IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Не може, там още в средата на март вече не правиха тестове току-така. Само ако са ти посиняли устните вече не можеш да говориш. Така пишеше в сайта на NHS
    Не знаех. Не съм и предполагал. А частни лаборатории извън NHS?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Ами в UK е трудно да се тестваш. Моя позната там, която също се зарази с ковид, като при тове е медицинска сестра, също са и отказвали тестове и така и не успя да си направи
      Не може, там още в средата на март вече не правиха тестове току-така. Само ако са ти посиняли устните вече не можеш да говориш. Така пишеше в сайта на NHS

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Сигурен съм че са изключителен извор на остроумия, които после да се споделят онлайн
        Народния гений е велик - Как да досъсипеш(съсипана) цивилизация за 1 г.

        Седни на една салатка и ракийка някъде и си отвори(почисти) ушите!
        Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 22:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

          На селските събори около скарата с кебапчета има опашка!
          Сигурен съм че са изключителен извор на остроумия, които после да се споделят онлайн

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Че аз кат се нажмуля и краката не ме държат не само обоняние и вкус нямам.
            Трябва медицинско доказателство. За какво правят тестове?
            Не че има смисъл от тях - освен да тръбят по медиите.
            Е до есента и в България вече няма да правят тестове на всеки подозиран. Ще са прекалено много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Като си загубиш обонянието и вкусът вече е ясно че е ковид.
              На селските събори около скарата с кебапчета има опашка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Като си загубиш обонянието и вкусът вече е ясно че е ковид.
                Че аз кат се нажмуля и краката не ме държат не само обоняние и вкус нямам.
                Трябва медицинско доказателство. За какво правят тестове?
                Не че има смисъл от тях - освен да тръбят по медиите.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

                  Е как се е "заразила" с ковид пък са й отказани тестове(демек как е разбрала от какво е болна)? Жалко за добрия старомоден ГРИП дето излезе от мода!
                  Като си загубиш обонянието и вкусът вече е ясно че е ковид.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    как е днес, ще умираме ли, какво ще правим? Че ми е мъчно едно таквоа само да живеем - просташко е някакси да ти казват, че те удрят с невиждана ярост и че ще измираме яко, а за 4 месеца "С" ковида чума проклета да са починали има-няма 0,5% от всички починали у нас за периода, ма нищо, нищо, щом генералгоджи го е казал, че се умирга яко, няма как.

                    А ето и в любимата на някои хора, изпадли в Хистерия, Хиспания какво става:

                    Бpyтният вътpeшeн пpoдyĸт нa Иcпaния ce e cвил c 5,2% пpeз пъpвитe тpи мeceцa нa гoдинaтa в cpaвнeниe c пpeдxoднoтo тpимeceчиe, ĸoeтo e нaй-гoлeмият cпaд зa cтpaнaтa oт пoнe пoлoвин вeĸ. Toвa пoĸaзвaт дaнни oт нaциoнaлнaтa cтaтиcтичecĸa cлyжбa (ІNЕ), пишe Аѕѕосіаtеd Рrеѕѕ.

                    Мда, икономиката, глупако, икономиката, както е казал един учен човек, но кой ли е той пред Спасителя в ръжта генералгоджи, докато уста проклина цял вСелена. Еххх, ковиде, чумо проклета, май беше по-добре от (С) теб да умрем, нежели от глад, като един сущий Македонски от "Немили-недраги"....
                    Испания и Италия за съжаление в близките месеци ще са далеч от нас! Те вече отплаваха. Проблема можем да си го представим много лесно, ако все едно в едно село няколко човека имат възможност да заработват(имат магазин или къща на пътя със сергия и т.н), всички останали са или само наемници или дори по-лошо, заемащи капитал за да съществуват. Рано или късно последните ще натрупат дълг който е извън възможното за обслужване, и ще въведат своя валута.
                    Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 23:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Аз не мисля, че някога чипирането ще стане задължително. Технологиите обаче ще се развиват и ще се появят хора (има ги и сега), които по собствено желание ще си имплантират подкожен чип..
                      Ще стане задължително!

