IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Аз мисля,че дори на малките деца стана ясно,че всичко е една медийна манипулация...Сега виждам,че и ДВ са се включили с измислена история на измислена медицинска сестра....
    Мога също така да направя предположение ,кому е нужно всичко това....Ами много просто.....В последнити години всички ния видяхме,как България набира такава икономическа скорост и предприе такава глабална, търговска експанзия,че заплашваше да се превърне в глобален икономически,политически,геополитически и милитарен(в милитарен щеше да се превърне,като получим ония осем самолета) хегемон...Осъзнавайки страховитата опасност ,останалия свят пусна един безобиден грипен вирус,нарочи го за много опасен,блокира повсевместно икономики и пазари,пътища -въздушни морски и сухоземни,уплаши ни и нас,та и ние блокирахме бая неща,..... и по тоя начин успя ,поне на тоя етап да блокира експанзионните ни намерения.....Ще видим ,кой-кого...Бъдещето ще покаже.....

    Забрави да допълниш че институра Роберт Кох в съзаклятие с Топлофикация София каза да се спрат климатичните системи с рециркулация на въздуха на малкото работещи за да може който има парно да го ползва него и да им е гадно на тези дето си нямат парно ...

    mWPCloud.com

    Коментар


    • Статистика за починалите през март в Бергамо.
      https://www.ecodibergamo.it/stories/...of_1347414_11/

      March 2020 more than 5.400 people have died in Bergamo province,(One year ago, in March, the total deaths were almost 900) 4.500 of which due to coronavirus. Six times more than the previous year. Of only 2.060 of them, the «official» certified deaths caused by Covid-19 in the local hospitals (data as at yesterday), we know everything: age, gender, pre-existing conditions. We do not know anything about the other 2.500. Many of them are old people, who died at home or in assisted residential homes. In spite of the unmistakable symptoms, as recorded by physicians and relatives, they were never tested for the disease. On their death certificate you can just read: interstitial pneumonia.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Болницата не в карантина, само затегнаха режима с посещенията.

        Аз съм спокоен човек, Преци. Рядко нещо мое да ме изкара от обичайната леност. Та, преживявам и опашките, склонна съм да проявя разбиране към работата на проверяващите ..., но понякога и те просто се престарават.
        Наздраве!

        П.П. Дори маска си слагам като излизам навън. За успокоение на мама и тати, не заради друго.
        А и аз слагам, но преди да вляза в магазин, за да не стресирам продавачките Усещам ги, че са по-спокойни, като имат срещу себе си хора с маски Дотук добре, но с тази карантина не се сетих да се пострижа навреме, ... след месец и половина до 13 ти май ... незнам на какво ще приличам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
          Ставаме 3ма. От няколко дена усещам болка при студено, а моята зъболекарка не работи.
          Не искам да давам съвети, но болката от възпален в основата си зъб е огромна и непоносима. Развива се бързо и не може да бъде спряна с нищо. Аулина помага само в началото, след което и той не може да се справи. Ако в Петък започне слаба болка, в никакъв случай човек не може да дочака до Понеделник, за да отиде на зъболекър.

          Понеже ми се е случвало това, си знам и си решавам проблема с антибиотика Родожил. Още с първите сиптоми на болката вземам първата доза Родожил заедно с едно прахче Аулин за обезболяване, и така до силна болка въобще не се стига. Тоест инфекцията се прекратява още в зародиш и до 3-4 дена е напълно излекувана. Дори и да се е развила по-силна инфекция с подуване на венците или дори бузата, Родожил пак ще я спре, но ще му трябва малко повече време.

          Не съм лекар и не препоръчвам това на никого, но при мене действа и ме е спасявало поне 3-4 пъти без въобще да ми се е налагало да ходя на зъболекар, който в края на краищата пак щеше да предпише Родожил след манипулацията, която направи.



          Коментар


          • Не знам за удачност да повдигам въпрос, че не мога да прочета всичко, а премълчаване не е удачно.
            Повдигате въпрос за заразяване чрез въздух. Знам, въпросът не е формален, всяка употребена дума следва предварително да се дефинира старателно и изчерпателно. Въздухът сам по себе си - в чист вид, вероятно практически не съществува в гъсто населени места.
            По-удачно е да се говори за аерозоли, флуиди?!

