показател в cтатистиката за КОVІD-19 е cмъpтноcтта.
            Логично е, статистика се води за брой раждания, а не кой колко е правил секс.
            Отделно, втората вълна във Европа започна в началото на септември.
            Това са дните, когато градовете пак са пълни на макс, в това число магазини, транспорт, работно място, срещи с приятели през деня и вечер.
            Наскоро отвориха и училищата.
            Два пъти да се закашля някой и е съмнителен, тоест в инкубатора и да донесе негативен тест. А стресираните родители - и те тест.
            Франция обяви, че сега прави 5х повече тестове спрямо април, май и бяха безплатни и затова, колкото повече тестваш, повече откриваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


              Нищо хубаво не виждам. Настинки не съм имал от десетина години, а грип от поне 30. Т-клетките ми са с дълбок Алцхаймер. А короната ще ме хапне като пиле на скара

              И с маска и без маска ще те хапне, като пиле на скара
              Tъй казва Мангърчето - маските не помагали, но ръцете да се мият

              Коментар


              • Не аз съм този, който представя абсурдни хипотези като доказани. Доказани от кого?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                  Това ме накара да се замисля за бабите си. Едната може би би се вързала, не съм сигурен, но по-интелигентната от двете щеше да се скъса от смях.
                  Това ,че не си компетентен не означава че трябва да намесваш и баба колкото и ще да е интелигентна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Доказано е ,че вирусите и грипът се разпространяват с облаците
                    и въздушните течения
                    Това ме накара да се замисля за бабите си. Едната може би би се вързала, не съм сигурен, но по-интелигентната от двете щеше да се скъса от смях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                      Доколкото разбирам това любимо бабино заболяване просто не съществува. "Обикновената настинка" е единствено вирусна и я наричаме така, когато симптомите са по-леки, а не защото е причинена от стоене на течение.


                      https://www.cdc.gov/flu/symptoms/coldflu.htm
                      Ако е валяло дъжд и ти си бил без чадър или шапка и ето ти я вирусната настинка.Доказано е ,че вирусите и грипът се разпространяват с облаците
                      и въздушните течения,затова при нас се появяват щамове от другия край на света и всяка зима най-различни.Другият вариянт да си общувал със
                      заразени и да си го прихванал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Още по-хубавото че има някакви изследвания (ако са верни) че тези дето карат настинка имат Т-клетки дето помнят имунния отговор и тези същите се активирали и при Ковида.

                        Нищо хубаво не виждам. Настинки не съм имал от десетина години, а грип от поне 30. Т-клетките ми са с дълбок Алцхаймер. А короната ще ме хапне като пиле на скара

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                          Доколкото разбирам това любимо бабино заболяване просто не съществува. "Обикновената настинка" е единствено вирусна и я наричаме така, когато симптомите са по-леки, а не защото е причинена от стоене на течение.


                          https://www.cdc.gov/flu/symptoms/coldflu.htm
                          Слушай баба си и това е, те учените нищо не разбират.

                          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D...BD%D0%BA%D0%B0

                          Английската статия е доста по-пълна.

                          Причинява се от над 200 вируса - рино, корона, бла-бла вируси.

                          Предполагам че си живеем с голяма част от тях в мир и любов, но при дадени условия като поразклатена имунна система се активират.


                          "Типични симптоми са болки в гърлото, хрема, кихане и кашляне; понякога придружени от болки в мускулите, обща умора, неразположение, главоболие и загуба на апетит."

                          Възпалението на горните дихателни пътища е най-честото заболяване при възрастни хора, които се заразяват от два до четири пъти в годината.[13] При децата е възможно проявлението на настинка до шест или дори десет пъти в годината.

                          Изразяват се в демографска ендемичност, при която винаги има възприемчиви лица и източници на зараза.



                          Аз без болки в гърлото това го прекарвам 3-4 пъти годишно. Обикновено за 2 дена ми минава. Преди 1-2 седмици ги имах симптомите, за 1 вечер с изпотяване ми мина. Явно съм от т.н. възприемчиви лица.

                          Обикновено го хващам (а и други хора) точно при големи температурни аномалии и разлики. Хващал съм го даже в най-големите жеги от климатика на колата. Вътре една температура, вънка друга. Излезеш вън изпотиш се, влезеш вътре в колата пуснеш климатика. И на другия ден почва носа да тече и да те болят мускулите и лека отпадналост.

                          А иначе пролет и лято съм абониран - щото сутрин температурата е една, на обяд с 15-20 градуса по-топло. Вечерта пак захладнява. На сянка едно, на слънце друго. Запотя се, лъхне ме хладен вятър после и съм готов. Явно това цака по някакъв начин имунната система и вируса по-лесно ме заразява или се активира и предизвиква симптомите. Хубавото е че го карам леко.

                          Още по-хубавото че има някакви изследвания (ако са верни) че тези дето карат настинка имат Т-клетки дето помнят имунния отговор и тези същите се активирали и при Ковида. Щото бил подобен. Демек нямаш анти-тела, но имаш Т-клетки дето знаят какви анти-тела трябва да се произведат. И съответно доста по-леко караш Ковида.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Може да е обикновена настинка, да си седял някъде на течение, температурните разлики - сутрин/обяд да са те ударили и пр.

                            Доколкото разбирам това любимо бабино заболяване просто не съществува. "Обикновената настинка" е единствено вирусна и я наричаме така, когато симптомите са по-леки, а не защото е причинена от стоене на течение.


                            https://www.cdc.gov/flu/symptoms/coldflu.htm
                            Last edited by analog; 19.09.2020, 17:02.

                            Коментар


                            • Не мога да разбера нашите управляващи политици тъпи ли са,правят се кукуригу или действат с користни цели в полза на пенсионните фондове?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Държа да отбележа, че и двата баса, които сключих в темата, са изпълнени от Мишо и репрезентативния, за което само респоект от моя страна. Ако има повече мъже с топки, като тях, ще минем през тази пандемия като горещ нож през масло
                                Груйчо,ти можеш ида минеш без последствия през пандемията ,но тия над 50 г с болести отиват директно курбан.След като отвориха училищата и
                                детските градини ще има масово заразяване на децата а те масово ще пренесат зарата в къщи и след като родителите им са в чужбина и ги гледат баби и дядовци представи си какво следва.Да не се окаже напролет ,че половината пенсионери са масово измрели и изобщо какъв е смисълът от
                                всякакви там мерки и борба с ковида след като предстои да се зарази цялото население?Май и това е целта на занятието геноцид над болните и
                                пенсионерите.

                                Коментар

                                Working...
                                X