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Помисли си - дори и в момента всеки един човек носи със себе си една камара документи, доказващи неговата самоличност и неговото право да извършва едни или други операции. Лична карта, шофьорска книжка, кредитни карти, дистанционни за колата, ключове за апартамента, карти за достъп до различни помещения в службата и какво ли не още. Цялата тази информация и всички секретни кодове, намиращи се в тези документи и тези устройства може да бъде събрана в един единствен чип, и той да се сложи под кожата на китката например. Това ще даде много големи преимущества, и част от населението ще се изкуши да ги ползва тези преимущества.
                      Това ще е края на населението. След като ти изтрият чипа, никога няма да докажеш, че не си камила понеже никой няма да се застъпи за теб примерно.

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Аз си мисля, че технологиите ще се развиват в тази посока, но никога подкожните чипове няма да станат задължителни. Винаги ще има алтернатива, като например чипа да не е под кожата, а в някаква карта или гривна, която човек да я носи със себе си, но да може да я сваля/маха когато си поиска.
                      Говориш за атомизиране на населението. Бъди готов във всеки момент да загубиш всичко което си постигнал понеже аргумент е една гривна с полупроводник. Това са ти свидетелите, не хората от квартала с които си живял десетки години, на твоя страна са милиони атоми арсен!

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Иначе масово чипиране има и в момента на какво ли не. Аз например съм сложил чипове на всеки един кошер и всяка една рамка вътре в него. Причината - много са евтини, но за сметка на това представляват уникално доказателство за собственост. Например имах случай на един колега му откраднаха кошери, които аз му бях продал. И именно чиповече бяха нещото, с което той недвусмислено доказа пред полицията и съда своята собственост върху тях.
                      100+

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Какво ще кажеш за една друга идея, по която в момента работим - слагат се чипове на всеки един кашон с готова продукция, и когато се товари ТИР-а, накрая преминава през една рамка-четец, и за секунда получаваме списък с всичко натоварено в него по асортименти и бройки. Подобни идеи могат да се измислят хиляди, и в много производства по целия свят масово се исползват чипове за автоматизация и проследяване на производството и готовата продукция.
                      100+

                      Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Та искам да кажа, че съвременните технологии не можем да ги спрем, и тяхното развитие неминуемо ще доведе и до чипиране на хората, но това в никакъв случай няма да бъде задължително.
                      Даваш ли си сметка как такава сила която е способна да създаде живота, не се е усетила да създаде и цифровото робство? Имаш акъл да се усетиш, че всичко е фалшиво, но си съгласен на това безобразие когато един бит в някой облак обрича цели родове за жалко съществуване.
                      Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 21:29.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Написал си доста истини, но и доста измислици. Първо теглото на болестотворните вируси и бактерии в човешкото тяло не е чак толкова голямо, колкото го представяш. Бройката е голяма и съизмерима с броя на клетките, но ти забравяш, че един вирус е стотици хиляди пъти по-малък от една клетка. Също и за антибиотиците - те могат да се борят с бактериите, но не могат с вирусите.

                        Най-важното обаче си забравил да го споменеш - че за коронавируса все още няма ваксина или лекарство, и затова в момента с него се борим с всички сили, за да дадем отсрочка във времето на учените, разработващи ваксина или лекарство. Когато такива се появят, можем да започнем да го третираме като безобиден, защото тогава съдбата на всеки ще е в собствените му ръце. Дотогава обаче действията на всеки един малоумник в обществото ще са еквивалентни на умишлен опит за убийство на други хора.
                        На тази планета колко паборатории клас 4+ има? Във всяка има по някой "млад" учен с "горящо сърце" способен да измайстори нов вирус. Ти лично колко живота мислиш да жертваш скрит в бункера?

                        Като млад специалист информатика още в 2-ри курс разписах собствен вирус. Цялата работа беше асемблер, няколко jmp-а, и промяна в таблицата на exe/com файла.
                        Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 22:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                          Ето цитата, Xman.
                          Постоянните тръбене за скорошна ваксина, съчетано с удебеленото по-долу, ме кара да подозирам, че ни готвят задължително ваксиниране.
                          То, от своя страна, ще иска да е доказвано пред властите на всяко публично място при първо поискване, и за наше удобство и "по желание на зрителите" ще го направят във вид на имплантиран чип, което е и главната цел на ковид занятието.
                          Това са мои подозрения и би трябвало да се признае, че не са съвсем безпочвени.
                          За съжаление Вие не виждате главното! Главното е РЕСУРСА. Преди 100 г. главния ресурс е бил земята. Да но тя е вече усвоена. Сега ресурс е самия ЧОВЕК. Фирмите/Корпорациите се борят за ресурси но ние(бедни и богати) като последни глупаци не се усещаме, че последния ресурс, това сме ние. Торовете с които убиха почвата са все едно съвременните "ваксини" с живак, алуминий и олово. Разберете РЕСУРСА сме ние. Всичко на тази планета вече се усвои остана само населението.
                          Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 22:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                            Гюбрейесус, маймуната от СЗО, казва, че имало голям напредък в създаване на ваксина, но най-лошото тепърва предстояло.