            Разприказвах се, а не обяснянам причината
            Някъде из герм. сайтове срещнах, че Ковида практически не се разпространява чрез въздуха, само в доста специфични обстоятелства.

            Разпростр. става почти изцяло чрез пръски (микрокапки), които попадат директно в приемника или индиректно - чрез докосване на заразени повърхности. При директно вдишване на аерозол с микрокапчици, вероятно важи и относителното вирусно натоварване, или както там му се казва?!?!

            Не се срамувам да поставя под съмнение, да попитам, но тезата за заразяване чрез климатика или съответната климаинсталация подлежи на допълнително уточняване.
            Допустими са и напълно различни мнения

            На този етап не намирам първоизточника (беше преди около 10 дни) на информацията - друго четох, а не линковете, които са посочени в статията:



            Центърът по вирусология в Бон - Германия: Ковид 19 не се предава въобще по въздуха
            ????


            Уточнявам в аванс - това не е мое мнение, аз съм лаик и е препоръчително да бъда игнориран в субективните си възгледи.




            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Ако тази зла веща жена продължи да ми праща студове и снегове, не само разсада на доматето ще пострада, ми и народа ще изкара пролетни настинки с хипохондрични пристъпи Ковида ли ги е фанал. Това верно ще претовари системата. Проверяващите в Хабитатя трябва първом с нея да се заемат, пък после да разгонват мирните граждани. В начале усмири основната напаст, после гони потурите на следовниците.
              Тарантулчо, като стана дума за аграрната тема, за колко месеца при при тебе става разсада

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                Яко!
                Многострадална Геновева...

                Толкова ли цяло Дойче Веле не намери за тези седмици някакъв по-автентичен източник от "Руми Маринова"?

                И, гледам в търсачката, веднага — за минути под диригентската палка — седем-осем наши парцала са го препредали.
                Аз мисля,че дори на малките деца стана ясно,че всичко е една медийна манипулация...Сега виждам,че и ДВ са се включили с измислена история на измислена медицинска сестра....
                Мога също така да направя предположение ,кому е нужно всичко това....Ами много просто.....В последнити години всички ния видяхме,как България набира такава икономическа скорост и предприе такава глабална, търговска експанзия,че заплашваше да се превърне в глобален икономически,политически,геополитически и милитарен(в милитарен щеше да се превърне,като получим ония осем самолета) хегемон...Осъзнавайки страховитата опасност ,останалия свят пусна един безобиден грипен вирус,нарочи го за много опасен,блокира повсевместно икономики и пазари,пътища -въздушни морски и сухоземни,уплаши ни и нас,та и ние блокирахме бая неща,..... и по тоя начин успя ,поне на тоя етап да блокира експанзионните ни намерения.....Ще видим ,кой-кого...Бъдещето ще покаже.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                  Яко!
                  Многострадална Геновева...

                  Толкова ли цяло Дойче Веле не намери за тези седмици някакъв по-автентичен източник от "Руми Маринова"?

                  И, гледам в търсачката, веднага — за минути под дирегентската палка — седем-осем наши парцала са го препредали.
                  Преди няколко седмици в Иран по никое време през ноща свалиха пътнически самолет. Веднага се появи видео как изстреляна ракета сваля самолета(чудно как някой, който безцелно е снимал нощното небе, е хванал точно това). Ние имаме човек точно на пътя на военните камиони, но този човек няма дори стара nokia в джоба!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                    Яко!
                    Многострадална Геновева...

                    Толкова ли цяло Дойче Веле не намери за тези седмици някакъв по-автентичен източник от "Руми Маринова"?

                    И, гледам в търсачката, веднага — за минути под диригентската палка — седем-осем наши парцала са го препредали.
                    Ами що не идеш там да живееш, като няма проблеми? Келеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                      https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D1%8F%D...%81/a-52986798

                      "Седя на балкона и гледам военните камиони, които извозват труповете. Возят ги към крематориуми извън града, защото вече няма къде да ги държат и погребват. Тук се завръща само прахът им. Не пускам телевизора, защото дъщеря ми ще се побърка, ако постоянно гледа такива кадри. Чуваме линейките. Минават покрай нас на всеки половин час. Денем и нощем."

                      Има ли някой който да услужи на Руми Маринова със смартфон с камера?
                      Яко!
                      Многострадална Геновева...