                            Този е явно работи за задължителната имунизация с някаква прибързана ваксина, от която ще умрат повече, отколкото измислените "жертви на Ковид", но за жертвите на ваксината няма да се чуе. Те ще минат по графата на просто умрелите.
                            Ха-ха а вие виждали ли сте гробница с умрели от испанския грип? Всички знаят, че болеста е била страшна но... освен писмени сведения други доказателства няма.
                            Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 23:15.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Аз мисля, че дори някога да се създаде ваксина, няма да е по-ефективна от БЦЖ ваксината.

                              За съжаление хората очакваха чудеса от БЦЖ-то без да разбират, че тя само омекотява първоначалния "удар". Независимо че част от "учените" отрекоха БЦЖ-то, аз все още продължавам да вярвам, че именно тя ни спасява до сега.... но очевидно нищо не може да спре този вирус, когато концентрацията е висока.

                              Та и за Корона ваксината, не се притеснявайте, никой няма да ви кара задължително да си я слагате, защото точно като БЦЖ-то, когато хората започнат да се бутат като говеда, ваксината няма да издържи. Този вирус няма нищо общо с вирусите които сме срещали до сега.

                              Дори най-перспективната ваксина, тествана при маймуни се оказва, че само омекотява болеста... т.е. спасява им живота, точно това което прави и БЦЖ, за известно време и при ниска концентрация.

                              Според мен беше голяма грешка безконтролното отпускане на мерките и есента вместо да я посрещнем без нито един случаи, ще я посрещнем с хиляди случаи и население на което имунната система, вместо да е подсилена заради лятото е отслабена от Короната.

                              Този вирус си играе с нас в момента, точно както котка си играе с мишка, а ние като някакви пълни глупаци му се връзваме. Всичко започна добре на пролет с мерките, но това което сега се случва е пълна лудост.

                              Само за сравнение Китай затвори 400 000 човека под карантина заради 14 случая в Пекин, а ние тук постъпваме като абсолютни глупаци и половината население се държи сякаш "няма такъв вирус". Когато вече за всички стане очевидно че "има такъв вирус", вече ще е много късно за каквато и да е реакция.... и предвид ограничените ни възможности като икономика и медицина, рискуваме тотална трагедия.
                              Един път като студент имах практика в 11-ти клас в местния ТОХ. Падна се да им преподавам тригонометрични уравнения. Иди разбери защо са им на сервитьори тригонометрични уравнения(никой даже в министерството не разполага с отговор). Да ама този клас се оказаха хитри и поискаха да им реша задача с 2-3 звездички. Е 5 мин. въртях преобразувания и знаеш ли какво стана? Стана едно голямо нищо понеже явно задачата беше с грешно решение. Та така се получава когато действително умен човек го заблудят в нещо. Прави струва но верния отговор все се изплъзва понеже е грешен.
                              Last edited by alex1001111; 03.07.2020, 20:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Последните 30 години държавата съвсем умишлено развъжда маргинали и това е положението. Съгласен съм че Българите драстично намаляваме.

                                Но ти правиш основна грешка, като си мислиш, че тези "пълни квартали" имат някаква реална тежест. Държавата продължава да се "страхува", много повече от тия намаляващи Българи отколкото от кварталите пълни с маргинали... защото тия иначе "пълни с хора" квартали са лесно манипулируеми (то и затова държавата така охотно ги размножава).

                                Съвсем друг е въпроса, че ако продължаваме по този начин, аз много пъти съм го казвал, ще останат само "политиците и Ромеите", за съжаление можеби няма да съм жив да го видя.... но ще бъде голяма трагикомедия. Тогава политиците ще милеят за всеки интелигентен човек и ще го посрещат с хляб и сол като стъпи на родна земя, както сега правят с туристите.... но ще е вече много късно. България ще се озове във втората половина на 21-ви век, с едно почти тотално маргинализирано население в двете крайности, много бедни и необразовани "Ромеи" и малко количество богати "Български политици" и техните наследници.

                                + 1001

                                Коментар

                                Working...
                                X