                      Толкова ли цяло Дойче Веле не намери за тези седмици някакъв по-автентичен източник от "Руми Маринова"?

                      И, гледам в търсачката, веднага — за минути под диригентската палка — седем-осем наши парцала са го препредали.
                      Last edited by 78-10; 02.04.2020, 15:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Лично ще те държа отговорна за провала на аграрните ми начинания. Щото дали ти, дали правителството, дали сланата или Ковида, все сте от един дол габърчета като вредители срещу свободната трудова инициатива и гърбавеенето от нехайна работа.
                        Държа лично да те успокоя, че току що си преместих китката от лявото зад дясното ухо - с една дума, подходих изключително сериозно към заплахата ти.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                          Няма съмнения, доматите ще му донесат задоволство и радост. Да ги строи като войници и да им чете исторически сказки за повдигане на бойния дух, хем и да растат повече Давай му зор, за да не изпусне сезона
                          ЗА проверките у хабитатя - прояваваме разбиране, не лесно и за тези на опашката но и за проверяващите., А и в "хабитатя" имаше май някаква болница под карантина, така че, може съблюдаването на "реда" да има основания. Едва ли щяха се напрягат толкова, заради някакъв "обикновен грип"
                          Болницата не в карантина, само затегнаха режима с посещенията.

                          Аз съм спокоен човек, Преци. Рядко нещо мое да ме изкара от обичайната леност. Та, преживявам и опашките, склонна съм да проявя разбиране към работата на проверяващите ..., но понякога и те просто се престарават.
                          Наздраве!

                          П.П. Дори маска си слагам като излизам навън. За успокоение на мама и тати, не заради друго.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            В сградата на министерския съвет се греят с парно. Ще е голям смях, ако верно са пуснали духалките.
                            Радиаторче било ама аз си го представих духалка

                            Премиерът Бойко Борисов се топли на малко радиаторче в Министерски съвет. Това се налага заради препоръки на германския институт "Роберт Кох", който е препоръчал да се изключат климатичните инсталации в подобни големи сгради във връзка с коронавиуса.

                            Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/obshtestvo/gen-muta...ews735294.html


                            Дори и след рестарта ако сградите с рецилкулиран въздух ще е шит ако не са всички с маска - очаквам някой компании да удължат хоум офиса или да се насочат към офис площи без рециркулация по цялата сграда

                            ПП някой частни болници МАИ се карантинираха изцяло щото там също има системи с рециркулация на въздуха само инфекциозноното им е на отделна система
                            Last edited by marketleverage; 02.04.2020, 15:41.
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Добре за какво бяхте против маските като искате да се пуска по бързо икономиката - даже и в парка можеше да ходят хората ама маскирани

                              Искаш мярка X вместо мярка Y има шанс мяркс X да покаже много добър резултат до две седмици (оптимистична прогноза) когато може спокойно да каже ето мярка X работи дайте да разхлабваме Y - накрся разхлабването така или иначе че е всички с маски

                              Иначе на малкия бизнес му трябват и клиенти - аз в бизнес който избягва да спазва някакви мерки дори и държавата да не му ги налага (да кара хората да са с маски няма да вляза даже бих си губил времето като активист да водя кампании за бойкот на бизнеси който не взимат мерки ) в мола на рецуркулация като масово са без маски съвсем няма да ида ...

                              Не съм против маските, това отдавна го афиширах, но задължителното им носене със заплаха за глоба си е простотия отвсякъде. Маските не достигат за такава смела инициатива. Нека маските да влязат именно в администрациите, магазините, заводите, там са необходими. Когато се разминаваш с някого на улицата е малък шансът някой да те наплюе, освен ако не си го заслужил като си го тровкал нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                                Примерът с Принцесата е доста.... с разнопосочни сигнали. От една страна има възможност за пълна изолация по групи (каюти) но се оказва, че климатичната инсталация е работела някакъв период от време, в който заразата е покрила прибл. 27%. Струва ми се, че такова заразяване, за ТОЛКОВА време няма как да стане в що-годе нормална градска среда. Е, на мач е друго....
                                Въобще не е показателен. При груповият/колективния или любимия на аудиторията на темата стаден имунитет се прави разлика при хомогенна и хетерогенна популация. От видът на популацията зависи репродуктивното число и темпа на заразяване.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X